01.05.19, 14:35

Paryż znowu wstrząsany zamieszkami

W Paryżu kolejny raz dochodzi do poważnych zamieszek. Anarchiści z Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii zapowiedzieli urządzenie "dnia apokalipsy". Na ulicę francuskiej stolicy wysłano 8000 policjantów i żandarmów.

Do pierwszych starć doszło już przed 14:00. Protestujący podpalali ławki, samochody i kubły na śmieci. 

Policja użyła już gazu łzawiącego przeciwko zamaskowanym, agresywnym demonstrantom.

W stolicy Francji zebrało się bardzo wiele "żółtych kamizelek" protestujących przeciwko polityce prezydenta Emmanuela Macrona. Zarzuca mu się, że prowadzi politykę tylko w interesie ludzi bogatych.

bsw/rmf24.pl, tvn24.pl

Komentarze

Tomek2019.05.1 18:07
To pewnie ci wszyscy "antyfaszyści" z Niemiec, który przyjeżdżali ażeby urządzać rozróby 11 listopada. Komuniści, socjaliści narodowi, jedno g....
matis892019.05.1 15:49
To jest lewakoateizm. Islamizacja UE, multi kulti, niszczenie narodów, Religia Światowa, zamieszki, terroryzm, gwałty.....
Jam2019.05.1 15:09
Macron jest niewiarygodny, a już na pewno nie jest żadnym autorytetem. Mam cichą nadzieję, że nadchodzi zmierzch lewactwa, a jego zarzewiem jest właśnie Francja.
Robert S.2019.05.1 15:06
1 Maja w Paryżu Wyklęty, powstań ludu ziemi! Wyklęty, powstań ludu ziemi! Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia wiecznie będzie trwał. Dzisiaj jest wasze święto, zasłużyliscie sobie na nie, budowaliście w pocie czoła kolonię bolszewicką jaką był wasz PRL. To dzięki nim, bolszewikom nie jesteście już w "pańskich" czy przykościelnych czworakach, jesteście "inteligencją". Tak przynajmniej się wam wydaje. Jeszcze nie tak dawno radośnie wymachiwaliście czerwonymi szmatami, nosiliście wielkie portrety ulubionych zbrodniarzy bolszewickich i oczekiwaliście bratniej armii sowieckiej na pomoc w walce z zaplutymi karłami burżuazyjnymi. Dzisiaj "biało-czerwona" jest dla was symbolem katofaszyzmu, moheryzmu, nacjonalizmu, ciemnogrodu, dzisiaj jesteście demokratami, europejczykami i z przyzwyczajenia internacjonalistami. Ale bój to wasz jest ostatni, nikt wam już nie odśpiewa Międzynarodówki. Alelluja !
Tomek2019.05.1 14:58
Albert Pike. Plan III Wojny Światowej jest realizowany.
Michał Pasierb2019.05.1 14:56
Oj,w lipcu może być w Paryżu naprawdę gorąco....(co nie daj BOŻE)..a nas uczą demokracji i mówią, żebyśmy milczeli...