13.04.20, 18:37Zdjęcie ilustracyjne/YT/The Telegraph/pixabay.com

Opozycja chce podpalić wybory prezydenckie

W najnowszym numerze tygodnika SIECI możemy przeczytać o groźnym w skutkach planie opozycji. Chodzi oczywiście o wywołanie chaosu społecznego, czego celem miałoby być oczywiście doprowadzenie do tego, żeby wybory prezydenckie w maju jednak się nie odbyły.

Michał Karnowski w artykule „Cel: spalić wybory” pisze między innymi:

- wybory w maju, choć trudne i wymagające, są ceną wartą zapłacenia za kontynuowanie rozwoju Polski, za niezmarnowanie tego, co osiągnęliśmy w ostatnich latach. Pozornie atrakcyjne i proste ich przesunięcie oznaczałoby zaś piekło anarchii, a w konsekwencji trwałe zejście na znacząco niższy szczebel rozwoju. Narody i państwa, które sprawnie z tego zamrożenia wyjdą, mogą na tym nawet w rywalizacji zyskać. Te, które zatracą się w wojnie politycznej, mogą bardzo dużo stracić. […] Odsuwanie wyborów prezydenckich jest nie tylko niemożliwe, ale oznacza także wielopiętrowe konsekwencje, które odebrałyby Polsce kluczowy atut: stabilność polityczną. To był i jest wybór zero-jedynkowy: głosowanie w maju, a potem stabilność i skupienie na walce z kryzysem albo histeryczna, piekielna, pewnie trwająca rok, kampania.

Z kolei inny publicysta Marek Pyza w tekście Korespondencyjnie, czyli bezpiecznie” wyjaśnia, co będzie znajdowało się w kopercie do głosowania korespondencyjnego :

- znajdować się będzie następujący zestaw: instrukcja, karta do głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu z danymi osobowymi, m.in. numerem PESEL (ma zastąpić legitymowanie się przed komisją) oraz dwie koperty – jedna tylko na kartę do głosowania (nazwijmy ją „wewnętrzną”) oraz druga („zewnętrzna”), do której włożymy oświadczenie oraz kopertę z głosem.

Na temat rzekomych zarzutów ryzyka zakażenia podczas wyborów korespondencyjnych pisze:

= Czym różni się rzekome niebezpieczeństwo związane z wyciągnięciem ze skrzynki pakietu wyborczego od towarzyszącego wyjmowaniu zwykłego listu, reklamy czy awiza? Dlaczego ewentualne stanie w kolejce do skrzyni wyborczej ma być ryzykowne, a identyczne stanie w kolejce do sklepu (przy zachowaniu odpowiednich odstępów) już nie? Przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności, jakie stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności, głosowanie korespondencyjne jest najbezpieczniejszym, jakie dziś można przeprowadzić.

Z kolei Marek Budzisz pisze na temat sposobów przekazywania informacji podczas pandemii koronawirusa. Pisze:

- Jeremiady obrońców wolności wypowiedzi nie są jednak w stanie przysłonić dwóch kwestii. A mianowicie pytania o to, w jaki sposób władze powinny reagować na falę zapełniających internet fake newsów oraz jak traktować wpisy osób cieszących się z racji sprawowanych funkcji lub profesji społecznym zaufaniem, które bez żadnych argumentów, a nieraz z pobudek politycznych tworzą, nagłaśniają i dystrybuują informacje, które często okazują się nieprawdą albo w najlepszym wypadku półprawdą. Dylemat ten w czasach pandemii jest o tyle bolesny, że tego rodzaju dezinformacja może kosztować w rezultacie życie wielu ludzi.

 

mp/tygodnik sieci

Komentarze

co bedzie? 2020.04.14 9:13
w ramach protestu. nagram filmik na youtuba na ktorym wypelniam 4 karty do glosowania, mojej zony dwuch moich synow i moja. ciekawe co z tym zrobia? jestem pewny, ze duzo bedzie takich nagran.
Sigdis2020.04.14 8:27
"Znajdować się będzie następujący zestaw: instrukcja, karta do głosowania, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu z danymi osobowymi, m.in. numerem PESEL". Jeżeli karta z oddanym głosem i oświadczenie z danymi osobowymi mają stanowić jeden komplet dokumentów zamknięty w jednej kopercie to nie ma mowy o głosowaniu tajnym. Ponadto obawiam się, że w trosce o swoje zdrowie będę musiał porządnie odkazić te dokumenty - najlepiej w ogniu.
Wierny2020.04.14 7:38
Ciołki Frondowe ! : wybory sa POWSZECHNE, BEZPOSREDNIE I TAJNE . Czegoś nie rozumiecie ?
Ryszard2020.04.13 23:21
W Polsce nie ma opozycji. Ta zbieranina — to są pogrobowcy le-sta-hit. A jeszcze dalej: jekatieriny ze Szczecina i bismarcka. Judaszują za parę rubelków i kilka ojro. Moim zdaniem przesadzamy z ciągłym zajmowaniem się nimi w sposób kulturalny. Ich miejscem powinno być odosobnienie — skuteczne.
Olej2020.04.13 23:12
I tak na koniec temu tałatajstwu odsuniętemu od władzy chodzi o jedno - abyśmy my naród paśli ich swoją krwią, aby mogli jak dotychczas jechać na naszych karkach, i jeszcze nas lżyć żeśmy ciemny lud. I my wam elyto, my ciemny lud pokazujemy wała ! Pierwej wyleziecie przez własne tyłki niźli zdobędziecie władzę !
Olej2020.04.13 22:51
Jarek 13.4.20 21:55 Ale nikt nie chce sabotować, bojkotować czy "podpalać" (sic) wybory. Ależ absolutnie koronujecie sobie prezydenta Andżeja. Nikt nie będzie przeszkadzał. Zróbcie to w końcu i przejdźmy do etapu B, by nikt nie miał wątpliwości o co chodzi PIS i ich zwolennikom. My zajmiemy się potem sprzątaniem. Trenujcie tylko by szybko biegać. Bo wyłapiemy was do ostatniej sztuki i choć karaluchy mają wyjątkową zdolność przetrwania, i poruszania się będziemy systematycznie i konsekwentnie wypalać tę szajbę, która narodziła się w waszych głowach. Na proces norymberski nie liczcie, bo zbędne koszta i czas. Posprzątamy jak po Mussolinim. Panie ministrze spraw wewnętrznych, Panie Jarosławie Kaczyński, szefowie służb specjalnych ! Czytajcie i wyciągajcie wnioski - daleko idące ! Jak mawiał pułkownik Walery Sławek; lepiej kilku posłom mordy obić niż dopuścić aby ulicami popłynęła krew. Sytuacja dojrzewa aby wziąć swołocz za mordy - krótko i na ściągniętej smyczy. W przeciwnym razie roztrwonią nam Polskę.
Reytan2020.04.13 22:33
Komuna wraz z Konfederacja daza do eksterminacji Narodu,anarchizacji i zniszczenia Panstwa Polskiego.
Olej2020.04.13 22:28
Ależ się czartostwa nalazło ! I biją pianę aż budkę nosi fantazja, kicawa durnieje, a reszta gałgaństwa nie może zdzierżyć, że im koryta uciekają w trymiga. Wiedzą, że wybory w maju koryta baju baju ! I albo sowiet działa agenturą albo swołocz czerwona wyłazi wierzchem chcąc udowodnić, że jakoby opinie są podzielone. Są podzielone tak jak Warsiawka jest podzielona, na mądrą Pragię i cymbałów, których się nalazło, orac komusze rody wgryzłe w cudzą własność i w miasto, które ich powinno wypluć aż za Wisłę, a może i za Bóg.
Jarek2020.04.13 21:55
Ale nikt nie chce sabotować, bojkotować czy "podpalać" (sic) wybory. Ależ absolutnie koronujecie sobie prezydenta Andżeja. Nikt nie będzie przeszkadzał. Zróbcie to w końcu i przejdźmy do etapu B, by nikt nie miał wątpliwości o co chodzi PIS i ich zwolennikom. My zajmiemy się potem sprzątaniem. Trenujcie tylko by szybko biegać. Bo wyłapiemy was do ostatniej sztuki i choć karaluchy mają wyjątkową zdolność przetrwania, i poruszania się będziemy systematycznie i konsekwentnie wypalać tę szajbę, która narodziła się w waszych głowach. Na proces norymberski nie liczcie, bo zbędne koszta i czas. Posprzątamy jak po Mussolinim.
Sadysta2020.04.13 23:58
nie ćpaj platformiana pipo
violencja2020.04.13 21:49
Fronda jest wybitnie pisia , jest tubą Kaczyńskiego , którego goryle depczą nagrobki.Fonda zatrudnia pismaków , którzy tworzą teksty nieadekwatne do tytułów.Fronda co chwilę prowadzi nabór na swoich pismaków , bo trudno o...rzetelnych dziennikarzy. I Fronda nie widzi albo nam wmawia , że te wybory to nie hucpa , że to to ok...śmieszni jesteście. Nie mam ochoty w wyborach podawać swoich danych!I nie mam obowiązku głosowania , mam jedynie prawo . A chyba pis chce wprowadzić obowiązkowość -to łamanie konstytucji
POLAK GLOSUJE NA PIS A ZDRAJCA NA PARTIE OSZUSTOW2020.04.13 21:50
icek pierwsi i wszyscy zydokomuch polecicie na wybory
violencja2020.04.13 22:01
Polak katolik głosuje za życiem!Pis jest za aborcją.Nie głosuję na pis, bo jest za zabijaniem niewiniątek. Ile Ci płacą trolu?
anonim2020.04.13 22:24
Zgadzam się violencjo ,PiS jest za zabijaniem dzieci nienarodzonych ,nic nie zrobili wsprawie ochrony poczętych dzieci ,nic też nie zrobili jak profanowane były symbole religije przez lgbt ,to nie jest partia katolicka ,oszukują nas.
Reytan2020.04.13 22:30
PIS sciske trzyma sie linii Episkopatu,ty ruski prowokatorze.
violencja2020.04.13 22:44
Tak mamy myśleć i nie słuchać troli. To jest nasz wyznacznik -ŻYCIE i żadne lgbt..jakiś trolik właśnie się podpisał
Walter2020.04.13 21:34
Za kilka miesięcy przyjdzie głęboka recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco spadną. Dlatego Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński chcą przeprowadzić wybory w maju, w czasie pandemii koronawirusa, kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Twierdzenia, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej oznaczałoby wypłatę wysokich odszkodowań są absurdalne. Odszkodowania należą się bez ogłaszania stanu klęski żywiołowej, a o wypłatach decydowaliby wojewodowie. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej przesunęłoby wybory o pół roku, czyli na okres największej recesji gospodarczej, co mogłoby oznaczać przegraną Andrzeja Dudy. Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję i jest niesamodzielny, dlatego nie powinien być głową państwa przez kolejne pięć lat.
POLAK GLOSUJE NA PIS A ZDRAJCA NA PARTIE OSZUSTOW2020.04.13 21:49
od kiedy icek wy martwicie sie o zdrowie polakow
pozostało tyko :POchewki łączcie się pod parasolem2020.04.13 20:46
padło opozycji na szare komórki - przecież KODu nie uda się powtórzyć, z kim z GW, Njuwzłykiem, Lisem, Żakowski czy bratem Stefana
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.13 20:44
A dlaczego PiS tak bardzo musi przeprowadzić wybory, pomimo faktycznego stanu wyjątkowego, dlaczego tak boi się ich przesunięcia? Dlaczego woli podpalić Polskę i narazić Polaków na niepotrzebne śmierci? Czuję tu robotę diabła albo Kremla, albo jedno i drugie, zresztą to to samo.
Suweren2020.04.13 20:36
Wszelkim szaleńcom pragnę przypomnieć, że wg Konstytucji RP wyboy prezydenta RP są powszechne, równe, bezpośrednie i tajne. Te, które proponuje poseł bez żadnego trybu będą zwyczajnie nieważne, gdyż nie spełniają tych kryteriów i nie pomoże w tym żądna ustawa, gdyż nie da się za jej pomocą zmienić bezpośredniego zapisu w Konstytucji. O dochodzeniu do władzy po trupach nie będę już się rozpisywał. Jaki PiS jest każdy widzi od wielu lat. Dziękuję za uwagę, życzę zdrowia i rozsądku.
kapral GRU2020.04.14 0:09
Juz po lewatywie u Dziadzi czy przed? Jak wam pierdyknę w ten rozsadek to przeleci na druga stronę.
Suweren2020.04.14 9:44
Jak to mówią, uderz w stół. Chodź, pierdyknij, tylko nie leć potem skomleć na komendę. Przy okazji... za 2 misiące z górką skończę 35 lat.
anonim2020.04.13 20:35
KONFEDERACJA TO PROFANY
policjant2020.04.13 20:34
tą opozycje to trzeba powywieszać na słupach.
gnida bez fajknjuwza gnije i zdycha2020.04.13 20:31
nie pozwolę "zamordować" moją rodzinę POplatfusom - chcą mnie wysłać do urn, gdy będzie szaleć nawrót epidemii i łazić ludzie z "wyleczonym" korona wirusem
niech skwierczy tłustość kretynów2020.04.13 20:28
Zło z Bąkiem z Zoppot niech spłonie w czeluściach piekielnych - zarządzam zrzutkę na smołę do kotła i ekogroszek do utrzymywania odpowiedniej temperatury
Foster2020.04.13 20:25
A może chce ustrzec Polaków przed wysyłaniem ich na głupią i niepotrzebną śmierć ?
anonim2020.04.13 22:17
Opozycji też niestety nie zalęzy na zdrowiu Polaków ,,totylko zagrywki ,ale wybory nie powinny się odbyć .
leszczyna2020.04.13 20:23
W tych wyborach chodzi PiSowi o zapewnienie Andrzejowi Dudzie kolejnej kadencji, najlepiej za pierwszym razem. Byłoby taniej i skuteczniej, gdyby Kaczyński bez żadnego trybu, jak to on, ogłosił wszem wobec, że przedłuża prezydenturę Andrzeja Dudy na czas nieokreślony i byłoby po kłopocie. Nie potrzeba żadnych kosztów finansowych i społecznych, a efekt będzie taki, jak chce PiS, wiadomo przecież, że głosowania trwają tak długo, aż PiS uzyskuje pożądany wynik, więc w czym problem?
Maczek2020.04.13 20:21
Opozycja to koronowirus którego trzeba dobić i zniszczyć !!! Oni nie pomogą oni zrobią wszysko żeby było jak najgorzej w Polsce i jak najwiekszy chaos! !!Będa się cieszyć jak Polacy będą wymierać !!!!!!
Jarek2020.04.13 21:58
Ty to jesteś kawał ludzkiego gówna. Jak można mieć tak nasrane w głowie? Jesteś zwykłym człowieczym śmieciem!
Jan2020.04.13 19:54
Opozycja chce burd, chaosu i mieszania w głowach Polakom. Nie damy się!!!! Opozycja to zwykli oszuści, którym nie zależy na Polsce i Polakach a jedynie na korycie. Polacy są mądrzy i nie dadzą się ogłupić starym KOMUCHOM.
o tym czopki nienapisaly2020.04.13 19:53
Co z tego ze 75% Polaków nie chce wyborów 10 maja sk dyń pokazał 10 co mysli o Polakach i ze ma ich w dooopie
PolakNieZdrajca2020.04.13 21:01
Sam jesteś czopek skoro mniejszość nazywasz większością, a poza tym, skąd ci się wzięło to 75% ? Michnik ci tak powiedział w swoim szmatławcu, czy TVNy podały prawdę prawd ???
Polo2020.04.13 19:47
Oczywiście, że wybory powinny się odbyć - im więcej moherów się zarazi i umrze już po oddaniu głosu na jedynie słusznego prezydenta, tym lepiej dla ZUSu i finansów publicznych w ogólności. Tak że do boju o Prawdę walczący Rycerze Chrystusa - do boju, na wybory marsz.
Adv2020.04.13 19:34
Tak chcą wyborów, bo boją się utraty koryta, a dobrze wiedzą, że w obecnym kryzysie jeszcze bardziej wyjdą na jaw ich kradzieże i wałki.
stan wyjątkowy? ok!!!2020.04.13 19:33
Wprowadzić stan wyjątkowy i - zamknąć całą opozycje, zlikwidować TVN, GW, następnie wywalić na zbity łeb z Polski całe lgbt, niemieckie i żydowskie gazety, agenturę wpływu, fundacje Sorosa. Oraz odebrać władze samorządom, wprowadzić cenzurę, a za sianie fake newsów i nawoływanie do puczu - 10 lat więzienia. Czy to dyktatura? Nie, to konsekwencje stanu wyjątkowego
ak2020.04.13 19:42
Nie dokończyłeś stanu wojennego w 81 to ci się teraz dalszy ciąg marzy ? Niedoczekanie resztówko po PZPR, Tymińskim lub Samoobronie (niepotrzebne skreślić)
stan wyjątkowy? ok!!!2020.04.13 19:48
Mnie się stan wyjątkowy nie marzy? Nigdy w życiu, chcę wyborów korespondencyjnych, albo zmiany zapisu konstytucji i wyborów za 2 lata z ewentualną jedną 7 letnią kadencją PAD. Stan wyjątkowy marzy się POKO, lgbt, TVN, GW itp.
ak2020.04.13 21:03
Jednak jesteś czubek.
G.P2020.04.13 20:15
To byłaby naprawde fajne!!Juz widze te nagłówki w gebelsowskich pismidłach ha ha
Niejestemrobotem2020.04.13 20:22
Nie mam pojęcia, czemu uważasz, że w Polsce stan wyjątkowy, albo klęski żywiołowej miałby tak wyglądać? Skoro: "Działania podjęte w wyniku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego muszą odpowiadać stopniowi zagrożenia i powinny zmierzać do jak najszybszego przywrócenia normalnego funkcjonowania państwa." Epidemia to nie sytuacja wymagająca w.w. działań, więc wprowadzenie ich korzystając ze stanu wyjątkowego i owszem byłoby dyktaturą.
Nina2020.04.13 19:32
Ta epidemia dobitnie pokazałą nieudolność rządu na wielu płaszczyznach... tylko w przyznawaniu sobie rekordowych nagród i nepotyzmie.
PolakNieZdrajca2020.04.13 21:06
POwski trollu, nieudolny to był rząd PO-PSL. Jedyne, co im się udawało to zwijanie państwa polskiego. W tym byli (z her Tuskiem na czele) najlepsi ! nikt nigdy im nie dorówna. na pohybel im i takim skotłowanym (przez TVNy i Gadzinówkę Wybiórczą Michnika) lemingom jak ty.
skarb2020.04.13 19:29
rzad musi sie liczyc ,ze komunisci sa bezwzgledni w swoich dazeniach do niszczenia demokracjii/dla szczujni lewackiej majacej doswiadczenie i metody niszczenia tego co demokratyczne to POdstawa/.DEMOKRACJA dla zloczyncow to RAJdla niecnych celow, DEMOKRACJA to przestrzen tylko dla uczciwych ,solidarnych ,dobrych z sumieniem ludzi ale dla niszczycieli dobra,natury,sprawiedliwosci ,prawa itd demokracja to przykrywka POwloki ZLA KTORE W IMIE MILOSCI,SPRAWIEDLIWOSCI ,DOBRA ITD NISZCZA DEMOKRACJE POLSKE DEMORALIZUJA SPOLECZENSTWO,niech nedzarze judokomunosorossomeczycieli sie opamietaja kiedy nie jest za pozno!!!!!!a szczegolnie niby katolicy ktorzy ich wybieraja
Konfederacja2020.04.13 19:28
Ten rząd jest dobry jedynie w demolowaniu Polski i okradaniu Polaków na każdym kroku...
wcale mnie to nie dziwi 2020.04.13 19:52
Konfederosja widać w jednym szeregu z POKO-PZPR
violencja2020.04.13 22:03
nic nie wiesz , a szkalujesz.Jesteś opłacany?
PolakNieZdrajca2020.04.13 21:08
Tak tak, Bosak. Oddać wam władzę, a wy oddacie ją Putlerowi. Walcie się, ze swoim Braunem i Korwinem. Jesteście innymi szkodnikami niż PO-PSL, ale niestety ... SZKODNIKAMI !
Barbara2020.04.14 13:54
A te afery za PO to też wina PIS-u?
Bewq2020.04.13 19:25
I dobrze... komuchy z PiS już wielokrotnie udowodnili, że gdzieś mają prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... tylko koryto ich interesuje.
PolakNieZdrajca2020.04.13 20:57
Synku, SBecki POkurczu, nie masz zielonego pojęcia ,co to takiego komuna, skoro tą nazwę przypisujesz PISowi, no chyba, że z premedytacją chlapiesz błotem. To nie Kaczyński układał się, poklepywał i robił "miśka" z Putinem tylko Tusk. To nie PAD był informatorem WSI tylko Komorowski. Wszystko ci się w tym małym łebku poj..bało. Cóż, pozostaje mi życzyć ci zdrówka, bo rozumu chyba jednak nikt i nic ci nie załatwi.
Agnieszka Dz. 2020.04.13 19:24
Każdy uczciwy człowiek powinien zbojkotować te wybory. Niech sobie mają frekwencję 10 % . Tylko listonoszy i członków komisji szkoda...
Kat2020.04.13 19:26
ciebie też bardzo szkoda wnuczko ruskich tankistow
Kat2020.04.13 19:28
no chyba,ze ty wyznawczynią bandery jesteś to won za bug
Piotr Nowak2020.04.13 19:33
Schlałeś się pisi oszołomie? Fajny przygłup jesteś. Zostań z nami. :) :)
Agnieszka Dz. 2020.04.13 19:35
Piotrusiu, daj spokój, niech pisze, on jest tak prymitywny, że aż śmieszny, a te wpisy obrażają tylko jego.
Piotr Nowak2020.04.13 19:42
No właśnie wiem. Nawet go polubiłem, tak ładnie kompulsywnie odpisuje wszystkim i wszędzie pisze jak troszkę ułomny. Fajny jest. Taki pisi :) :) Uroczy.
stara rura2020.04.13 23:52
Uuuuuujak ty pierdzisz to puuuuuu a jak Nowak to Bum? Trolle zasrane. Z dziubka somogonczyk spijacie!
kapral GRU2020.04.14 1:17
Dobrze ze je wyłapujecie my ich zwolnimy. Nie chcemy głupków. Obojętny inaczej już zwolniony.
Kotek2020.04.13 19:38
chcesz possać jaja cioto?
Piotr Nowak2020.04.13 19:46
Słodziutki jesteś. :) Jeszcze coś napisz!
kapral GRU2020.04.13 23:59
Ja ci w sam ryj bolszewickiego ku ta sa wsadzę. Wiesz za co? Za brak dialektyczności w trollowaniu. Tu nada finezju a wy co? Job waszu matieri.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.04.13 23:49
Ty Pietrek zawszęm musisz sięm wcinać w wodkiem i zakonskie . Co tam Agnieszka dla ciebiem ma Heńkem tramwajarkęm. Jezd głodna miłości po ostatnim razem . Co ty zniom zrobił. Mnietel mowil ze ma robote lepsza niz ta na Frondzie , bierz Agniszkiem tylko bron borzem na poważnieniem, i przychudz do nas. Planujęm przewrut.
uczciwy Polak 2020.04.13 19:43
Ja jestem uczciwym człowiekiem i nic nie będę bojkotował, no chyba że was - zaprzańców i jurgieltników, których z Polską łączy tylko wpis w dowodzie i język którego potocznie używacie PS nie ma kogoś takiego jak mądry, uczciwy komunista, albo jest głupi i uczciwy, albo nie jest komunistą
Agnieszka Dz. 2020.04.13 19:47
Czyli zakładasz, że wszyscy Pisowscy komuniści są głupi i nieuczciwi? Masz dużo racji.
bez odbioru2020.04.13 19:54
gadał dziad do obrazu a obraz doń ani razu
Piotr Nowak2020.04.13 19:49
O panie tyś nadzieją naszego narodu :) Każdy by chciał być taki jak ty. Dziękujemy :D
bez odbioru2020.04.13 19:56
cała przyjemność po mojej stronie, tefauenowski mankurcie
Michał Jan2020.04.13 20:10
Jakbyś był uczciwym człowiekiem, to ze dwa razy byś się zastanowił, czy wysyłanie w jednej kopercie swojego oświadczenia, imienia i nazwiska wraz z peselem i podpisem oraz karty z głosem (niby w zaklejonej kopercie), to jest właśnie to, co nazywamy tajnym głosowaniem.
wredny smieciu lewacki2020.04.13 20:13
zamknij sie su ko lewacka g.. cie powinny obchodzic wybory
Piotr Nowak2020.04.13 20:17
O! Następny baranek z PiSowskiego koszyczka wyskoczył. :)
stara rura2020.04.15 1:29
Chcesz nirvane dupna koteczkupieseczku? Fryknie ci przez uszy ;-)
violencja2020.04.13 21:56
Agnieszko , jestem z innej strony barykady.Jestem sympatykiem Ruchu Narodowego . Często się z Tobą nie zgadzam i nie chcę rozmawiać. Jednak dzisiaj myślę tak jak Ty! Bojkotować , przesunąć , nie narażać niepotrzebnie ludzi w imię wygranej dudusia.Nie może tak być , że naczelnik państwa tak postanowił i tak ma być. A kto to naczelnik państwa?Po prostu prezes pisi i zwykły poseł na sejm-dyktator
Reytan2020.04.13 22:28
Konfederacja to KRYPTO-Komuna
violencja2020.04.13 22:39
IIe Ci płacą emerycie?
Reytan2020.04.13 22:25
Agnieszka Dz.ubeczka z polska krwia na szponach,jak zwykle,pala ZADZA MORDU KATOLIKOW.
Sadysta2020.04.13 23:42
bo ona z ukrainy banderowskiej
violencja2020.04.14 22:54
Nie biję sie z błotem , które na mnie pryska
kapral GRU2020.04.13 23:42
Jesteś ma dzieweczko ruchanieczko a jaka główkę dzisiaj masz? Kellera czy Nowaka a może obojętnego is the fucken news? Ty trollu świrowaty jak tam korona?
Sandra2020.04.14 1:21
Agnieszka ma za zadanie moderować łagodnie perswazje i wytracać argumenty rzeczowe , merytoryczne sprowadzając je do nieistniejących problemów. Ma do pomocy świrów trolli co tez maja zadanie tworzyć sztuczna dyskusje. nie z nami takie numeru cioty bolszewicko niemieckie.
kaczyńscy to miernoty...2020.04.13 19:22
Radośni wyznawcy pisu, przeczytajcie sobie przemówienie Pinokia w senacie. Wyraźnie powiedział, że Polska bankrutuje !!! Taki jest skutek bezmyślnego rozdawnictwa, głupiego rządzenia poprzez wydawanie wszystkich pieniędzy na kupowanie głosów i roztrwanianie rezerw zbudowanych przez poprzedni rząd na gorsze czasy. Teraz w chwili próby pojawia się problem: brak chętnych do udzielenia kredytu Polsce będącej w stanie zapaści gospodarczej. Cieszycie się ?
Kat2020.04.13 19:24
lecz w Tworkach swój chory łeb lewacki swirze
Nemo2020.04.13 19:31
Na niego Tworki to za mało, ja zafundowałbym mu 15 lewatyw jak za Szwejka. Wtedy pomoże
Suweren2020.04.13 20:29
Cóż... niektórzy ewidentnie zatrzymali się w rozwoju na czasach Szwejka, więc twoja metodyka nie dziwi.
kapral GRU2020.04.14 0:06
A komorowskiego żonka ze starego SBckiego domu Dziadzia robi lewatywę tylko znajomym. Słynna na pol polski w lewatywie , ma się rozumieć. Suweren przyjdzie d pod dom Komorowskiego to was wpuszczę po znajomości.
Slav Nojman2020.04.14 7:54
Genialne to jest rządzenie Tuska z kasą,który jej nie rozdawał,ale kradł naszą mój drogi hejterze.
Asia2020.04.13 19:21
W dupce mam wasze wybory. Amen.
POLAK GLOSUJE NA PIS A ZDRAJCA NA PARTIE OSZUSTOW2020.04.13 21:37
icka tobie brak kultury gnido koszerna
Kat2020.04.13 19:08
to nie opozycja to banda sprzedajnych kretynów
anonim2020.04.13 19:30
Spójrz w lustro a zobaczysz kretyna.
Kotek2020.04.13 19:41
uspokoj sie swirze nie bluznij,bo cie ktoś kopnie w jaja
...2020.04.14 9:28
Śmiało, gdzie mieszkasz i jak się nazywasz, podbiję do ciebie i wtedy zobaczymy czy będziesz taki chojrak szmato.
Barbara2020.04.14 13:51
tylko dlaczego siedzą w Polsce jak nic im się nie podoba
ak2020.04.13 19:07
Zaraz zaraz. A to mają być jakieś wybory ? Nie widzę kampanii na ulicach, nie znam kandydatów, prawo jakieś niestabilne w tym zakresie. Hmmm Może się komuś przywidziało ? Kryśka z TK mówiła, że takie wybory (jakieś pakiety czy cóś) to oszustwo, ona nie chce takich wyborów. No a to przecież "ałtorytet". No nie wiem już co o tym myśleć.
Kat2020.04.13 19:12
idz sie strzepać do sąsiada wieprzu
ak2020.04.13 19:23
A skąd wiesz, że tak można robić ? Brakuje argumentów to głupoty się łebka trzymają ?
Sadysta2020.04.13 19:44
ak w Tworkach mają net?
ak2020.04.13 20:16
Nie wiem. Ale jak tam będziesz to mi powiesz.
Olej2020.04.13 19:04
,,Opozycja'' - czyli zaraza w czasach zarazy.
Kat2020.04.13 19:06
racja
Slav Nojman2020.04.14 7:55
Dobre to jest trafione w 100%.
Senior2020.04.13 19:00
Czego innego wiecej niż podpalania , anarchizacji Polski non stop można się spodziewać po totalnej targowicy?Czy to czasami nie rzekomi obrońcy konstytucji - totalsi, koderaści,pederaści,czarne piczki,ubote, homoterroryści i kolesie z nadzwyczajnej kasty są jedynymi typkami łamiącymi non stop konstytucję? Czy termin wyborów zalezy od konstytucji czy o wrzasku wściekłego targowicy?Dlaczego pokokoko wrzeszczące o zmainę terminu wyborów nie chce nowego terminu wyborów? Czy to nie jest ciężka postać schizofrenii?
Kat2020.04.13 19:05
oni to potomkowie czerwonej zarazy i ci czlonkowie bylej solidarnosci,ktorzy donosili na wlasnych kolegow oraz ci ktorzy brali pieniądze od niemieckich służb specialnych
Konfederacja2020.04.13 19:27
Głupiaś… komuchów szukaj w PiS, tam ich na pęczki.
Sadysta2020.04.13 19:45
a korwin to zyd
Reytan2020.04.13 22:20
Komuna Konfederacja Wspolna Ruska racja
Edward2020.04.13 18:58
NIE LĘKAJMY SIĘ !! OPATRZNOŚĆ NAD POLSKĄ CZUWA MARYJA JEST KRÓLOWĄ POLSKI - MÓDLMY SIĘ NA RÓŻAŃCU A WSZYSTKO POTOCZY SIĘ ZGODNIE Z WOLĄ BOŻĄ !!!
Zbigniew2020.04.14 1:01
Edward, Bardzo mądrze to napisałeś! Bez Boga i Maryi nic nie osiągniemy! Módlmy się: " Jezu, ty się tym zajmij...." Amen.
Niejestemrobotem2020.04.13 18:54
Anarchią nie byłoby przesunięcie wyborów, bo wówczas, zgodnie z artykułem o stanach nadzwyczajnych kadencja byłaby przedłużona. Anarchia będzie, jeśli ktoś z jakiegoś powodu zdoła podważyć wybory po jakimś czasie. A o to w wariancie do jakiego dąży PiS nie trudno. Poza tym, obywatele nie chcą majowych wyborów.
Kat2020.04.13 18:55
odbyt cię swędzi ciotko?
ak2020.04.13 19:09
Marzenia ?
Kat2020.04.13 19:23
tak to twoje marzenia spedalona suczko
Nemo2020.04.13 19:29
Obywatelu - melduję że ja na wybory pójdę a inni obywatele niech siedzą w domu dla swojego zdrowia.
Niejestemrobotem2020.04.13 20:35
I będziesz w mniejszości. Większość zarówno chce przełożenia wyborów jak i deklaruje, że na nie pójdzie z powodu epidemii.
Niejestemrobotem2020.04.13 20:35
Edit: że na nie nie pójdzie
Parafianin2020.04.13 18:48
Polska "prawica" to jednak stan umysłu.
Kat2020.04.13 19:10
lewica to stan homoseksualizmu i kretynizmu chory homosiu
antek2020.04.13 20:53
Raczej stan psychiatryczny
papcio rabi go nakreca jak stary zegar2020.04.14 7:45
twoja icek parafia tj koszerna w gminie zydowskiej
Nairobi2020.04.14 8:01
Czego to stan? Umysłu?
antek2020.04.13 18:47
Tak się złożyło że idol skrajnej polskiej prawicy Trump jest całkowicie przeciwny wyborom korespondencyjnym. A szczujna g... frondy z Tuskiem w tle w drugie święto wielkanocy jest po prostu obrzydliwa
Kat2020.04.13 18:54
idz zrób loda wnukowi gomulki borysławowi
anonim2020.04.13 19:26
Antek daj spokój - ja na wybory pójdę a jak ty ze strachu nie chcesz iść, to nie pisz bzdur i siedź w domu!!!
antek2020.04.13 20:52
Piszę o faktach przeczytaj wypowiedzi Trumpa
PolakNieZdrajca2020.04.13 21:14
No i co z tego ? To według ciebie źle świadczy o rządzie polskim ? Uważam, że świadczy bardzo dobrze ! Jesteśmy wolnym narodem i podejmujemy demokratycznie wybory większością głosujących i uprawnionych do tego Polaków. Tak trudno wam przełknąć, że demokracja to nie tylko rządy PO-PSL, ale i prawicy (jeśli tak zadecyduje większość głosujących). Rozumiesz, czy masz z tym problemy ?
Niejestemrobotem2020.04.13 21:44
Ależ nikt nie kwestionował władzy lewicowego PiSu, myślę, że jakby demokratycznie wygrała partia prawicowa też by nikt nie kwestionował tego. Nikt nie domagał się obalenia rządu. Nie, wszyscy zaakceptowali że teraz rządzi PiS i chociaż nie zgadzali się z jego polityką to akceptowali ten fakt. Ale sytuacja w której większość nie chce wyborów, nie wezmą w nich udziału, bo epidemia, gdzie mamy ograniczenia w działalności partii politycznych, de facto stan wyjątkowy i wybory nawet jak się odbędą to nie będą spełniać żadnych standardów to nie demokracja.
anonim2020.04.13 18:45
Właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT, Polska Grupa Lotnicza, złożyła w poniedziałek (13 kwietnia) oświadczenie o rezygnacji z zakupu niemieckiej turystycznej spółki Condor Airlines. Informację potwierdziła Katarzyna Majchrzak, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w PGL-u. „Potwierdzam, że Polska Grupa Lotnicza poinformowała dzisiaj linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki. Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji” – napisała w wiadomości do PAP-u Katarzyna Majchrzak. hehehe
Michał Jan2020.04.13 18:53
Nie ma się co śmiać! To pierwszy pozytyw Covida.
anonim2020.04.13 19:24
Czyli decyzja o kupnie Condora była doskonałym pomysłem, a rezygnacja z tej decyzji jest pomysłem jeszcze doskonalszym.
Michał Jan2020.04.13 19:58
Decyzja o kupnie Condora, linię mocno zależną od pod-zleceń konkurenta, przez firmę generującą straty był jakąś tromtadacją. Wszystko, żeby pokazać, jak to u nas kwitnie i możemy Niemcom na nosie zagrać. I żeby to jeszcze przykryć, to oficjalna propaganda głosiła, że kupił to będący wtedy na czarno LOT, a nie PGL.
Kat2020.04.13 18:53
ciebie tez cioto łeb boli? to do Tworek
Edward2020.04.13 18:57
no i z czego się Stachu śmieje??? z własnej tępoty ??
Kat2020.04.13 19:00
stachu to ciota kolega biedronia
kapral GRU2020.04.13 23:37
I pijanica.
Wladimir Putin dzwoni....2020.04.14 8:56
I złodziej. Bo każdy pijak to złodziej.
stara rura2020.04.15 1:24
STACHU, piłeś!!!! A mówiłeś ze nie będziesz!
mordechaj2020.04.13 18:44
Opozycja nie chce podpalać wyborów, tylko nie chce dopuścić do wyborów w trakcie pandemii, co może grozić śmiercią wielu Polaków. Karnowski natomiast dąży do wyborów w trakcie pandemii, bo wie, że jak PiS straci władzę, to Karnowski straci kasę ze spółek skarbu państwa na reklamy. Dlatego wypisuje takie bzdury. Chodzi o pieniądze.
antek2020.04.13 18:48
Wyłącznie
Kat2020.04.13 18:52
łeb cie boli platformerska cioto,nigdy już wyborów nie wygracie czerwone szumowiny
Michał Jan2020.04.13 18:55
To ostatnie, które ma szansę wygrać Papcio Jarek. Inaczej by się tak do nich nie spieszył i szedł, jak taran (zagrożenie zdrowotne, niejawność - łatwa do zakwestionowania). Może jeszcze odnieść jakieś pyrrusowe zwycięstwo, ale na samodzielne rządy raczej trudno mu liczyć.
Kat2020.04.13 18:57
papcio to śmieje sie z takich popaprańcow jak ty lachociągu
Agnieszka Dz. 2020.04.13 19:15
Pamiętasz, jak mi mówiłeś, że trollom się nie odpowiada na komentarze? ;) Co Ciebie podkusiło? Pozdrawiam.
Kat2020.04.13 19:21
właśnie lewacka trollico
Suweren2020.04.13 20:28
Zmień nick na Cham, będzie bardziej adekwatny.
Michał Jan2020.04.13 20:03
Byłbym niekonsekwentny, gdybym odpowiedział na to, co ten fajfus napisał do jakiegoś lachociąga, ale pomylił osoby i umieścił pod moim komentarzem. No i jeszcze, jak to pisałem, nie wyczaiłem, że chłopina tak tu wszystko zanieczyszcza produktami swojego wątłego umysłu.
stara rura2020.04.15 1:21
Wy to umysł, umysł umysł, zniewolony ma się rozumieć, taki jak wasze.
stara rura2020.04.15 1:19
Znajomy z kursów jak trollować.
Niejestemrobotem2020.04.13 18:56
Sugerujesz, że PiS jest gotów fałszować wyniki wyborów, byle tylko utrzymać się u władzy? Niestety muszę się zgodzić, to jest realne.
Kat2020.04.13 18:58
zgłoś sie do bula niech cię walnie dechą w łeb ciotko
...2020.04.14 9:27
Odważnie, prawicowy kryptogeju. Miałbyś odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem pod tymi wyzwiskami czy jesteś takim cwelem z ukrycia, bo czujesz się bezpieczny ubliżając anonimowo?
Reytan2020.04.13 22:14
Jestes robotem,komuchu.
Pokręć2020.04.13 19:22
A stanie przed Biedronką w godzinnej kolejce po chlebuś i coś do niego nie zabije połowy Polaków? Opozycja jest totalnie... Napisałbym "głupia", ale to nie jest właściwe słowo. Ona jest totalnie demoniczna i wyrachowana. Tylko durne lemingi tego nie widzą. Bycie na "nie, bo nie" - totalne jest tak głupie i durne, że aż boli. I świadczy tylko o jednym: Opozycja gra wg, zasady "im gorzej, tym lepiej". Jedynym planem opozycji jest destabilizacja sytuacji w Polsce. Najlepiej - wywołanie jakiegoś kataklizmu, kryzysu, może nawet anarchii i wojny domowej. Ulica ma opozycję w d..., zagranica niewiele może, bo to są miękkie, zlewaczałe, ciotowate prącia (na szczęście), to opozycja robi, co może, żeby wybory się nie odbyły, furda, że konstytucja, furda, że praworządność, że termin wyborczy jest zapisany w konstytucji. Tu już konstytucja nie obowiązuje. Bo zadyma musi być. Opozycja ma taką strategię, że jak rząd podniesie podatki, to skrytykują rząd za podniesienie podatków i zduszenie ekonomii, jak obniży - to skrytykują za uszczuplenie wpływów do budżetu. Wbrew pozorom, do takiego bycia opozycją nie trzeba mieć rozumu. Wystarczy być debilem i pokazywać to wszem i wobec, obrażając inteligencję większości wyborców (jak to wspaniale robi np. Kidawa-Błońska a wcześniej - Petru), co w czasie wyborów kończy się dla idiotów przegraną. Przy takiej opozycji to nawet kot Jarosława Kaczyńskiego jest wybitnym strategiem. Nie zdziwiłbym się, gdyby to on siedział na tylnym siedzeniu rządowej limuzyny i kierował z tego siedzenia.
Niejestemrobotem2020.04.13 20:33
Ależ opozycja chce przestrzegania konstytucji. Starczy wprowadzić stan klęski żywiołowej. Anarchii chce rząd dążąc do wyborów, których wyniki będzie można z kilku powodów kwestionować. I opozycji zależy na praworządności, demokracji i na tym, żeby wybory odbyły się tak jak powinny, zgodnie ze standardami a nie były parodią, czy wręcz oszustwem. To Polacy nie chcą wyborów, a opozycja tym razem jest ich głosem.
ktoś tam2020.04.14 7:32
Matołku, co zrobiły Węgry? Wprowadziły stan wyjątkowy. Co słychać z jewropejskiego zewsząd? Węgry łamią Konstytucję.
JA2020.04.13 22:59
A kto wymyślił godzinne kolejki do Biedronki? Nasz Rząd ukochany przecie!
Sadysta2020.04.13 23:37
przynajmniej schudniesz grubasie
Zbigniew2020.04.14 0:53
Ja! Bzdury pleciesz ! "Biedronka" nie jest własnością Rządu! Więc co może nakazać ! A po drugie nikt nie musi stać w kolejce do Biedronki! Jest tyle różnych sieci sklepowych?? Ja w Biedronie nie kupuję, a mam blisko, po drodze do domu, na tej samej ulicy! Wolę w polskich sieciach, polskie produkty !
anonim2020.04.13 19:24
Spójrz na Kidawę bredzącą - z kim Duda ma przegrać z kretynką???
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.04.13 19:31
korespondencyjnie półgłówku i bydlaku antypolski sie zarazisz???!!!
Zbigniew2020.04.14 0:46
Morde -chlaj ! To ty się boisz że stracisz pracę i nie będziesz już mógł trollować, tak jak teraz ! Tu cię boli !!!
Eustachu2020.04.14 8:05
spadaj kacapie
Miłosz2020.04.13 18:44
KONSTYTUCJA!!! OTUA!!! itd Nie świruj idź na wybory!! Czy opozycja może nam wypożyczyć trochę transparentów, koszulek. Rzeczywistość jest bardziej zakręcona niż przypuszczaliśmy :))
Nephilim2020.04.14 3:48
Rząd powinien rzetelnie informować obywateli o tym że ryzyko zarażenia i śmierci istnieje, a ludzie sami powinni ocenić co z tym zrobić. Dopóki w kraju nie brakuje trumien dla wszystkich ryzykantów, to niech każdy robi sobie co chce. Każdy człowiek ma prawo „żyć jak chce” i „umrzeć jak chce”.
Dam2020.04.14 8:41
Ale chyba zgadzasz się, że co innego samemu się potencjalnie zabić (gdzie się zgadzam, każdy powinien mieć do tego prawo), a co innego potencjalnie zabić też losowe, nieświadome osoby.
Eustachu2020.04.14 8:04
dobre!
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.04.14 19:11
O takie Polskiem walczylim.