08.06.16, 13:35

Papież ekskomunikował jedną z włoskich wspólnot chrześcijańskich

Papież ekskomunikował jedną z włoskich wspólnot chrześcijańskich - "Uniwersalny Kościół Nowego Jeruzalem". Doktryna wspólnoty opiera się na rzekomych wiadomościach przekazywanych w wizjach Dzieciątka Jezus.

Wspólnota heretyków opierała się na rzekomych widzeniach Giuseppina Norcia z Gallinaro z 1947 oraz z 1974 roku. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, wspólnota została formalnie ekskomunikowana (tzw. ekskomunika latae sententiae) za "głoszenie fałszywych doktryn religijnych i sprzecznego z Biblią nauczania". Publikacja oświadczenia wymagała zgody papieża.

Jak przypomina portal deon w tekście oficjalnym informacji o ekskomunice czytamy: "doktryna wspólnoty jawnie zaprzecza wierze katolickiej, ponieważ zobowiązuje swoich członków do nieprzyjmowania sakramentów, odrzucenia nauczania papieża i jego autorytetu oraz do unikania kontaktów z kapłanami i wspólnotami parafialnymi".

Heretycką wspólnotę założył Samuel Morcia, zięć Giuseppiny Norcii. W 1989 roku przejął on kierownictwo nad grupami modlitewnymi, które powstały wokół Norcii. Twierdzi również, że to on przejął po niej dar wizji Dzieciątka Jezus, które ma przekazywać mu regularnie wiadomości.

Bardzo dobrze, że Papież i Kościół ekskomunikowali heretyków, którzy zagrażają naszej wspólnocie!

kol/deon