16.09.15, 11:57fot, flickr

Piechociński zamieszany w załatwianie pracy w NIK?

Śledczy badając sprawę Jana Burego i Krzysztofa Kwiatkowskiego trafili na nowy wątek. W trakcie nagranych rozmów pada nazwisko wicepremiera i szefa PSL Janusza Piechocińskiego. Okazuje się, że wicepremier na imieninach u szefa NIK miał wpływać na obsadę funkcji wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli.

W jaki sposób Janusz Piechociński jest umoczony w sprawę? W uzasadnieniu wniosku Prokuratury Generalnej pojawia się fragment nagranej rozmowy Burego i Kwiatkowskiego z 27 lipca 2013 roku, w trakcie której szef NIK mówi wprost o ustaleniach z Piechocińskim. Poniżej za tygodnikiem „Wprost” publikujemy fragment rozmowy: "Bury: - Dzisiaj miałem spotkanie z naszym kandydatem, także wczoraj był u nas premier Piechociński, Krzysiu naprawdę może być ciekawie , także w bastionie PiS-u może być różnie jeszcze wiesz.

Kwiatkowski:  - A posłuchaj, żebyś wiedział Piechociński jak był na imieninach, no to mi powiedział, że to jest uzgodnione, że będzie chciał, żeby został Cichosz."

mm/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2015.09.16 12:16
tak właśnie działa sekta pełowsko-peezelowska 8lat złodziejstwa nieróbstwa 11 tyś to twoi koledzy !!! których tak bronisz
anonim2015.09.16 13:18
@Zbyszek Przecież bez osłony medialnej, którą sterują służby już dawno by ich zmiotło...Widocznie wewnątrz bezpieczniackich watah trwa wojna. I lecą wióry. Trzeba poczekać na większe odpryski...A przede wszystkim na realną siłę mediów publicznych, w pełnym tego słowa znaczeniu. Bo tak naprawdę na tym polega demokracja. Na wyborze opartym na rzetelnych faktach. Wybór oparty na manipulacji, kłamstwie i tuszowaniu informacji publicznych nie ma nic wspólnego z demokracją...To bajki.