04.05.16, 10:15

Petru tak zapracowany, że nie wie jaką mamy konstytucję

Ryszard Petru popełnił ogromną gafę, pisząc, że obecna konstytucja obowiązuje w Polsce od 225 lat. Teraz trwają rozpaczliwe próby tłumaczenia lidera Nowoczesnej. 

Lider .Nowoczesnej Ryszard Petru po raz kolejny stał się bohaterem memów. Wszystko za sprawą wczorajszego wpisu na portalu społecznościowym, w którym stwierdził, że nasza konstytucja, ma już 225 lat i teraz Prawo i Sprawiedliwość chce ją zmienić. Z tego zaskakującego stwierdzenia tłumaczyła się w imieniu swego lidera, Kamila Gasiuk-Pihowicz.

"Nasza konstytucja ma już 225 lat. (…) Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się, by właśnie teraz przeszła przymusowy lifting" – napisał Ryszard Petru na swoim profilu na Facebooku. Chwilę później internet kpił już z kolejnej wpadki lidera .Nowoczesnej. Ten, kilkakrotnie edytował tekst, aby wybrnąć z tej kompromitacji. Po kilku godzinach Petru postanowił znów zabrać głos za pośrednictwem mediów społecznościowych i tu również wkradła się pomyłka.

Z wpadki lidera swojej tłumaczyła się na antenie TVN 24 posłanka .Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Rzeczywiście pewna nieścisłość się tutaj wdarła – stwierdziła. – Wiem, że Pan prezydent dysponuje dużą ilością czasu na ogarnianie mediów społecznościowych, ale niestety Pan Petru bardzo ciężko pracuje. Tego czasu aż tak dużo nie ma, więc czasem oddaje pewne zadania osobom trzecim – podkreśliła.

emde/telewizjarepublika.pl