22.12.19, 08:00Fot. Ryszard Hołubowicz via Wikipedia, CC 4.0

On to naprawdę powiedział! ,,Oni naprawdę kochają Polskę, tylko za diabła tego czasami nie widać''

Wpadka jest wpadką, nie ma tu co tłumaczyć, ale ja bym nie linczował posłów za to, że czasami robią jakąś głupotę” - powiedział wprost były premier Donald Tusk na temat opozycji.

Można powiedzieć, że Tusk wyświadczył opozycji totalnej niedźwiedzią przysługę. W rozmowie z portalem wp.pl szef Europejskiej Partii Ludowej odnosił się między innymi do nieobecności niektórych posłów w trakcie głosowania na temat włączenia projektu PiS do porządku obrad. Przez ową nieobecność, kwestia ta została przegłosowana przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, a posłowie KO ukarani zostali przez władze klubu karą pieniężną.

Donald Tusk apelował też do opozycji:

Przez myśl nie może nam przejść, że jak oni kłamią, to my też zaczniemy kłamać, tylko jeszcze lepiej. To niepotrzebne. Trzeba włączyć na wyższym poziomie kreatywne myślenie, tego brakuje dziś opozycji w Polsce”.

Dalej powiedział, że on zna „tych ludzi” i wie, że oni:

[…] naprawdę kochają Polskę, tylko za diabła tego czasami nie widać w ich reakcjach i sposobie mówienia”.

Stwierdzał też, że w ostatnich latach obserwował to, co dzieje się w Polsce:

Wyjechałem z Polski ciałem, wszystkie emocje zostały tam. Zresztą moi przeciwnicy i oponenci nie dali mi zapomnieć ani na sekundę”.

dam/PAP,wp.pl

Komentarze

Pisia ciemnota2019.12.23 7:37
Bo pisie to kochają przedewszystkim kasę a po drugie panicznie boja się kulawego pokurcza
Jan Radziszewski2019.12.23 3:03
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata 2, 3, 4 XII 2019 - Ukraińcy przeleją krew Polaków na polskiej ziemi (..) Lecz potem ich krew się poleje i także na terytorium Ukrainy./ Gromadźcie wodę w butelkach, żywność, która się nie psuje, bandaże, lekarstwa(...) / Ukraińcy przeleją krew Polaków na polskiej ziemi. Za gościnę i nienależne przywileje zapłacą zbrodnią. Lecz potem ich krew się poleje i także na terytorium Ukrainy. Pouczenia Pan Niedziela 15.12.2012 Inne zupełnie znaczenie miałoby przybycie prezydenta, wraz z tym co miał uczynić, prezydenta Krakowa i władz Krakowa jak i abp Krakowa oraz Częstochowy. Lub choćby tych dwóch biskupów. To co czeka Polskę byłoby dzięki obecności abp: Depo i Marka Jędraszewskiego, złagodzone. Abp Marek Jędraszewski zostanie zamordowany. Złoży w ten sposób daninę krwi dla Mnie i wypłaci się tym iż nie przyjął zaproszenia na Wolną Elekcję. - Lecz nie będzie to jeszcze teraz. pouczenia Pan 18.12.2019 za mordy ukrainców na polakach "Zostawię naród ukraiński w mniejszych granicach. Zawsze już będą mniej liczni od Polaków. To co należało do Rumunii, Węgier i Słowacji wróci też do nich. - Chwała Tobie Chryste Królu. - Tym razem narody Słowacji i Czech przyjdą wam z pomocą. Nie zawiodą Węgrzy. Rumuni po chwili wahania też pomogą. - Chwała Tobie Chryste Królu. - Gdy w Polsce Ukraińcy zaczną mordować Polaków, Czesi tych, którzy są u nich, będą prewencyjnie zamykać w obozach. Wtedy ci wszczną rozruchy. Czesi zaczną ich zabijać. Słowacy aresztują Ukraińców na swoim terenie. Węgrzy wystąpią z NATO na znak solidarności z Polakami. uwaga! Niektórzy polscy przywódcy będą wisieć wisieć w publicznych miejscach tak aby mogli być widoczni dla wielu
Lulek2019.12.22 11:40
Pomóżcie mi zrozumieć przeciwników PiS. Był jeden sprzedajny ciul, który tokował A PO co nam LOT, skoro w Berlinie też jest przewoźnik, zamykał stocznie i co się da aby POmóc Niemcom, a z Polaków zrobić sługusów do zbierania szparagów i truskawek. Narzekają na zaoferowaną im najniższą pensję która obecnie jest wyższa o kilkaset pln niż gdy rzadziła PO. Biorą 500+ na każde dziecko wyprawki , bezrefleksyjnie tęsknią do czasów gdy państwo było rozkradane w kazdej dziedzinie rekami tych którzy mieli zapewniać nam wzrost gospodarczy, lecz dbali tylko o wzrost naszego zadłużenia. Płaciliśmy naszą składkę do UE jednocześnie nie wykorzystując naleznych nam funduszy. Skundlone elyty bez wartości chodziły na postronku niemieckich panów. Budowane były autostrady które trzeba juz teraz poprawiac , jest to znamienne gdyż nie śniło im się że jest w Polsce mozliwy taki wzrost gospodarczy. Widocznie miały one zapewnić tylko bezpieczny przejazd cystern z lewym paliwem. Szacun dla panów z Sowy i przyjaciół za trafne okreslenie ich wizji Polski " h..j , du.pa i kamieni kupa " . Polecam też inne okreslenia ich metod gospodarczych np. po nas tylko potop, zostaną po nas tylko zgliszcza. Opozycja idzie do wyborów bez programu , bo nie można nazwac programem negowanie programu przeciwników i ma jeszcze poparcie. Jak to nazwać jesli nie zbiorową amnezją , paranoja , schizofrenią . Ulegaja obłednej retoryce tvn i gazety koszernej w bezrefleksyjny sposób . Gryzą rękę która podaje im pomoc , plują na światełko w tunelu które ukazało się wielu osobom bez perspektyw . Zmień pracę i weź kredyt , to były rady człowieka który bezczelnie połakomił sie na dobro społeczne (żyrandol i sokowirówkę ) Ten rząd pokazał jak można pracować , jak można dbać o społeczeństwo każdym aspekcie . Dodatkowe emerytury , zwiększane wydatki na cele społeczne, zmniejszane stawki podatkowe . Czego jeszcze chcecie przeciwnicy PiS-u . Powrotu polityki na kolanach, gazu z Rosji ? tego chcecie ? PiS pokazał że nie ma pobłażania nawet dla swoich , nie ma świetych krów . Czego jeszcze chcecie ? Pozdrawiam i miłej niedzieli wszystkim .
J.P2019.12.22 12:14
Pierwszy powód jest taki, że PiS buduje drugi komunizm socjalem, który będzie miał negatywne skutki na przyszłe pokolenia, skutki mentalne i ekonomiczne, robi z Polaków żebraków zamiast systemowo wspierać rodziny. Daje rybę zamiast wędki.Skutki już teraz są odczuwalne ale albo ich ktoś nie chce widzieć albo przymyka oko bo jakoś to będzie. Tak, PO nie było idealne ale w polityce rodzinnej pare rzeczy jednak zrobiono. Do wyrwanych słów z kontekstu bez sensu się odnosić tak samo jak do zdjęcia Tuska Putinem które dla prostych okazało się byc dowodem na zamach w Smoleńsku. A ja mam pytanie do wyborców PiSu czy widzicie jakieś wady w tym jak rządzi PiS?
anonim2019.12.22 11:25
Jak przyjemnie usiąść sobie ze szklaneczką czegoś mocniejszego i poczytać jak cała ta PiSowska hołota zdrajców i świń miota się w bólu ich dupsk opluwając pana Tuska, nie mogąc znieść że to człowiek sukcesu z którym liczą się najwięksi tego świata! Miotać się bolszewicko PiSie kanalie... miotać, kwiczeć i skowyczeć tyle wam zostało! buhaha...
anonim2019.12.23 7:51
Na pana to trzeba mieć godność i rozum,on niema ani tego ani tego.Po takim panu jak rudy złodziej mój dziadek na konia wsiadał!
B522019.12.22 10:59
POganin na uchodźstwie nadaje
J.P2019.12.22 9:40
Świetna wypowiedź, szczera. Czy ktoś z PiSu odważy się coś szczerze powiedzieć bez taniej propagandy?
lewak2019.12.22 8:44
Tusk i miłość do ojczyzny... Które państwo to jego ojczyzna?
Wojtt2019.12.23 9:21
Prusy Bismarcka
lewak2019.12.23 10:38
Czy Tusk kocha Polskę jako region (land) Wielkich Niemiec?
Janek2019.12.22 8:20
Układ - jak to działa …… Roman Kluska - świadectwo youtube.com/watch?v=oe95HJx5VH8
stm.2019.12.22 8:18
Niech ten zdrajca, niemiecka menda zamknie dziób. Wielkiego kaca mam, że ja na tą mendę głosowałem jak i na esbeka bolka.
Gumowy Żuk2019.12.22 16:11
To teraz uważaj na Konfederację, bo zakładam, że mądry po szkodzie na Kukiza już nie głosowałeś?!
Janek2019.12.22 8:13
Radio WNET: Michałowski: Schetyna i Tusk są nadal prowadzeni przez służby. Wiadomo, że TVN ma pieniądze z FOZZ youtube.com/watch?v=5Fb2MP8aGaM
Janek2019.12.22 8:13
Tusk i PSL okradli polskich rolników na autostradach? J. Sosnowski wRealu24! youtube.com/watch?v=mP2QGo8ssuw
Marian2019.12.22 8:11
Tak kochaja tylko tak jakos inaczej.