Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z przedstawicielami opozycji, aby omówić z nimi strategię rządu w walce z pandemią koronawirusa. Swoim zwyczajem, opozycja wykorzystała konsultacje do atakowania rządu, do czego już na konferencji prasowej po spotkaniu przystąpiła Marcelina Zawisza z Lewicy.

Wiceprzewodnicząca klubu Lewicy Marcelina Zawisza poinformowała po dzisiejszym spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, że szef rządu zapowiedział przygotowanie nowej ustawy. Ma ona zostać napisana dopiero po konsultacjach z opozycją, aby można było uwzględnić w niej wnioski wszystkich sił politycznych.

- „ Dokładnie to samo słyszeliśmy po spotkaniu u marszałek Witek. Przypominam, że tych spotkań było już kilka. Powtarza się ten sam schemat – mamy opowiedzieć, jakie my mamy propozycje, premier, marszałek Sejmu czy minister zdrowia słuchają, kiwają głowami i nic się nie dzieje”

- atakowała parlamentarzystka.

- „Ludzie umierają. W szczycie IV fali Delty mieliśmy 800 zgonów dziennie. W szczycie V fali Omikronu będziemy mieli tych zgonów kilka tysięcy. Domagamy się tego, żeby rząd robił co w jego mocy, żeby ratować życie i zdrowie obywateli, żeby ratować życie i zdrowie naszych dziadków, babć, rodziców, koleżanek i kolegów z pracy”

- dodawała.

Zaznaczyła, że „rozmawianiem nie ratuje się życia”.

kak/polsatnews.pl, DoRzeczy.pl