18.04.14, 14:53Łukasz Warzecha (fot. Radio Wnet)

Pawłowicz o UE "modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło"

"Gdy Jarosław Kaczyński zapełniał listy wyborcze PiS osobami z tytułami profesorskimi, wykładowcami akademickimi, miał zapewne nadzieję na wypowiedzi mądre i pełne godności, które pokażą, że Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem inteligenckim. W przypadku prof. Krystyny Pawłowicz musiał się poczuć lekko zawiedziony" - stwierdził publicysta w "SE".

Jak przyznaje Warzecha zdarzyło mu się kilka razy dyskutować z prof. Pawłowicz.

"Zdarzyło mi się raz wziąć udział z panią profesor w panelu poświęconym Unii Europejskiej. Muszę przyznać, że mój sceptycyzm wobec UE - podobno dość silny - okazał się niemal euroentuzjazmem przy tezach poseł Pawłowicz. Przy innej okazji pani poseł streściła je następująco: "Jestem z gruntu przeciwna Unii. Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło".

"Pani profesor ma spore grono fanów wśród dziennikarzy prorządowych - przyznaje Warzecha. - Gdy trzeba pokazać straszną twarz PiS, postraszyć homofobią albo nietolerancją, ona zawsze chętnie współpracuje. Czasami sprawdza się nawet lepiej niż Antoni Macierewicz" - podsumowuje prof. Pawłowicz Łukasz Warzecha.

Ab/se.pl

Komentarze

anonim2014.04.18 19:22
Łukasz Warzecha po prostu poucza J.Kaczyńskiego..ano takie widać wielkopostne ma wynurzenia..widac niektórym post za krótki jakby troszkę..albo nie wiem..za mało wyrzeczeń ?..swoją drogą fantastyczny dziennikarz/publicysta !
anonim2014.04.19 4:24
Krystyna Pawłowicz nie jest profesorem!
anonim2014.04.19 6:17
Czy ma Pan na tyle odwagi co prof. Pawłowicz by bronić i walczyć o sprawy ważne dla społeczeństwa i KK. Jeżeli ktoś się czuje zażenowany postawą i nie poprawnością polityczną pani prof. Pawłowicz, to znaczy że nie wie o co idzie ta wojna. Jeżeli UE jest ciemięzcą niszczącą chrześcijaństwo, to faktycznie lepiej w niej nie być. UE postępuje jak szatan kuszący Jezusa. Który mówi, dam ci to wszystko, będziesz miał władzę, będziesz wygodnie i dobrze żył, tylko oddaj mi pokłon i odrzuć Boga z jego prawami. Człowiek rozumiejący to, nie da się skusić na kuszenie i przyjąć szatańską postawę życia. Politycy chcąc się usprawiedliwić wybierają propozycję szatana a osoby przyjmujący postawę Jezusa są wyśmiewani i odrzucani. Nie wiem czy pan to zrozumiał, nie chodzi o inteligencję, bo jej panu nie braknie. Tu chodzi o patrzenie oczami wiary i zbawienia, które jest zagrożone przez styl życia, promowane przez UE.
anonim2014.04.19 7:40
Śp. o. Joachim Badeni określił UE jako Antychrysta. A mądrym człowiekiem był...
anonim2014.04.19 8:18
@swojski_lewak: Zastanów się. Jeżeli nie byłoby zbawienia i potępienia, to jaki sens miała straszna śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa? Kościół katolicki mówi wyraźnie: piekło istnieje, grzech istnieje i szatan istnieje. To dlatego jako jedyny konsekwentnie jest przeciwko antykoncepcji, aborcji, eutanazji itd. Jest sumieniem tego świata. Chrystus bardzo wyraźnie to przepowiedział mówiąc, że przyszedł przynieść miecz...
anonim2014.04.19 14:48
Interesujace sa wyklady prof.Pawłowicz, ale kim jest Łukasz Warzecha... Ktos z frondowiczow wie? A Unia upadnie z wielkim hukiem i to nie kwestia upodoban - to realizm.
anonim2014.04.19 14:51
--->profCzPoeta knigi Nowaka sa cenne, Niesiolowski na robalach sie zna, Pawlowicz na prawie konstytucjynym, a nie podejrzewalem Ciebie o podgladanie posla...
anonim2014.04.19 21:34
DarthKrtek napisał: "A Unia upadnie z wielkim hukiem i to nie kwestia upodoban - to realizm." Czy zdajesz sobie sprawę "mądralo" jaki los spotkałby Polskę w razie rozpadu UE? Zadłużenie oscyluje wokół biliona, wszystkie banki są w rękach obcego kapitału, zrujnowane zakłady pracy, prawie zlikwidowane stocznie. W ramach UE jakoś się to będzie kręcić, ale gdyby UE się rozleciała, to marniutki byłby los Polaków, można śmiało założyć, że Rosja by się tym upadłym krajem "zaopiekowała".
anonim2014.04.20 8:56
--->Klara mylisz 2 kwestie: ja stwierdzilem, ze rozpad jest kwestia czasu, a Ty opisujesz skutki. Ja NIC o nich nie wspominalem. Co wiecej, z mojej wypowiedzi nie mozna wnioskowac, czy mnie to cieszy, czy smuci ...Unia upadnie, a opisany przez Ciebie scenariusz jest jednym z wielu mozliwych.
anonim2014.04.24 17:46
W jednym się można zgodzić z Warzechą, forma komunikacji jest nie zachęcająca, co do meritum to z panią prof. Pawłowicz można się zgodzić.