04.02.14, 21:20Jerzy Owsiak (fot.Wojciech Stróżyk/REPORTER)

Owsiak dziwnie się zachowuje

Na stronie WOŚP możemy przeczytać: "Ja, Jerzy Owsiak, niniejszym oświadczam, że wszystkie wydatki Fundacji są prawidłowe i nigdy i w  żaden sposób nie miałem osobistego udziału w nieprawidłowym pozyskiwaniu jakichkolwiek pieniędzy z Fundacji. Oświadczam także, że jako Prezes Zarządu Fundacji jestem gotów do natychmiastowej kontroli finansowej, skarbowej czy jakiejkolwiek innej, dokonanej przez powołane do tego urzędy państwowe. Zapraszam także do wspólnej kontroli Fundację Lux oraz właścicieli Telewizji Republika, oraz właścicieli Gazety Polskiej Codziennie, czy chociażby także Fundacji Caritas, której działalność szanuję, a która przez naszych oponentów podawana jest zawsze jako przykład superuczciwości i skuteczności w działaniu".

Telewizja Niezalezna SA, właściciel TV Republika od razu odpowiedziała:"Telewizja Niezależna SA niniejszym informuje, iż przyjmuje Pana zaproszenie do przeprowadzenia kontroli. W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o wskazanie osoby kontaktowej celem omówienia daty przeprowadzenia kontroli oraz dokumentów, o udostępnienie których w trakcie kontroli zwróci się Telewizja Niezależna SA".

Okazało się jednak, że Owsiak w ogóle nie miał na myśli tego co napisał! Chodziło mu o to, że pod słowami "wspólna kontrola" rozumiał on nie kontrolę WOŚP przez dziennikarzy, lecz... kontrolę dziennikarzy przez państwowe urzędy.

Jak zakomunikował rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies"Gazecie Wyborczej" (tylko tej gazecie, bo jakże by inaczej): "Jurek napisał, że WOŚP podda się kontroli przeprowadzonej przez państwowe urzędy do tego powołane. I zaprasza do tej kontroli także TV Republikę. Nie chodziło jednak o to, że to oni mają kontrolować nas, ale mają się poddać kontroli wraz z nami. Nigdy nie deklarowaliśmy, że damy się skontrolować TV Republice czy jakiejkolwiek innej instytucji do tego niepowołanej".

Więc Jurek, naucz się pisać ze zrozumieniem, albo nie pisz wcale, albo przestań po prostu się odzywać i nie rób z Polaków durniów. Dobrze? 

sm/niezalezna.pl/Gazeta Wyborcza

Komentarze

anonim2014.02.4 21:42
Czegoś mi tu brakuje .. Ja Jerzy Owsiak oświadczam , powinno być Ja Jerzy Owsiak zdrowy na umyśle i w pełni świadomy...
anonim2014.02.4 21:48
Naciągacz ateista owsiak zorganizował prywatny biznes na chorych dzieciach w którym co roku przymusowo każdy NORMALNY CZŁOWIEK zmuszony jest brać udział ponieważ czas antenowy w publicznej telewizji jest dla ateisty owsiaka rezerwowany zupełnie za darmo! Opłaty związane z transmisją ponosi BUDŻET PAŃSTWA POLSKIEGO aby czerwony padalec owsiak jurek mógł skakać po stole i jeszcze deptać znajdując się na blacie GODŁO PAŃSTWOWE! Owsiak to bękart komunistycznych pętaków odbierających życie POLAKOM więc i bez żadnych przeszkód Ważne Symbole upokarza dając tym samym oznakę swej niechęci do NORMALNYCH LUDZI którzy go mimowolnie utrzymuje pod pozorem ratowania chorych dzieci ale jak się okazuje maszyn wstawiane bez konsultacji z lekarzami przez owsiaka nie nadają się do eksploatacji skoro ich obsługa wymaga specjalnych pracowników generujących kolejne koszty utrzymania dla ledwo zipiących szpitali po tym jak liberalno - lewicowa ostatki majątku POLSKIEGO rabuje! Według obiektywnych obliczeń jeżeli telewizja publiczną zmarnotrawiony czas antenowy na przedstawienie owsiaka przeznaczyła na reklamy i z pozyskanych w ten sposób środków finansowych zakupiła potrzebne szpitalom przedmioty to znacznie lepsze efekty zostałby uzyskany i bez zbędnego NASZEMU KRAJOWI wośp którego nie jest priorytetem ratowanie tylko demoralizowanie młodzieży na narkotycznym festiwalu nieopodal Kostrzyna! Do tych imbecyli którzy mimo ewidentnych machlojek owsiaka nadal go wybielają formułując nędzne komentarze w stylu aby NORMALNI LUDZIE nie korzystali z tych urządzeń z naklejką wośp to jest prosta odpowiedź otóż SZPITAL nie jest waszym prywatnym obiektem tym bardziej iż owe aparaty medyczną są zdezelowane i często bezużytecznie miejsce zabierają więc je zabierajcie ateistyczne POkraki i NASZEJ POLSKIE nie ośmieszajcie kompromitującymi akcjami wośp!
anonim2014.02.4 21:59
http://kontrowersje.net/4_lutego_sko_czy_si_jerzy_owsiak_proces_wygrany_i_jest_wyrok
anonim2014.02.4 22:17
Owsiak ma 61 lat może to początki starczej demencji
anonim2014.02.4 23:08
Owsiak to zdecydowanie nie kest postać z mojej bajki ale wyraził sie jasno kto ma go kontrolować. Nie śmiem wymagać od red. Morynia czytania ze zrozumieniem ale od red. z (świetnej swoja drogą) TV Repubika juz zdecydowanie tak.
anonim2014.02.4 23:12
Słowo się rzekło kobyłka u płota! Tak czynią honorowi ludzie! A jak z twoim honorem Jurku!
anonim2014.02.4 23:34
@Fascination ja nie obiecałam , tylko Jureczek obiecał gazecie polskiej słowo rzekł.A słowo kosztuje.
anonim2014.02.5 0:43
Chodzi o pieniądze, ile z nich zostało wykorzystanych dla dzieci, a ile z nich na inne cele, nie związane z pomocą dla dzieci. Dlatego to jest niemoralne.
anonim2014.02.5 6:54
Jerzy ma obowiązek poddać się kontroli skoro narosło tyle wątpliwości. Wciąganie do kontroli innych instytucji, jeżeli już ktoś jego zaproszenie w ten sposób zrozumiał, to absurd. Instytucje te oprócz Caritasu nie są instytucjami dobroczynnymi wspomaganymi przez datki ludzi i państwo. To są instytucje biznesowe mające przynosić zysk a nie działalność charytatywna.
anonim2014.02.5 6:58
Ma za paznokciami więc nigdy na kontrolę s nie zgodzi.
anonim2014.02.5 9:13
Czytam i czytam to oswiadczenie Owsiaka i stoi tam jak byk :"Oświadczam także, że jako Prezes Zarządu Fundacji jestem gotów do natychmiastowej kontroli finansowej, skarbowej czy jakiejkolwiek innej, dokonanej przez powołane do tego urzędy państwowe." Co za matoł zinterpretował to inaczej? Acha tym razem redaktor sm. Poza tym drogie prawactwo (proszę nie mylić z prawica do której ja się zaliczam). Idąc Waszym tokiem rozumowania Owsiak boi się, że coś podrzucicie, przekręcicie , zmanipulujecie jak zawsze zresztą więc nie ma mu się co dziwić. Żebyście Wy się tak poddawali kontroli jak on.
anonim2014.02.5 9:17
Prof. CzęstochowskiPoeta Błagam, skończ z pisaniem komentarzy, bo zawsze po nich mi się odbija... Twój tytuł "prof." to chyba jeszcze z nadania komuszego, co? Bo "nie wiem, jakim osłem trzeba być, aby taki tekst napisać" jak ten Twój! Ze słów Owsiaka NIC jasno NIE wynika! A jak samodzielnie nie rozumiesz to zapytaj o interpretację prawników, a się przekonasz!
anonim2014.02.5 9:52
@Fascination Słowo się rzekło, kobyła u płotu. Znaczenie: używane dla podkreślenia, że dane słowo, bez względu na późniejsze okoliczności, powinno być dotrzymywane. weź trochę poczytaj ze zrozumieniem !Nie wciskaj kitu.
anonim2014.02.5 11:27
Owsiak od urodzenia się dziwnie zachowuje bo brak mu piątej klepki to tępy chłop
anonim2014.02.5 11:43
Mój post usunięty ...