19.01.17, 17:21Owsiak aut: Ralf Lotys CC BY 3.0/Kurski aut:Adrian Grycuk CC BY-SA 3.0 PL

Owsiak do Kurskiego: To co Pan mówi o WOŚP to nieprawda!

Jerzy Owsiak wystosował list otwarty do prezesa TVP Jacka Kurskiego. "To, co Pan mówi o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i powodach, dla których Telewizja Publiczna nie grała razem z nami, jest nieprawdą!"

Jerzy Owsiak postanowił wystosować do prezesa TVP Jacka Kurskiego list otwarty. Owsiak grzmi do Kurskiego: "To, co Pan mówi o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i powodach, dla których Telewizja Publiczna nie grała razem z nami, jest nieprawdą!"

Owsiak zarzuca Jackowi Kurskiemu, że nie odpowiedział na prośbę o relacjonowanie finału WOŚP. W efekcie według Owsiaka, odezwała się jedynie telewizja TVN i to z tą stacją postanowił współpracować przy relacji z 25. finału WOŚP.

Owsiak zarzuca w liście niespełnianie dziennikarskich obowiązków przez TVP. Napisał: "Pominęliście nawet sprawę tak ważną, jak podanie rekordowej sumy zebranych pieniędzy, co wydawało się jeśli nie emocjonalnym, to dziennikarskim obowiązkiem. Potem było już tylko gorzej"

Na końcu listu Owsiak napisał: "To Pan tym przedsiębiorstwem rządzi i robi Pan to, co chce. Na szczęście nie jest Pan jedyny".

krp/onet.pl, Fronda.pl