29.06.19, 13:20Fot. Radosław Drożdżewski (zwiadowca 21), via Wikipedia, CC 3.0

OKO.Press ubolewa, że chłopcy nie mogą sypać kwiatków na Boże Ciało

Lewicowa nienawiść do katolicyzmu przybiera nie raz surrealistyczne formy. Odnoszę wrażenie, że wyrazem tego jest opublikowany na portalu „Oko press” artykuł Anny Mierzyńskiej „Chłopiec sypiący z dziewczynkami kwiatki na procesji? To lewacki wykwit zagrażający męskości Polaków”, w którym autorka (która jak możemy przeczytać w jej biogramie „kilka lat temu była dyrektorką biura białostockiego posła PO Roberta Tyszkiewicza”) całkowicie poważnie, w duchu gender, ubolewa nad tym, że polscy katolicy skrytykowali to, że jakaś kobieta kazała swojemu synkowi sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała.

Potępione przez publicystkę lewicowego portalu komentarze znalazły się pod zamieszczoną przez „ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Piłce (woj. wielkopolskie)” na Twitterze informacją, że „w pewnej poznańskiej parafii, do dziewczynek sypiących na procesji kwiatki, jedna z matek przyprowadziła swojego małego synka, dała mu koszyczek i chłopczyk rzucał kwiaty”.

W opinii publicystki lewicowego portalu „chłopiec, który sypie kwiatki, narusza niezmienne zasady. To najczęstsze przekonanie występujące w komentarzach w social media, które prześledziłam. Chodzi oczywiście o zasady Kościoła katolickiego, ale w przeświadczeniu komentujących ich wpływ nie dotyczy jedynie przestrzeni religijnej: mają bowiem biologiczne podstawy, silne związki z polską tradycją i budują społeczny ład. Kościół występuje tu w roli strażnika naturalnego, właściwego porządku – dlatego nieprzestrzeganie jego zasad staje się ''aberracją'', ''prowokacją'' lub jest po prostu ''nienormalne''”.

Kontując komentarz publicystki do komentarzy katolików, muszę stwierdzić, że dziwi mniej, jej oburzenie z powodu tego, że katolicy są zbulwersowani naruszaniem „zasady Kościoła katolickiego” podczas katolickiego rytuału, ciekawe czy publicystka lewicowego portalu byłaby zdziwiona tym, że Żydzi są zbulwersowani naruszaniem ''żydowskich zasad'' podczas judaistycznego rytuału, albo tym, że wegan bulwersuje naruszanie weganizmu poprzez robienie tofu z wieprzowiny.

Jak ustaliła lewicowa publicystka, na podstawie Wikipedii, za sypanie kwiatków podczas procesji Bożego Ciała odpowiedzialne są bielanki, przybliżając zakres aktywności bielanek w parafiach katolickich, publicystka lewicowego portalu stwierdziła, że „nigdzie nie ma jednak informacji, że tych samych czynności nie mogą wykonywać chłopcy”.

Dla lewicowej publicystki głupie, szkodliwe i śmieszne jest przekonanie katolików, że „różne role płciowe to kolejna (po tradycji) wartość, którą trzeba kultywować, zwłaszcza teraz, w obliczu zagrożeń przychodzących od liberałów. Jakie są te role, to wynika z obyczaju, uzusu społecznego lub religijnego, a nie np. z kwestii faktycznych ograniczeń uwarunkowanych płcią”.

Dla lewicowej publicystki przykładem takiego katolickiego ciemnogrodu jest „Krzysztof Bosak, jeden z liderów skrajnego Ruchu Narodowego”, który na Twitterze stwierdził, że „w Kościele role płciowe mają być różne, a nie ujednolicone. Kościół to nie poligon doświadczalny dla lewicy […] Kościół jest oparty nie na permisywizmie, tylko na tradycji, uporządkowanych rytuałach religijnych oraz na cnocie posłuszeństwa”. W opinii lewicowej publicystki „możemy się tylko domyślać, że Krzysztof Bosak zapewne chciałby, by nie tylko Kościół funkcjonował w oparciu o te same tradycje, rytuały i cnoty”.

Kończąc swój (niezwykle dokładnie udokumentowany print screenami dyskusji z Twittera) artykuł publicystka lewicowego portalu stwierdziła, że katolicy chcą by „kobiety i dziewczynki powinny być poza prezbiterium, z dala od ołtarza, bez mieszania się w sprawy typowo męskie, bo inaczej mogą… zdominować mężczyzn”.

Według publicystki lewicowego portalu „siłą napędową takiego” katolickiego myślenia jest strach „widoczny także u kobiet. Dla nich również najważniejszym celem jest zachowanie niezmienności porządku świata, bo to właśnie daje im poczucie bezpieczeństwa”. Publicystka lewicowego portalu uważa, że „jedną z ważniejszych motywacji do działania u takich osób zawsze będzie obrona status quo. Dlatego mobilizuje ich obrona Kościoła katolickiego przed atakiem lewaków, przeraża przysłowiowy gender czy edukacja seksualna w szkołach. Przerażająca jest w ogóle zmieniająca się rzeczywistość, w którym znika cnota posłuszeństwa, rytuały rozwadniają się ''w liberalnym sosie'', a kobiety przenikają do sfer do tej pory uznawanych za męskie, naruszając świętości. Świat, w którym ludzie myślą w ten sposób, wcale się w Polsce nie skończył”.

Jan Bodakowski

Komentarze

joanna2019.06.30 17:53
Szanowna Lewico, proponuję, abyście w końcu uzgodnili między sobą poglądy w ważnych sprawach i trzymali się ich oraz mówili jednym głosem. Jak widać, raz uważacie, że białe jest białe, a kiedy indziej, że białe jest tęczowe. To tylko zacofani katole dzielą ludzką populację na kobiety i mężczyzn. Wy, ludzie nowocześni, wyznawcy ideologii gender i fani ideologii LGBT, nagle mówicie - jak jakieś przedpotopowe mohery - o dziewczynkach i chłopcach. Przecież, zgodnie z głoszonymi przez was poglądami gender i LGBT, taki podział to średniowieczny przeżytek. Wszak, zgodnie z waszymi poglądami, każdy mężczyzna może być w każdej chwili kobietą lub na odwrót, a nawet więcej - może być i kobietą, i mężczyzną równocześnie. Krytykując sypanie na procesji kwiatków tylko przez dziewczynki z wyłączeniem chłopców, jesteście co najmniej niekonsekwentni w swoich poglądach, a właściwie ZDRADZACIE swoje fundamentalne przekonania! Oj, oj - to głupio i nieładnie....
Piotr2019.06.30 11:31
1-go maja niech sypią kwiatki.
ades2019.06.30 2:38
Tradycyjnego podziału ról należy przestrzegać. Kobieta najpierw sypie kwiatki a potem ma dwie drogi. Albo zostanie zakonnicą i będzie sprzątać koscioły i plebanie, albo nie zostanie zakonnicą i wtedy bedzie ja bił mąż. A mężczyzna najpierw służy do mszy a potem ma dwie drogi. Albo zostanie księdzem i będzie gwałcił ministrantów, albo nie zostanie księzem i wtedy będzie mógł bić żonę. Proste, jasne i zrozumiałe...
rodzic2019.06.30 0:45
Nikt nie pomyslal co ten biedny chlopiec musial potem przejsc w przedszkolu czy szkole od rowiesnikow ? Potem beda plakac ze stres, ze przesladowanie, ze samobojstwa... a sami durni rodzice do tego prowadza.
infor2019.06.29 23:21
i po co przejmować się jakimś głupawym bełkotem lewackich babskich smieci? To nie kobiety, które szanujemy i cenimy - ale to śmiecie zagrażające rodzajowi ludzkiemu
Mateusz Jegliński2019.06.29 22:12
Polak Ateista Dumny Gej 29.6.19 13:30 Patrz synku tak wygląda katoterroryzm E, dumny zdradź tajemnicę, w jaki sposób żeś synka się dorobił?
sthdfth2019.06.29 20:26
pedał mówi do "synka"? żeś sobie wystrugał tego synka zboczony pedofilu, jak dżepetto ??? czy ukradłeś jakiejś kobiecie w parku pedofilu???
Josh2019.06.29 19:51
Katopsychole mnożą się nam w Polin.
infor2019.06.29 23:23
nie martw się śmieciu. Czas kiedy zaczniemy tępić zboczone śmiecie twojego pokroju już się zbliża
AnnaMS2019.06.29 19:36
a gdzie w biblii lub katechizmie jest napisane że chłopcy nie mogą sypać kwiatków na Boże Ciało???
Artur2019.06.29 21:41
A gdzie Biblii jest napisanie że nie można palić papierosów w czasie procesji albo przychodzić na nią z popcornem? Pewne sprawy są tak proste i oczywiste że się o nich nie pisze.
Maria Blaszczyk2019.06.30 1:26
Tylko że dawniej sypały kwiatki dzieci płci obojga...
Damian.2019.06.29 19:22
Ja się przedstawię z imienia i nazwiska-nazywam się Damian Szymczak i jestem mieszkańcem Leszna-tego w Wielkopolsce. Gratuluję Panu Bodakowskiemu znakomitego tekstu. A w kościele jest i zawsze powinien być podział ról dla chłopców i dziewczynek, mężczyzn i kobiet. Lewica chce ten podział zniszczyć, by zniszczyć kościół.
anonim2019.06.29 20:17
z tym, ze przy sypaniu kwiatków nie ma takiego podziału
michu2019.06.29 18:36
To chyba przesada z tym chłopcem. Zwłaszcza, że w Kościele polskim są już od lat ministrantki. W Polsce. Nie gdzieś w Afryce czy Europie Zach. ;)
Oloo2019.06.29 18:02
I dobrze,dziewczynka czy kobieta ma służyć mężczyznom,tak mówi Kosciół Katolicki.Brawo.
JONASIK2019.06.29 16:22
Zabraniają chłopcu sypać kwiatki? Jak tak dalej pójdzie to księdzem będzie mógł tylko być chłopiec. A to będzie dramat, ja wolę msze odprawiane przez kobiety, a do spowiedzi chodzę tylko do kobiety księdza.
o.2019.06.29 15:57
jak nie mogą, skoro mogą mój syn sypał, cały tydzień chodził na procesję
Agnieszka2019.06.29 15:45
Jestem przyzwyczajona i lubię tradycję, że np. ministrantami są chłopcy a nie dziewczynki (choć już dziewczynki tej posługi dopuszcza się od lat) a podczas procesji chłopcy np. dzwonią dzwoneczkami a dziewczynki sypią kwiatki. Lubie, wolę, ale bez przesady - to nie dogmat wiary... Problem prawdziwy, jaki w tym widzę, jest nie w tym do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ale w tym po co ta pani to zrobiła. 1. "Kazała" - czyli..? Jeśli zmusiła wbrew woli dziecka, to już i dla dziewczynki byłaby to krzywda i wychowanie antyreligijne. 2. Po co? Czy po to, żeby swojemu synkowi w ten sposób pomóc w nawiązaniu relacji miłości i czci dla Jezusa w Eucharystii, bo na przykład sama takie doświadczenie miała czy odwrotnie - użyła przedmiotowo swojego dziecka do zrobienia prowokacji i może nawet zranienia chłopca, który miał być za sypanie kwiatków zaatakowany. W pierwszym przypadku (czystych intencji) nie wierzę, żeby ktokolwiek o tym wspomniał, bo przecież nikt nie krytykuje tak głośno ani nawet nie rozważa publicznie jako "problemu inwazji ideologii gender" tego, że dziewczyny w wielu parafiach są w służbie liturgicznej ołtarza.
Hi, hi ...2019.06.29 15:12
@Maryska Blaszczyk, How is "ynglysz" dykie bitch?
Maria Blaszczyk2019.06.29 14:57
Tylko że pierwotnie to nie były same dziewczynki. http://web.archive.org/web/20190603070551/http://rcin.org.pl/Content/54830/WA308_75278_P714_Boze-Cialo-swieto-ce_I.pdf Więc nie wiem, skąd wiadomo, która opcja jest tą prawidłową.
doradca2019.06.29 23:22
nie przejmuj się tym, masz zbyt zakuty lewacki łeb, żeby zajmować się takimi problemami
Maria Blaszczyk2019.06.30 1:25
A cos merytorycznie? Na temat dzieci sypiących kwiatki na procesjach z okazji Bożego Ciała?
z Bródna2019.06.29 14:05
Kwiatki dla chłopczyków, dla Mikołaja na parady pedalskie ubranych tylko w różowe i tęczowe majteczki prześwitki z zameczkiem błyskawicznym na pupci. GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? GDZIE JEST "WIOSNA I JEJ NACZELNA SUKA ??? GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
Pan dobra rada2019.06.29 13:59
No w w Biblii chłopcy kwiatków na procesji nie wyspali tylko małe dziewczynki ...
Pan dobra rada2019.06.29 14:00
sypiali miało być :P
Agnieszka2019.06.29 13:51
Panie Bodakowski, z całego serca życzę Panu i Kościołowi Katolickiemu, żebyście zawsze mieli tylko takie problemy, żeby mały chłopiec z płatkami kwiatów na procesji , z braku innych problemów, był tematem rozważań i dywagacji. I żeby ataki na Kościół miały postać trzylatka z koszyczkiem.
Marek212019.06.29 15:39
Nad chłopczykiem się krzyczy. Prawdziwe problemy próbuje się przemilczać lub zamiatać pod dywan. A poza ty: jaka piękna okazja by po polsku, po polskokatolicku okazać nienawiść. Szkoda by ją zmarnować......
Simona2019.06.29 13:47
Nie pozwólmy tym lewackim bałwanom wtracac się do naszej katolickiej wiary!!!
ASTOM2019.06.30 1:33
Kolejna prowokacja komuchów, bo żadna katoliczka nie wpadłaby na pomysł wepchania syna w funkcję bielanki.
ebe ebe2019.06.30 11:12
Simonka - ja jestem ateistą - ale w tym, jak i podobnych przypadkach przyznaję ci 100% racji. Na jakiej podstawie lewactwo wpycha ryje w wewnętrzne sprawy kościoła??? Lewactwo powinno walczyć o neutralność światopoglądową państwa - które jest przedstawicielem wszystkich obywateli. A wierzyć to każdy może w co chce i jak chce - oczywiście dla siebie i ZA SWOJE.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.29 13:30
Patrz synku tak wygląda katoterroryzm
antylewak2019.06.29 13:45
Lewacki, tęczowy i antykościelny terroryzm jest o wiele gorszy trollu opłacany przez totalną oPOzycję
Ziutek2019.06.29 16:45
Pewnie marzysz o jakimś chłopcu adoptowanym? i wyobrażasz sobie jak go wychowujesz na podobnego tobie, zboczonego pedzia. Se zrób z kobietą syna a potem wychowuj, hahahahahaha nie realne zostaniesz na starość sam a właściwie każdy pedzio jest stary bo zwieracze już mu nie trzymają i pewnie też nosisz pampersa, hahahahahahaha. Ja to mogę powiedzieć, synu zobacz jak wygląda pedalski terroryzm :D ty możesz pomarzyć. tak starcze idą po ciebie :)
kapiszon Kaczynskiego2019.06.29 20:19
"Nierealne", tumanie, "nierealne". "Nie" z przymiotnikami pisze się łącznie. Zawsze! Nieuki z was, katole. Może dlatego, że katole. No i tradycyjnie wyjeżdżasz z seksem. Już? Ulżyłeś sobie? Dobrze ci było?
OLI2019.06.29 20:49
"Nie - realne" można pisać przymiotnikowo, czyli razem. ALE TAKŻE można pisać rozdzielnie "nie realne" - w funkcji wzmocnionego przeczenia, opuszczając posiłkowe słowo "jest", co wszakże w języku polskim wolno uczynić nie naruszając reguł. Uczył rusin rusina, a sam głupi jak świnia, kapiszonie.
Ziutek2019.06.30 16:13
i co kapiszonie? zatkało? :D
ASTOM2019.06.30 1:36
Z mamusi to niezła czerwona zdzira być musi skoro swojego synka naraziła na stres wykonywania czysto dziewczęcych czynności.
ASTOM2019.06.30 1:38
Przeżyliśmy najazd szwedzki, szwabski i radziecki, przeżyjemy elgiebecki!!!!!