07.11.19, 16:11Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

PE znów chce grillować Polskę. Tym razem chodzi o 'Stop Pedofilii'

Obywatelski projekt ustawy mającej przeciwdziałać propagowaniu pedofilii trafił pod obrady Sejmu RP. W najbliższych dniach posłowie do Parlamentu Europejskiego mają podjąć rezolucję potępiającą ten projekt, mimo że rozwiązania zabraniające namawiania małoletnich do podejmowania aktywności seksualnej funkcjonują w takich państwach jak Niemcy i Wielka Brytania. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę projektu, której główne wnioski zostaną przekazane eurodeputowanym.

W lipcu do Marszałka Sejmu wpłynął obywatelski projekt zgłoszony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii”. Jego głównym inicjatorem jest Fundacja Pro – Prawo do życia, wspierana przez wiele innych organizacji społecznych. Komitet zebrał przeszło 260 000 podpisów poparcia dla projektu. Najważniejszym celem projektu jest przeciwdziałanie publicznemu propagowaniu lub pochwalaniu pedofilii. Przewiduje on również kary za publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez osoby małoletnie obcowania płciowego lub dokonywania przez nie innych czynności seksualnych.

Pomimo dużego poparcia społecznego projekt „Stop Pedofilii” stał się przedmiotem ataków ze strony niektórych mediów i polityków. W Parlamencie Europejskim przeprowadzono na jego temat debatę, zainicjowaną przez posła Roberta Biedronia. Jej następstwem ma być podjęta w najbliższych dniach rezolucja, mająca potępić domniemany „zakaz edukacji seksualnej”, który rzekomo miałby być pokłosiem przyjęcia projektu „Stop Pedofilii”.

Instytut Ordo Iuris w analizie wskazuje, że pomimo pewnych mankamentów projektu, jego zasadniczy cel jest w pełni zgodny nie tylko z polską Konstytucją, ale również z prawem Unii Europejskiej. Zgodnie z art. 72 ust. 1 ustawy zasadniczej każdy może domagać się ochrony dzieci przed demoralizacją. Zarówno nauka prawa, jak i orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego jasno wskazują, ze dzieckiem w rozumieniu tego przepisu jest osoba małoletnia, a zatem do ukończenia 18 roku życia. Co więcej, zgodnie z preambułą unijnej dyrektywy w sprawie zwalczania niegodziwego traktowania w celach seksualnych i wykorzystywania seksualnego dzieci oraz pornografii dziecięcej, państwa członkowskie powinny podejmować działania, mające zapobiegać czynom związanym z propagowaniem niegodziwego traktowania dzieci w celach seksualnych, a nawet mogą zakazać takich czynów. W analizie wskazano również, że sam zakaz zachęcania dzieci do podejmowania współżycia seksualnego nie jest precedensem w skali europejskiej. Podobne rozwiązania znane są w prawie niemieckim i brytyjskim.

"Nie jest prawdą, że projekt zakazuje edukowania dzieci na temat ludzkiej seksualności. Nigdzie w programie nauczania nie ma mowy o tym, że nauczyciel ma propagować czy też pochwalać podejmowanie współżycia seksualnego przez małoletnich. Czym innym jest realizacja podstawy programowej, a czym innym odejście od przewidzianej programem podstawy nauczania i zastąpienia jej skrajnie permisywną wersją edukacji seksualnej typu C. Notabene, w obecnym stanie prawnym do popełniania przestępstwa może dojść również podczas lekcji historii, gdy nauczyciel publicznie pochwali ustrój nazistowski lub komunistyczny, odchodząc od przewidzianej programem podstawy nauczania"-komentuje mecenas Bartosz Zalewski z Ordo Iuris.

Ordo Iuris

Komentarze

ANTEK2019.11.8 11:13
NIE WSZYSCY LGBT + TO PEDOFILE ALE WSZYCY PEDOFILE TO LGBT +.. ;-)
Polak2019.11.8 5:41
Naprawdę was to dziwi? UE to nie kościół katolicki, tam nie mają litości dla akcji w rodzaju ordojurkowego "stop utrudnianiu pedofilii".
anonim2019.11.8 3:08
"Pederaści Wszystkich Krajów Łączcie Się".........
.2019.11.8 8:08
Już się złączyli w Kościele Katolickim
M..X2019.11.8 18:17
Oj, biedny pedałku, anonimie! Ślepy? A w dodatku głupiutki jesteś !? Nie mogli się złączyć w Kościele ! Tak trudno pomyśleć!? Znów chcesz zakrzyczeć wasze pedalstwo i gigantyczną rozpustę! Przecież wy nie należycie do Kościoła, więc jak możecie być złączeni z nami???? Jest was PRAWIE 100% pedałów!! Według przytoczonych powyżej danych, was pedałów jest aż 99,83% , z tego 80% stanowią zarażeni AIDS ! Poczytaj wpis "Marcina", to ci się rozjaśni! Albo zapoznaj się z wywiadem dla GW -waszego J.Jakubowskiego- homosia !
Marcin2019.11.7 22:57
Cool, ! Kłamiesz w swoim wpisie ! Kpisz sobie !? Otóż.... Najbardziej prestiżowa publikacja medyczna w USA : " The Journal of the Medican Asociation ", opublikowała badania nad pedofilią. Rezultaty są wręcz tragiczne dla homoseksualistów. Prawie w 100 % to pedofile! A oprócz tego 80 % z nich jest zarażonych AIDS-em. Centrum Ochrony Praw Dziecka w Polsce, podało, że wśród pedofilów 0,17 % stanowi kler, natomiast 99,83 % stanowią pozostali pedofile! Czy widzicie różnicę??? Teraz wiadomo, dlaczego tak walicie na księzy! Chcecie w ten sposób zakrzyczeć swoje popisy, swoje wstrętne zboczenia względem dzieci ! Zrobili poza tym wieloletnie, kompleksowe badania nad pedofilią ! KAŻDY ZŁAPANY PEDOFIL, NIE WYKAZUJE NAJMNIEJSZEJ SKRUCHY! SĄ POZBAWIENI NAJMNIEJSZEJ SKRUCHY I WSZELKIEJ EMPATII WOBEC SWOICH OFIAR ! TRUDNO IM NAWET PEDOFILÓW BYŁO SKLASYFIKOWAĆ JAKO CZŁOWIEKA ! OKREŚLILI ICH JAKO : " subhumans untermenschen "! /dowolne tłum. podludzie, półczłowiek/. Natomiast zdeklarowany homo... Jakub Janiszewski w wywiadzie dla GW, mówi, że to wynika z ich gigantycznej rozpusty! Pisze, że homo..., to ludzie głęboko sponiewierani przez siebie, zagubieni i nieszczęsliwi z własnej woli ............ ! Zarażają się oni dlatego kilkadziesiąt razy częściej AIDS-em niż inni !
brak edukacji seksualnej2019.11.7 21:53
Dwie zakonnice, które wróciły z misji w Afryce, najprawdopodobniej zrezygnują z życia zakonnego i zajmą się wychowaniem dzieci. Historię opisuje włoski dziennik „Corriere Della Sera”. Informacja, że są w ciąży, była dla kobiet zaskoczeniem. Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Zakonnice-w-ciazy.-Kobiety-odkryly-prawde-po-powrocie-z-misji
Apache19802019.11.7 21:34
Przestańcie wreszcie zasłaniać się Polską. Nie Polskę będzie "grillował" tylko ustawę obecnie rządzących
rozbawiony2019.11.7 19:52
Dwie zakonnice wróciły w ciązy z Afryki bo objete akcją stop pedofilii nie wiedziały jak robi się dzieci
Marlena2019.11.7 21:41
Nie rozbawiony , tylko zgłupiały " do cna "!!? Nikt normalnie myslący nie napisałby tak jak ty! "Chłopku roztropku" , przeczytaj co napisałeś, czy to piszą normalni, czy chorzy na umyśle ??? Pokazałeś co o tobie mysleć ! Nie mam obiekcji, jesteś żałosny i chory !
Rozbawiony 2019.11.7 21:46
Poczytaj coś innego nie tylko pisie okolniki
rozbawiony2019.11.7 21:53
Dwie zakonnice, które wróciły z misji w Afryce, najprawdopodobniej zrezygnują z życia zakonnego i zajmą się wychowaniem dzieci. Historię opisuje włoski dziennik „Corriere Della Sera”. Informacja, że są w ciąży, była dla kobiet zaskoczeniem.
Dam2019.11.8 7:16
Alleluja. Mamy podwójne niepokalane poczęcie
Tobi2019.11.7 19:35
Biedroń z lewakami z Europy chce z Polski uczynić Sodomę i Gomorę. Wtedy skończymy jak to było zapowiedziane w Akita.
katolicyzm niesie krzyz2019.11.7 18:53
STOP PEDOFILII TO TA INICJATYWA OGRANICZAJĄCA KONTAKT KLERU Z DZIEĆMI? A nie, przepraszam. To inicjatywa wg której należy dzieci izolować od podstawowej edukacji seksualnej, by nawet 16 latki nie wiedziały co to zły dotyk, co oznacza molestowanie i że dziwne zachowanie nauczycieli czy księży w szkole należy niezwłocznie zgłaszać dyrekcji i na policję.
bogdanus bis2019.11.7 18:33
Bo k u r w a trzeba wiedzieć, że LGBT to nie pedofilia. Wrzuciliście wszystko do jednego wora, aby odwrócić uwagę od księży pedofilów. Socjotechnika pisokatoli.
cool2019.11.7 19:15
Czyżby? ... 85% przypadków pedofilii w K.K. to ... AKTY HOMOSEKSUALNE!
anonim2019.11.8 7:16
Bo do ministrantów jest łatwiejszy dostęp.
M..X2019.11.8 23:16
Cool, wiesz że piszesz brednie! W KK jest 0,17%, a u was reszta pedziów, tzn.99,83%! Marcin poniżej we wpisie napisał prawdę! Poczytaj !
ANTEK2019.11.8 11:10
Jasne bo nie wszyscy muzułmanie to terroryści ale wszyscy terroryści to muzułmanie.
XYZ2019.11.7 17:49
Kościół niech uczy dzieci o seksie,w końcu znają się na tym najlepiej.