12.08.19, 19:30(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Paryż zamyka okolice katedry Notre-Dame. Będzie neutralizować poważne skażenie

Paryż zamyka okolice katedry Notre-Dame na czas neutralizacji skażenia ołowiem. Tamtejsza prefektura policji ostrzega przed utrudnieniami w ruchu. Do 23 sierpnia dla ruchu pieszego i kołowego będzie zamknięty kwartał wokół świątyni.

Zakłócenia pojawią się także w transporcie zbiorowym. Z ruchu zostanie wyłączona stacja szybkiej kolejki RER leżąca w obszarze objętym akcją usuwania zanieczyszczenia ołowiem. Innymi trasami pojadą niektóre autobusy. 

Akcja neutralizacji skażenia ołowiem rozpocznie się we wtorek. Z jej powodu o tydzień odłożono wznowienie prac remontowych w paryskiej katedrze. 

Do skażenia groźnymi dla zdrowia ludzi pyłami ołowiu doszło na skutek pożaru, który 15 kwietnia strawił dach i iglicę świątyni. Pod wpływem temperatury z konstrukcji dachowej wytopił się ołów - według ekspertów około 450 ton tego metalu. Małe cząstki tlenku i dwutlenku ołowiu opadając, zanieczyściły katedrę i jej otoczenie - okoliczne budynki mieszkalne i placówki edukacyjne. 

Miasto zapewnia, że skrupulatnie przestrzega zaleceń Ministerstwa Zdrowia przekazanych za pośrednictwem Regionalnej Agencji Zdrowia. Do 500 metrów poszerzono krąg wokół Notre-Dame, w którym monitorowane jest zanieczyszczenie ołowiem w szkołach, przedszkolach i żłobkach. W niektórych placówkach, mimo podjętych działań, zanieczyszczenie nadal przekracza normy. Miasto zaprasza uczniów tych placówek i ich rodziny na badania krwi pod kątem obecności ołowiu.

Pożar katedry Notre-Dame, jednego z najważniejszych zabytków Francji, wybuchł podczas prac remontowych. Nikt nie ucierpiał, ale spłonął dach i iglica świątyni. Przyczyna pożaru nie została do dziś oficjalnie ustalona. 

źródło: IAR

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 8:42
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Icek2019.08.13 6:09
Sa plany aby z katedry Notre Dame uczynic swiecki przybytek i dobrze jeste, za
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 7:51
Są też plany, żeby na dnie Rowu Mariańskiego pobudować przybytek zbiorowy dla wszystkich ateistów i dewiantów lgbt. I dobrze, jestem za. Na pohybel zboczonemu ciemnogrodowi.
Krzysiek2019.08.13 17:37
Jeśli to będzie z dotacji unijnych to czemu nie? PS. Czy Polak Ateista itd. zmądrzał, czy to ktoś o tym samym nicku?
JPIII2019.08.12 23:29
To dziadostwo należy całkowicie zburzyć. Najpierw truli ludzi bujdami o chrystku co pedalił się z 12 ped...ałami zw. apostołami. Potem ukrywali, że Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem oraz że bożyszcze zw. bogiem molestowało i gwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Teraz cały gnój ołowiu truje mieszkańców. W cholerę z tym dziadostwem
Icek2019.08.13 6:11
Zburza.sa takei plany.Na tym miejscu ma powstac palac roznorodnosci.I super Na pochybel zacofanym katolom.
asd2019.08.13 7:47
Zacofany to jest ten który łączy się z z góry straconą ideologią. Wszystko to pójdzie pod ogień wieczny i wtedy bedzie płacz. Przyszłość należy do tych co zaufali Bogu bo w nim jest życie. Nic że stracimy nasze dobytki skoro to wszystko jest tymczasowe i nic nie warte. Szczęśliwość wieczna dopiero po śmierci. Tam już wróg nie ma dostępu
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 7:52
Myślałeś już o samobójstwie?
Triphala2019.08.13 9:36
Idź precz szatanie!!!
ubawiony poziomem elgiebetrolli 2019.08.12 20:28
Katol 12.8.19 22:20 Dzielnicowym to on był w czasach MO i pomagał SB-kom łapać homosiów w ramach akcji Hiacynt. A teraz odkrył w sobie nową orientację i badaje pod nickiem Polak Ateista Dumny Gej.
Krzysiek2019.08.13 5:03
Rzeczywiście, dość osobliwa metamorfoza. Raz się opłaca jedno, potem coś zupełnie przeciwnego. Takie chorągiewki na wietrze, zawsze "zgodne z linią". Słowem: komuch.
Katol2019.08.12 20:20
Tak aktywny na tym forum "dzielnicowy" jeszcze nie poinformował, że ten ołów rozpylił sam Kaczyński (z podpuszczenia polskiego kleru, oczywiście)? Dziwne. Dzielnicowy chyba się wyżywa na innych tekstach o LGBT. Pracowity facet.