02.04.19, 10:51

Ordo Iuris walczy z LGBT w samorządach i szkołach!

W odpowiedzi na kolejne ataki na prawa rodziców i rodzin, w tym warszawską Deklarację LGBT+, Instytut Ordo Iuris zachęca samorządy do potwierdzenia norm konstytucyjnych poprzez Samorządową Kartę Praw Rodzin. Rodzicom oferuje natomiast „Przewodnik po prawach rodziców w szkole”. Uruchomiona petycja pozwala zażądać od każdego z prawie trzech tysięcy samorządów przyjęcia aktu zapewniającego ochronę praw przysługujących rodzinom.

PODPISZ PETYCJĘ 

STRONA SAMORZĄDOWEJ KARTY PRAW RODZIN

Prowadzona przez ostatnie tygodnie krytyka warszawskiej Deklaracji LGBT+ wskazywała na szereg zagrożeń dla konstytucyjnie chronionych praw rodziców i dzieci, ale także dla praw pracowniczych, wolności gospodarczej czy nawet zgodności proponowanych rozwiązań z przepisami o ochronie danych osobowych (RODO). Podobne zastrzeżenia wzbudzają kolejne, zbliżone do warszawskiej, inicjatywy samorządów.

Dwa tygodnie temu, podczas Warszawskiego Protestu Rodziców, Instytut Ordo Iuris zapowiedział wprowadzenie systemowej odpowiedzi na te zagrożenia. Po szerokich konsultacjach społecznych, wraz z szeregiem organizacji rodzicielskich i prorodzinnych, zaprezentowana została Samorządowa Karta Praw Rodzin stanowiąca potwierdzenie najważniejszych konstytucyjnych zasad i praw. Współautorami Karty są Instytut Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny, CitizenGo Polska, Fundacja Mamy i Taty, Ruch 4 Marca, Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych „Szczęśliwy Dom” w Gdańsku, Stowarzyszenie „Dar Życia”, Stowarzyszenie Pedagogów „Natan”, Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci.

„Przyjęcie Karty przez władze samorządowe zapewni poszanowanie pierwszeństwa i autonomii rodziców w wychowaniu dzieci, zagwarantuje jawność współpracy szkół z organizacjami zewnętrznymi oraz konieczność uzyskania zgody rodziców na udział ich dzieci w kontrowersyjnych zajęciach dodatkowych. Po przyjęciu Karty samorząd nie będzie finansował z kieszeni podatników projektów uderzających w rodzinę. Dokument gwarantuje też rodzicom małych dzieci możliwości wyboru odpowiedniej formy opieki” – podsumowuje dokument dr Tymoteusz Zych, członek zarządu i Dyrektor Centrum Analiz Prawnych Ordo Iuris.

W celu wsparcia władz lokalnych, które chcą chronić prawa przysługujące rodzinom uruchomiona została na portalu maszwplyw.pl petycja z apelem o wprowadzenie w życie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Ponadto Instytut Ordo Iuris przygotował poradnik dla rodziców mający pomóc im w egzekwowaniu ich konstytucyjnych praw odnośnie wychowania dzieci. Przypomina on też o obowiązkach jakie ciążą na szkole.

Ważnym narzędziem, które Instytut Ordo Iuris proponuje rodzicom jest także oświadczenie wychowawcze. Po jego otrzymaniu dyrektor szkoły powinien każdorazowo uzyskać pisemną zgodę rodzica na udział dziecka w kontrowersyjnych zajęciach. Do tej pory Instytut otrzymał wiele sygnałów od rodziców o składanych przez nich oświadczeniach, co pomogło w egzekwowaniu ich konstytucyjnych praw.

„Każdy samorząd, każda grupa obywateli pragnąca wdrożenia Samorządowej Karty Praw Rodziny, może liczyć na wsparcie ekspertów Ordo Iuris w przygotowaniu uchwał, deklaracji i dokumentów wdrożeniowych dostosowanych do potrzeb i konkretnych uwarunkowań lokalnej społeczności” – dodaje mec. Jerzy Kwaśniewski, Prezes Ordo Iuris.

Komentarze

Maria Błaszczyk2019.04.2 15:30
Pewna jestem, że państwa nieheteronormatywne dzieci (pań i panów z Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny, CitizenGo Polska, Fundacji Mamy i Taty, Ruch 4 Marca, Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych „Szczęśliwy Dom” w Gdańsku, Stowarzyszenia „Dar Życia”, Stowarzyszenie Pedagogów „Natan”, Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci) bardzo im podziękują. Jeśli nie wyprawia się na tamten swiat, bo jest to częste wśród młodzieży LGBT (ponad 60% z nich ma myśli samobójcze, przy 12% w populacji ogólnej). Że Wam nie wstyd spojrzeć ludziom w oczy. Osoby LGBT to Wasze dzieci i Waszych przyjaciół (np. wśród rodzin wielodzietnych zdarzają się częściej niż w innych typach rodzin, bo każdy kolejny syn ma większą szansę na bycie gejem), swoim nieheteronormatywnym znajomym, lekarzom, którzy leczą Wasze matki o ojców, a którzy mogą byc homo lub mieć dzieci LGBT, Waszemu listonoszowi czy pani w sklepie, w którym kupujecie jedzenie, a o których orientacji nic nie wiecie...
lucjanhenryk2019.04.2 13:54
Zacznijmy walczyć o refundację pampersów dla pederastów. Ten cel jest bardziej istotny, wręcz palący /nie POwiem że śmierdzący/ ............
andrzejhahn32019.04.2 12:40
walczyc to trzeba z ciemnota i zacofaniem czyli ze zrodniczym kosciolem katolickim
zenio2019.04.2 12:24
Ordo Iuris to sekta, a wy ich wspieracie.
Cipak2019.04.2 11:49
To w Polsce doszło już do tego, że pro-kościelne organizacje chwalą się walką - czyli prześladowaniami ludzi - obdarzonych przez naturę mniejszościowymi orientacjami seksualnymi????
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.2 11:37
Razem z ordo luris kłamiecie w żywe oczy, ale to nic nie da. Karta LGBT+ nie zakłada seksualizacji dzieci, lecz ich ochronę przed pedofilami. Zajęcia w szkole nie mogą dotyczyć najmłodszych, bo nie zakłada tego ustawa oświatowa. W zajęciach uczestniczyć mogą dopiero uczniowie 4 klasy szkoły podstawowej wyłącznie za zgodą rodziców - a więc uczestniczą tylko dzieci tych rodziców, którzy na to się godzą, inne, a więc dzieci redaktorów frondy i panów z ordo luris nie uczestniczą. Wam chodzi o coś zupełnie innego - chcecie odebrać rodzicom autonomiczne prawo do decydowania jak mają wychowywać swoje dzieci. Wbrew rodzicom chcecie odebrać im prawo, aby ich dzieci uczestniczyły na zajęciach edukacji seksualnej opartej na faktach naukowych. Jesteście temu przeciwni, ponieważ wasza pomylona ideologia opiera się na bajaniach zaprzeczających nauce. Stąd ten skowyt, wszystkie wasze apele i jątrzenie.
M.2019.04.2 10:58
A kogo obchodzi banda cymbalów i radykalnych kato-idiotów, z ktorymi nie gadza sie jakies 75% spoleczeñstwa? Niech szczekaja, niewiele im to da. Przy okazji, Frondziu, pogratulowaliscie nowej Pani Prezydent SLowacji?
Marek2019.04.2 11:12
No właśnie...cymbale.
andrzejhahn32019.04.2 12:41
nie inaczej katolicki sekciarzu poganski
Pfft2019.04.2 11:37
"Pogratulowali" stwierdzeniem, że oprócz walki z korupcją "niestety" wspiera też LGBT.