23.07.15, 09:57

Pięta dla Fronda.pl: Sejm zdecydował: Będą "małżeństwa" homoseksualne

Portal Fronda.pl: Sejm przyjął dziś projekt ustawy o uzgadnianiu płci, powstały z inicjatywy poseł Anny Grodzkiej. Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość głosowało przeciwko temu projektowi?

Stanisław Pięta, PiS: To ustawa, która będzie pozwalać na dowolne manipulacje, na przykład kilkukrotną zmianę płci. Ustawa będzie pomocna także dla przestępców chcących ukryć swoją tożsamość przed organami ścigania. Wykorzystają ją także homoseksualiści. Zapewnienia pani minister Muchy, że do tej pory nie było takich przypadków i przepisy ustawy nie będą wykorzystywane do obchodzenia konstytucji celem zawierania zawiązków małżeńskich przez osoby homoseksualne nie są wiarygodne. Po wejściu w życie przepisów tej ustawy nie będzie żadnych przeszkód, by osoby homoseksualne zawierały małżeństwa po tym, jak jedna z nich zmieni płeć.

Będzie potrzebna jednak ekspertyza dwóch seksuologów lub psychiatrów. To nie wystarczy?

Procedura uzyskania oświadczenia dwóch lekarzy będzie bardzo prosta i łatwa do przebrnięcia. Jakkolwiek rozumiemy, że mogą zdarzyć się i zdarzają się rzeczywiste przypadki problemów medycznych, o których mówi projekt ustawy, to taka konstrukcja przepisów będzie pozwalała na obchodzenie polskiego prawa. Podkreślę raz jeszcze, że z dużym prawdopodobieństwem będzie też wykorzystywana przez przestępców do ukrycia swojej tożsamości.

Dlaczego Platforma przyjęła ten projekt?

Prawdziwymi powodami przyjęcia tej ustawy przez Sejm zdominowany przez Platformę Obywatelską jest rywalizacja z Ruchem Palikota i Sojuszem Lewicy Demokratycznej o przychylność skrajnie lewicowego elektoratu. Tak samo było w przypadku ustawy wprowadzającej in vitro oraz obecnie debatowanych projektów, które zdaniem pomysłodawców mają wprowadzić ochronę prawnokarną grup homoseksualnych.

A może dotychczasowa legislacja nie odpowiadała potrzebom ludzi naprawdę chorych?

Obecne rozwiązania były całkowicie wystarczające. W świetle obowiązujących przepisów prawa każda osoba, która jest dotknięta tym nieszczęściem, może doprowadzić do zmiany swojej sytuacji na gruncie prawnym.

Ustawa jest więc napisana tak, a nie inaczej, po to, by wprowadzić tylnymi drzwiami małżeństwa homoseksualne?

To oczywiste dla każdego obserwatora życia społecznego. Ta ustawa będzie właśnie w ten sposób wykorzystywana. Z kolei wszystkie przypadki zawarcia takich „małżeństw” będą rozdmuchiwane przez media tak, by budować tezę o rzekomej dyskryminacji osób homoseksualnych, które muszą uciekać się do tego rodzaju praktyk, by szczęśliwie budować swoje związki.

Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie po jesiennych wyborach do władzy, to ustawa o uzgadnianiu płci – zakładając, że zostanie ostatecznie przyjęta- oraz o in vitro zostaną zmienione?

Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie sprawować w Polsce rządy, to zostaną, oczywiście, naprawione te i wszystkie inne przypadki zepsucia polskiego praw. Wyborów jednak jeszcze nie wygraliśmy – do zwycięstwa wciąż daleko.

Rozmawiał Paweł Chmielewski

Komentarze

anonim2015.07.23 10:01
Rzutem na taśmę klika zdrady robi co może żeby zaszkodzić i jednocześnie podlizać się lobby promującemu wszelaką degrengoladę.
anonim2015.07.23 10:32
Przed nowym rządem coraz więcej łajna do spłukania z tej Stajni Augiasza, pozostawionego przez mafię PO/PSL.
anonim2015.07.23 10:37
Najbardziej rozłożył mnie fragment wywodu pana Pięty z PIS-u... "Po wejściu w życie przepisów tej ustawy nie będzie żadnych przeszkód, by osoby homoseksualne zawierały małżeństwa po tym, jak jedna z nich zmieni płeć." Widać, że ten pannie zna żadnej osoby homoseksualnej! Żaden gej i żadna lesbijka nie chce zmieniać płci, bo przecież pociąg seksualny czuje do osoby tej samej płci i ta płeć go pociąga... Panie Pięta: poczytać, porozmawiać z mądrzejszymi od siebie, a dopiero potem wygadywać takie bzdury!
anonim2015.07.23 10:38
@observer1920 a na czym ta "degręgolada" polega? Czy związki partnerskie i małżeństwa osób tej samej płci w wielu krajach zaszkodziły społeczeństwu, rodzinie? Co wy ludzie za głupoty opowiadacie!
anonim2015.07.23 11:15
Biada prawodawcom ustaw bezbożnych...Izajasz 10,1
anonim2015.07.23 11:16
rybs, nie ucz mądrzejszych od siebie. Pleć w kontekście takiego prawa nie ma żadnego znaczenia. I nikogo nie będzie interesować jakiej płci jest homoseksualista. Może być takiej, śmakiej i nijakiej.
anonim2015.07.23 11:18
kurde...! już mi nadzieję zrobiliście! :( nieładnie...
anonim2015.07.23 11:34
Oj Panie Pięta i teraz napadną Pana i zawrą z Panem siłą homoseksualny związek małżeński. Biednyś Pan, a głuuuupiiii...
anonim2015.07.23 11:50
Dno dna
anonim2015.07.23 11:53
Przestanę komukolwiek podawać rękę bo się brzydzę.
anonim2015.07.23 11:54
A osoba grodzka wygląda jak stara wydymana ropucha.
anonim2015.07.23 12:01
Nasz żydowski rząd bierze przykład z murzyna zza oceanu.
anonim2015.07.23 12:06
Widzisz @pawerybsie nie ma dotąd żadnych naukowych, wiarygodnych badań czy jest to szkodliwe, czy nie. Jaki będzie tego skutek na przyszłe pokolenia. Takowe badania mogą się pojawić, powiedzmy za 100 - 200 lat. Takie są fakty. Natomiast Kościół, który trwa od 2000 lat ma sporą tradycję w precyzyjnym definiowaniu szkodliwych ideologii. Taką ideologią jest marksizm pod różnymi przebraniami. To też fakt. Neomarksizm Gramsciego zakłada nie walkę klas, bo ta już przegrała, tylko totalną wojnę przeciwko kulturze, bo jak twierdził, człowiek jest niewolnikiem kultury, która go osłabia i zniewala. To wszystko oczywiście w imię wolności. Nie da się zniszczyć kultury narzędziami, które ta kultura sama dostarcza. Potrzebne są nowe. I ta cała tęczowa zabawa to zwykłe młotki, którymi arystokracja tego świata przybija drogowskazy dla ludu pracującego miast i wsi...Potem młotki już nie będą potrzebne. To też są fakty.
anonim2015.07.23 12:10
Ale bzdury. Do oświadczenia lekarza potrzebna jest roczna obserwacja pacjenta. Już widzę, jak homoseksualiści rok się męczą, udają kobietę, żeby wziąć ślub....
anonim2015.07.23 20:50
"Już widzę ,jak homoseksualiści rok się męczą, żeby wziąć ślub..." Jeżeli ich męczarnia ma polegać na noszeniu kiecek ,to podejmą takie wezwanie. Chodzenie nago w ich przypadku ,też wchodziłoby w grę. Tylko nie wiem jaka jest aktualna definicja kobiety według mniemanologii stosowanej. Rozumiem ,że penis nie przesądza sprawy. Korale już tak.
anonim2015.07.23 23:56
Kopią pod sobą dołki. Ze też im przypadek Komoruskiego nie dał do myślenia? Oj, żałosna to będzie klęska i spektakularna.
anonim2015.07.24 6:39
"Ustawa będzie pomocna także dla przestępców chcących ukryć swoją tożsamość przed organami ścigania." Już widzę jak przestępca, który chce się ukryć, biegnie do urzędu i tam daje urzędnikowi dowód osobisty i podaje wszystkie swoje dane ;>
anonim2015.07.24 6:40
"Ustawa będzie pomocna także dla przestępców chcących ukryć swoją tożsamość przed organami ścigania." Już widzę jak przestępca, który chce się ukryć, biegnie do urzędu i tam daje urzędnikowi dowód osobisty i podaje wszystkie swoje dane ;>
anonim2015.07.24 7:08
Zapominacie, że aby zmienić formalnie płeć trzeba leczyć się hormonalnie. Naprawdę sądzicie, że lesbijka, która chciałaby wziąć ślub ze swoją ukochaną będzie brać testosteron, który pozbawi jej praktycznie w całości kobiecości? Że nie będzie jej przeszkadzało, że ma zarost, niski głos, włosy na rękach, nogach, zaczną wypadać jej włosy? Nie wspomnę o zapachu, który skutecznie obrzydziłby jej partnerce choćby przytulenie się. Serio, nie wiecie o czym mówicie. To byłoby świadome zrobienie ze sobie osoby transseksualnej. Nikt na to nie pójdzie? Dowód? Do tej pory, od lat można było to robić, tylko inną drogą - sądową i co? 40 przypadków rocznie. To gdzie Ci wszyscy homo, którzy chcą zmienić płeć i wziąć ślub? Nie ma i nie będzie.
anonim2015.07.24 7:10
A to o przestępcach to też bzdura. Po zmianie danych, aktualizowane są dane w bazie PESEL, a informacja o poprzednich danych pozostaje widoczna dla organów ścigania. To jaka to ucieczka? Łatwiej jest zapuścić brodę lub założyć perukę.
anonim2015.07.24 7:13
@Kamykowa - lubisz wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia, prawda?
anonim2015.07.24 9:43
@Maja _ 78 nie jestem w tym odosobniona.
anonim2015.07.24 10:23
@Kamykowa - racja :)
anonim2015.07.24 10:48
Po wejściu w życie przepisów tej ustawy nie będzie żadnych przeszkód, by osoby homoseksualne zawierały małżeństwa po tym, jak jedna z nich zmieni płeć. Większej bzdury nie czytałam. Czy naprawdę nie możecie się trochę wysilić aby przedstawiać bardziej racjonalne treści.
anonim2015.07.24 11:33
@Maj_ 78 widzę że z uśmiecham podeszłaś do swojej niewiedzy. Pokora nade wszytko pokora , zawsze powtarzam.
anonim2015.07.24 11:37
@Kamykowa - do mojej niewiedzy? LOL. Czyżbyś tak jak ja była po zmianie płci i żyła w związku z lesbijką? Jeśli tak, to faktycznie wiesz o czym mówisz :D
anonim2015.07.24 14:24
"Czyżbyś tak jak ja była po zmianie płci i żyła w związku z lesbijką?" Nie ,ale współczuję choroby i związku z lesbijką. Jeśli to jakaś forma zaistnienia w społeczeństwie ,to nie podzielam entuzjazmu. Kobieto rób eksperymenty na swoim ciele jakie uważasz ( jacy lekarze to wykonują , sumienie ich rozliczy , twoja głupota nie powinna mieć na ich decyzje wpływu , takie czasy ,że ma "pecunia non olet") niestety żaden zabieg chirurgiczny nie uczyni z Ciebie mężczyzny ,dobre chęci tym bardziej.
anonim2015.07.24 16:27
PO podlizuje się jak widać jawnie już wszystkim aby ILLUMINATI i Masonerii dała kasę na wybory w RP i pomogła tej aspołecznej Partii politycznej rodowodem z piekła w możliwości dalszego sprawowania rządów w RP. Widać również że stara się bardzo sobie zapewnić synekury w rządzie UE
anonim2015.07.24 17:50
Po co lesbijce kobieta udająca mężczyznę ? Przecież brzydzą się nimi. To jest choroba głowy , nie ciała. Nie można wierzyć nauce ,która jest kapryśna. Za 20 lat cała ta nawiedzona paczka psychologo- psychiatrów zmieni zdanie i zostaniesz jeden z drugą z tym co ci tam doszyją.
anonim2015.07.24 20:04
Wcielanie w życie RP tzw Judeo-poloni w toku, czyż Illuminati nie mają na Języku miodu a w sercach jad żmij.Mają bielmo na oczach i kajdany złego ducha u nóg. Ich ścieżki to fałsz, kłamstwo obłuda i żyją w poduszczeniu złego ducha Musimy rozbudować i rozwinąć żądze grzechu u młodzież i dzieci. Musimy zastraszyć głodem by rosło dzieciobójstwo. zamroczyć umysły alkoholem Pozwolimy na wszelkie bałwochwalstwo! damy upust wszelkiej swobody która niszczy ciało i dusze! Wciągnijmy z lamusa wszelką obrzydliwość. musimy się spieszyć niszczyć cały naród ludzki - bo mamy na swoich czołach piętno złego ducha szatana diabła. Wydaliśmy walkę Bogu i dalej ją będziemy prowadzili ą ale trzeba wzmocnić czujność. Ci nieszczęśni myślący kategoriami Lucyfera zapominają że zbliża się Sąd Boży który uczyni z nimi to co uczynił z Sodomą i Gomorą Tak niestety skończą także ci którzy wysługują się owej talmudycznej sekcie szatańskiej - ILLUMINTI
anonim2015.07.26 8:39
@Kamykowa, dziękuję za współczucie, choć uważam, że to tylko słowa. Niestety Twoja ignorancja uniemożliwia dysksuję. Nie zrozumiałaś np. tego, że jestem kobietą po zmianie płci a nie mężczyzną. Gdybyś faktycznie znała ten temat to odebrałabyś moje słowa zgodnie z moją intencją. Proszę też, abyś nie nazywała tego przez co przeszłam głupotą. Nie znasz mnie i najwyraźniej nie wiesz nic o transseksualizmie a wypowiadasz się tak, jakby ten problem Ciebie dotyczył. Wyobraź sobie, że moja tożsamość płciowa odmienna od płci chromosomalnej utrzymuje się od szóstego roku życia. Procedura nazywana zmianą płci jest w wielu przypadkach, także moim, procedurą ratującą życie. Nie jest chorobą psychiczną, poczytaj proszę a wtedy się wypowiadaj. Jest to równie nieprawdziwe jak twierdzenie, że osoba wierząca w Boga jest intelektualnie niedorozwinięta bo nie podchodzi racjonalnie do świata. Naprawdę, powinnaś zdobyć więcej wiedzy na temat transseksualizmu, jego biologicznych determinant i przyczyn. Zacznij proszę od tego czym jest płciowe różnicowanie narządów, potem sprawdź czy mózg to też narząd i wyciągaj wnioski. Akurat transseksualizm jest chorobą ciała - mózg, który nie został, w moim przypadku, dostatecznie zmaskulinizowany, znajduje się w męskim ciele. Nikt i nic nie jest w stanie zmienić tożsamości płciowej. A uwierz mi, wolałabym, żeby było to możliwe. Łacińskie paremie mogą robić wrażenie na kimś, kto ich nie rozumie, ale mnie zaimponowałabyś prawdziwą wiedzą na temat, na który masz tyle do powiedzenia. A skoro już o pieniądzach mowa... 40 przypadków TS w polsce rocznie. Na każdą diagnozę każdy musi przeznaczyć około 1000 zł. Recepty na leki wypisuje potem lekarz rodzinny, za darmo. Czyli 40000 zł, w skali całego kraju, podzielonego na około 40 lekarzy to jest ten złoty interes? Serio?
anonim2015.07.26 8:42
@Kamykowa - a mojego pełnego miłości, zaufania, wsparcia i zrozumienia związku z lesbijką możesz mi tylko pozazdrościć. Dziękuję za rozmowę :)