28.10.16, 12:15Fot. Wikipedia

TVN straci koncesję? Pawłowicz: To możliwe!

Petycja dotycząca cofnięcia koncesji telewizji TVN oraz TVN 24, o której niedawno pisaliśmy, zaczyna nabierać rozpędu. W samym tylko październiku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotarło aż 5500 takich petycji, podpisanych przez Polaków. Powodem, dla którego Polacy buntują się przeciwko TVN jest to, że media te szczują Polaków przeciw sobie – czytamy w petycji.

Pomysł ten bardzo spodobał się poseł PiS, Krystynie Pawiłowicz. Szef KRRiT, Jan Dworak, twierdzi, że akcja jest zorganizowana. Posłowie PiS jasno jednak mówią, że Jarosław Kaczyński nie ma z tym nic wspólnego i nie dawał przyzwolenia na tego typu akcję.

Krystyna Pawłowicz jest jednak zdania, że pozwolenie na nadawanie może zostać odebrane obu stacjom, powołuje się przy tym na zapis ustawy dot. radiofonii i telewizji:

„audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów społecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści”.

dam/wyborcza.pl/Fronda.pl