Były premier i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak zamieścił na swoim Facebooku wpis, w którym komentuje analizy i dane dotyczące terminu wygaszenia epidemii w Polsce. Jego zdaniem premier Morawiecki ma rację, że w połowie kwietnia nasze życie wróci do normalności.

Pawlak pisze, że prawdopodobny scenariusz to maksymalna liczba zachorowań na poziomie 3 tys. Możliwe, że po Wielkanocy zachorowania zostaną ograniczone do 10. dziennie, a na koniec przyszłego miesiąca sytuacja może być opanowana tak bardzo, że będą dni bez nowych przypadków potwierdzonych zakażeń.

-„Scenariusz prawdopodobny to maksymalna liczba zachorowań na poziomie około 3 tysięcy, najwyższe dzienne przyrosty zachorowań nastąpią na koniec tygodnia (28 marca). Na dziś Premier Morawiecki ma rację mówiąc, że w połowie kwietnia będzie możliwy powrót do normalności. Jeśli dane o zachorowaniach są rzetelne to po Wielkanocy bardzo prawdopodobne będzie ograniczenie nowych zachorowań poniżej 10 dziennie. A na koniec kwietnia sytuacja może być na tyle opanowana, że będą dni bez nowych zachorowań. ABY OGRANICZYĆ EPIDEMIĘ POTRZEBNY JEST WYSIŁEK NAS WSZYSTKICH, całego społeczeństwa. Działania minimalizujące ryzyko zachorowań oraz bardzo precyzyjne efektywne i skuteczne wykorzystanie wszystkich zasobów” – czytamy na profilu byłego premiera.

 

kak/ Facebook