02.08.19, 09:17zdj. screen Youtube, domena publiczna CC0, edytowane

Paranoja w 'oblężonej twierdzy' Michnika na Czerskiej

Anna Mierzyńska, dziennikarka i "socjolożka", była dyrektor biura posła Platformy Obywatelskiej snuje teorie spiskowe na łamach "Gazety Wyborczej". 

Publicystka, która swego czasu tropiła "PiSowskie boty", dziś dopatrzyła się "krucjaty anty-LGBT". Kto za nią stoi? Kościół, skrajna prawica, PiS i, uwaga uwaga, Rosja! Całkiem ciekawie brzmi szczególnie zestawienie PiS-u z Rosją. Dla autorki, właśnie te środowiska (i kraj) walczą ze społecznością LGBT. 

Mierzyńska rozpoczęła od ataku na Inicjatywę Stop Seksualizacji Naszych Dzieci-projekt autorstwa stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci. Zdaniem Anny Mierzyńskiej, stowarzyszenie, a więc i jego inicjatywa, są powiązane z Rosją. RCD jest bowiem zarejestrowane na tych samyc serwerach, co pismo  „Opcja na Prawo”, które „szerzy treści anty-LGBT”. Szef wydawnictwa, do którego należy pismo miał natomiast stwierdzić, że „Zachód przestał być obrońcą tradycyjnych wartości”, a próby ich zachowania podejmuje Putin, pokazując w mediach cerkiew na Kremlu. Nasuwa się pytanie, kto przy zdrowych zmysłach uważa byłego agenta KGB i wieloletniego członka Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego (gdzie Władimir Putin zapisał się jeszcze w czasie studiów prawniczych w latach 70., a pozostał aż do rozwiązania w 1991 r.!), który nie tylko prowadzi agresywną, imperialistyczną politykę, ale nie może być wzorem nawet w kwestiach obyczajowych (rozwód z żoną, spekulacje o związku z dużo młodszą gimnastyczką), za "obrońcę" tradycyjnych i chrześcijańskich wartości, ale być może przekracza to rozumowanie zarówno skrajnej prawicy, jak i środowisk lewicowo-liberalnych. 

Mierzyńska uderza również w Instytut Ordo Iuris, zaożony przez Instytut Piotra Skargi. Zdaniem socjolożki, obie organizacje „mogą oddziaływać na niektóre kręgi kościelne, ruchy pro-life, skrajną prawicę i polityków PiS”.

Mówiąc kolokwialnie, nic tu nie trzyma się kupy, ale możliwość dokopania PiS, poprzez łączenie go- z uporem maniaka i wbrew zdrowemu rozsądkowi- z putinowską Rosją jest... bezcenna.

yenn/Wyborcza.pl, Fronda.pl

Komentarze

KDJ2019.08.3 6:33
Michnik obraził się na swoich ,,przyjaciół Moskali" jak to określał po tragedii w Smoleńsku? Nie może być.
Reytan2019.08.2 13:09
Wszystko dobre przeciwko LBGT i masonerii.
won michnikoidy2019.08.2 12:58
Zapomniały ciołki z Wybiórczej jak popierały Putina, jak Michnik bredził i jakie wygibasy myślowe wymyślał, aby ocieplić putinowską Rosję, jak to wypisywał, jak wolnym krajem jest Rosja i jak opluwali Kaczyńskiego, który ostrzegał świat przed atakiem Rosji na Ukrainę?
polak2019.08.2 11:20
g-ej zeta w-----to padziewie które winno być wydawane w rolkach ,miękkiego paapieru i nie drożej niż 0,99zł.--tylko do tego to się nadaje
jozef2019.08.2 10:41
Władimir Putin nie może być wzorem nawet w kwestiach obyczajowych (rozwód z żoną, spekulacje o związku z dużo młodszą gimnastyczką), za "obrońcę" tradycyjnych i chrześcijańskich wartości, ale być może przekracza to rozumowanie zarówno skrajnej prawicy, jak i środowisk lewicowo-liberalnych. Przecież większość z PiS - u ma taka biografię.
Cogito ergo sum2019.08.2 10:41
Gazeta zamienia się w twierdzę obłąkanych. Kto by się spodziewał tego 20 lat temu
E2019.08.2 10:33
Frondziarze i PiSiarze do pierdla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Krzysiek2019.08.2 10:54
Powiedział, co wiedział. Zero intelektu, maksimum grubiaństwa. Tylko tak dalej i PIS będzie miał prawie 100% poparcia. Dzięki swej skuteczności i dzięki impotencji opozycji.
polak2019.08.2 11:21
e------------to pedzio i dlatego ten debilski wpis
aspiring educationalist2019.08.2 10:17
„My w Powstaniu walczyliśmy przede wszystkim o odzyskanie niepodległości naszej ojczyzny, ale także o to, co było dla nas najważniejsze. O to, żebyśmy byli traktowani nie jak podludzie, tylko żeby każdy z nas był człowiekiem godnym szacunku. O naszą godność ludzką. I każdy, kto wie, czym jest ludzka godność, musi pamiętać, że jej podstawą jest wolność. Że nie wolno nikogo nie szanować dlatego, że ma inny kolor skóry, inne poglądy czy orientację seksualną. O ile nie wyrządza nikomu krzywdy ma prawo taki być” Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego.
Reytan2019.08.2 13:06
Jestes idiota,i ta pani tez. Powstanie walczylo o Polske KATOLICKA,i kazdy zolnierz AK skladal Przysiege na Boga Wszechmogacego.
Bot PiSu2019.08.2 10:10
He he he. Zygu zyg marcheweczka :-)))
aspiring educationalist2019.08.2 10:08
Czy wg pani Marii pani Mierzyńska nie jest socjolożką?
alcapone2019.08.2 10:39
Socjoloszka czyli socjalna loszka. Psycholoszka czyli psychiczna loszka, można też po prostu locha, akurat pasuje.
Reytan2019.08.2 13:03
Jesli uprawienie prostytucji automatycznie nobilituje na socjolozke,to eszystko sie zgadza. juz dawno debatowano,czy istnieje jakas roznica miedzy socjologia a nierzadem.
otitak2019.08.2 14:09
Rozkład cywilizacji sięgnął i języka. Bo oto zamiast pedagoga-jest "pedagożka", "marszałkini", a ostatnio (autentyczne!): "WROGINI" I "NURKINI". Szczęśliwie broni się jeszcze kobieta-marynarz, bo marynarka zajęta, tak zresztą jak pilotka. Zatem, zdecydowanie: pani Mierzyńska jest socjologiem.
Grizzly2019.08.3 5:08
To może od razu kierownica i szoferka, odpowiednio od kierowcy i szofera. Lewackie idiotyzmy!