28.03.14, 08:18Janusz Palikot (fot. Wikipedia)

Palikot oskarża: Nagrania to manipulacja ekipy rządowej!

Tzw. taśmy Palikota, na których słychać, jak lider Twojego Ruchu karci swoich polityków za to, że nie zrobili kariery na dzieciach niepełnosprawnych, wywołał niemałą burzę. Początkowo, politycy TR próbowali tłumaczyć, że przecież ich szef nie powiedział niczego złego, teraz zmienili taktykę i przeszli do ataku.

„Nie rozmawiamy o problemie osób niepełnosprawnych czy odpowiedzialności Tuska, tylko tym, co powiedział Palikot. To jest typowa manipulacja, klasyka manipulacji ze strony ekipy rządzącej. To mechanizmy władzy i służb specjalnych do skręcania w inną stronę konfliktu” – powiedział lider Twojego Ruchu w rozmowie z dziennikiem „Polska The Times”. O manipulacje oskarżył… Stefana Niesiołowskiego i Henrykę Krzywonos, którym zarzucił „zbijanie kapitału politycznego” na tej sytuacji.

„Ja nie powiedziałem tam niczego złego. Mam wrażenie, że część osób nie chce usłyszeć tego, co jest powiedziane i stara się udowodnić, że zostało tam powiedziane coś innego. Polityka polega na tym, że realne problemy próbuje się rozwiązać, buduje się kapitał społeczny i z tego robi się też karierę czy kampanię. I nie ma w tym nic nagannego” – wyjaśnia Palikot w rozmowie z dziennikiem, zapewniając, że to nie był cynizm polityczny.

„Nie może być inaczej, żeby ktoś, kto chce działać politycznie, nie myślał o tym, z jednej strony w kategorii pomocy, a z drugiej nie myślał o gromadzeniu kapitału społecznego. Przecież my musimy być wybieralni” – argumentuje lider Twojego Ruchu. Na koniec Palikot dodaje, że afera ostatecznie wyjdzie partii na dobre, bo – jak zapewnia – prawda jest po jego stronie. 

Beb/Dziennik.pl/Polska The Times

Komentarze

anonim2014.03.28 8:32
Tasmy tego zasrańca paligniota wyjdą na dobre ale tylko... wszystkim mądrym Polakom, którzy swoimi głosami spuszczą tego politycznego zombi do ścieku, czyli tam gdzie jego miejsce!!!!! BHO!!!
anonim2014.03.28 8:32
" Przecież my musimy być wybieralni !!!!! ” – argumentuje lider Twojego Ruchu." Wy nie tylko nie musicie być wybierani , wy nie możecie być wybierani . Jak nisko trzeba upaść żeby popierać takie towarzystwo jak ta banda z tzw. twojego ruchu . To że tacy ludzie zasiadają w polskim parlamencie to wstyd dla całego narodu . Nawet w tej wymarzonej europie mlodych ," wykształconych z dużych miast " taki element nie zajmuje ław poselskich . Bo tam wybiera się posła , a nie osła .
anonim2014.03.28 9:11
Dla mnie Palikot sam ten skandal uknuł. Kazał nagrać swoja wypowiedź i puścić w eter. Jemu zależy na rozgłosie i teraz go ma.
anonim2014.03.28 9:29
Przecierz on z prawdą walczy , ale ma tupet !!!
anonim2014.03.28 9:37
@Lukasz Celne uwagi. Nie jestem pewien czy wśród posiadaczy dyplomów ukończenia różnych "wyższych szkół" zarządzania,administracji itp. czyli MWZDM nie ma zwolenników parku jurajskiego Palikota.Tam przecież chodzi tylko o odwoływanie się do emocji związanych z kompleksami i poczuciem niższości.Awans społeczny oparty na iluzorycznym wykształceniu i zapożyczaniu się na konsumpcję musi zakończyć się rozczarowaniem.Osoby dojrzałe emocjonalnie w sytuacji porażki biorą to na klatę.A zakompleksieni swoją wartość opierający na pieczątce w dyplomie i modnych gadżetach młodzi wykształceńcy będą potrzebowali "winnego",kogoś o kom mogli by powiedzieć:"to przez nich czujemy się przegrani". I palikociarska retoryka o okupacji watykańskiej,mitycznych bogactwach kleru okraszona oskarżeniami o skandale obyczajowe(notabene proszę się przyjrzeć antysemickiej propagandzie faszystowskiej-te same motywy) dostarcza im kolejnego public enemy.Tak pozyskuje się elektorat gromadząc go wokół wspólnego wroga winnego wszystkiemu.Próbował to robić Kononowicz ale nie miał gadanego tak jak Palikot.Bo tylko tym ci panowie się różnią.
anonim2014.03.28 10:01
Nie kompromituj się impotencie umysłowy. Mam nadzieję, że to ostatnia kadencja palikociarstwa. Aż żal tv włączyć. Już niedługo będziecie na śmietniku historii, tam gdzie wasze miejsce.
anonim2014.03.28 10:32
Co? Kończy się twoje zakłamanie a twoja obłuda wychodzi na zewnątrz
anonim2014.03.28 11:12
Powiedział jak jest, jak ktoś uważa że politycy robią coś tylko z dobroci serca, nie patrząc na popularność decyzji wśród wyborców, to pora żeby się obudził. Fronda chce prawdy, ale tylko swojej.
anonim2014.03.28 13:16
@AirWolf Przyjrzyj się sobie: 1.Majątkom ,które zbija za pomocą wymuszeń(absurdalnej wysokości opodatkowanie,przeżerane w wielkich sumach na tzw.:"koszta" oraz skorumpowaną i nieefektywną służbę zdrowia obowiązkowe ubezpieczenia itp.),mafijnego prawa(setki koncesji,pozwoleń,samowola urzedów skarbowych itp.) armia w ogromnej większości niepotrzebnych urzędników. 2.Statystykom występowania np.: pedofilii wśród ludzi od których oczekuje się tzw.:"zaufania publicznego" czyli powiedzmy duchowieństwa i nauczycieli. To jest kontekst społeczny szerszy.I spróbuj w tym świetle odpowiedzieć na pytanie:kto odpowiada za biedę w Polsce kościół katolicki czy nieudolna,skorumpowana biurokracja?Jeśli ktoś mówi ,że "watykańczycy". Jak nie nazwać tego populizmem i demagogią?Czy w świetle statystyk rodzic ryzykuje molestowanie bardziej posyłając córkę na religię czy na w-f?
anonim2014.03.28 15:02
@AirWolf "Podatki idą do budżetu państwa. Nikt prywatnie na tym majątku nie zbija." "Zakładasz firmę (dzięki Palikotowi łatwiej niż kiedykolwiek) i działasz." "Większość działalności gospodarczej koncesjonowana nie jest." Buhahahaha... Kolega albo pisze z Nibylandii albo naprawdę służbowo.
anonim2014.03.28 15:56
@AirWolf Ps.:Coś na temat linczów.Klasyczny model jest taki:fałszywy stereotyp propagowany w celu zohydzenia jakiejś grupy społecznej a potem ostracyzm przeradzający się od czasu do czasu w lincz fizyczny lub społeczny.Tak było na przykład z Żydami na początku XX wieku w Europie. I teraz popatrz:liczba pedofilów wśród kleru wcale nie jest większa niż wśród innych grup społecznego zaufania.Ale patrząc na to co się merdiach dzieje(multiplikacja opisów pedofilii wśród kleru vs swoista zmowa milczenia wobec tego co się np.: w środowisku nauczycieli dzieje) widać wyraźnie ,że fałszywy stereotyp jest tworzony.A za nim idzie doświadczenie księży wyzywanych na forach internetowych,w szkołach itp.od pedofilów.To są realne codzienne lincze. Jest to grunt szykowany pod przyszłe fizyczne prześladowania.Dokładnie tak jak z Żydami.Tam też wskazywano na ponadnarodową ,ponadpaństwową instytucję(diasporę) podobną w tym sensie do kościoła katolickiego,propaganda zarzucała społeczeństwo wieściami o bogactwie,chciwości,hochsztaplerstwie Żydów(identycznie jak teraz z klerem),każdy skandal obyczajowy z udziałem Żyda był przedstawiany jako efekt skażonej mentalności(kiedyś rasowej teraz światopoglądowej -czyli zło wynika z wiary,z religii) obciążający sumienia całej grupy społecznej i do tego tuszowany wpływami diaspory(lub teraz episkopatu). Analogia jest wyraźna.Dziwię się ludziom ,którzy tego nie dostrzegają.
anonim2014.03.28 16:01
@AirWolf Nawet wujek Google może bzdury ,które wypisujesz obalić.Wpisz:"nagrody dla urzędników","pensje w administracji rządowej ","wzrost liczby urzędników","nagrane przetargi","przeszacowane projekty rządowe","rosnące uprawnienia policji skarbowej","ilość zawodów koncesjonowanych i pozwoleń w biznesie","liczba dokumentów ,które trzeba przedstawić żeby założyć firmę","mit jednego okienka Palikota" i tak dalej i tak dalej...
anonim2014.03.28 19:04
@AirWolf Piszesz:"Podaj nazwisko osoby, do kieszeni której trafiają nasze podatki." i zaraz sam sobie odpowiadasz:"wkurza mnie kiedy urzędasy dostają kosmiczne nagrody za to, że są". Teraz tylko wystarczy ,że dowiesz się jakie są nazwiska tych urzędasów ,którzy Cię wkurzają bo dostają kosmiczne pieniądze z naszych podatków tylko za to ,że są i robią na tym majątki.Polecam też Ci do prześledzenia i przemyślenia chociażby historię budowy naszego stadionu narodowego.Tam sobie zobaczysz co to znaczy ustawiony przetarg i o ile za duuuuużo kosztuje nas działalność świeckiego kleru w białych kołnierzykach.Albo biografię pana Kulczyka ,który robił mega interesy na prywatyzowanym majątku.Czyli de facto na naszych podatkach. Ps.:Co mnie rozśmieszyło?Twoja naiwność.Dałeś się nabrać na prostą sztuczkę.Gimbusy jak chcą obrobić osiedlowy spożywczak to napuszczają ekspedientkę:"o psze pani a ten tam ukradł batonik i ucieka". Ekspedientka goni złodzieja a oni biorą dwie kraty browaru i dyla. Tak jest teraz rozgrywany elektorat ,na który palikociarnia liczy.Rabowani z większej części swojego dochodu przez biurokratyczną dyktaturę napuszczani są na kościół bo przecież musi być jakiś "winny",jacyś "ONI" odpowiedzialni za wieczną niemożność,lichość,beznadzieję,brak perspektyw itp.
anonim2014.03.28 19:48
wilczku fruwający:"Program Przyjazne Państwo" - skończyło się wibratorem,Wybraliśmy posła p. Palikota - skończył się świńskim ryjem, .............
anonim2014.03.28 20:20
@AirWolf Nie wyjeżdża mi kolega z PIS-em bo dla mnie to taka sama banda (tyle ,że może bardziej pobożna-nie mylić z wierząca) co PO,TR,SLD e tutti quanti.Poza tym ja nie twierdzę ,że nasz orzeł z Biłgoraja jest winien czemukolwiek.To populista jak sam właśnie,przy okazji awantury z matkami niepełnosprawnych dzieci, stwierdził taki sam jak reszta. Zaczęliśmy dyskusję na temat elektoratu Palikota.Ja twierdzę,że lepiony on jest starą socjotechniczną metodą jednoczenia wobec wroga publicznego.A tworzenie owego wroga publicznego jako żywo przypomina to co robili naziści w Niemczech przedwojennych.Wszystko po to żeby w razie (nieuniknionego) kryzysu skanalizować frustrację społeczną na jakąś formę pełniącą rolę kozła ofiarnego.Wybrano katolicyzm,kler katolicki bo się do tego tak samo jak diaspora żydowska przed wojną nadaje.
anonim2014.03.29 6:32
Bezzębny wilczku o rozum dla Ciebie, sprawa przegrana, ............