26.05.19, 13:15(fot. flickr/ CC BY SA 2.0/aleteiaimagedepartment)

Papież Franciszek: Otwórzcie się na Ducha Świętego!

Papież przypomniał, że Kościół nie jest rzeczywistością statyczną, ale wspólnotą w drodze kierowaną przez Ducha Świętego, który nieustannie pomaga wierzącym coraz pełniej zrozumieć nauczanie Jezusa. Zaapelował o otwarcie serca na dar Ducha Świętego, który dzień po dniu wychowuje nas do logiki Ewangelii.
 

Beata Zajączkowska – Watykan

W rozważaniu przed południową modlitwą „Regina Coeli” Ojciec Święty rozważał niedzielną Ewangelię, w której, gdy zbliża się moment krzyża Jezus obiecuje uczniom, że nie pozostaną sami. W misji niesienia Ewangelii całemu światu będzie z nimi zawsze Duch Święty.

Franciszek przypomniał, że podczas swojego życia ziemskiego Jezus przekazał już wszystko, co chciał powierzyć apostołom: doprowadził do końca Boże Objawienie, to znaczy wszystko, co Ojciec chciał powiedzieć ludzkości wraz z wcieleniem Syna. Zadaniem Ducha Świętego jest przypomnienie, czyli pełne uświadomienie i nakłonienie do konkretnej realizacji nauk Jezusa.

- I to jest także misją Kościoła, który realizuje ją poprzez konkretny styl życia, cechujący się pewnymi wymaganiami: wiarą w Pana i przestrzeganiem Jego Słowa; uległością wobec działania Ducha, który nieustannie czyni żywym i obecnym Zmartwychwstałego; przyjęciem Jego pokoju i świadectwem dawanym Mu poprzez postawę otwartości i spotkania z drugim człowiekiem – mówił Franciszek.

– Aby tego wszystkiego dokonać Kościół nie może pozostać statyczny. Chodzi o uwolnienie się od światowych więzów przedstawiających nasze poglądy, nasze strategie, nasze cele, które często obciążają drogę wiary, oraz stanięcie w uległym słuchaniu Słowa Pana. - dodawał

Franciszek zauważył, że właśnie w ten sposób Duch Boży prowadzi wierzących i kieruje Kościołem, aby jaśniało jego autentyczne oblicze, piękne i świetlne, którego chce Chrystus. Podkreślił, że dzisiaj zachęca On nas do otwarcia serca na dar Ducha Świętego, aby nas poprowadził drogami historii.

- Dzień po dniu wychowuje On nas do logiki Ewangelii, logiki gościnnej miłości, «ucząc nas wszystkiego» i «przypominając nam wszystko, co Pan nam powiedział» – mówił Ojciec Święty zawierzając wierzących Maryi, która w pełni współpracowała z Duchem Świętym.

źródło: vaticannews.va

Komentarze

gośka2019.05.27 20:57
ja chyba nie doczekam objawienia komuś innemu Ducha Świętego i Jego kobiecej postaci...ten świat jest zacofany
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 15:58
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz....
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 14:41
Nie dajcie się nabrać na tą parszywą sowiecką sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na tą parszywą sowiecką sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! ten prawdziwy
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 14:37
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 14:01
Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! A jaki jest na to dowód? Ich IP adres, oto on jeden z ich proxy 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. Każdy może to sprawdzić. Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 14:37
Słowiczkowe ściierwo nie potrafiłoś się maskować pod setką swoich ników, nie potrafisz się podszywać pod cudze. Głupie cię matka wysrała i głupie zdechniesz.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.05.26 14:41
fake, fake... parszywa sowiecka suka
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.26 13:34
IDZIEMY GŁOSOWAĆ W TYM PIĘKNYM DNIU 🌈❤️WIOSENNYM❤️🌈 🔥PEŁNA MOBILIZACJA🔥 Zagoniłem wszystkich znajomych hetero i gejów oraz całą rodzinę do głosowania🤣🤣🤣🤣