21.09.17, 18:15zdj. Facebook

Pawłowicz: Rzecznik prasowy KRS wzywa na antyrządowe zadymy...

"Jako poseł, członek Krajowej Rady Sądownictwa, nic nie wiem o jakiejkolwiek uchwale CAŁEJ Rady w sprawie wzywania do udziałów w antyrządowych awanturach(...) Pan sędzia do prywatnych celów powinien wykorzystywać prywatne strony internetowe, np. swoją, choć i to byłoby naruszeniem prawa, gdyby polegało na wezwaniach do akcji jak wyżej."- pisze na Facebooku posłanka PiS, prof. Krystyna Pawłowicz o rzeczniku prasowym KRS, Waldemarze Żurku.

"Rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa, pan sędzia W. Żurek, wezwał dziś na oficjalnej stronie Rady do udziału pod Pałacem Prezydenckim w jutrzejszej antyrządowej zadymie organizowanej przez finansowaną z zagranicy tzw Akcję Demokrację.

Jako poseł, członek Krajowej Rady Sądownictwa, nic nie wiem o jakiejkolwiek uchwale CAŁEJ Rady w sprawie wzywania do udziałów w antyrządowych awanturach.
Trzeba jednak pamiętać, że rzecznik prasowy KRS, i każdego innego organu, może się wypowiadać tylko jako rzecznik CAŁEGO organu, tj. tylko całej Rady, a nie we własnym tylko imieniu, lub jakiejś nieformalnej, węższej grupy członków Rady. Sędzia Żurek prowadzi jednak swe nielegalne, prywatne działania polityczne z bezprawnym wykorzystaniem strony internetowej KRS, bez upoważnienia do tego przez całą Radę i nie pytając o zgodę na to wszystkich członków KRS.

Rada zresztą konstytucyjnie nie może brać udziału w akcjach politycznych.

Pan sędzia do prywatnych celów powinien wykorzystywać prywatne strony internetowe, np. swoją, choć i to byłoby naruszeniem prawa, gdyby polegało na wezwaniach do akcji jak wyżej.

Przeciwko wykorzystywaniu urządzeń państwowego organu państwa, jakim jest KRS, do prawnie zakazanych, prywatnych działań politycznych przez sędziego-rzecznika Rady, wymierzonych w konstytucyjne organy państwa - protestuję."

Krystyna Pawłowicz/Facebook