26.03.19, 12:20Fot. Pixabay, CC 0

Parlament Europejski przyjął ,,ACTA 2''. Internet może się zmienić raz na zawsze

Ta decyzja Parlamentu Europejskiego może oznaczać koniec internetu, który znamy. W trakcie posiedzenia plenarnego przyjęta została bowiem dyrektywa o ochronie praw autorskich, którą w Polsce nazywa się potocznie mianem „ACTA 2”.

Dyrektywę poparło aż 348 europarlamentarzystów, 274 było przeciw. 36 z kolei wstrzymało się od głosu. Przegłosowana dyrektywa o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym ma za zadanie zmienić zasady publikowania oraz monitorowania treści w sieci. Najwięcej kontrowersji wzbudzają art. 11. oraz 13. dyrektywy. Przeciwnicy zmian są zdania, że mogą one doprowadzić do ograniczenia wolności słowa w internecie.

Artykuł 13. dyrektywy nakazuje filtrowanie treści pod kątem praw autorskich, z kolei art. 11 mówi o prawach pokrewnych dla wydawców prasowych. Jego przeciwnicy nazywają go „podatkiem od linków”. Odnosi się on do sposobu, w jaki elementy artykułu dziennikarskiego mogą być publikowane przez agregatory treści bez konieczności wnoszenia opłat licencyjnych. Jak wyjaśnia w swojej depeszy Polska Agencja Prasowa:

Regulacje wymagają, by platformy, takie jak np. Facebook, płaciły posiadaczom praw autorskich za publikowane przez użytkowników treści albo kasowały takie materiały".

Ma jednak istnieć możliwość negocjowania licencji przez wydawców prasy z platformami oraz agregatorami treści.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

słowiczek poznański2019.03.26 14:23
dumny pedofilu Smuteczek... Już teraz jesteś w homo-piekle. Samotność, fizycznie niedołężny obrzydliwy. Zupełnie, ale to zupełnie pozbawiony odrobiny honoru. Jak można żyć z jałmużny katoli i prawaków, korzystać z ich dobrej woli i pluć na nich. Ale to jest cechą charakterystyczną każdego homo, jak każdej suki z cieczką. Subhumans. Twoje DNA zostanie z tobą zakopane.
słowiczek poznański2019.03.26 13:51
Nie ma "tak ale" pedofilu dumny... Jesteś prymitywnym homo łgarzem, bezwstydnie i bez honoru żyjący z m.in. mojej jałmużny. Korzystasz z katolickiego blogu, który w przeciwieństwie do homo-GW nie stosuje cenzury. "Smutek" - zboku, nie ma chyba nic gorszego jak samotność, zgorzkniałego starego, niechcianego, prymitywnego zboka.
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.26 14:08
Jak najbardziej jest tak, ale TAK - jako potwierdzenie twojej choroby psychicznej, gdyż trzeba być niespełna rozumu, aby skrupulatnie notować kto z obcych ludzi w internecie ile czasu spędza na głupiej frondzie ALE - jako zaprzczenie twojej kłamliwej tezy, ponieważ wpadam tu okazjonalnie w ciągu dnia, parę dni pod rząd. Nigdy w przeciwieństwie do ciebie nie siedzę całymi dniami od świtu do zmierzchu 24/7 30 dni w miesiącu i prawdopodobnie 365 dni w roku. Wnioskuję to właśnie dlatego, że tylko tu wpadam i ilekroć to robię zawsze trafiam na psychopatę słowiczka pod tym bądź innymi nickami. Jeszcze nigdy nie trafiłem na dzień, żeby cię nie było. Co więcej, kiedy ostatnio wytknąłem ci psychopatyczne ślęczenie na frondzie, postanowiłoś wczoraj udawać, że cię nie ma tzn wypowiadać się pod innymi nickami niż twój podstawowy tak, abym ja i inni myśleli, że jednak robisz sobie przerwy od frony. Nie robisz i nikt się nie nabrał na twoją rzekomą nieobecność. Gardłujesz głupokowato nawet nocami, zamiast spać, albo się ruchać (o przepraszam w twoim wieku to już niemożliwe). Smuteczek....
słowiczek poznański2019.03.26 13:08
Dumny zbok pedofil twierdził, że wpada na blog Frondy raz na tydzień, raz na kilka dni. Kłamie, był w sobotę, niedzielę, poniedziałek, jest dzisiaj. Jak każdy homo, to prymitywny łgarz bez wstydu i honoru. Na utrzymaniu katoli, moherów, prawaków, ONR-ów, itp. Polyszpatryjot" - lesiu keller-krawczyk prolific blogowy dick, sierpem obrzezany kurant kremlowski. Z ciebie taki polysz i patryjot jak z putina demokrat.
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.26 13:29
Tak, ale nie siedzę cały bity dzień jak ty i nie mnie ma mnie tu 30 dni w miesiącu w przeciwieństwie do ciebie. Także znowu niestety niewypał... w ogóle podnoszenie tego tematu świadczy o wyrzucie sumienia to dobrze, że jesteś świadome/świadom/świadoma własne patologicznej obsesji i uzależnienia wobec frondy. . Smuteczek :)
Reytan2019.03.26 12:41
Polacy,musimy kupic zolte kamizelki,zbliza sie ogolnopolska kontrrewolucja na calego. Ostateczna rozprawa ze stara i nowa Komuna oraz z masoneria,to bedzie zabawa na calego.
Stachu2019.03.26 12:55
Musi to na Rusi Glapiński. A w Polsce jak kto chce.
anonim2019.03.26 12:36
no to redaktorki z Frondy po rydzykowej szkółce dziennikarstwa będą w końcu musiały same coś sklecić a nie kraść czyjeś artykuły...
zibi2019.03.26 16:03
spadaj zdrajco
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.26 12:32
Nareszcie fronda nie będzie mogła bezkarnie i bezpłatnie kraść i manipulować treści cudzych artykułów :)
Stachu2019.03.26 12:31
Przestaniecie teraz wklejać cudze artykuły bez zezwolenia, tak jak wiele razy robiliście w przypadku tekstów państwa Koraszewskich na temat Islamu?
Reytan2019.03.26 12:37
Koraszewscy to ubecka komuna na uslugach Izraela.
Stachu2019.03.26 12:52
Licz się ze słowami Glapiński, bo to co napisałeś to pomówienie. Art.212 KK ciągle obowiązuje i przysługuje nie tylko dyrektorowi Rydzykowi.
Dominik2019.03.26 13:01
Reytan ruski trollu Koraszewskiemu to byś mógł buty czyścić, jest Koraszewski jednym z nielicznych z prawdziwej Polskiej inteligencji której nie zdołaliście całej zamordować w Katyniu. Syn oficera Armii Krajowej, z długa tradycją patriotyczną w rodzinie. W połowie lat 70. XX wieku był jedną z osób w Szwecji zaangażowanych w niesieniu pomocy opozycji w Polsce, a od początku lat 80. również „Solidarności”.