04.06.16, 09:23(fot. Andrzej Hrechorowicz, prezydent.pl)

Para prezydencka we Włoszech na mszy kanonizacyjnej bł. o. Stanisława Papczyńskiego

Wczoraj wieczorem para prezydenta rozpoczęła wizytę w Republice Włoskiej i Stolicy Apostolskiej. Głównym punktem wizyty będzie udział w mszy św. kanonizacyjnej bł. o. Stanisława Papczyńskiego.

W ramach trwającej trzy dni wizyty para prezydencka m.in. spotka się z organizatorami wystawy prac Igora Mitoraja w Neapolu. Dzisiaj po południu, również w Neapolu Andrzej Duda wraz z małżonką złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą  Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, a już popołudniu prezydent odwiedzi Palazzo Filomarino, gdzie spotka się z  Martą Herling.

W niedzielę para Prezydencka weźmie udział mszy św. kanonizacyjnej  bł. o. Stanisława Papczyńskiego w Watykanie, na Placu św. Piotra. Informację o kanonizacji ojca Papczyńskiego Stolica Apostolska podała w marcu.

Stanisław Papczyński jest patronem dzieci nienarodzonych i rodziców pragnących potomstwa. Przyszły święty był założycielem pierwszego powstałego na ziemiach polskich zakonu męskiego, mianowicie marianów.

Zakonnik żyjący w XVII w. oprócz szerzenia czci tajemnicy Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny otaczał szczególną troską modlitewną odchodzących z tego świata, dusze czyśćcowe, jak również ubogich i społecznie pokrzywdzonych. Był spowiednikiem m.in. króla Jana III Sobieskiego.

za: telewizjarepublika.pl