01.10.19, 12:10fot. via Twitter ks. Martina SJ

Papież spotkał się z ks. Martinem SJ, przyjacielem LGBT

Papież Franciszek spotkałsię na prywatnej audiencji z jezuitą o. Jamesem Martinem, zaangażowanym w "dialog" z ruchem homoseksualnym.

"To jedna z największych chwil mojego życia. Czułem się dziś przez Ojca Świętego wzmocniony, pocieszony i zainspirowany. Jego czas spędzony ze mną, w środku pełnego zajęć dnia i pełnego zajęć życia, wydaje się być jasnym sygnałem jego głębokiem duszpasterskiej troski dla katolików LGBT i osób LGBT na całym świecie" - napisał ks. Martin SJ na Twitterze.

 

 

 

 

 

Według jezuickiego magazynu "America", było to trzecie spotkanie ks. Martina z papieżem, ale zarazem pierwsza ich długa rozmowa. Towarzyszył jej tylko tłumacz Franciszka.

Magazyn twierdzi, że Ojciec Święty czytał książkę ks. Martina o duszpasterstwie wśród osób LGBT; ma też wiedzieć, że kapłan jest ostro krytykowany przez wielu w Kościele za swoje zaangażowanie na rzecz homoseksaulistów.

Ks. Martina za odchodzącego od nauczania Kościoła na temat seksualności uznali między innymi kardynałowie Raymond Leo Burke oraz Robert Sarah. Z kolei na początku września przed działalnością ks. Martina przestrzegł abp Charles Chaput z Filadelfii. Do ostrzeżenia przyłączył się następnie bp Thomas Paprocki ze Springfield.

bsw/lifesitenews

Komentarze

Michał Pasierb 2019.10.2 12:09
Czasy ostateczne.....
Michał Pasierb 2019.10.2 12:15
też a propos .... https://www.youtube.com/watch?v=-BCDPDvDqqk
katolik2019.10.1 17:34
No i to jest Papież, tak jak Jezus nie odtrąca nikogo, nie chowa głowy w piasek a podejmuje dialog. Ale przede wszystkim brawo za zrobienie w końcu porządku z pedofilami w Kościele, nikt z poprzedników się nie odważył przeciwstawić lobby pedofilskiemu, a Ojcu Świętemu Franciszkowi się w końcu udało. Niech żyje Papież!!!
Maria Blaszczyk2019.10.1 17:00
Dzisiaj jest akurat pewna ważna rocznica. Dokładnie 30 lat temu panowie 74-letni Axel Axgil i 67-letni Eigll Axgil zawarli pierwszy na świecie jednopłciowy związek partnerski. Po 40 latach związku jako pierwsi skorzystali z nowego duńskiego prawa. Przeżyli razem jeszcze 5 lat - do śmierci pana Eigila. Wtedy wydawało się to dziwne. Dziś - właściwie cały cywilizowany, demokratyczny świat, a także sporo krajów, które niekoniecznie spełniają standardy "demokratycznych i cywilizowanych" zdecydowały się uznać osoby w związkach jednopłciowych za równe innym.
ZERR02019.10.1 17:55
Dzis widać już wyraźnie, że cały ten 'cywilizowany świat' ma przed sobą jakieś kilkanaście, dwadzieścia lat i ostatni zgasi światełko. Po prostu pokolenie które pozwoliło zboczeńcom na wyjście z szafy musi być świadkiem smierci swoich dzieci.
Maria Blaszczyk2019.10.1 20:55
Tak... O to dlatego, że pan Zerro tak sobie wymyślił. Fakt, że przez wieki, a nawet tysiąclecia istniały cywilizacje, w których homoseksualność nie była w żaden sposób potępiana - a niektóre z nich wciąż mają się dobrze - jest szczególem dla Zerro godnym pominięcia...
katolik2019.10.1 14:35
zadowoleni z reform... Niech Duch św oświeci Papieża
PiotrS2019.10.1 16:17
a może własnie oświecił?
katolik2019.10.1 20:16
szkoda że nie doceniasz Boga...
anonim2019.10.1 13:13
Matka Boska mówi tam też, że wystarczy nawrócenie się kilku krajów, aby ocalić Świat.
anonim2019.10.1 13:12
W małej, przedwojennej książeczce o Objawieniach z Fatimy możemy przeczytać, ze szatan przygotowujący się do ostatecznego rozstrzygnięcia zapowiada opanowanie dusz poświęconych Bogu, więc dusz księży, poprzez zaniechanie rozwoju i doskonalenia życia duchowego. Ma przy ich pomocy wieść innych do zatwardziałości serc i zatracenia, pogrążenia się w zmysłowości i materializmie. Każe się też nazywać Panną Różańcową, zapewniając, że poprzez odmawianie różańca zapewniamy sobie obcowanie ze świętymi, więc pomoc dobrych mocy. Wydaje się więc, ze inicjatywy polskich katolików, są jak najbardziej zgodne z duchem i literą Fatimy.
matis892019.10.1 13:08
Bergoglio możliwe że sam jest gejem tak wspiera gejowskie sodomskie lobby. To co wspierają Bergoglio to nie szacunek dla homo, bo on w KK był zawsze, oni po prostu wspierają gej sodomię. Możesz być z facetem, to nic złego, seks sodomski, facet z facetem to normalne, nie przejmuj się. Rozwiedziecie się to i Komunia też może być jak chcecie.
Lupaszko2019.10.1 12:49
raczej nieformalnym "kapelanem",a do tego gejfrutem
PiotrS2019.10.1 16:22
Lupaszko, Twój post jest oczywiście wspaniale trollujący, ale zdrowo parsknąłem się jak przeczytałem: "gejfrutem". No to Ci wyszło, przyznaję :)
JS2019.10.1 12:18
Franciszek, który jest papieżem, zamiast realizować misję jaką powierzył mu Jezus, Kościół, realizuje plany globalistów. Do ludzi LGBT należy podchodzić z chrześcijańską miłością ale trzeba mieć się na baczności, ze względu na duchy nieczyste które do nich przylgnęły. Przecież mogą chodzić do kościoła i być w komunii z Jezusem, jeżeli nie dopuszczają się współżycia. Co jeszcze chcą ? Smutne, że tyle jest takich ludzi. Papież jednak igra z ogniem i będzie za późno jak zobaczy jak został wykorzystany do zrealizowania celów homolobby kościelnego. Pozdr.
Jarek2019.10.1 13:45
"Byłem w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie ..." To po co są kapelani w więzieniach? Spotykają się z mordercami, gwałcicielami, złodziejami, itp. Po co - aby brać pieniądze od państwa. Wiesz jakie mają stawki kapelani w policji czy w skarbówce? Kapelani izby skarbowej - kuriozum. https://www.money.pl/podatki/ksieza-na-etacie-kas-krajowa-administracja-skarbowa-zatrudnia-ich-dziewieciu-6360641198593665a.html Jezus nie odtrącał nikogo!
JS2019.10.1 15:48
Jezus sprzeciwiał się pyszałkom a pokornym łaskę okazywał. Nie wiem czy uwolnił kogoś od ducha homoseksualizmu. Jezus faktycznie uwolnił więźniów z pewnego więzienia, wykupując ich. Nie znam stawek kapelanów, wiem jaką (dobrą) miał pensję ksiądz w Anglii i to mnie i innych niepokoiło. A przecież darmo otrzymali i darmo mają dawać. Ale Kościół hierarchiczny nie posłuchał tego i uwikłał się w pieniądz, przed którym Jezus przestrzegał. Pieniądz rządzi kapłanami niestety. Pozdr.
leszczyna2019.10.1 20:08
Osobie grzesznej Jezus to miał do powiedzenia: "Idź i odtąd już nie grzesz!" Homoseksualiści są na liście grzeszników, którą sporządził Paweł Apostoł, więc do nich też skierowane są przytoczone słowa Pana Jezusa.
JONASIK2019.10.1 12:17
Ojciec Martin jest autorem książki "Building a bridge: How the Catholic Church and the LGBT community can enter into a relationship of respect, compassion and sensitivity", mówiącej o budowaniu porozumienia między kościołem a osobami LGBT. 2 lata temu wywołał wiele kontrowersji, kiedy na swoim profilu facebookowym napisał, że "Niektórzy ze świętych byli gejami. Tak jak pewien procent społeczeństwa… Możesz się zdziwić, kiedy pójdziesz do nieba, to zostaniesz przywitany przez kogoś z LGBT". O samym przebiegu ojciec Martin poinformował na Twitterze: "Jeden z najważniejszych momentów mojego życia. Poczułem się dzisiaj zachęcony, pocieszony i zainspirowany przez Ojca Świętego. Czas spędzony z nim, w środku pracowitego dnia, pracowitego życia wydaje się jasnym sygnałem jego głębokiej troski duszpasterskiej o katolików i katoliczek LGBT oraz osoby LGBT na całym świecie".
Mikołaj 2019.10.1 13:12
Zbawienie aktywnych homoseksualistów nie jest możliwe z przyczyn obiektywnych , choćby przewyższali dobrocią i doskonałością największych świętych , bowiem nie przygotują się na otrzymanie więzi mężczyzny i kobiety, która jest ukryta w Piśmie pod metaforą : " prastare podwoje " . A tym samym tzw. " szczęście wieczne" jest nie dla nich .
JONASIK2019.10.1 13:59
Z przyczyn obiektywnych??? Już to, że Ojciec Martin i Papież myślą inaczej dowodzi, że o żadnym obiektywizmie w tym temacie nie może być mowy. Przypominam, że "obiektywizm" to sytuacja kiedy przedmiot poznania istnieje poza podmiotem poznającym i niezależnie od niego. Niebo jest pełne "aktywnych homoseksualistów" Święci KK byli homo. A i sam Jezus podpada ...
killpedryll2019.10.1 15:12
jonasik, parówo, chciałbyś, żeby tak było, ale ani ten heretyk zwany jezuitą, ani Franek, jego współbrat nie zmienią tego. Sodomici nie będą zbawieni.
JONASIK2019.10.1 18:07
A Papież? Może chociaż Papież zostanie zbawiony? Proszę, daj szansę chociaż Papieżowi, bardzo proszę.
PiotrS2019.10.1 16:20
Żeby już być tak całkiem po linii, to zbawienie aktywnych heteroseksualistów jest dokładnie tak samo niemożliwe z "przyczyn obiektywnych", chyba, że pozostają w związku małżeńskim i seks uprawiają z żoną/mężem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.1 12:11
Już nie można być katolikiem i przyjacielem LGBT. Straaaaasznneeeeeee ;)
Jim2019.10.1 14:41
Mogę być Twoim przyjacielem, ale nie LGBT