17.11.18, 21:02Anna'sfarm [CC BY-SA 3.0=from Wikimedia Commons (edytowane), Piotr Drabik, CC BY SA 2.O, Flickr edytowane

Paul McCartney pisze do Kukiza

Paweł Kukiz poinformował na Facebooku o dość nietypowej korespondencji dostarczonej do jego biura poselskiego. Lider Kukiz'15 otrzymał list, podpisany przez legendarnego muzyka, Paula McCartney'a. 

"Nigdy, w najbardziej nawet śmiałej wyobraźni nie pomyślałbym, że w moim życiu nastąpi taki moment, iż będę adresatem listu od Paul'a McCartney’a, który… ma do mnie prośbę!"- napisał Kukiz, który od lidera legendarnych Beatlesów otrzymał  gratulacje z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

To jednak nie wszytko. McCartney miał bowiem pewną prośbę do parlamentarzysty. Muzyk poprosił Kukiza o pomoc w ustanowieniu 21 listopada dniem Izaaka Baszewisa Singera. Jest to dzień urodzin pisarza, polskiego Żyda, który w wieku 33 lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Baszewis, którego najbardziej znaną powieścią jest "Sztukmistrz z Lublina", otrzymał w 1978 r. literacją Nagrodę Nobla. 

"Zastanawiam się tylko, skąd P. McCartney wiedział, że w naszej domowej bibliotece mamy chyba wszystkie dzieła Singera, którego wraz z Żoną Małgosią uważamy za genialnego pisarza i wspaniałego Człowieka"-zastanawiał się Paweł Kukiz. 

Muzyk i polityk zapewnił również, że zrobi wszystko, aby spełnić prośbę lidera The Beatles. 

yenn/Facebook, Fronda.pl