22.05.20, 16:01Patryk Jaki, europoseł PiS/YT?TVP Info

Patryk Jaki: To mógł być koniec PO, a Trzaskowski był gorszym kandydatem niż Kidawa-Błońska

Rafał Trzaskowski dwoi się i troi i napina muskuły, nabiera powietrza w płuca i udaje atletę, ale chyba już wszyscy się zorientowali, że tak naprawdę prowadzona jest przez opozycję gra, która obecnie ma dwa główne cele. Pierwszym z nich jest ochronienie PO przed całkowitym rozpadem, a drugim pokonanie lub rozbicie koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Tak więc Trzaskowski też staje na ostrzu brzytwy i gra kogoś, kim tak naprawdę nie jest - światowca, twardziela, erudytę. A przecież to przeciętny zakompleksiony i nieporadny urzędnik.

W wywiadzie dla portalu Interi.pl europoseł Patryk Jaki powiedział:

  • Zarówno w naszych przedwyborczych analizach, jak i tych na zlecenie PO, Trzaskowski wydawał się być gorszym kandydatem niż Małgorzata Kidawa-Błońska. Jednak błędy jej sztabu spowodowały, że nie tylko prezydent Andrzej Duda miał szanse na zwycięstwo w I turze. To mógł być koniec PO. Niestety dzięki przełożeniu wyborów, Platforma zyskała możliwość nowego otwarcia. Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba walczyć o zwycięstwo Andrzeja Dudy.

Dodał też:

  • W 2018 r. mierzyłem się z Rafałem Trzaskowskim w Warszawie. Tamta kampania była nie tylko kampanią miejską, ale i ogólnopolską. O ile w stolicy przegrałem, o tyle w całej Polsce zdecydowanie wygraliśmy z Platformą. W tych wyborach znów głosują wszyscy Polacy, a nie tylko stolica. Więc Andrzej Duda dalej jest zdecydowanym faworytem.

Zaznaczył także:

  • Przypominam też, że Andrzej Duda, tak samo jak ja z kandydatem Platformy, przegrał zdecydowanie z Bronisławem Komorowskim w Warszawie. A i tak wygrał w Polsce. Więc poparcie w stolicy nie jest reprezentatywne dla całego kraju. 

Natomiast obietnice Trzaskowskiego na temat ustanowienia ulicy im. Lecha Kaczyńskiego skomentował następująco:

  • A to dobre! Czyli dziś w stolicy rządzi prezydent z PiS, który blokuje pomysły Trzaskowskiego? Śmiechu warte! Wiem, że im dłużej Rafał Trzaskowski będzie prowadził kampanię, tym więcej zaliczy gaf. W Warszawie nie ma to większego znaczenia, bo antypisowska histeria zawsze tu przeważy. Czego egzemplifikacją było to, że stolica na swojego posła wybrała... Klaudię Jachirę.

No właśnie, a z kolei Cezary Kaźmierczak w wywiadzie ostatnim dla portalu Fronda.pl tak się odniósł do postawy Warszawiaków:

  • Warszawa to wyjątkowe miasto, które ma w dodatku mieszkańców sadomasochistów. Jak wynika jednak z wielu różnych badań, które zostały przeprowadzone, to w tym mieście aż tak źle się nie żyje. Dobrze funkcjonuje komunikacja miejska itd. Biurokracja natomiast jest dramatyczna. To jest poziom sowiecki, powiedziałbym nawet, że najwyższy poziom sowiecki.

 

Jan Ptasznik

jp/interia.pl/fronda.pl

Komentarze

ZDAŁNIONY CYGAN JEST BRUDNY I ROZNOSI ZARAZKI2020.05.23 15:08
POZA TYM KŁAMIE, KRADNIE I JEDZIE MU Z UST.
Jurek O.2020.05.23 14:30
Rafalala czaskowski (szklatrrz)
Walter2020.05.23 9:15
Jarosław Kaczyński przejął Trybunał Konstytucyjny, a teraz przejmuje Sąd Najwyższy. Jeśli np. Rafał Trzaskowski wygra w drugiej turze wybory prezydenckie, to Sąd Najwyższy podporządkowany PiS-wi znajdzie pretekst żeby je unieważnić. Teraz politycy z PiS-u chcą ustalić taki termin wyborów, żeby Rafał Trzaskowski nie zdążył zebrać 100 tys podpisów. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobro nie zajęła się sprawą. Piosenka Kazika jest tym samym, czym za rządów Władysława Gomułki było wystawienie "Dziadów". Takiego bezprawia nie było nawet w PRL-u. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość. Ewentualne zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy, będzie oznaczało kontynuację tego bezprawia na jeszcze większą skalę. Jeden poseł z PiS-u powiedział powołując się na Włodzimierza Czarzastego cytuję: "jak nie będziemy rządzili, to będziemy siedzieli".
derka2020.06.1 12:20
STEK KŁAMSTW , BREDNI I POMÓWIEŃ. TRZEBA BY ZAWIADOMIC WŁAŚCIWE ORGANY ŚCIGANIA ZA TE - NIEPRAWDY . TAKIE ŚCIEWROW TO REZEBA ZAMKNĄC
goska2020.05.22 22:33
Trzasek próbuje wygrać manipulacją emocjonalną...i Kazikiem, którego piosenka jest równie obrzydliwa jak on sam
katolicka kretynizacja polski2020.05.22 20:00
Zastanawiam się, dlaczego taki kretyn, lewacka gnida i wesz pisze na katolickim portalu , chyba jestem ostatnią łajzą ?
katolicka kretynizacja polski2020.05.22 18:42
Kilka słówek wyjaśnienia dot. mojej pisowni. Z zawodu jestem elektrykiem-teoretykiem jak Bolek, tzn. ukończyłem zawodówkę elekstryczną a tam nie zwacali uwagi na pisownię. Chciałem do ogólniaka, ale tam mieli jakieś egzaminy. To był poważny błąd, i tak mi pozostał stary nawyk.
pol2020.05.22 19:58
Łżesz gnido, skończyłeś WUML !
A ty Iżydor Keller mógłbyś uzasadnić swój wybór? 2020.05.22 18:29
Będziesz głosował NA kandydata, czy byle na kogo, byle PRZECIW?
Glaudiusman2020.05.22 18:28
To prawda. Jest gorszy, i to pod każdym względem. Ciotka miała wszystko jakąś kulturę i ogładę, a ten nic z tych rzeczy. Tylko tęczowe pierdy w głowie. Dr Krajski pisze o nim, że to niebezpieczny mason. A więc lewacka ideologia, a konkretów i pracy żadnej.
Lech Keller-Krawczyk2020.05.22 18:22
Olaboga, smerf ciamajda zabiera głos.
Alekx72020.05.22 17:57
Chyba odnośnie Warszawy to historia lubi się powtarzać... przed wojną też w Warszawie działo się wiele różnych nieciekawych spraw... ludzie różnie sie zachowywali... i były napomnienia i ostrzeżenia z niebios... ale zostały zlekceważone i wiadomo jak to się skończyło i w co obrócono przedwojenną Warszawę...
anonim2020.05.22 17:43
Cygan: "a Trzaskowski był gorszym kandydatem niż Kidawa-Błońska" i to mówi d.u.p.e.k, który przegrał z nim w Warszawie w przedbiegach. Teraz zaś smoli jak kaczor po jagodach.
A ty Iżydor mógłbyś uzasadnić swój wybór?2020.05.22 17:41
Będziesz głosował NA kandydata, czy byle na kogo, byle PRZECIW?
Izydor2020.05.22 17:18
Jeśli ten orzeł pisowskich kadr tak mówi to znaczy że szanse Dudy topnieją w zastraszającym tempie.
ryszard2020.05.22 17:14
Celem celodawców Trzaskowskiego jest rozlew krwi Polaków..
katolik2020.05.22 17:19
dno PO cieszyłoby się, gdyby na teren Polski do rozgromienia walczących Polakow mogły wejść siły europejskie niemieckie i francuskie.
AAAtomek2020.05.22 20:20
Wy w pisie to wolelibyscie zeby weszly wojksa rosyjskie? Jak wasi pradziadowie z Targowicy obalilajcy konstytujcje?
katolik2020.05.22 17:08
PIS zachowuje się tak jakby dno PO założyło im szatańskie pęta, czy wy rozumiecie co robicie , tolerujecie dno PO , a ono pokazuje wam swoje drugie dno. PIS ale z was głupcy! Kogo wy słuchacie?
YETI2020.05.22 16:59
Na miejscu Jakiego bym się nie wypowiadał.Trzaskowski taki beznadziejny a przegrał z nim z kretesem.Widać panikę w pisie, Dudek jest na równi pochyłej.Będą wychodzić nowe kwiatki i skończy się koryto.
Krzysztof2020.05.23 13:13
Lemingi warszawskie nawet jakby platfusy wystawiły buraka to na złość PIS oddałyby na niego głos. Żadnych jak widać wniosków nie wyciągają gówno z Czajki do reszty im zdrowy rozsądek odebrało.
klaus - matołku2020.05.22 16:55
a zapoznałes się z treścią Act 447? A zrozumiałeś?
klaus2020.05.22 16:44
Pan Jaki zapomina ,że za KO, Trzaskowskim ,Hołownią stoją media, GW,FAKT, TVN, Onet, Wirtualna Polska, Interia, i wszystkie kolorowe czasopisma dla kobiet, a to wszystko popiera nasz sojusznik USA w osobie Pani Ambasador i nic co nie będzie dobre dla ubywateli popierających 447, a dobre dla Polski , będzie gnojone.
donoszę Iwan Heintz Bąk z Zoppot2020.05.22 16:41
POplatfa to konstrukcja cepa- wszystko proste jak krzywy drut. POdmieniono Kidawkę, bo Budka chroni własną tupę. Ale te tupsko zostanie dokładnie skopane po wyborach
głosuj NA a nigdy PRZECIW!2020.05.22 16:37
O językach obcych różnych prezydentów. Ci w USA, im wystarcza angielski i słusznie. PM w UK, różnie, ale nie bardzo z językami, Boris Johnsonow oprócz angielskiego i cockney zamówi piwo po niemiecku, włosku i chyba francusku. Merkel kilka zdań w angielskim, ale mogłaby "rapować" bo ich "raperów" i tak nikt nie rozumie. Macron mówi po angielsku jak typowy kelner na Mont Parnasse. Więc po jaka cholerę potrzebny jest prezydent Trzaskowski 5-ciojęzykowy JAK NIE MA NIC DO POWIEDZENIA?!
wicek2020.05.22 16:34
W Warszawie dobrze się żyje, ale żyje się dobrze dzięki temu, że to stolica i siedziba wielu, wielu zagranicznych firm. Polskie firmy które mieściły się w Warszawie zostały sprzedane lub rozkradzione albo najpierw sprzedane a potem rozkradzione. Tak stało się z Ursusem FSO, Hutą Warszawa, Zakładami Waryński i wieloma innymi mniejszymi firmami, których nawet nie będę już wypisywał. Warszawiacy to lenie i głupie cwaniaki, którym nie chce się robić. Sami z siebie nie są w stanie niczego zbudować ani stworzyć żadnej wartościowej kultury na miarę takich miast czy regionów jak Poznań, Wrocław, Śląsk, Rzeszów (!!!) czy nawet Lublin. Żyje im się dobrze, kosztem reszty Polski. W przeciwieństwie do reszty Polski, która musi sama na wszystko zapracować i jeszcze część zysków odprowadzić do Warszawki. Oczywiście w Warszawie spotyka się wielu wspaniałych i pracowitych ludzi, ale niestety giną oni w tłumie chamstwa i cwaniactwa. Taka to niestety warszawska "kultura".
lucek2020.05.22 16:32
Kaczyński napluł w gębę Adrianowi, to teraz musicie nieudolnie oczerniać kontrkandydatów...
Waldi2020.05.22 17:07
A ja pluję w na warszafską gnojówkę #SokzBuraka.
Krzysztof2020.05.23 13:08
Proszę samego siebie przeczytać i zadać sobie pytanie kto kogo oczernia ? Żałosne są takie słowa w opinii człowieka który ,nie przestrzega żadnych reguł kultury
Maria Blaszczyk2020.05.22 16:17
??? A co pan Trzaskowski miał wspólnego z ul. Lecha Kaczyńskiego? To sąd uznał, że decyzja wojewody była bezprawna i przywrócił poprzednią nazwę ulicy. Decyzję do sądu skarżyła Rada Warszawy. Gdzie w tym wszystkim prezydent Trzaskowski? Swoją drogą, to ta ulica wg mnie powinna zmienić nazwę - na "Trasa Łazienkowska". Jak coś się jakoś nazywa, to się nazywa, i skoro ludzie jakoś obowiązującej nazwy przez tyle lat nie chcieli używać, to nie ma co się upierać. O ile ludzie mówią "Wawelska" czy "Al. Stanów Zjednoczonych" - o tyle ten kawałek określają jako "Trasę Łazienkowską" i nie wiem, co w tej nazwie jest złego.
z Polski2020.05.22 17:04
Może ci coś przypomnę: w Polsce obowiązuje Ustawa dekomunizacyjna i wszystkie ulice nazwane nazwiskami komunistycznych oprawców i ich organizacji mają być zmienione na inne, zaakceptowane przez Radę Miasta, w warszafce po decyzji POwskiej większości usunięto nazwę ulicy im. Armii Ludowej i nadano jej nazwę Prezydenta Warszawy prof. Lecha Kaczyńskiego. Wszystko by było OK, gdyby nie dziwny zwrot PO i zaskarżenie Ustawy, następnie przywrócenie nazwy czerwonej Armii Ludowej, pal pies gdyby chociaż im prof. Geremka, ale nie, żeby dopiec POLAKOM, nie POlakom, wraca czerwone.
Krzysztof2020.05.23 13:05
P. Maria ,,struga głupka" i usiłuje wmówić, że gdyby rządzący Warszawą chcieli nadać nazwę jakiejś ulicy to nie mogli tego zrobić. Tak samo sprawa wyglądała z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej gdzie rządzący stolicą do końca blokowali postawienie pomnika twierdząc, że się nie da. Żenada , ze można wypisywać takie brednie licząc chyba, że odbiorca jest durniem.
Pisbusters2020.05.22 16:10
Jak widać Jaki nijaki jeszcze nie potrafi się podnieść po prawie śmiertelnym nokaucie Trzaskowskiego
Krzysztof2020.05.23 12:53
W Warszawie każdy matoł i nieudacznik wygrałby z kandydatem PIS. Kariera Dyzmy byłaby odpowiednim przykładem. Chciałoby się powiedzieć z czego się durnie cieszycie ?
Hanna2020.05.22 16:09
Jest taki gad co tak napina gardziel ze strachu, że aż trzeszczy aby wystraszyć przeciwnika.. Strach mija i wojowniczy gad wygląda jak szara szmata.I tak parę razy przeżywa ,ale do czasu kiedy przeciwnik go zdemaskuje. Właśnie Polacy przejrzeli.
ABBA2020.05.22 19:02
Bla, bla, bla
Krzysztof2020.05.23 12:55
Ciekawe kto kogo zdemaskował.
Wojciec2020.05.22 16:08
Jeżeli jest taki żałosny to jaki jest JAKI jeśli z nim przegrał ? Ha ha ha Prawiczki wyją to znaczy ze kandydat jest dobry bardzo się boją. To widać wszędzie. Coś pięknego
Tom2020.05.22 16:37
Dobry? Nawet gów... płynące do Wisły okazało się od niego lepsze, bo sobie z nim nie poradził. Warszafka na niego i tak zagłosuje, bo co ich obchodzi, że szambo wybije gdzie indziej...
AAAtomek2020.05.22 20:19
Pomyśl jak pięknie stadninę wykończyliście. Albo jak zamówiliście trefne maseczki.
Krzysztof2020.05.23 12:50
Po wpisie p. Wojcieca widać, że gówno z ,,Czajki" największe spustoszenia czyni w głowach.
Topek2020.05.22 16:06
Największe orły Polskiego Prawa Ziobro, Jaki i Kaleta, ale ich mamy muszą mieć z nich uciecha
Krzysztof2020.05.23 12:44
Uciecha to jest z bredni które takie ,,Topki " a może typki wypisują.