04.02.19, 19:00screenshot Youtube - Salve TV

Patryk Jaki: Biedroń chce brutalnie walczyć z Kościołem

Biedroń chce brutalnie walczyć z Kościołem czy z tradycyjnymi wartościami, a także chować patriotyzm – na konwencji brakowało np. hymnu Polski (…). Są to populistyczne hasła, ale niestety bardzo popularne w Zachodniej Europie, gdzie nie rozwiązuje się realnych problemów ekonomicznych obywateli Unii Europejskiej, a pokazuje się, że wszystkiemu winny jest Kościół katolicki” - mówił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Odnosząc się w rozmowie z TV Trwam News do powstania partii Roberta Biedronia dodał też:

To typowe zachowanie europejskich elit. To będzie w przyszłości kształtowało partię, która zastąpi Platformę Obywatelską, czyli partię III RP. Naszym zadaniem będzie bronienie tradycyjnych wartości w Polsce”.

Jaki rozmawiał też na temat zeznań adwokata Roberta Nowaczyka, który przejął przynajmniej kilkadziesiąt warszawskich nieruchomości oraz miał wręczać wielomilionowe łapówki. Jak podkreślił Jaki – wiarygodność owych zeznań jest naprawdę niewielka:

Przypomnijmy, że w procesie karnym o status oskarżonego został już skierowany akt oskarżenia wobec niego. Jakub R. jest posądzony o 50-milionową łapówkę – najwyższą w historii III RP. W tym procesie karnym obydwoje mogą kłamać, takie jest ich prawo. Dodatkowo na pytanie dotyczące tego, jakie ma dowody na te wszystkie historie, które przedstawił, mówi, że nie ma, „usłyszał” od kogoś, w tym wypadku Jakuba R. Musimy mieć świadomość, że mamy do czynienia z osobą bezwzględną, która dorabiała się kosztem warszawiaków na „dzikiej reprywatyzacji”. 1,5 roku spędził w areszcie, teraz grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia”.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl

Komentarze

be2019.02.5 9:19
to byly czlonek pana Palikota wiec nadal walczy tylko troche po cichu Lgbt to ludzie zniewoleni zlym duchem
ciekawski2019.02.5 8:28
To chyba za ostre słowa że brutalna walka. To dążenie do neutralności. Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie.
zenio2019.02.5 8:15
Zagłosuję na Biedronia tylko dlatego,że deklaruje zrobienie porządku z kościołem, bo uważam,że w obecnej sytuacji ta instytucja finansowa ma za dużo w tym kraju do powiedzenia.
anonim2019.02.5 1:08
Cygan dalej ma poziom intelektualny spod blokowiska.
Myslacy2019.02.5 5:32
Cygan nie tylko cygani ale tez ci przywali.Lewaku czy ty wiesz z pod jakiego jestes znaku?Ano z pod znaku chorobowego, brak porzadku umyslowego.
anonim2019.02.5 0:59
Cygan znowu cygani.
Beno2019.02.4 22:42
Lewactwo i łajdactwo, spróbujcie tylko walki z Kościołem. Bój to będzie wasz już ostatni. Poradzimy sobie z waszymi przywódcami i z wami, a wtedy dopiero będziecie piszczeć. Zapamiętajcie: okrągłego stołu i grubej kreski już nie będzie.
BiedrońŁebUrwieCzarnejHydrze2019.02.5 0:04
Kato-tłuszczy od razu marzy się "walka", jakieś krucjaty, palenie i mordowanie wrogów. A my po prostu wprowadzimy podatek kościelny. Normalny, uczciwy, akceptowany w Europie o chrześcijańskich korzonkach. Zarżniemy tym podatkiem kler, bo skąpy a chytry polo-katolik będzie wolał przyznać się do wiary w Allaha czy Belzebuba, niż płacić na utrzymanie pasożytów w złotych pałacach i deprawatorów dzieci. Oczywiście taki podatek wykluczy istnienie funduszu kościelnego... Do tego wywalimy ze szkół etatowych klechów i dochody kleru zrobią się dra-ma-ty-cznie kruchutkie. Przyduszeni, grzecznie zgodzą się na oddanie przywileju obracania polską ziemią. Może wtedy zaczną chadzać boso, rozdadzą złote suknie ubogim, będą służyć owczarni a nie golić ją do gołej skóry, żeby zaspokoić swoje dewiacje? Bez łatwej forsy trudno być dewiantem. Nagle kler oczyści swoje szeregi i sam zacznie żyć tak, jak to zaleca baranom swoim. Hehe, będzie się działo... A ile kościelnych kloców pójdzie pod młotek i pod buldożer. Aż słodkie ciarki biorą.
RedIsBad2019.02.5 8:19
na szczęście ty lewacki pociocie synu ubeka tego nie doczekasz HAHAHA
anonim2019.02.5 10:49
Nie bądź tego taki pewny bałwochwalco, synu szatana
anonim2019.02.5 1:10
Głupiś Beno.
Zbaszek2019.02.4 22:13
Smieszne, jak latwo jest ludziom obrzucac Boga blotem, i nastepnie zastanawiac sie, ze swiat zmienia sie w pieklo.. Smieszne, jak latwo wierzymy w to, co jest w prasie i telewizji, ale podwazamy wszystko, co jest w Pismie Swietym. Smieszne, jak kazdy chce isc do nieba, pod warunkiem, ze nie bedzie musial wierzyc, myslec, mówic czy robic cokolwiek, co nakazuje Biblia. Smieszne, jak ktos, kto powiada "Ja wierze w Boga", wciaz idzie za Szatanem, który, nawiasem mówiac, równiez "wierzy" w Boga. Smieszne, jak szybko jestesmy gotowi oskarzac, ale nie byc oskarzanymi. Smieszne, kiedy mozesz wyslac tysiace "kawalów" poprzez e-mail, i one rozprzestrzeniaja sie jak pozar lasu, ale kiedy zaczniesz slac wiadomosci o Bogu, ludzie zastanawiaja sie dwa razy, zanim podziela sie nimi z innymi.Smieszne, kiedy niemoralnosc, brutalnosc, wulgarnosc i nieprzyzwoitosc lataja wolne w cyberprzestrzeni, ale publiczne dyskusje o Bogu sa zakazywane w szkolach i miejscach pracy. Smieszne, kiedy ktos moze byc podnioslym, naboznym chrzescijaninem w niedziele, i niewidocznym chrzescijaninem przez reszte tygodnia. Wesolo ci? Smiejesz sie? Smieszne, jak kiedy bedziesz chcial wyslac ten post innym, nie wyslesz tego do wielu, poniewaz nie jestes pewien, w co oni wierza, lub - co sobie o tobie pomysla, kiedy im to wyslesz. Smieszne, jak moge byc bardziej przejety tym, co inni o mnie pomysla, niz tym, co pomysli o mnie Bóg. Czy myslisz? Przekaz dalej powyzsze przemyslenia jesli uwazasz, ze sa wazne. Jesli nie - wyrzuc je. Nikt przeciez nie bedzie tego wiedzial. Na pewno! Ale jesli wyrzucisz te mysli, nie siedz i nie narzekaj, w jakim zlym stanie jest Polska...
Urszula2019.02.5 0:32
To nie są przemyślenia bo przemyśleń w nich brak. Czy pan się zastanawiał zanim napisał komu pan zarzuca obrzucanie Boga błotem? Proszę wskazać A powoływanie się na Pismo Święte jest przemyślane czy raczej palnął pan bzdurę. Kto z katolików postępuje tak jak nakazuje Biblia? Kto w ogóle postępuje zgodnie z biblijnymi nakazami. Na pewno nie katolicyzm. Nieprzemyślane te pana wyznania.
anonim2019.02.5 1:06
Nikt nie obrzuca Boga błotem, tylko stawia się pracowników Boga do pionu, za ich postępowanie.
henio2019.02.5 9:35
No i nożyce się odezwały.
Zbaszek2019.02.5 19:31
Ewangelia Marka: "Odpowiedzial im (faryzeyszom) Jezus: «Slusznie prorok Izajasz powiedzial o was, obludnikach, jak jest napisane3:Ten lud czci Mnie wargami,lecz sercem swym daleko jest ode Mnie." Bo ktoś kto nie umie czytać, rozumować, dostrzegać prawdę, szanować zasady innych, przestaje istnieć.
Rocco_Wawa2019.02.4 21:58
http://wyborcza.pl/7,75398,24429703,ksiadz-molestowal-ministranta-przez-9-lat-sad-biskupi-go-uniewinnil.html#s=BoxWyboMT
Maria Błaszczyk2019.02.4 21:19
O tym, jak pan Jaki sobie wyobraża Dziki Zachód... Pan Jaki wypowiada się o zachodniej Europie, a pojęcia o niej chyba nie ma... Otóż nikt w niej nie walczy z kościołem katolickim, bo on zna swoje miejsce. Jest to miejsce ważne w życiu katolików, jak sądzę, ale bez wpływania bezpośrednio na funkcjonowanie tych państw. Nikomu więc nie przeszkadza, jeśli tylko nie gwałci dzieci. Natomiast to właśnie państwa Europy Zachodniej najbardziej dbają o rozwiązywanie realnych problemów ekonomicznych obywateli - są to kraje najzamożniejsze, najbezpieczniejsze, z najmniejszym rozwarstwieniem ekonomicznym, z jednymi z najwyższych średnich długości życia, ze wskaźnikami ubóstwa na poziomie najniższym i w historii i na świecie...
Zbaszek2019.02.4 22:26
Bezbronni są mordowani, bo sami nie mają siły się obronić.Tak jest na zachodzie gdzie co roku ginie oklo 30 milionow dzieci.Aborcja na zachodzie jest dobry zarobek. W RFN SPD chce przerwanie ciazy do 8-go miesica ciazy.Panie Mariuszu pan bredzi glupoty.Juz nie mowie o wolnosci prasy np: w RFN. Pozdrowieni z Düsserdorf.
Maria Błaszczyk2019.02.5 22:35
30 milionów dzieci to się nawet na Zachodzie nie rodzi - więc jak można je zamordować? Co zresztą ma mordowanie dzieci do aborcji, to nie mam pojęcia, ale nie - nie jest to dobry zarobek. Jest to obciążenie dla systemów opieki zdrowotnej i dlatego z roku na rok w kolejnych krajach coraz większe grupy zyskują dostęp do refundowanej antykoncepcji (dzięki czemu liczba aborcji rzeczywiście w tych krajach spada). Inaczej jest rzeczywiście tam, gdzie aborcja jest nielegalna - tam rzeczywiście istnieją grupy interesu, dla których jest to intratny biznes. A wolność prasy ma swoje ograniczenia, na szczęście. Nie można wypisywać kłamstw (np. o mordowaniu 30 milionów dzieci) albo szerzyć nienawiści...
trasz2019.02.4 20:34
Brutalną walką byłaby np konfiskata majątku wyłudzonego od państwa w ramach Komisji Majątkowej. To, co proponuje Biedroń, to neutralność.
MyślicielDresiarstwaCzytujeEtykiety2019.02.4 20:21
Intelektualnie Jaki pasuje na utrwalacza władzy kleru. Skąpe zdolności umysłu, awans społeczny do władzy, fototapeta z książkami. Można jedynie przyklasnąć ambicji: wyszedł z bagna blokowiska i za nic nie będzie chciał tam wracać.
be2019.02.5 9:22
myslicielu dresiarstwa tam twoje miejsce nawet do poziomu twoich przemyslen nie dosiegasz panu Jakiemu jestes nedzny i ...
zgaga2019.02.4 19:50
Brutalnie walczyc z kosciolem, to dla mnie zabijac biskupow, skazywac wiernych na dlugoletnie wiezienie, wysylac zbrojne bojowki z zadaniem niszczenia swiatyn. Sluchalem Biedronia. Nic z tych rzeczy. Niektorzy powiedza, ze zbyt lagodny w stosunku do patologii obserwowanych w KK.
RedIsBad2019.02.5 8:17
bo ty lewaku byś właśnie tego chciał: "zabijac biskupow, skazywac wiernych na dlugoletnie wiezienie, wysylac zbrojne bojowki z zadaniem niszczenia swiatyn." Prawda??
lolek kremówka2019.02.4 19:45
Według prawa - UWAGA!!! - dziecko może uczęszczać na lekcje religii po uprzednim napisaniu przez rodziców zgody na to, że zgadzają się na uczęszczanie dziecka na takie lekcje. Ja to wygląda w praktyce!!!! NA ODWRÓT!!!!
Brokrak2019.02.4 19:18
Kościół jest podmiotem, jakich w Polsce wiele i powinien mieć takie same prawa i obowiązki jak wszystkie. Swoje wartości i ideologie może bez przeszkód głosić swoim wiernym a nawet wymuszać sankcjami: piekłem, ekskomuniką, brakiem rozgrzeszenia, zbawienia i co tam jeszcze ma w zanadrzu. I OCZYWISTYM jest, że utrzymać go powinni tylko i wyłącznie wierni. W 100%. I to jest ta brutalna walka z kościołem!!! Zmusić go do uczciwego funkcjonowania..
RedIsBad2019.02.5 8:16
bredzisz jak każdy lewak
W I O S N A2019.02.4 19:15
Byle do wiosny :) https://wiosnabiedronia.pl/wesprzyj
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.4 19:10
Jeśli brutalna walka z Kościołem to np. wyprowadzenie katechezy ze szkoły, to wprowadzenie musiało być brutalnym zwycięstwem kościoła ze świeckością w szkole.
Zbyszek2019.02.4 22:17
Religię ze szkoły wyprowadzali już komuniści w peerelu. Chcesz ich naśladować ?
qq2019.02.4 22:47
I było dobrze ! A tak zboczki z kościoła mają wikt i opierunek i do tego za darmo dzieci.... Patrz przypadek - Abp Juliusz Paetz to skompromitowany hierarcha, który mimo poważnych oskarżeń o zbyt bliskie relacje z młodymi mężczyznami dalej prowadzi msze... !
zenio2019.02.5 8:16
Komuniści robili też dobre kiełbasy i jarali szlugi. Chcesz ich naśladować? Co za kretyński argument.
henio2019.02.5 9:29
Ty, zenio, a hitlerowcy lubili kwiaty. Co za kretyński komentarz.
Urszula2019.02.5 10:46
A niby niekomuniści są tacy super. Są w wielu wypadkach gorsi więc nie ma się czym podniecać. A robienie niezłych kiełbas jest ok. Warto komunistów w tym względzie naśladować. A w ogóle gdzie są ci komuniści, kurna? I kto to w ogóle jest komunista w twoim rozumieniu?