28.03.20, 10:20

Paweł Lisicki: Koronawirus jako kara Boża. A co mówi Prymas?

"Jeśli epidemia koronawirusa nie jest karą Bożą, to czym jest?" - pyta Paweł Lisicki.


Publicysta skomentował słowa abp. Wojciecha Polaka, prymasa Polski, według którego koronawirus nie jest Bożą karą. Na antenuie telewizji wSensie.pl Lisicki odniósł się do tej wypowiedzi niezwykle krytycznie.


"Jeśli epidemia koronawirusa nie jest karą, to można się zastanawiać, czym jest. To jest swoisty paradoks, w który podają ci, którzy nie chcą interpretowania faktów dotyczących naszego życia w kategoriach metafizycznych czy nadprzyrodzonych" - wskazał rozsądnie Lisicki.


Dziennikarz przypomniał, że w Starym Testamencie kara Boża występuje bardzo często, Biblia pokazuje związek między różnego rodzaju katastrofami a ludzkimi grzechami.

bsw/dorzeczy.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.04.2 21:25
Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. 23.00 Zapisz - Zło narasta i od czasu do czasu Ciebie w ten sposób atakuje. - Tak Panie Jezu. ………………………………… 24 marca - Czym się martwisz dziecko? - Kilkoma rzeczami. - Nie wątpisz w to iż nie zachorujesz, nie boisz się, że zabraknie Ci środków na życie, wierzysz, że wyzdrowiejesz ze swojej stałej choroby niedługo. Czego więc się obawiasz? -:) - Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste.
Czes\\\\\\\\202aw2020.04.1 11:27
A kto to jest prymas Polak?...
dz2020.03.29 15:08
ten prymasik to jeden z fałszywych proroków. Nadaje się tylko, by jak komornik ściągać petzowe.
Jan Radziszewski2020.03.29 12:32
sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste.
legrandbleu2020.03.29 11:26
O wiele większym paradoksem jest to, że wydarzenia na świecie ktoś usiłuje interpretować w kategoriach metafizycznych :) Nie wiem, jak takie zapędy interpretować w ogóle...
R2020.03.29 7:24
Chiob otrzymał kary boże które były próbą bez winy Chioba - i przyjął je Chiob jako wolę Boga i po próbie którą zdał - Bóg dał mu powrotem wygodne życie i umarł Chiob syty swoich dnil Jezus otrzymał kary boże bez swojej winy które przyjął i ostatecznie jest dziś Jezus po prawicy Boga a Jego ofiara wypełniła wolę Boga. Epidemie, głód i wojny są złem które doświadczamy aby je pokonać razem z Bogiem (lub nie) i w tym sensie te kary boże są łaskami od Boga dla naszego nawrócenia. Chiob i Jezus nie mieli winy że je otrzymali, jednak ich ofiara była służeniem Bogu a nie sobie i dlatego nie musimy mieć winy aby przyjąć zło jako dar Boga aby z Nim to zło pokonać wg Jego planu.
Jak się nie obrócisz...2020.04.17 13:05
Hiob (nie Chiob) egzamin zdał i żył potem świetnie, i dzieci nowe mu się porodzily w miejsce tych, co pomarły... Ejże, a co z tymi, co pomarły? Co one winne były?
Maciej 2020.03.28 19:25
A nawet jeśli kara Boża to co ? Teraz pytanie kto winny. Na kogo ta kara spadła. Interpretowanie faktów to proszę teraz zacząć. Rzucę prowokacyjnie, ze patrząc na zawody, statystycznie na koronawirusa zmarło w Polsce najwięcej księży, we Włoszech też. Czy o to chodziło Lisickiemu ? Zakładam, że nie. Te dywagacje mają tyle sensu, że głowa boli. W takiego Boga jakiego kreśli Lisicki nie chcę wierzyć, który niby karze ludzi zarazą i to na oślep. Nikt mi nie powie, ze tam jest jakiś klucz, no chyba że wiek. Bardzo jestem ciekaw co za pomysł ma Lisicki. Czy czuje tylko potrzebę mącenia czy to jakaś głębsza myśl.
zlustrować KK!2020.03.28 18:03
ten obecny - masoński prymas,to szatan w Kościele, zatem niech on się nie wypowiada w Boskich sprawach i dalej zajmuje się tym, w którym dniu i jakiego koloru stringi ma założyć i na takich jak on jest właśnie kara boska! a przy tym cierpią też niewinni.
koneser2020.03.28 14:18
Erupcja religijnego guślarstwa to bodaj największa atrakcja czasu zarazy. Owo cudowne kłębowisko rojeń o karach bożych i apokaliptycznych znakach, wizji i prywatnych objawień oraz antywirusowych "zawierzeń" to chyba lolkontent dekady!
STANISLAW2020.03.28 12:38
Moje zdanie jest takie. Biblia, przekazujac posłanie religijne, posługuje się jezykiem codziennego życia ówczesnych ludzi nie tylko w temacie przyrody, fizyki czy astronomii, ale także sprawiedliwości i praw społecznych. Ci ludzie mieli początkowo bardzo mgliste albo żadne pojęcie życia wiecznego, a więc i sprawiedliwości Bożej; zastępowali je więc pojęciem kary tu i tylko na ziemi. Bóg "musiał" karać tu i teraz, chociaż w głębiali się zarazem w jakieś bezsensowne ciepienia i kary dla sprawiedliwych.. Dopiero z czasem dochodzili do wniosku, że chodzi tu bardziej o upomnienie ogółu albo doświadczenie i wypróbowanie sprawiedliwych. Obecny koronawirus, jeśli mamy odczytac go jako znak, to raczej upomnienie ogółu ludzkości, upomnienie dla dyktatury globalizacji. Zobaczcie, że najbardziej dotknięte są miejsca światowej turystyki i stolice gospodarczego i politycznego życia (San Marino, Luksemburg, Moskwa, Nowy Jork,... itd - ile zakażen na 1M?); To dzięki temu rozbudowanemu życiu międzynarodowemu i turystyce itd, ten wirus króluje! Koronawirus powiada: Nie tędy droga! W globalizacji wielkiego kapitału, dobrobytu, podróżowania, biedy, cierpien, myśli i światopoglądów gubi się konkretny człowiek, rodzina, małe społeczenstwa i narody. Pozwólcie żyć osobom, rodzinom, rodom i narodom; pozwólcie im być sobą! Przywróćcie jakies rozgraniczenia., w końcu bez tego bez globalnego "tohu wabohu"
Reytan2020.03.28 13:59
Jestes antykatolickim komuchem,i manipulantem Ateisci smierdza..
taki sobie teolog2020.03.28 12:32
1. Dlaczego puszcza się tu takie teksty bez żadnego rzeczowego komentarza? Ani prymas ani tym bardziej katolicki publicysta, ba ani nawet papież nie może wygłosić tezy, że wirus jest lub nie jest karą za grzechy. Równie dobrze można napisać: - nie masz pieniędzy, Bóg tak chciał. albo jeszcze dalej: - jesteś alkoholikiem, to Bóg tak chciał. - za każdym razem jak popełniasz grzech, to Bóg tak chciał. Skoro Bóg ma być traktowany jako kolejarz zawiadujący przeznaczeniem jak rozkładem jazdy... Toć to jakaś nowa forma protestantyzacji. 2. I dlaczego nie czyści się forum z trolli?
matis892020.03.28 12:16
Najwyższe stanowiska w KK przejęli masoni, jakieś lewackie pokraki, oszuści na czele z Bergoglio Fałszywym Prorokiem Nie Katolikiem. Abp. Wojciech Polak widocznie jest tak samo niewierzący w Jezusa jak Bergoglio. Koronny wirus nie kara, bo za co miałby Bóg karać narody. Za sodomię, LPGZKN, przecież kiedyś zniszczył Sodomę i już to nie zło, możemy popierać sodomię. Za aborcyjne mordowanie dzieci ?? To nie kara że ten wirus najbardziej dotyka lewackie kraje gdzie morduje się dzieci. I druga wojna nie była karą i obecnie szykowana nam trzecia wojna światowa też karą nie będzie.
Lód Borzy2020.03.28 12:29
To dobrze, że Prymas nie wierzy w irracjonalne bajdy, z których zbudowany jest światopogląd sfanatyzowanego religijnie ciemniaka. Chwała Panu!
matis892020.03.28 12:55
do Lód Borzy Nie przejmuj się. Bergoglio i Wojtek Polak nie wierzą w Jezusa, ale wierzą w pachamamę, buddę, allacha.... Dlatego Bergoglio Głowa Watykanu Fałszywy Prorok Nie Katolik ma swój nowy Lód Borzy czyli lewakoateistów, jego największych wyznawców. :)))
uhahany do łez2020.03.28 11:59
Widzę że "Dumny Pedał" zmienił ksywę na "Stachu"
Oloo2020.03.28 11:47
Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Nie lękaj się.Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020
Albert2020.03.28 11:30
Co mówi Jezus stojąc koło chirurga przeprowadzającego operację? - Jak śmiesz niegodziwcze wycinać tego guza, którego osobiście w tym człowieku umieściłem?
Wojtek Polak2020.03.28 12:34
będąc takim debilem i nie mając o tym pojęcia lub nie chcieć o tym wiedzieć musi ci bardzo doskwierać. czy każdy lewak musi być skrajnym idiotą?
Albert2020.03.28 12:51
To wszystko, co masz do powiedzenia katoćwoku? To niewiele nawet jak na katoćwoka.
Reytan2020.03.28 13:55
Czy komunisci sa po lobotomii ?
R2020.03.29 7:11
śmierć i zło (nowotwory, choroby, morderstwa itd.) robią innym lub sobie samym źli ludzie którzy służą sobie a nie Jezusowi i Bogu i przez to krzywdzą i są krzywdzeni; ale nawet zło które Bóg dał wycierpieć Jezusowi i chorym itd. - dzięki planowi Boga jest ostatecznie dobre i dla tych którzy wierzą Bogu i dla tych którzy kpią z Boga
Max2020.03.28 11:08
Prymas Wyszyński a Prymas Wojciech Polak ?
Pleban2020.03.28 11:06
"Jeśli epidemia koronawirusa nie jest karą, to można się zastanawiać, czym jest" Ba! Czym, jeżeli nie karą Bożą, jest dowolna choroba opisana w leksykonie medycznym? Nie dajmy sie zwieść niedowiarkom, którzy nie chcą interpretować faktów dotyczących naszego życia w kategoriach metafizycznych czy nadprzyrodzonych - to wszystko kary Boże wycelowane w poszczególne jednostki lub całe populacje! Jasne jest zatem, że walka z epidemią koronawirusa oraz cała medycyna to pomysł zgoła szatański, zrodzony z braku pokory w przyjmowaniu słusznej kary.
Reytan2020.03.28 13:53
Idiota .i prymityw.
Pleban2020.03.28 14:03
Reytan idiota i prymityw? Jak amen w pacierzu, synku.
Taki sobie teolog2020.03.28 10:53
Kolejny domorosły teolog. Przerażające. Coś jak kumple Hioba. Czyli jak masz przekichane, to pewnie nagrzeszyłeś.
hahaha2020.03.28 12:47
No a a szatan jak zawsze niewinny.
Cogito ergo sum2020.03.28 10:49
Prymas usiłuje się dostosować. Skąd wie, że to nie kara¿
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.28 10:49
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
IKS2020.03.28 10:48
Słyszymy "uspokajające" słowa: Pan Bóg nigdy nie karze! Pan Bóg jest Miłosierny! Ks. prof. Robert Skrzypczak odpowiada na to: "A MIŁOSIERDZIE, to co to jest? - w y c h o w a n i e b e z s t r e s o w e ???" "Działanie Boga czasami, pewien dopust Boga, byś może jest po to, być może potrzebujemy pewnego obudzenia..." Zachęcam do posłuchania całości... Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=LTRBvzMjm9U
andy2020.03.28 10:40
Wszyscy ci, którzy twierdzą, że koronawirus nie jest karą Bożą zesłaną na zepsuty moralnie świat, modlą się do Boga jedynie o to, by zaraza ustała a świat by mógł nadal żyć tak, jak żył dotychczas. Innymi słowy, Boże zabierz nam wirusa ale naszych kochanych grzechów nie każ nam się wyrzekać. Taka postawa nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Redaktor Lisicki ma rację.
Albert2020.03.28 10:35
"Jeśli epidemia koronawirusa nie jest karą Bożą, to czym jest?" No faktycznie odpowiedź na to pytanie wykracza dalece poza możliwości intelektualne katoćwoków.
Roman2020.03.28 10:32
Polak, to też "ohyda spustoszenia." Razem z Franciszkiem i Rysiem do jeziora ognia będzie wrzucony. Polak, jak już coś powie, to scyzoryk się w kieszeni otwiera.
Jarek2020.03.28 10:47
I Ty Roman uważasz się za wzorowego katolika? Pewnie po tym co tu wypisujesz dostąpisz jakieś beatyfikacji. W Raju będziesz: Ty, Lisicki, Wilegucki, Bodakowski, "dr" Bukowski i cała plejada polityków PIS. Dobrej zabawy życzę.
Jarek2020.03.28 10:30
Oj Lisicki, Lisicki Jednak jesteś starotestamentowy. A może i chrzczony żyletką?
jozef2020.03.28 10:28
Zmienił dilera i no i anielski odlot. Jeżeli kara Boża to nie ma sensu kwarantanna, bo i tak nic nie pomoże. Jeżeli kara Boża to chyba za film Sekielskich.
anonim2020.03.28 10:27
Andrzej Horubała, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Do Rzeczy", poinformował w oświadczeniu na Facebooku o rozstaniu z redakcją. "Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki, zabronił mi opublikowania krytycznej opinii o tweecie Rafała Ziemkiewicza, w którym użył on rasistowskiego określenia „parchy” - napisał Horubała. Jak dodał, uważa ten zakaz "za złamanie niepisanej umowy, iż w tygodniku będzie panowała wolność słowa".
Man2020.03.28 11:09
Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.