23.07.18, 18:59Zdj. Ralf Lotys, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Owsiak wezwany do sądu za 'literackie k....'. Dwa dni przed festiwalem...

Jerzy Owsiak napisał na Facebooku, że otrzymał wezwanie do sądu. "Zaczynają mnie już dobrze rozpoznawać w moim urzędzie pocztowym. Już nie muszę wyciągać dowodu, aby odebrać kolejną korespondencję sądową. Tym razem nie wierzyłem własnym oczom"-relacjonuje założżyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak ma być sądzony na dwa dni przed Pol'and Rock Festivalem. Chodzi o przekleństwo użyte podczas spotkania z czytelnikami jego książki "Obgadywanie świata". Wydarzenie odbyło się we wrocławskim Empiku. 

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pisze na Facebooku, że w ostatnim czasie pisma sądowe przychodzą do niego "masowo". 

"To tylko jedno z wielu pism sądowych, które do mnie ostatnio masowo przychodzą. Przyjmuję je z pogodną zasadą – co nie zabije to wzmocni. Biorę to na klatę i z pomocą przyjaciół walczyć będę do końca"-podkreślił. 

"Nie tylko przy tego rodzaju spotkaniach uprzedzam wszystkich, że mogą paść słowa tzw. niecenzuralne, które są po prostu cytatami z życia wziętymi, czyli kawałkiem zasłyszanej sentencji czy typowo polskiego podsumowania stanu rzeczy. Zresztą podobne słowa umieszczane są w książce i wydawca, a także ja, jako autor uprzedzam czytelników z czym mogą mieć do czynienia"- tłumaczy Jerzy Owsiak. Założyciel WOŚP zastanawia się, dlaczego jego "literackie k****" jest jedynym słowem uruchamiającym sądową machinę, gdy wkoło tylu ludzi, m.in. polityków, którzy "potrafią swoimi wypowiedziami naprawdę dokonać niesamowitego trzęsienia ziemi, ubierając swoje myśli w nienawiść, nietolerancję, czy wręcz podjudzanie jednych przeciwko drugim". 

Cóż, Owsiak znany jest z "mowy miłości" pod adresem niektórych polityków...

yenn/Facebook, Fronda.pl