08.01.16, 15:28

Pawlicki szefem TVP1? Jakie dalsze zmiany w mediach?

Jakie dalsze zmiany czekają Telewizję Publiczną? Na razie oficjalnych informacji dotyczących wielu stanowisk nie ma, ale pojawiają się pierwsze przecieki.  

Oficjalnie wiadomo, że nowym prezesem TVP został Jacek Kurski. Jak podał na Twitterze dziennikarz Telewizji Republika Bartłomiej Graczak kolejnym członkiem zarządu ma zostać reżyser Maciej Stanecki, a szefem TVP1 ma zostać dziennikarz Jan Pawlicki.

Szefem Telewizyjnej Agencji Informacji został Mariusz Pilis, który był pomysłodawcą i pierwszym dyrektorem TVP Info. Pilis to także autor filmu dokumentalnego "List z Polski" ukazującego międzynarodowe tło katastrofy smoleńskiej, a także filmu "Bunt stadionów" poświęconego środowisku kibiców piłkarskich.

Nowym szefem TVP Info został Grzegorz Adamczyk z Polsatu.

Jak podał na Twitterze Bartłomiej Graczak szefem TVP1 ma zostać dziennikarz Jan Pawlicki, a szefem TVP2 (zgodnie z informacjami dziennikarza rp.pl Marcina Pieńkowskiego) dziennikarz Maciej Chmiel.

Na stanowisko prezesa Polskiego Radia minister skarbu państwa powołał Barbarę Stanisławczyk. Jak podaje Bartłomiej Graczak, nowymi wiceprezesami zostali Jerzy Kłosiński oraz Marcin Palade.

Przypomnijmy, że wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał m.in. ustawę o zmianie radiofonii i telewizji, która została już opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Ustawa zakłada m.in. skrócenie kadencji obecnych zarządów TVP i Polskiego Radia, których mandat wygasł dzisiaj, czyli w dniu wejścia w życie noweli. Nowe władze tych mediów wybiorą rady nadzorcze na wniosek Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i po zasięgnięciu opinii KRRiT.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.01.8 19:35
kto to do tej pory oglądał?