16.04.19, 14:45

Ordo Iuris: PE przeciwko ochronie życia i rodziny

Parlament Europejski ponownie wystąpił przeciwko ochronie życia i rodziny. Europosłowie uchwalili kontrowersyjną rezolucję, w której walkę o ochronę życia nienarodzonych dzieci czy sprzeciw wobec nadawania przywilejów ruchowi LGBT uznali za działania godzące w podstawowe prawa człowieka. Jednocześnie wezwali Komisję Europejską i państwa unijne do działań na rzecz realizacji postulatów ruchu feministycznego i ideologii gender.

rezolucji w sprawie pogorszenia sytuacji w zakresie praw kobiet i równouprawnienia w UE Parlament Europejski stwierdził m.in., że w Unii Europejskiej panuje rzekomo wrogie nastawienie wobec kobiet. Zdaniem posłów PE aktywiści i organizacje walczące o ochronę życia poczętego czy sprzeciwiające się zapłodnieniu pozaustrojowemu, nadaniu przywilejów ruchowi LGBT oraz prawu do zmiany „tożsamości płciowej” mieliby dążyć do uchylenia przepisów w zakresie podstawowych praw człowieka i tym samym podważać prawa kobiet. Parlament z zaniepokojeniem zauważył, że działacze pro-life próbujący znieść lub ograniczyć możliwość uśmiercania nienarodzonych dzieci „mają znaczny wpływ na prawo i politykę̨ krajową”. Ponadto, odmowa dostępu do aborcji została nie po raz pierwszy zrównana przez europosłów z aktem przemocy wobec kobiet. Parlament skrytykował również państwa, które nie zapewniają tzw. edukacji seksualnej zgodnej z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, opartymi na ideologii gender.

Postanowienia te naruszają wolność słowa czy prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, gwarantowane zarówno w Konstytucji RP, jak i w umowach międzynarodowych. Postulaty Parlamentu stanowią również zagrożenie dla prawnej ochrony życia od poczęcia. Europosłowie próbują bowiem ograniczyć rzekomą dyskryminację kobiet i ruchu LGBT, pozwalając jednocześnie na dyskryminację nienarodzonych dzieci. Następnie, Parlament potępił koncentrowanie polityki równouprawnienia płci przez państwa unijne na polityce rodzinnej i macierzyństwie. Tym samym, zignorował wielokrotnie sygnalizowane w badaniach opinii publicznej potrzeby i rzeczywiste wybory kobiet.

Ponadto, PE wystąpił przeciwko osobom krytykującym konwencję stambulską. Dokument ten, zdaniem Instytutu Ordo Iuris,stanowi nie tylko nieskuteczny instrument walki z przemocą domową, ale może przyczynić się też do promocji ideologii gender oraz podważania tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Zdaniem europarlamentarzystów krytyka konwencji stambulskiej zmierza rzekomo do szerzenia tzw. „mowy nienawiści” wobec przedstawicieli ruchu LGBT.

„Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie pogorszenia sytuacji w zakresie praw kobiet i równouprawnienia w UE stanowi wyraz aprobaty i poparcia dla większości postulatów ruchu feministycznego, godzących zarówno w dobro kobiet, jak i podstawowe prawa człowieka takie jak wolność słowa, ochrona życia czy prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” – skomentowała Magdalena Olek, zastępca dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Ordo Iuris

Komentarze

Icek2019.04.17 1:55
Brawo Parlament Europejski! A ordo iuris niech sie wyprowadzi na Madagaskar.Moze tam znajda jeszcze glupszych od siebie.
JaKi2019.04.16 19:46
Może Ordo Iuris sprawiedliwie napisze dlaczego w katolickiej POLSCE partia PiS jest przeciwko ochronie życia i nie chcą przegłosować ustawy "Stop Aborcji"? Nie napiszecie? Dlaczego? Dlatego ze Kaczyński was przekupił nominacją na sędziego SN?
gośka2019.04.16 16:20
popieram gender bo kobiety na całym świecie potrzebują ochrony i odciążenia w obowiązkach!...popieram świadome macierzyństwo i bezpieczne dla zdrowia i życia macierzyństwo!..precz ze staruchami z jajecznicą w głowie, którzy idealizują ludzi i świat zamiast przyznać, że jesteśmy niedoskonali...i próbujemy na ziemi żyć jak umiemy...Ordo to wg mnie niebezpieczna instytucja czy jak ją tam zwał...ochrona życia powinna być dwukierunkowa: i dla kobiety i dla dziecka! a nie tylko dla dziecka...mamy 21 wiek i trzeba głupich ludzi spychać na margines aby nie zatruwali społeczeństwa swoimi chorymi ideami...bo później są tylko tragedie życiowe a każdy ma 1 życie i niepowtarzalne...ja byłam duszą i jest okropnie!...śmierć to koniec wolności!
Cogito ergo sum2019.04.16 15:22
W Europie wprowadza się tzw miękką dyktaturę. Za negatywne mówienie o aborcji geje i lesbije będą wsadzać do więzienia. Taki ustrój już panuje w Szwecji i Norwegii. Trzeba nam kontrrewolucji bo rozdziobią nas te lewicowe kruki i wrony
man.of.Stagira2019.04.16 15:20
. . Sama ewolucja stygmatyzuje homoerotyzm. Człowiek może zdradzać ALE tylko zgodnie z ewolucją. Oto hipokryzja. Nic tego nie przebije. NIKT nie słyszał o wydziedziczonych, tych z nieprawego łoża, bękartach pochodzących ze słynnych r o d ó w homoseksualistów w całej kilka milionów lat liczącej historii ludzkości. . Takiego –RODOWEGO- materiału genetycznego e w o l u c j a nie udostępnia a wręcz wyklucza go z obiegu. Z punktu widzenia ewolucji gatunku ludzkiego nie było wobec tego czegoś takiego jak 'zdrada gejowska'. Zdradzać biologicznie mogli i mogą j e d y n i e hetero-normatywni, czyli prawdziwie seksualni w swych związkach. ‘Sex’ (scil. płeć) jest pojęciem relacyjnym stąd ‘związek’ dwóch osób fizjologicznie pod jego względem jednakowych NIE może być uznany za seksualny w pełnym słowa znaczeniu. Dlatego nie-normatywni NIE są prawdziwie seksualni w swoich związkach, s ą niezupełni o r a z nierzeczywiści jako partnerzy seksualni (1- a personal disability). .
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 15:07
Trwa zbiórka dla chłopaka wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10451zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
ardo2019.04.16 15:21
Włóż głowę w odbyt i zobacz czy pasuje.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.16 15:49
Sprawdzałeś na swoim partnerze/partnerce?
Piotr Nowak2019.04.16 14:59
Weźcie tą chorą sektę. To już wolę Bodakowskiego. Przynajmniej jest zabawny.