06.11.19, 20:37Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Ojoj, ależ się wzruszyliśmy... Tusk: Mnie też jest trochę smutno

"Mnie też jest trochę smutno, ale od emocji i własnej ambicji ważniejsze są odpowiedzialność i uczciwa ocena sytuacji"-w taki sposób Donald Tusk skomentował na Twitterze reakcje na wczorajszą decyzję o tym, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. 

Kto jak kto, ale szef Rady Europejskiej jest mistrzem manipulacji, grania na emocjach i udawania zarówno "swojego chłopa", jak i "poważnego męża stanu", który pozostał "normalnym" i skromnym człowiekiem. Jak jednak widać, coraz mniej Polaków się na to nabiera, co pokazał sondaż, który miał zamówić Tusk, a który wyszedł dosyć kiepsko. 

Tę samą technikę były premier zastosował także i teraz:

"Dziękuję wszystkim, którzy rozumieją moją decyzję, przepraszam wszystkich nią zawiedzionych"-napisał na Twitterze. 

"Mnie też jest trochę smutno, ale od emocji i własnej ambicji ważniejsze są odpowiedzialność i uczciwa ocena sytuacji"-dodał Donald Tusk. 

Cóż, prawie się wzruszyliśmy, dopóki nie przeczytaliśmy o "odpowiedzialności" we wpisie polityka, który w okresie gorącym dla swojego rządu czmychnął na ciepłą posadkę do Brukseli, choć dwa lata wcześniej sam zapewniał, że wszystko weźmie "na klatę". Niejedno serduszko WOŚP z dzikiem, Konstytucją i hashtagiem stopnienawiści oraz przeróbką własnego zdjęcia na wodospad w jakiejś cudacznej aplikacji wzruszy się i zapłacze nad wspaniałym mężem stanu, który wkrótce da w internecie ogłoszenie: sprzedam białego konia.

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

tusk =parszywiec 2019.11.7 12:30
rudy obleśny bydlak!!!
ignacy2019.11.7 6:37
A POLACY się cieszą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie może być prezydentem POLSKI ktoś dla kogo "polskość to nienormalność . Już dość szody wyrządziłeś w POLSCE .
Urszula2019.11.7 8:27
Jasne, że polskość to nienormalność, ale to było dawniej. Dzisiaj polskość to głupota, chamstwo i złodziejstwo. Nie ma gorszej nacji na świecie.
ridado2019.11.6 23:05
Donald Tusk to wybitna postac na polityczneju arenie Europy. Polacy powinni byc dumni. niestet5y zawodowi opluwacze jaki ten pierdza I pierdza.
Marek2019.11.7 11:00
Jeszcze przyjdzie czas, że w wolnej Polsce będziemy Tuskowi pomniki budować.
Anna NS2019.11.6 22:40
Jedany na całą Polskę lewacki kandydat na kandydata, który mógł powalczyć z A. Dudą – stchórzył ! Co teraz ? Podpowiadamy POKO jekie mają rezerwy: - przygłupy z PO: Kidawa, Budka, Kropiwnicki, Szczerba, Jachira, Katarasińska, Pomaska, Nitras, Neumann, Gawłowski, Artur W., Brejza, Tomczyk, Sienkiewicz, HGW, Czaskowski, Nowak, Kopacz, Niesiołowski, - przygłupy z Nowoczesnej: Lubnauer, Pihowicz, Zembaczyński, Meysztowicz, Misiło, Mieszkowski, Wielgus, Pampuch, Szlapka, Kloska, Pudłowski, i. In. - profesorowie nowoczesnego nurtu: : prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT, prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż w hetero), prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT, prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens, prof. Magdalena Środa - należy do Homo insipiens, prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. Złodziej, prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens, prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem, prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens, prof. Radosław Markowski – prof. Debil, prof. Jadwiga Staniszkis – feministka, prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić, prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności, prof. Ewa Marciniak – wysoki poziom neurotyczności), prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT, przeciwnik wolności słowa, prof. Maciej Giertych- należy do Homo insipiens, prof. Marcin Król – lewak, należy do antypisowskiego psychiatryka), prof. Ewa Graczyk (z Gdańska) – przygłupka, należy do tęczowej zarazy. - przygłupy niezależne: Rzepliński, Anna Komorowska, Misiek (Kamiński), Marcinkiewicz, Cejrowski, Iwulski, Gensdorf, Zoll, Wałęsa-Bolek, Stuhr, Janda, Pszoniak, Stępień, Olbrachski, Jeżdżewski, Lis, Dorczok, Giertych, Michnik, Kijowski, Kasprzak, Petru i inni.
vivi2019.11.6 22:38
Ja pier-dolę, co za tchórz ?!!!!!!!! Spietrał, pozostawił i osierocił swoją ukochaną partię PO-je-bów samym sobie, zdradził ich tak samo jak zdradził jego Polskę, której nienawidził, i Polskość jako nienormalność ...... Odciął się od wszystkiego co polskie, bo on - król Europy to Niemiec - fałszywy Niemiec - z krwi i kości Niemiec - wredny Niemiec ! Tyle zła co ten debil i tchórz poczynił w Polsce, tyle neinawiści, złodziejstwa, kłamstwa i zdrady, i tyle ludzi jego ulubieńców PO-je-bów zrobił po prostu w konia ! Prawdziwa Niemiecka kreatura ! Na składnię jego nazwiska - żygam !!!
Marek2019.11.7 11:03
To światowej rangi mąż stanu, a nie przedłużenie długopisu. Są ważniejsze rzeczy do zrobienia. PS. Czy mnogość błędów w twoim wpisie ma dobitniej pokazywać, jak gardzisz wszystkim, co polskie. Nawet polską ortografią? Czy może Putin słownika wam nie kupił?
JS2019.11.6 22:37
PO czy POKO (wsio rawno) to formacja, która musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną ! Tacy ludzie nie mogą istnieć w przestrzeni publicznej i medialnej. To kłamcy, złodzieje i zdrajcy ! A ten ich jedyny polski Niemiec stchórzył i wycofał się rakiem z kandydowania na prezydenta, po tym jak opublikowałem jego "zasługi" dla Polski, jego bagaż, plecak na puklu obciążony kamieniami Sienkiewicza i tragiczny bilans jego rządu. Gdyby ten łom, który twierdzi, że Polskość to nienormalność, został prezydentem, to Bóg nigdy by nam tego nie wybaczył, a historia uznałaby nas za durniów !
Piotr Nowak2019.11.6 22:37
Tchórz, polski Niemiec, oświadczył, że nie będzie kandydatem na prezydenta, bo ma zbyt duży bagaż obciążeń trudnych decyzji ! Oto one: - dług publiczny 826 mld zł - podwyżka WAT do 23% - składka rentowa 8% - bezrobocie 11,5% - wiek emerytalny 67 lat - grabież 153 mld zł z OFE - grabież ponad 250 mld zł poprzez karuzele watowskie - ilość afer korupcyjnych min. 40. Lista 40 sukcesów koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) CDN: 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego
TW Oscar2019.11.6 22:36
No smutno ,ale Berlin ma inne plany ...