19.10.21, 18:20Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Opozycja chce wyborów. Tusk poprze wniosek PSL

Donald Tusk zadeklarował dziś wsparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, które skierowało do Sejmu wniosek o skrócenie kadencji parlamentu.

Po orzeczeniu TK ws. nadrzędności Konstytucji RP nad prawem unijnym lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży wniosek o skrócenie kadencji parlamentu.

- „W poczuciu odpowiedzialności, że dalej tak być nie może, że po prostu to, co się dzieje dzisiaj w Polsce, ten podział społeczny i wyprowadzanie nas z Unii Europejskiej jest wbrew woli Polaków, należy doprowadzić do zmiany rządu. W demokratycznym państwie można zrobić to tylko w jeden sposób, a my jesteśmy demokratami z krwi i kości - w wyniku wyborów. Dlatego zrobimy wszystko, żeby przyśpieszyć termin wyboru i doprowadzić do skrócenia kadencji parlamentu”

- mówił Kosiniak-Kamysz.

Wniosek ten klub KP-PSL złożył w piątek.

O projekt był na dzisiejszej konferencji prasowej pytany Donald Tusk. Zapewnił, że poprze go z dwóch powodów.

- „Po pierwsze każda inicjatywa, która będzie sensowna, zgłoszona przez naszych partnerów z opozycji, będzie mogła liczyć na moje wsparcie i nie będę się zastanawiać ani sekundy, kto był pierwszy, drugi czy trzeci w tej kwestii”

- stwierdził.

- „Po drugie, nawet jeśli jest tylko cień szansy - a tu jest oczywiście nawet mniej niż cień szansy, więc będzie to raczej demonstracja - ale nawet gdyby to był taki milimetr, taki miligram szansy na to, że można wcześniej odsunąć od władzy PiS, to oczywiście każdą taką sytuację trzeba wykorzystać”

- dodał.

 

kak/PAP

Komentarze

Mariusz2021.10.20 8:54
PiS chętnie powtarza swoje niezrealizowane obietnice w kolejnych kampaniach. Propozycje wracają, gdy partia znajduje się w kłopotach. Popularność zdobywa wyborczy spot z 2011 r. w którym Jarosław Kaczyński mówił o obniżeniu akcyzy na paliwo. Prezes PiS, będąc u władzy, jest już przeciwnikiem takiego rozwiązania problemu rosnących cen benzyny. Coraz głośniej mówi się o emeryturach stażowych. Ustawa "Solidarności" trafiła do Sejmu i z pewnością wywoła napięcia w szeregach PiS. Minęły już dwa lata od wyborów parlamentarnych: 13 października 2019 r. po raz drugi z rzędu wygrało je Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego jak każda partia władzy chętnie mówi o swoich sukcesach, ale woli nie pamiętać o obietnicach, których nie chciało albo nie zdążyło dotrzymać. Przypominamy niektóre z nich. Dopłaty dla rolników. Obietnica wciąż powtarzana. Prawo i Sprawiedliwość, idąc po wyborcze wygrane, ogłaszało szereg obietnic wyborczych. Jedną ze sztandarowych propozycji skierowanych do rolników była zapowiedź wyższych unijnych dopłat bezpośrednich do hektara. Średnia stawka dla polskiego rolnika to ok. 240-250 euro za hektar. Z kolei średnia europejska wynosi ok. 260-270 euro.
Jacuś2021.10.20 8:27
O czy ten pajac z PSL-u mówi, skrócenie kadencji eliminuje ich z parlamentu więc co to za zagrywka.
Mariusz2021.10.20 7:21
Szef Platformy podczas zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej zarysował inny scenariusz niekorzystny dla PiS — jego zdaniem największym zagrożeniem dla władzy jest drożyzna i nadciągający kryzys gospodarczy. Tusk, który dotąd nie wierzył w przyspieszone wybory, tym razem po raz pierwszy przyznał, że to realny scenariusz. Szef PO uważa, że głosowanie wiosną mogłoby być dla Kaczyńskiego ucieczką do przodu — w kwietniu czy maju PiS miałoby szansę wygrać wybory, a głosowanie w późniejszym terminie może się zakończyć klęską. Tusk przedstawił argumenty za wiosennym terminem wyborów. Po pierwsze, na przełomie roku wypłacane będą trzynastki i czternastki, co na krotką metę poprawi nastroje wyborców i zwiększy szanse PiS. Po wtóre, im później odbędą się wybory, tym ostrzejszy może być konflikt z Unią Europejską — a większość Polaków go nie chce. Po trzecie wreszcie, Tusk twierdzi, że ma informacje o przygotowywanej przez media PiS dużej operacji dyskredytowania polityków PO oraz wspierających ich naukowców i artystów. Zdaniem Tuska to wpisuje się w pomysł wyborów na wiosnę. Tusk zarządził mobilizację, w tym zakaz happeningów na granicy z Białorusią oraz umiar w sporach podczas trwających wyborów wewnątrz PO. Jego zdaniem partia nie może się podzielić, gdy nadchodzi ostateczne stracie z PiS.
Mariusz2021.10.20 6:58
Właściwie to powinniśmy stanąć na baczność, ogłaszając tę informację: oto Jarosław Kaczyński zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Wszystkich, którzy poczuli lęk spieszymy pocieszyć — Kaczyński jako zwierzchnik aparatu bezpieczeństwa i tak niewiele robił, więc jego dymisja nic w naszym bezpieczeństwie nie zmieni. Jako członek rządu Kaczyński osiągnął jedno — przyhamował publiczne pranie brudów między Zbigniewem Ziobrą, a Mateuszem Morawieckim. Ale nie ma mowy o zawieszeniu broni: Morawiecki wciąż podejrzewa, że Ziobro zbiera biznesowe haki na niego i jego żonę. W tym sensie rządowa misja Kaczyńskiego jest sukcesem jedynie doraźnym. Odejście Kaczyńskiego wpisuje się w planowaną, przeciągającą się rekonstrukcję rządu. W mijającym tygodniu autorzy „Stanu po Burzy” poznali kolejne planowane zmiany, których mianownik jest taki sam: z rządu i spółek skarbu odejdą ludzie Morawieckiego, co dowodzi, że rekonstrukcja ma na celu m.in. osłabienie premiera. Morawiecki już stracił perłę w swej biznesowej koronie — kontrolę nad największym bankiem w Polsce, państwowym PKO BP. To zmiana wręcz kopernikańska — ludzie premiera kierowali tym kolosem od ponad dekady. Tak, tak — także w czasach Platformy, bo Morawiecki jako doradca premiera Donalda Tuska miał wówczas wpływ na obsadę spółek skarbu. Dziś udaje, że tego nie pamięta. Ale nie tylko Ziobro ma dobrą pamięć — „Stan po Burzy” także. Z drugiej jednak strony odejście Kaczyńskiego z rządu to sygnał, że chce się on skupić na partii. Ta nagła roszada podsyca plotki o tym, że prezes przygotowuje PiS na przyspieszone wybory. Podczas niedawnego, zamkniętego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk przyznał, że po raz pierwszy na poważnie zakłada, że Kaczyński rozwiąże Sejm i w kwietniu lub maju dojdzie do wyborów. Prezes PiS cieszy się chwilową ulgą. Za dużą cenę — rozdając stołki ministrów i posady w państwowych instytucjach — kupił sobie poparcie małych partii w Sejmie, dzięki czemu odzyskał arytmetyczną większość. Najwięcej zapłacił formacji zwanej złośliwie „zbielaniną“. Nazwa nie jest przypadkowa. To zbieranina posłów z rożnych formacji, kierowana przez Adama Bielana. Szantażowali Kaczyńskiego tak skutecznie, że musiał specjalnie dla nich reaktywować Ministerstwo Sportu — w ten sposób za limuzyny i gabinety „zbielaniny” zapłacimy my wszyscy. Sojusz PiS i „zbielaniny” martwi Mariana Banasia. Szef NIK obawia się, że mając znów większość w Sejmie, Kaczyński uchyli mu immunitet i wsadzi za kraty. Dlatego Banaś przygotowuje kanonadę wymierzoną w PiS. Oj, będzie się działo — zapowiadają autorzy „Stanu po Burzy” Agnieszka Burzyńska z „Faktu” oraz Andrzej Stankiewicz z Onetu.
Prawda2021.10.20 0:25
W Polsce nie ma opozycji tylko -----Pachołki Berlina i Ruskich ==
Bilans dokonań władzy PiS i Solidarnej Polski2021.10.19 21:32
Polski ład będzie polegał na zabieraniu pieniędzy samorządom i dawaniu tylko tym, gdzie rządzi PiS albo Solidarna Polska. Przedsiębiorcy zapłacą większe podatki, a ich pieniądze dostanie elektorat pisowski. Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, to wielu polityków z tej partii będzie miało postępowania karne. Jarosław Kaczyński jest zatem zdolny do wszystkiego, że utrzymać swoją władzę. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych. W dniu 10 października 2021 roku odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie wielka manifestacja przeciwko kroczeniu do polexitu. Sanepid straszył, że będzie wlepiał mandaty w związku z pandemią koronawirusa. Był mecz na Stadionie Narodowym Polska: San Marino i było 50 tys kibiców. Jednak sanepid nie wystawiał im mandatów. Władze pisowskie używają zatem Sanepidu do walki politycznej przeciwko swoim adwersarzom. Gdyby PiS urządzał manifestacje, to takiego straszenia by nie było. Jarosław Kaczyński wielokrotnie w tłumie w czasie największego szczytu pandemii chodził bez maski.
miki2021.10.19 21:47
ale się natrudziłeś .... a może Polski ład będzie na tyle dobry że za dwa lata opozycja nie będzie mała czego szukać ... ? ? ? bo czego PSL 2% zgłasza wniosek o przyśpieszone wybory to nie wiem ? / może tygryskowa mu kazała ... ? ? ?
miki2021.10.20 8:24
P.S. nawet zakładając poprawność twoich fejk-Nisów... to po podliczeniu załóżmy ze PiS-owi gdzieś ten 1 mld przeleciała ale bilans jest taki PO przeleciało w nicość 300 mld (jeden roczny budżet ) przez 8 lat rządów i zawsze mieli deficyty duże a PiS deficyty roczne średni zmniejszył o połowę a na dziś w budżecie jest na plus 70 mld i nawet załóżmy że gdzieś i ten 1 mld "wcieło" no to jaki jest bilans PO vel PiS ? ? ? tak więc się nie produkuj bo szkoda klawiatury ... co nie zmienia faktu że sensowna wiarygodna opozycja jest potrzebna ale takiej nie ma... poziom fejk-newsów i kłamstw jest tak duży że już nikt ich nie słucha bo to bełkot i to jest zła sytuacja bo faktycznie jak opozycja wyuska coś prawdziwego do krytyki to to przeleci w tym steku kłamstw jak woda w kiblu ale ta sytuacja to w 100% wina opozycji totalnej ...
dzieduszko2021.10.19 21:32
to ustawka rudego folksdojcza o pseudonimie bak jak zaplaca to bedzie do dyspozycji taki mamy klimat SZMATA
ANONIM2021.10.19 21:20
TO NIECH SIE WYBIERA
Anonim2021.10.19 20:47
Wyborcy nie mogą dopuścić aby opozycja wygrała wybory. To będzie koniec Polski. Ci ludzie już uważają, że UE to jest ich ojczyzną a Polska to kolonia.
JANOSIK2021.10.19 20:33
Ta,,,Jeden z nadania sb a drugi z sb i wermachtu(podwojny agent)beda nam oglaszac wybory.Zapomnieli jeszcze o strazaku co nam gaz najtanszy kupil.Pozdro
otyte baletnice w rui2021.10.19 20:28
.... wybory lesnego dzadka .... rykowisko kosiniarzy ludowych !!!!!
harry2021.10.19 20:22
Kosiniak, czy nadal twój ZSL śpiewa - jako hymn statutowy - Rotę Marii Konopnickiej? I czy jej tekst przechodzi takim neo-bolszewikom jak wy przez gardła? Oto tekst Roty - Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas zgnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Do krwi ostatniej kropli z żył Bronić będziemy ducha, Aż się rozpadnie w proch i w pył Krzyżacka zawierucha. Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz Ni dzieci nam germanił, Orężny stanie hufiec nasz, Duch będzie nam hetmanił. Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie damy miana Polski zgnieść Nie pójdziem żywo w trumnę Na Polski imię, na jej cześć Podnosi czoła dumne. Odzyska ziemi dziadów wnuk! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!
Anonim2021.10.19 20:21
Pracujemy do końca kadencji, Panie Tusk, będzie Pan miał okazję się wykazać!
Mejer2021.10.19 20:04
Ryży chyba nerwowo obgryza paznokcie skoro na POłamana łajbe zaprasza Kosiniak Kalosza - herbu Kacapków... groteska :D
Filip2021.10.19 20:04
Dewastacja sądownictwa przez rządzących jest bardzo szkodliwa. Jednak politycy z PiS-u i Solidarnej Polski powinni wiedzieć, że wszystkie ich bezprawne działania po przegraniu wyborów i oddaniu władzy opozycji zostaną odwrócone. Po rządach polskojęzycznech partii jakimi są PiS i Solidarna Polska pozostaną zgliszcza. Te partie prowadzą nacjonalistyczną retorykę, ale szkodzą naszemu krajowi. Inflacja aktualnie wynosi 6% i będzie rosła. Jeśli w związku z łamaniem praworządności przez rządzących Polska nie dostanie dotacji w wysokości 770 mld euro, to PiS przegra wybory parlamentarne. Czas pracuje zatem na niekorzyść PiS-u i Solidarnej Polski i ich notowania mogą systematycznie spadać. Dlatego być może Jarosław Kaczyński zdecyduje się na przedterminowe wybory na wiosnę przyszłego roku z zaskoczenia. Będzie chciał zaskoczyć opozycję, żeby nie mogła się lepiej do wyborów przygotować. Prawdopodobnie jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie. Czyta sondaże i kreśli scenariusze. Jednak dla utrzymania władzy poświęca interes narodowy naszego kraju. W wyniku łamania praworządności Polska może nie otrzymać dotacji z Funduszu Odbudowy. Pragnę przypomnieć, że bilbordy reklamujące dotacje z Funduszu Odbudowy kosztowały 6 mln zł.
miki2021.10.19 21:56
Filip "produkuje" inflacja jest wszędzie a jak wprowadzą UE-zielony ład to będzie jeszcze większa .. problemów jest kilka ale wpis nie pomieści na wrzesień PiS ma +70 mld w budżecie ponad miarę .. na ale widomo "Filip" z GW nie doczytał w GW bo nie na pisali a aj UE nie chce z nami biznesów to i inii się znajda .. ponadto ta kasa to pożyczka po co mamy żyrować splajtowaną Grecję ? Włochów Hiszpanów czy Franców w których to krajach dług do PKB jest około ze 3 do 4 razy wyższy niż u nas ... to nie wiem, a ty wiesz ? ? ? bo se możem taniej wziąć gdzie innej bez tej "ideologicznej czapy" i wydać na co chcemy nie pytając się o zdanie tych ciot z UE... w zasadzie będzie sukcesem jak się z tej UE-pożyczki wymiksujemy... tak więc Filipku mniej błaznuj więcej myśl
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.19 20:04
Deportować cały zdradziecki KC PIS na Białoruś !
dwa ZERA to masz na czole2021.10.19 20:02
dwa kotasy na KOTASA roku
Anonim2021.10.19 19:57
Obojętnie kto wygra jesteśmy w żopie. Ale dla "opozycji" chyba lepiej byłoby poczekać, bo będzie o wiele większa drożyzna niż już jest.
Anonim2021.10.19 19:53
Władek i Donek zapraszają do wyborów wszystkich w wieku przedemerytalnym i zapewniają że, jak wygrają to wszyscy popracują kilka lat dłużej np. przy ręcznym rozładunku TIRów z palet w Biedronce.
Anonim2021.10.19 19:53
I dobrze.PiS musi je wygrać zdecydowanie. Nie może być jak teraz, że trzeba przed każdym głosowaniem skolec i błagać o kilka głosów od Kukiza czy "niezależnych" posłow.
Skrzypek na dachu2021.10.19 19:37
Taka jest roznica , ze kazdy juz widzi i kazdy juz wie , ze PO , Lewica i PSL chce oszukac naiwniakow glupszych od siebie , ale Rzad PiS to dzisiaj napewno glupszych od siebie nie znajdzie .
NEOS com pl2021.10.19 19:13
Nowy system terazMY . Wysadzmy kneset na ... ich ziemi obiecanej ... w strefie Gazy ... tam juz im zrobio POPOwitanie w bakutilu !!!! Szakal palestynski glodny , a tego kosyniera i lesnego dziada zabierajcie z soba..... https://www.youtube.com/watch?v=AxsMikTzEls
POmarszczona trzesząca się2021.10.19 19:11
Pochwica
ojropejską POchwę roku ów2021.10.19 19:10
ma w kieszeni
POlityk2021.10.19 19:09
Serwery w Niemczech i Rosji już są gotowe do POliczenia głosów ...
nol2021.10.19 19:30
Bidena "policzyli",to Tuska też potrafią
franko2021.10.19 19:03
adjio ps lglupota was przerosla
Manic Street Preachers2021.10.19 19:00
Politycy to prostytutki, ale największa to były rocker Kukiz.
tylko poper2021.10.19 19:04
żaden rocker
Anonim2021.10.19 18:59
A oni ciągle swoje? "Pracownicy Polin szkolą polskich policjantów. „Antysemityzm, uprzedzenia i stereotypy” ............................................................................................... https://nczas.com/2021/10/19/pracownicy-polin-szkola-polskich-policjantow-antysemityzm-uprzedzenia-i-stereotypy/
Skrzypek na dachu2021.10.19 19:41
Brawo Konfederacja bo nikt inny prawde nie powie w Sejmie , ze podatki juz sa za wysokie .
Donald marzy2021.10.19 18:58
https://www.youtube.com/watch?v=ZuDSBbhQUI4 ... i wszystko na ten temat. Serdecznie polecam życząc dobrej zabawy
matis892021.10.19 18:58
POPIS chcą zmieniać zasady gry w jej czasie ponieważ panicznie boją się wyborów w 2023 i właśnie na ten rok chcą już mieć zaklepany masoński rząd. 2023r. to prawdopodobnie czas ujawnienia się Antychrysta i czas bożego globalnego cudu Ostrzeżenie. Dlatego masoneria na 2023 chce mieć już wszystko zaklepane na następne lata i szykowany Rząd Światowy NWO ( u nas Nowy PISowski Ład). Dlatego chcą zmieniać zasady gry w trakcie jej trwania.
mlody2021.10.19 19:00
co zydku tu szukasz w polsce
Polak2021.10.19 18:55
Chcecie wyborów to wylecicie na długie lata Brawo czekamy .
Panie Grzesik2021.10.19 18:52
Załamka. Ma pan na swoim portalu niższy poziom niż na słynnym forum.o2.pl :/
ZMIAŻDŻENIE!!! TOTALNA MASAKRA!!! PILNE!!!!2021.10.19 18:52
Skłóceni z EU, podzieleni wewnętrznie - BRAWO - to miód dla Rosji :)))))
olek2021.10.19 19:05
miod dla rosji czy dla zydokomuny
Janošik2021.10.19 18:50
Jakie pivo pije Jaroslav Kаčinský?
Pielęgniarz2021.10.19 18:54
Bezalkoholowe. Ele i tak film mu sie urywa
bolo2021.10.19 19:07
jakie jabole obciaga sloneczko peru
michal2021.10.19 18:50
ktora tj szwabska zakazana morda
wyborca2021.10.19 18:50
Takim wniosek to opozycja może powiesić w kiblu Sejmu , a p. Donald jak będzie zwiedzał sejm ( bo nie jest posłem) to jak wstąpi do WC z powodu rozwolnienia to może co najwyżej się "podetrzeć" a nie poprzeć.
Skrzypek na dachu2021.10.19 18:49
Kazdy juz wie ze Pan Tfusk to wyjatkowo zdradziecka kanalia , klamie aby oszukac i okradac naiwniakow .
wniosek2021.10.19 18:46
tygrysek jest bardzo dobrze wytresowany
Skrzypek na dachu2021.10.19 18:51
PSL to arbuzy , chca kogos glupszego od siebie oszukac i okrasc to przemalowali sie na tenczowo .
Maciej2021.10.19 18:46
DONALD Tusk = STASI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! = T.W. "OSKAR" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tam jest Twoje - MIEJSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wojtek2021.10.19 18:45
Ta menda tusk miesza w Polsce od czasu NOCNEJ ZMIANY.
Skrzypek na dachu2021.10.19 18:55
PSL Lewica i PO to jedno i to same bezbozne bandyckie bolszewickie zlo .
Skrzypek na dachu2021.10.19 18:42
Brawo Pan Stanislaw Michalkiewicz , jestes bardziej wiarygodny niz PiS i PO razem wziete .
Viktor Gyula2021.10.19 18:41
Wolacy, Wolacy, wy sławni wojacy…
Anonim2021.10.19 18:40
TuSSk utworzy rząd na uchodźctwie .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2021.10.19 18:42
A #Kaczynśkyj w Kijowie.
ALA2021.10.19 18:58
W tym rzadzie na uchodztwie miniministrem do spraw taki mamy klimat to napewno bedzie Bienkowska od spraw dozowania wody to Gawlowski od spraw zegarmistrzowskich Nowak a od spraw granicznych to Jachira .
442021.10.19 18:37
Oto program wyborczy opozycji ........... 1. Obalić PiS ......... 2. Obalić PiS .......... 3 ... n. Obalić PiS ------------------- Jakoś mnie ten program nie przekonuje, tym bardziej, że oponenci nie identyfikują się z Polakami. Szkodzą im. Są czymś na podobieństwo nowotworu. Lewackiego nowotworu.
Anonim2021.10.19 18:38
Oto tłumaczenia PiS; wina Tuska i jego dziadka z wermahtu
Skrzypek na dachu2021.10.19 18:46
Kazdy wie ze PiS jest okropny , ale PO , Lewica i PSL to duzo , duzo , duzo , duzo , gorsze zboje .
moskiewska orkiestra symfoniczna2021.10.19 18:50
Najlepsi są przyjaciele Łukaszenki i Putina, nieprawdaż?
MOSIEK2021.10.19 19:09
a co jego dziadek to moze niemiec
Böno2021.10.19 18:36
Najwyższy czas, by PSL - banda nieudaczników, zniknęło ze sceny politycznej. A Tusk za zdradę interesów Polski - sąd i dożywocie.
SZOK! PILNE!! TYLKO U NAS!!!2021.10.19 18:39
Właśnie tacy jak ty - o takim podejściu rządzili w PRL
Bonö2021.10.19 18:39
Tyś nie Böno, tylko Ramol, kiepski podszywaczu.
B522021.10.19 18:36
PSL kolaborował z komunistami od wyzwolenia czyli na froncie bez zmian
52B2021.10.19 18:38
Zdjęli już Holeckiej gips z nogi?
CO POTRZEBNE2021.10.19 18:33
Polsce nie potrzeba przyspieszonych wyborów tylko zmiany Konstytucji. Tamta napisana na kolanie nigdy nie zatwierdzona przez Większość Narodu powinna zostać zmieniona a władza sądownicza oddana w ręce narodu możliwość wyborów Sędziów do Najwyższych Organów Państwowych: Trybunał, Sąd Najwyższy, wiążące referenda w najważniejszych sprawach państwowych np. sojuszy, możliwych obostrzeń w stanach wyjątkowych i wiążących się z tym ograniczeń praw obywatelskich i tym podobne rzeczy. Potrzebna jest OGÓLNONARODOWA dyskusja w tej sprawie.
Jarek z Mickiewicza2021.10.19 18:36
Skocz no po musztardę, bo mi się skończyła, a chcę zjeść na kolację serdelki.
Anonim2021.10.19 18:33
tygryskowi wydaje sie ,ze jest tygrysem 😅 -1% poparcia
ze-ze-ze2021.10.19 18:34
Nie masz klawiatury PL, ale masz zeza, troliku :-D
ze ze2021.10.19 18:42
jest glupi i masz wszy tusk ma jedna ty masz trzy
bogdanus2021.10.19 18:47
Zainstaluj sobie Ubuntu w wersji polskiej, lamerku.
B522021.10.19 18:40
romans z bolszewikami przynosi skutki
Terpiczny2021.10.19 18:32
Przyszła jesień. Jedz czosnek.
Anonim2021.10.19 18:43
Jem od lat dziennie po 2-4 ząbki. Suuuuuuuper!
PILNE! SZOK!! MEGA MASAKRA!!!2021.10.19 18:32
Dziad już leży pod pierzynką po mamie w obejszczanych pampersach
Maciej Piwowar2021.10.19 18:32
JAK DŁUGO JESZCZE TEN ZAPRZANIEC -GERMANOFIL BEDZIE PROWOKOWAŁ WOJNĘ DOMOWĄ ?ZDELEGALIZOWAĆ PO-PO( Jest to ZGODNE Z PRAWEM)POWÓD ZDRADA SUWERENA POLSKIEGO.REAKTYWOWAĆ KARE ŚMIERCI ZA ZAPRZAŃSTWO--ZDRADĘ.
GRIZZLY2021.10.19 18:33
Maciuś! Zbieraj klocki i spać! Raz dwa!!!!
to takie placki, durniu2021.10.19 18:33
Dlaczego KRZYCZYSZ, troliku?
pisiory na wybory2021.10.19 18:31
https://www.youtube.com/watch?v=aP5OlpWxTKI
Tapir Ewa2021.10.19 18:30
Nawet jeśli wniosek przejdzie - zrobimy reasumpcję
Anonim2021.10.19 18:39
no i co?
Wybory znowu będą tu2021.10.19 18:29
Kłamstwa kolejny raz.