03.12.15, 17:16

Piechociński przyznaje: Zablokowaliśmy geotermię Rydzyka z powodów politycznych

Były prezes PSL Janusz Piechociński przyznał, że rozwój znakomitej z punktu widzenia gospodarczego inwestycji o. Tadeusza Rydzyka w toruńskie złoża geotermalne został zablokowany... z powodów politycznych. To wyznanie, które de facto potiwerdza to, o czym wiedzieli wszyscy: dla rządu PO-PSL Polska się nie liczyła, a tylko własna korzyść.

"Każdy, kto rozbudowuje i wykorzystuje energię odnawialną, powinien na tych samych zasadach uzyskać wsparcie. Kwestia geotermii toruńskiej stała się przedmiotem gry politycznej i to był główny powód, dla którego geotermia nie otrzymała publicznych środków, które powinna otrzymać" - powiedział Janusz Piechociński.

Telewizja TRWAM podała, że wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski chciał, by pracownicy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska znaleźli pretekst, który umożliwiłby wypowiedzenie aneksu umowy z fundacją Rydzyka Lux Veritatis. I tak się stało. W maju 2008 roku rzeczony Fundusz wypowiedział umowę fundacji, odbierając dofinansowanie odwiertów.

Sprawę skomentował sam o. Rydzyk, wyjaśniająć, że władze PO-PSL naciskały na kierownictwo zakonu redemptorystów.
"Przyjechał prezes i wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska do Tuchowa w niedzielę – nawet nie w dzień pracy. Gdy nasz prowincjał już objął urząd, namawiali go, żeby wpłyną na Fundację Lux Veritatis, byśmy się wycofali, bo jeżeli nie, to wpędzimy zgromadzenie w ogromne kłopoty finansowe. To było zaskakujące" - opowiadał.

"Przeróżne rozprawy sądowe, przeróżne rzeczy. Jeszcze nie ujawniamy wszystkiego – jak chcieli zrobić, żeby to nie wyszło. Ja się tylko zastanawiam dlaczego. Czy nie stoi za tym jakieś lobby?" - dodał.

kad

Komentarze

anonim2015.12.3 17:45
I to można nazwać buractwem, ale także typowo lewacką postawą. Lewacką, gdyż obcemu interesowi zależy na tłumieniu naszego potencjału. Zaś buractwem, gdyż zawsze znajdzie się taki "nieborzuj" ryj czerwony, który psuć będzie własny kraj i wraz nie będzie rozumieć, czemu w Polsce jest źle proletariatowi. Sami buraki zawistne psują, a później śpiewają, że ich gnębi głód.
anonim2015.12.3 18:59
tren i z jakiej przyczyny czerski durniu pożółkłe zębiska wystawiasz.
anonim2015.12.3 19:00
altaar a tobie podnóżku radziecki kopniaka solidnego dadzą aż u swoich wylądujesz.
anonim2015.12.3 20:29
I co Skur...le z Peło i Pełeselu przyznaliście, że robiliście podłe rzeczy. ano robiliście bo dla was dobro i rozwój Polski nie ma znaczenia. Sku....le zawsze rzucaliście kłody pod nogi wszystkiemu co robił o. Rydzyk. I takie gnoje jak wy macie czelność jeszcze urządzać jakieś kociokwiki . Dobrze, że ludzie w końcu przejrzeli na oczy i kopli was w dupe.
anonim2015.12.3 21:22
Ci co go znają wiedzą, że to debil
anonim2015.12.3 21:51
Samo ujawnienie prawdy to za mało, nie ma tu zresztą wiele odkrywczego. Winnych trzeba zacząć pociągać do odpowiedzialności i skończyć z totalną bezkarnością.
anonim2015.12.3 22:42
Co za bydło w tym PSLu. Kiedy doczekamy że ci ludzie pójdą do więzienia ?
anonim2015.12.4 2:39
PełO czy nie PełO, Rydzyk czy nie Rydzyk to nie ma znaczenia. Problemem jest system w którym do władzy może dojść ten na którego są haki i można nim sterować a biznes może sobie sobie robić tylko ten kto współpracuje z władzą. Gdy się do władzy albo biznesu dopcha w wyniku niedopatrzenia ktoś z poza układu to się mu szybko podstawi nogę i zniszczy albo przynajmniej zmarginalizuje.
anonim2015.12.4 8:11
A panu Putinowi nie zależało przypadkiem na tym, żeby zamiast rozwoju geotermii, niemieckie piece spalały ruski gaz? Prawda jest banalna...Oni chcą tylko tego żebyśmy uznali status bliskiej przyzagranicy i kupowali węgiel, ropę i gaz. Żadnych marzeń panowie...
anonim2015.12.7 9:18
Gdyby Piechociński pozostał przy korycie, to figę byśmy się dowiedzieli ! A tak... trochę frustracji i chęć rewanżu na bylym koalicjancie tez może rozwiązać języki...