17.12.15, 19:21

Para prezydencka pomaga Polakom na Kresach

- Akcja pomocy Polakom na Kresach wpisuje się pięknie w dzieło solidarności – powiedział w podszczecińskim Przecławiu prezydent Andrzej Duda. Para Prezydencka przygotowała “Paczkę dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Paczki mają jeszcze przed świętami trafić do Polaków mieszkających w rejonie litewskiego miasta Soleczniki. Prezydent wraz z małżonką przekazali także osobiste paczki m.in. dla polskich dzieci ze szkoły specjalnej w Solecznikach.

- Wasza akcja wpisuje się pięknie w dzieło solidarności – powiedział prezydent Duda.

– Wybuchła solidarność w waszych sercach, żeby tam wysyłać paczki i organizować kolonie dla dzieci – to jest wielkie i wspaniałe dzieło. Jeżeli mówimy o tworzeniu wspólnoty – a bardzo byśmy chcieli ją mieć – to właśnie w ten sposób się ją buduje – powiedział prezydent Duda.

- Tak właśnie buduje się państwo, o którym ja mówię – kontynuował.

– Państwo jest silne, bo dostrzega każdego swojego obywatela, bo społeczeństwo w nim stanowi wspólnotę. Chciałem wam podziękować za to, że jesteście razem z naszymi rodakami poza granicami, że jesteście razem tutaj i, że my możemy tutaj być razem z wami – zakończył prezydent.

Z kolei Agata Kornhauser-Duda złożyła życzenia rodakom żyjącym na Kresach.

– Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, wielu łask bożych, a przede wszystkim wiele miłości, dobra i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku – powiedziała.

Pomysłodawcą akcji jest Wojciech Woźniak, a jej współorganizatorami są: Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, a także fotoreporter ze Szczecina Łukasz Szełemej.

kz/radiomaryja.pl

Komentarze

anonim2015.12.17 20:23
Wędrowny Filozof 😽 platforma obywatelska 4 miliardy złotych banderowcom POdarowała, będziecie zatem mieć za co kupić siekiery mordercy z UPA.