09.03.21, 19:32

Pilne! Polski dyplomata wydalony z Białorusi, bo … ,,gloryfikuje Żołnierzy Wyklętych''

Jak podaje agencja BeITA, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi sugeruje, że konsul Konsulatu Generalnego RP w Brześciu Jerzy Timofiejuk opuścił Białoruś z powodu rażącego naruszenia Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach konsularnych.

Jak się jednak okazuje, strona białoruska ma zastrzeżenia do tego, że Timofiejuk „gloryfikuje Żołnierzy Wyklętych”, a ponadto wziął udział w nieoficjalnym wydarzeniu ku czci Żołnierzy Wyklętych w Brześciu. W wydarzeniu tym 28 lutego wzięli także udział przedstawiciele organizacji pozarządowych i młodzieżowych związanych z Polską.

"Stanowisko Białorusi wobec Żołnierzy Wyklętych pozostaje niezmienione, a Polska była wielokrotnie o nim informowana" – stwierdziło białoruskie MSZ.

"Gloryfikacja zbrodniarzy, cyniczne uzasadnianie ludobójstwa narodu białoruskiego oraz rażące naruszenia zobowiązań Polski w zakresie zapobiegania gloryfikacji nazizmu są dla nas absolutnie nie do przyjęcia. Żołnierze Wyklęci dorównali niemieckim siłom nazistowskim. Pamięć o spalonych wioskach, setkach zamordowanych i okaleczonych cywilów jest dla naszego kraju święta. Zarówno Białoruś, jak i Polska zapłaciły kolosalną cenę za przetrwanie w tej straszliwej wojnie" – tak do Żołnierzy Wyklętych odnosi się białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które zostało zacytowane przez agencję BeITA. 

Jak przekazała agencji wynika, strona polska miała otrzymać notatkę, w której sugeruje się opuszczenie Białorusi przez konsula Konsulatu Generalnego RP w Brześciu Jerzego Timofiejuka.

 

mp/BeITA/polskanews.pl

Komentarze

mp2021.03.10 0:35
Ale to chyba oczywiste, gdyby rosyjski dyplomata wychwalał morderców z Katynia, albo niemiecki gloryfikował oprawców z obozów koncentracyjnych, to też należałoby ich wyrzucić z Polski. Jedynie Dudy nie da się wyrzucić za chwalenie kolaborantów nazistowskich i morderców.
Po 11 ...2021.03.9 23:55
Czepiają się pewnie o "Burego"---- „Bury” ponosi odpowiedzialność za szereg zbrodni wojennych. Po wojnie dowodzony przez niego oddział spacyfikował szereg wsi na Podlasiu, dokonując zbrodni przeciwko ludności cywilnej narodowości białoruskiej, wyznania prawosławnego, m.in. w Puchałach Starych, w Zaleszanach oraz we wsiach Zanie, Szpaki i Końcowizna (1946). W 2005 roku Instytut Pamięci Narodowej określił czyny „Burego” jako noszące znamiona ludobójstwa. Super są ci wyklęci, super....
Jedwabne, Kielce...2021.03.10 2:56
Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...Jedwabne, Kielce...
man.of.Stagira2021.03.10 11:11
Wiedział o przygotowaniach do pogromu Żydów w Kielcach 4 lipca 1946 roku lub osobiście tymi przygotowaniami kierował. Trudno zarzucić mu dowodzenie atakiem na dom żydowski przy Plantach w Kielcach, ponieważ kwestia dowodzenia nie została rozwikłana. Do akcji różne pododdziały wchodziły oddzielnie – nie zrobił jednak nic, by je powstrzymać przed zbrodniami i rabunkiem, a przebiegowi walki (Żydzi także strzelali) przyglądał się przez lornetkę. Po krótkim uwięzieniu, uniewinniony, awansował. Historia udziału Władysława S. i innych wyższych oficerów z resortu MBP w przygotowaniu i nadzorowaniu przebiegu pogromu to osobna sprawa. Władysław S. był oddany partii jak może nikt z polskich komunistów średniego szczebla, przepojony nienawiścią klasową do inteligencji, właścicieli ziemskich, burżuazji, Kościoła, księży i Żydów (jako student więzienny Marksa nadawał Żydom automatycznie tzw. treść klasową uznając ich za wyzyskiwaczy). Był –w odróżnieniu od inteligenckich szczytów KPP –plebejuszem. Wyczuwał, gdy doszło do sojuszu niemiecko-sowieckiego, że hitlerowcy w swojej masie są plebsem, nosicielami populistycznej, zrównującej, niwelującej społeczeństwo idei. // NKWD i Min. Bezpieczeństwa. USTAWKA!..
man.of.Stagira2021.03.10 11:15
JEDWABNE! Precz z antypolonizmem! // OCENZUROWANA PRAWDA o Jedwabnem! ; https://www.jewsandpolesdatabase.org/2020/03/03/jedwabne-lie-and-coverup-english-language-version-censored-scholar-kurek/?fbclid=IwAR3WS5gh5xqtT-wvdtsbPYdFtGpGpDvmHjRFWXx9Obxx6eEMWCgcOC7-qr0
man.of.Stagira2021.03.10 11:35
PRAWDA o Jedwabnem; opowiadają ŚWIADKOWIE // https://www.youtube.com/watch?v=MhzeRKskw4s
Po 11 ...2021.03.9 23:48
PILNE!!! Okazało się, że jest jeden kraj z którym idiotyczna polityka zagraniczna PiS nie zdołała nas skonfliktować. Tak, to Papua-Nowa Gwinea. Świętujmy ten moment, bo jak się dowiedzą, że na Dudę wołają Nowa Papua Prezesa, to i oni wydalą naszego konsula.
Śmierć przyjdzie z lasu2021.03.9 22:03
1 marca pamiętaj o zbrodniach "wyklętych".
Polak2021.03.9 20:31
Nawet na Białorusi poznają się na fałszowaniu historii przez pisowską mafię.
Wawiak2021.03.9 20:23
Gówno zostało wydalone. Serio nie macie już o czym PiSać?
Prawda2021.03.9 20:10
Ale Nowośc wydalaja się Wzajemie od zawsze --------
Polski dyplomata wydalony2021.03.9 20:09
pisie gówno można tylko wydalić
man.of.Stagira2021.03.9 20:05
"Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi." -cytując Ulubionego Klasyka liberałów.
man.of.Stagira2021.03.9 20:02
'CIEMNY LUD to KUPI' -wersja 0.1- prof. Leszek (Jerzowicz) Kołakowski: "Właściwie było założenie, że tu się nie obejdzie bez przemocy. Stanowiliśmy mniejszość. W 1946 roku nie wierzyliśmy w prawdziwe referendum czy wybory. Ale był cel, który to usprawiedliwiał. Myśmy nie uważali się za demokratów. Sądziliśmy, że społeczeństwo powinno być rządzone przez oświeconą elitę. Mieliśmy takie bezczelne, młokosowate przeświadczenie, że masy zjedzą wszystko. Masom trzeba podawać jakieś kłamstwa do wierzenia. Trudno."
man.of.Stagira2021.03.9 20:01
„Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy kulturowi, mniejszość narodowa, która tłumiła większość, jako właściciele niewolników i niewolnic seksualnych w tzw. 'związkach partnerskich' czy mordercy niewygodnych katolików bądź podpalacze świątyń w imię LGBT+UB” Olga Tokarczuk Laureatka Nagrody im A.Nobla. tego NIE napisała. A powinna! . Tyle
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.9 19:55
PiSdzielce wspólnie z narodowcami czczą bandziorów którzy mordowali polskie rodziny a żydow za papierosy i alkohol wydawali SS! Łukaszenka dobrze widzi w jakim kierunku zmierza Polska! w kierunku państwa katolicko-faszystowskiego!
||***2021.03.9 19:55
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Zaleszanach
MT(***)2021.03.9 19:53
Ale nic nie jest proste w te dni.
BRAWO ŁUKASZENKA!2021.03.9 19:52
nareszcie ktoś rozumny
wyklęte sukinkoty2021.03.9 19:44
Pacyfikowali wioski białoruskie.
MT(**)2021.03.9 19:44
No proszę, jakaż absolutna zbieżność poglądów komunisty Łukaszenko z polskimi lewako-komunistami, jak choćby Senyszyn, Miller, Borowski, Rosati, Kwaśniewski i całe tabuny innych. Putin jest tez absolutnie szczęśliwy, on od bardzo dawna też tak uważa...