06.04.13, 22:23Fot. Wikipedia

Papież Franciszek: negocjując naszą wiarę i godząc się na kompromisy, wchodzimy na drogę apostazji

Przypomniał, że chrześcijanie zawsze stali przed pokusą, by nieco zredukować własną wiarę, być jak inni, nie być aż tak bardzo radykalni. „Jednakże, kiedy zaczynamy «przycinać» naszą wiarę, negocjować, przeżywać ją tanim kosztem, wchodzimy na drogę apostazji, niewierności względem Pana Boga” – podkreślił Papież. Zaznaczył on, że wzorem odwagi w wyznawaniu wiary jest Piotr oraz inni męczennicy. Aby ich spotkać, nie musimy schodzić do rzymskich katakumb. Również dziś chrześcijanie są prześladowani za wiarę. W niektórych krajach nie mogą nawet nosić krzyżyka – powiedział Ojciec Święty.

Poranną Eucharystię Franciszek odprawił w Domu św. Marty, swej aktualnej rezydencji. Towarzyszyła mu argentyńska rodzina i zakonnice z dwóch zgromadzeń.

sm/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2013.04.6 22:31
To jest mój papież. !
anonim2013.04.6 22:38
Kompromisy na płaszczyznie wiary, moralności, prowadzą do kompromitacji ludzi wierzących.....
anonim2013.04.6 22:39
@Gandalf Mój również!
anonim2013.04.6 23:05
Z szatanem się nie dyskutuje -.jego należy od razu zniszczyć
anonim2013.04.6 23:08
Moderniści słuchajcie Papieża Franciszka. Mam nadzieję że zrozumieliście swój błąd.
anonim2013.04.6 23:20
@Cantarello Istnieje jeszcze "Krzyż Zasługi" ,"Walecznych","Krzyż Maltański".Prawosławny .itd.... Krzyż Pański z tobą!!!!!
anonim2013.04.7 0:10
Przepraszam, że się powtarzam, ale pozwolę sobie raz jeszcze (pewnie nie ostatni) na rekomendację: Fr Robert E. Barron 'Catholicism' - 10-odcinkowa seria, która porusza Prawdą i Pięknem. Polecam!
anonim2013.04.7 0:45
Ciekawe, czy kompromisem jest pozwolenie, aby inny żyli zgodnie z własnym sumieniem i wolą.
anonim2013.04.7 8:40
Gandalf & CieńKolorowy ---------------------------- I mój też :))))) Franciszek jest genialny, chyba na prawdę potrzebny już w tych czasach on był, ze swoimi poruszeniami. Myślę, że dzięki niemu wiara się w ludziach ożywi na nowo... A co do kompromisów - o jakich kompromisach może być mowa?! O żadnych, bo każdy kompromis będzie się wiązał z łamaniem Bożych przykazań. Już byli tacy moderniści, którzy zmieniali wszystko w swoich kościołach i dostosowywali je do współczesnych realiów i nie powiem gdzie oni popłynęli... A tak na prawdę to myślę, że nikt nie chce żadnych kompromisów w KK bo to już nie będzie KK. Myślę, że kwestia kompromisów to tak naprawdę sprawka nic nie znaczącej maluśkiej grupki ateistów ze środowisk LGBT, feministek czy innych niszowych organizacji, które wmawiają poprzez media społeczeństwu, że reprezentują oni niby dużą grupę społeczeństwa. Innymi słowy zmian w KK chcą - ateiści, a do tego stanowią promil społeczeństwa. Jaki mają w tym interes? Na to pytanie niech sobie każdy odpowie. Dla mnie to nic innego jak kolejna próba niszczenia KK przez tego pana tam z doły :) Pytanie: dlaczego KK poważnie traktuje temat zmian i kompromisów, że wielu księży potrafiło się wypowiadać kontrowersyjnie? Myślę, że sami kapłani mają problem po pierwsze z własną tożsamością, a po drugie NIE POTRAFIĄ ROZEZNAWAĆ DUCHOWO co jest dla mnie dość przykre. Natomiast sami katolicy nie chcą żadnych zmian w KK i doktrynach.
anonim2013.04.7 9:54
@Cantarello - "Papież nie wie, że krzyż został w Europie skompromitowany przez Niemcow, Gott mit Uns?" Nie krzyż został przez nich skompromitowany, ale to oni się skompromitowali. Na podobnej zasadzie trzeba byłoby zakazać otwartego używania młotków. "Nie powinno się używac symboli ktore dla jednego znaczą cos pozytywnego, dla drugiego smierc i stosy inkwizycyjne" Symbol sierpa i młota odnosi się do zbrodniczego systemu, od którego dzieli nas dużo mniejsza odległość, niż owe stosy, niektórzy pamiętają na własnej skórze jego "dobrodziejstwa", a jakoś paradowanie z tymi pierwszymi nie jest postrzegane za haniebne. Najpierw schowajcie krzyżyki pod koszule, bo "obrażają" uczucia religijne innych, potem będzie tropienie każdych krzyżyków, nawet ukrytych, a wreszcie lwy... tzn. łagry dla chrześcijan. Ani piędzi wolności nie wolno nam oddać!
anonim2013.04.7 10:13
@Cantarello \ Krzyżyk ci na drogę!!
anonim2013.04.7 10:36
Brawo! Mocne słowa :)
anonim2013.04.7 14:56
e tam, papież to modernistyczny zdrajca, wróg mszy wszechczasów i lis w owczej skórze, każdy lefebrysta wam to powie. a poważnie mówiąc obawiam się, że skoro ta faryzejska drużyna nie dała się przygarnąć nawet Benedyktowi XVI to czeka nas ponowne rozejście się dróg.
anonim2013.04.7 19:53
Hmmm... gdzie zaczynają się kompromisy i negocjacje tam wiary już nie ma... o logiko...
anonim2013.04.7 21:23
@ mareknocny, to po jaką ... siedzisz na portalu katolickim? Sumienie gryzie? Wiesz, że popełniłeś błąd ale coś tam nie pozwala się przyznać? Po co marnujesz swój czas na bajki? Nienawidzę takiej obłudy.
anonim2013.04.7 23:49
a może jest tu, bo coś go do Kościoła ciągnie i miałby szansę się nawrócić gdyby nie tego typu zniechęcające komentarze?