06.03.20, 10:50

Paweł Chmielewski: „Czy z Niemiec wyjdzie iskra, która zniszczy cywilizację łacińską?”

Prelekcja Pawła Chmielewskiego wygłoszona podczas międzynarodowej debaty „Europo, co zrobiłaś ze swoim chrztem” zorganizowanej przez Stowarzyszenie im. Księdza Piotra Skargi i portal PCh24.pl. Tytuł referatu: „Czy z Niemiec wyjdzie iskra, która zniszczy cywilizację łacińską?”.

 

Komentarze

fedcb2020.03.9 8:30
Z Niemiec już dawno wyszła iskra, która niszczy cywilizację łacińską! Socjalizm i komunizm to wymysł niemiecki, narodowy-socjalizm (mylnie nazywany nazizmem) również wyszedł z Niemiec. Teraz następny nurt niszczący cywilizację łacińską, czyli liberalizm połaczony z ideologią LGBT, również promieniuje na Europę z Niemiec! Kto wymyślił ludobójstwo, eutanazję, zabijanie nienarodzonych dzieci, czy eliminowanie chorych (w tym umysłowo)? Przecież to wszystko wyszło z Niemiec! Poszukajcie sobie danych na temat teorii rasowych jeszcze sprzed I wojny światowej. Przecież wszystkie teorie rasowe, badania osób niepełnosprawnych umysłowo czy teorie o konieczności otworzenia "przestrzeni życiowej" dla Niemców wyszły z niemieckich uczelni! Nawet przed ostatnią wojną światową amerykanie jeździli uczyć się do Niemiec, a później u siebie wprowadzili między innymi kastrację i sterylizację osób podejrzanych o choroby psychiczne! Poczytajcie sobie na temat ludobójstwa w Namibii! Tam Niemcy keiserowskie dopuściły się zbrodni takich, jak potem Niemcy rządzeni przez Hitlera! Hitler był tylko kwintesencją ideologii wyrosłych z chorej nauki niemieckiej!
anonim2020.03.8 22:17
Jaka zmiana nastrojów wśród komentujących ten artykuł . A jeszcze parę lat temu Niemcy byli tacy " cacy " . Nie zrażało Polaków to co robili w Polsce w czasie wojny . Gdy o tym pisałam to mnie mieszano z błotem . A teraz .........no proszę . Jak chorągiewki na wietrze . I to mają być normalni ludzie ? Oszołomy .
ceramik2020.03.8 16:58
Niemcy = śmierć, cierpienia i zagłada.
Halina2020.03.8 14:54
Niemców znowu opanowała "Furia Teutonica". Tym razem zabrali się do unicestwienia cywilizacji europejskiej stworzonej przez starożytnych Greków, Rzymian i Chrześcijaństwo. Już starożytni Rzymianie, którzy poznali ich na początku II w. p.n.e. byli zdumieni ich dzikością, brakiem szacunku do zasad, kultury, jakimś amokiem. Nie trzeba słów, wystarczy co zrobili z Warszawą w czasie powstania i po nim, wymordowanie mieszkańców Woli przed powstaniem.
Czesc kotku2020.03.8 11:25
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.8 10:53
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.8 10:51
… chce dalej żyć tylko już nie umiem.Pani doktor ciągle zmienia mi leki.
west..2020.03.7 22:42
Boże przepraszam Cię za tych wszystkich na Portalu bluźnierców! Otwórz im serca na nawrócenie! ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE, WSPOMAGAJ NAS W WALCE, A PRZECIW NIEGODZIWOŚCIOM I SASADZKOM ŻŁEGO DUCHA, BĄDŹ NASZĄ OBRONĄ! OBY GO BÓG POKONAĆ RACZYŁ,POKORNIE O TO PROSIMY. A TY WODZU NIEBIESKICH ZASTĘPÓW, SZATANA I INNE ZŁE DUCHY, KTÓRE NA ZGUBĘ DUSZ LUDZKICH PO TYM ŚWIECIE BŁĄDZĄ, MOCĄ BOŻĄ STRĄĆ DO PIEKŁA. AMEN !
Jazzz2020.03.7 22:34
Niemcy już zniszczyli cywilizację. Obie wojny światowe dokonały spustoszenia nie do odrobienia. Na dodatek Niemcy nie poniosły kary za zbrodnie o skali nieznanej w historii. Obozy koncentracyjne zmieniły nasze, Europejczyków spojrzenie na człowieka. Spojrzenie na tego, który jest materiałem, surowcem, i na tego który organizuje i zarządza obozem, czyli kompletną fabryką śmierci, dobrze zorganizowaną i pracującą perfekcyjnie. Od dostarczenia ludzi do obozów, do rozsypania popiołów na polach lub wysypania ich do rzeki. Uzupełnieniem, dopełnieniem zniszczeń dokonanych przez narodowy socjalizm w sferze społecznej i moralnej jest komunizm, który w ogóle nie został potępiony i istnieje, ewoluuje, rozwija się, a jego zbrodnie, ludobójstwo nie robią dzisiaj na nikim wrażenia. Wręcz przeciwnie, zachodnie społeczeństwa są zafascynowane Chinami.
Balicki2020.03.7 17:14
Myślę ,że homosie mają szanse na zniszczenie cywilizacji łacińskiej,po 476 r im się udało z rzymską, Teraz mamy erę dwóch papieży ,jeden z nich -satanista -Ratzinger-wszelkie kunktatorstwo i układy z Niemcami prowadzą na manowce ,do jakiegoś nowego holocaustu ,który wprost wynika z Luteranizmu i czerwonej rewolucji potocznie mówiąc ścierwa(luther) .Jeżeli nie sprawdzimy co podpisał Ratzinger na Śląsku to grozi nam landyzacja jak Jugosławi czy Czechosłowacji Niszcz Niemcy w każdym ich oddechu i pierdnięciu -Amen i Amen
RHQQ22020.03.7 18:47
CO to za bzdury? W 476 nie było już cywilizacji rzymskiej, bo juz od 81 lat Cesarstwo Rzymskie nie istniało. Upadło targane wojna domowa wywołaną przez chrześcijańskich terrorystów. Potęga Cersarstwa Rzymskiego opierała się na tolerancji i adaptacji, każdy podbity naród mógł znaleźć tam swoje miejsce, ludzie mogli praktykować swoją tradycję i wierzenia w zamain za podległość Rzymowi otrzymywali dostęp do zdobyczy cywilizacji i mówiąc po dzisiejszemu dotacje unijne. Ostatni wykształcony Cesarz Rzymu Julian Apostata zginął w chrześcijańskim zamachu terrorystycznym w 363 roku i był bliski uratowania Imperium Romanum, od tej chwili Kościół zakazał zajmowania wysokich stanowisk państwowych ludziom posiadajacym jakiekolwiek wykształcenie. Zaczęły się prześladowania, mordy, burzenie synagog, uniwersytetów itd. W 390 roku Konstantyn wprowadził karę śmierci dla homoseksualistów i inne chrześcijańskie wynalazki i 5 lat późiej Cesarstwo Rzymskie przestało już istnieć. 476 to upadek innego już państwa, które powstało po podziale w 395, było to tylko echo upadku roku 395. Za koniec cywilizacji rzymskiej uznałbym jednak rok 363 - datę śmierci cesarza Juliana, bo później mamy już epokę chrześcijańska
Reytan2020.03.7 19:40
Jestes chorym psychicznie komunista,o idiota genetycznym,czyli zwyklym wypierdkiem mamuta Panstwo a Cywilizacja to dwie rozne rzeczy,ty mutancie zza Uralu.
RHQQ22020.03.8 3:25
Szanowny upośledzony Reytanie, otóż właśnie tak jest, cywilizacja rzymska skończyła się wraz ze śmiercią jej ostatniego przedstawiciela u władzy w 363 roku. Państwo przestało istnieć dopiero w 395, a jego skarłowaciała pozostałość w 476. Czego szanowny upośledzony Reytan jeszcze nie rozumie? Może byłeś zbyt zajęty pogonią za mamutami, o których wspominasz. Spieszę z pomocą - już ich nie szukaj, wyginęły, podobnie jak wiele innych gatunków z Twojej epoki.
Czesc2020.03.7 13:48
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Bolesław II2020.03.7 12:29
Taaaa!!!kkk w Polsce Konhauer
Palindrom2020.03.7 10:06
Niemcy i cywilizacja łacińska? Luter to chyba niemiecki wynalazek, nie mylę się?
Reytan2020.03.7 19:46
Mowa o katolicyzmie w Niemczech,ktory nalezy od X wieku,,(czyli cale Niemcy do XVI wieku),czyli od Cesarzowej Teofanii,do Cywilizacji Bizantyjskiej. Luter i protestantyzm niemiecki rozpoczyna w Niemczech wplywy Cywilizacji Zydowskiej,czyli nastepuje regres.
Ogladaj hity online2020.03.7 9:57
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Kuba2020.03.6 22:52
Panie Pawle, rzeczywiście jeśli chodzi o Spowiedź Św. , nie jest ona dostrzegana jako paląca potrzeba. I tu można dalej wymieniać po Panu ten szereg dramatów, które już Pan zdiagnozował. Jednak płomień jeszcze sie pali. Zapraszam do Berlina gdzie jest możliwość korzystania ze spowiedzi jako Sakramentu pojednania z Bogiem i wspólnotą . Pozdrowienia
B522020.03.6 21:29
ja nie mam tyle czasu najpierw modliłem się żeby padła komuna i padła teraz modliłem się żeby padła post komuna padła teraz modle się żeby padła czerwona szarańcza europejska czas mi się kończy na tym łez padole a tu nowe komuch wyrastają tęczowi i zieloni to modlenie to syzyfowa praca a może guma pomoże
Hej2020.03.6 21:10
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 5.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl
Lennon2020.03.6 18:24
Na zdjęciu to Pan Bóg odgraża się cywilizacji łacińskiej (czy też KK). To nie Niemcy walą piorunami w katedrę św. Piotra.
Hej2020.03.6 16:06
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21lat. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, ==== wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Belmondo2020.03.6 17:55
Mam lat 50+ 165cm więc jesteś dla mnie za stara i za niska lubie powyżej 180cm, lat do 20 więc zapytaj koleżanki
kama2020.03.6 15:42
Zniszczyli rzym ,wymyślili reformacje i komunizm. wywołali 2 ws oczywiście ze niszczą Niemcy to rak europy
k22020.03.6 16:58
Ale Rzym to akurat zniszczyło chrześcijaństwo a nie Niemcy, w sumie nawet ich nie było jeszcze w planach. Komunizm wymyślili Rosjanie, niemcy Marks i Engels postawili diagnozę - marksizm (w sporej części trafną diagnozę), ale komunizm jako metodę leczenia to już wymylili Rosjanie, choć częśc oparli na metodach Francuzów z czasów komuny paryskiej. Niemcy odpowiadaja za II wojne światową tylko i aż, ale też część zbrodni podyktowana była chrześcijańskim antysemityzmem. Obozy koncentracyjne i getta to wynalazki Kościoła Katolickiego, Hitler wykorzystał już gotowe pomysły papiestwa.
Reytan2020.03.7 19:57
Jestes typowa antypolska Zydokomuna,na szczescie idiota genetycznym. Chwala niech bedzie Panu. Rzym zostal zniszczony,kretynku ,przez Germanow,a skatolicyzowany trzymal sie znakomicie,i w rezultacie zwyciezyl w koncu nawet Germanow kulturowo i religijnie. W wiekszosci Zachodniego Cesarstwa opanowanego przez Germanow powstaly ,w wyniku akulturacji,narody lacinskie Portugalczykow,Hiszpanow,Wlochow,i Francuzow oraz Belgow.
RHQQ22020.03.8 3:34
Rzym drogi upośledzony Reytanie, został zniszczony od wewnątrz przez chrześcijan. Germanowie dopiero przyszli na gotowe. Cesarstwo Zachodnie to już był byt okrojony o połowę, pozbawiony wszystkiego co spajało Cesartwo Rzymskie zlikwidowane ostatecznie przez chrześcijan w 395 roku. Germańskich zwyczajów troszkę w chrześcijaństwie jednak też przetrwało, jak chociaż by choinka, Germanów jednak pokonali już nie Rzymianie a chrześcijanie.
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.6 15:37
Biorę do pyska z apetytem, jak Rafalala! ░░░█░▓▓░▓▓░█▄░░░░░░░░░░░░▀█████▀░▄░▌ ░░░█░░▄█▌▓▄████████▄░░░░░░████▀░▀░▀▄▌ ░░░▐▄██░▓▓░░░░░▀▀▀▀█░░░░░░███░░░▄░░░▌ ░░░██▀▄▄▒░░░░▄███▄▓▓▓░░░░░░▀░░░▀░░▐▌▌ ░░░█▀▄▄▄█▓▌▓░▀░░░░▓░░░░░░░░░░░░░█░░▐░ ░░░▐▄█▀▀░▀▌░░░▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░▐▄░▌░▌ ░░░░▄▀░░▄▀▌░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█ ░░░▄▀░░█░█░░░░▀▀▀▀▄░░░░░░░░░░░░░█▀█ ░░░█░░▐░▌░▄░▄▀▄▐░░░█▄░░▌░░░░░░░▐░█ ░░░▀▄░░░▀▀░░░░░░░░░░▐▐░▐░░░░░░░▐░█ ░░░░▀▄░▌░░░▒▒▒▄▄▀▀▀▄▐▐░▐░░░░░░░░▌█ ░░░░░▀▄▐░░▄▀▀▀░▄▄▄██▐▐░▌░░░░░░░░▌▌ ░░░░░░▀▄█░▀████████▀▌▌▐▐▌░░░░░░░▌▌ ░░░░░░░▀▄▀█▄██▀▀░▄▄▀░▌▌░░░░░░░░█░▌ ░░░░░░░░▀▄░▌█▄▄▀▀░░░▐▐░░░░░░░░█░░█ ░░░░░░░░░░▌░░░░░░░░░░░░░░░░░░█░░░░▌
B522020.03.6 21:31
bierz dalej może ci pomoże
pistoleto2020.03.7 8:56
mongolska sowiecka dzicz delektuje się kałem i odbytem jak ich szef pedalisko biedroń dewiant
anonim2020.03.7 23:25
Aleś się tu zesrał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2020.03.7 23:31
Aleś się tu zesrał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2020.03.7 23:34
Aleś się tu zes..ł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2020.03.7 23:36
Aleś się tu ........
anonim2020.03.7 23:39
Dajcie se spokój k...y poświęcone.
anonim2020.03.6 14:07
Neomarksizm opanował w Niemczech wszelkie ośrodki władzy kulturowej: szkoły, uniwersytety, redakcje gazet, telewizję, seminaria. Odwojować ich można tylko mając mocne, łacińskie zaplecze kulturowe. Prawda zwycięży, ale dajmy jej szansę zaistnieć!
Marek2020.03.6 14:02
Nie wszystko co Pan mowi jest prawda. Np. tylko w latach 2014 k 2018 liczba wystapien z KK w Niemczech przekroczyla 200 tys. Srednio to jakies 130 tys. i tak duzo, ale przesadzil Pan o 1\3. Wyraznie, slychac satysfakcje i krytyke....zalu z powodu upadku tak wielu katolikow, an i troche. Kosciol to nie polityka, nie walka i rywalizacja na smierc i zycie, a "Cialo Chrystusa" , ktore cierpi, gdy cierpi jeden z Jego czlonkow..... Czy Pan jest czescia, tego Ciala, cz y robi Pan swoj a polityke? Le piej tych rzeczy nie mieszac! Dla DUSZY lepiej.
Kirchenaustritt2020.03.6 20:49
Od roku 2014 średnia roczna to dokładnie 188 tysięcy. Więc twierdzenie na nagraniu, że jest "rocznie około 200 tys., raz więcej raz mniej zależy od skandali" chyba odpowiada faktom??
Reytan2020.03.7 19:35
Przekonanie polskich katolikow,ze nie nalezy uprawiac polityki wyraza ich pogarde dla Polski,i przyspiesza Rozbiory takze ich Ojczyzny. Taki katolicyzm czystych raczek ! Jest to zreszta czysta HEREZJA,ze nie nalezy w sprawach Dobra Wspolnego nic robic poza modlitwa,i ze Pan Bog ZA NAS wszystko zalatwi. Pilsudski mowil o takich,ze lubia duzo mowic,ale zaluja chocby grosika dla Polski,i chocby jednej kropli krwi.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.03.6 13:17
Wyjątkowo cenny i trafny film jak na Frondę. Obejrzałem z uwagą. W skrócie - facet podaje statystyki kościelne z Niemiec i aż serce rośnie jak się tego słucha.
Reytan2020.03.7 20:01
Jestes malutkim szatankiem,typowym protestanckim Szwabem.
anonim2020.03.7 23:20
Reytanku, bezmózgu, sam mieszkasz w tym holenderskim protestantyźmie, więc nie pitol !!!!!!!!!!!!!!
Glaudiusman2020.03.6 13:10
Niemcy muszą nam oddać najpierw te biliony euro za zniszczenie naszego kraju, za mordy setek tysięcy osób, za grabież naszych skarbów, pieniędzy, złota, dzieł sztuki... A potem niech upadają moralnie na mordę, skoro to im się podoba, tym bardziej że oni mają połamany kręgosłup moralny i brak im kompasu, dlatego płyną na oślep.
anonim2020.03.7 23:11
Jak ich zutylizujecie, to se te biliony weźmiecie. Hahahaha
Pat2020.03.6 12:59
Niemcy to zaraza cywilizacyjna.Ale prezydent Duda się ich boi.
Zatroskany2020.03.6 12:56
Niemcy są tak podatni na wszelkiego rodzaju sugestie. Tyle razy jako społeczność dali się wykorzystać, nawet do największych okropieństw, teraz już "wyeksploatowani" poddają się "samozagładzie".
anonim2020.03.6 12:38
Jak nam wyjaśnił Profesor Bartyzel, po wojnie przekierowano ich z nazizmu na neomarksizm, to jak mają nie niszczyć cywilizacji?! Wszak marksizm to barbaria!
RHQQ22020.03.6 13:56
Hitler był przecież wyznawcą marksizmu i przejął z niego wszystkie zasadnicze punkty programu: rewolucjonizm, dyktatorską koncepcję władzy, ideę przewodniej roli partii, nienawiść do kapitalizmu, a nawet koncepcję walki klas. Nazizm od początku deklarował się jako ruch socjalistyczny, robotniczy i radykalny społecznie.
Reytan2020.03.7 19:18
TYLKO smiertelni wrogowie Polski chca nam zmieniac jezyk. Sa to Kurwinisci i KOD-omici. Nazizm to byla i jest skrajna prawica. A Kurwin jest antykatolicka masonska dywersja z obrzadku szkockiego.
Reytan2020.03.7 19:26
Hitler opieral sie na protestanckich chlopach a nie na robotnikach,chodzil ze swoim Krzyzem Zelaznym na piersiach ,z ktorego byl dumny. NSDAP kultywowala Sredniowiecze,rycerstwo,i tradycje,oraz wlasnosc prywatna. Byla kultywacja niemieckiego patriotyzmu,nacjonalizmu,i imperializmu. To byl niemiecki luteranizm,judaistyczny protestantyzm w czystej postaci,bardzo antykatolicki,terminy socjalistyczny i robotniczy to byla tylko dywersja przeciwko Komunie,bo komunistow mordowali na ulicach i w knajpach i rozbijali ich wiece.
Katoliczka2020.03.6 12:27
Polski kościół pseudo katolicki wyznawców Rydzyka pseudonim ojciec jeżeli nie chce iść z postępem i podporządkować się papieżowi powinien być wkluczony niech sobie założy własną sekte ale broń Boże by używał nazwy katolicki to trzeba mu to zabronić
Reytan2020.03.7 19:14
Skad sie biora tacy komunistyczni idioci ?
anonim2020.03.6 12:25
Nie. Iskra wyjdzie z Polski. A właściwie, to już wyszła - mamy kobiety klasy Mussoliniego https://www.youtube.com/watch?v=MkGJX1RRj0c
Topek2020.03.6 11:53
Przecież cywylizacja Łacińska zakłada nie ingerencję w obywatela, samodzielność ekonomiczną i ograniczenie roli państwa do minimum i liberalne podejście do Państwa wszystko to sprzeczne z ideologią Polskiej sekty katolickiej i Polskiej Partii PiSdzielskiej
Jan2020.03.6 22:56
Topek? Chyba czopek ...
Reytan2020.03.7 19:11
Jestes komunistycznym prowokatorem. Cywilizacja Lacinska to przeciwienstwo masonskiego liberalizmu Kurwina. Kosciol caly swoj majatek poswiecal na zywienie biednych,na darmowa pomoc medyczna i oswiate. Mason Kurwin popiera masonskich przedsiebiorcow z Klubow Rotary,zobacz Rotary na wikipedii. Korwin jest Bratem w Lozy Windsor. Masoni modla sie do Lucyfera i zwalczaja kulture i panstwo polskie.
Pisbusters2020.03.9 17:58
Masz na- sra-ne pod czaszką
Andrzej2020.03.6 11:12
Niemcy idą na dno i za pomocą Tuska i Platformy robią wszystko aby pociągnąć za sobą Polskę.
vladek2020.03.6 11:07
Niemców i kacerzy należy zutylizować.
koronawirus system2020.03.6 11:05
https://www.cda.pl/video/4760633bf
Beliska2020.03.6 11:04
Niemcy to wstretny destrukcyjny naród!!Oni nienawiść do Polaków maja wpisane w genach.Szkoda że po II WS nie rozgonili ich na cztery wiatry tak zeby nie było z nimi wiecej problemów.
Michał Jan2020.03.6 11:25
Nic z tych rzeczy. Niemcy, to bardzo płytkie określenie, bo obejmuje ludność bardzo różnego pochodzenia i religii. Największą różnicę, historycznie, stanowili "Niemcy" i Prusacy. Ta druga nacja miała nawet inną strukturę społeczną od krajów, które przyłączyła do siebie w postaci II Rzeszy Niemieckiej. Polska dla Prus zawsze była zagrożeniem i stąd owa "nienawiść". Po upadku Republiki Weimarskiej, rząd NSDAP stanowili ludzie pochodzący z południa i stosunki polsko-niemieckie bardzo szybko ociepliły się. Wojna to zburzyła i pozwoliła rozlać się "pruskości" po całych Niemczech.
Reytan2020.03.7 19:05
Michal Jan to idiota i zgermanizowany protestant,.
anonim2020.03.8 22:10
Michał Jan myśli , jest logiczny i kieruje się faktami historycznymi . Ty zaś jesteś tylko fanatykiem polskojęzycznym . Pisałam ci to już co najmniej rok temu . Nie potrafisz jednak zaskoczyć . No bo nie myślisz .
ladychapel2020.03.6 10:59
alw ty frendzlu masz napaprane w garach
Roman2020.03.7 8:25
Poziom wypowiedzi powala!!! Proponuję ten tekst powtórzyć sobie, stojąc przed lustrem! Czasem warto się nie odzywać (lub wyłączyć komputer)
C ZA2020.03.6 10:57
KOPW DUDĘ 2020
polak2020.03.6 10:57
komitet wyborczy SSok z Buraka kidawy błońskiej ogłasza nowe hasło wyborcze - WDROŻY KAŻDY ROssKAZ I NIEMCA I RUssKA -GŁOssUJ NA MAŁGOŚKĘ -KANDYDATKĘ TUssKA
katolik2020.03.6 11:35
pasuje do niej i całego dna popslsldwiosnanowoczesnahołow + bosak
pistoleto2020.03.7 8:54
w sedno