25.02.14, 08:22Fot. Free Digital Photos

PiS znowu zwycięża upadającą PO

Nie licząc bardzo żenującego sondażu przeprowadzonego dla tygodnika "Newsweek" z którego wynika, że PiS albo remisuje z PO albi z nią przegrywa, PiS jest jedyną partią która ma szansę na zwycięstwo w najbliższych wyborach parlamentarnych. I nie tylko, bo jak wynika z kolejnych sondaży również w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS jest faworytem.

Oto jak przedstawia się sondaż Homo Homini przeprowadzony dla dziennika "Rzeczpospolita". PiS - 30 proc. poparcia (spadek o 1 proc. w stosunku do ostatniego sondażu), PO - 22 proc. poparcia (spadek o 0,5 proc), SLD notuje aż 12 proc., natomiast palikociarze z Twojego Ruchu 6 proc. poparcia. Poza Sejmem znalazły się: PSL - 4 proc. oraz Solidarna Polska i Polska Razem.

Niepokojące jest jedno: strasznie mała, zadeklarowana frekwencja. Okazuje się, że jedynie 44 proc. badanych zadeklarowało udział w głosowaniu, a 36 -45 proc. powiedziało, że nie będzie głosować. Wniosek: porażka idei obywatelskości i wstręt do polskiej polityki dużej części społeczeństwa polskiego.

Philo/Rzeczpospolita 

Komentarze

anonim2014.02.25 8:47
Ludzie nie chcą głosować, bo są umęczeni życiem w naszym kraju. Oby PIS wygrał. Problem w tym, że PO będzie w opozycji i dalej będzie bruździć. A "palikociarnia" - jak widać ludzi, którzy mają gdzieś wszelkie autorytety i którzy lubią się ponabijać ze wszystkich i ze wszystkiego nie brakuje w Polsce...
anonim2014.02.25 8:49
Przy pierwszych dobrych wynikach PiS pisaliście że będzie 50% i więcej, teraz cieszy nawet 30% Mnie najbardziej martwi że tak naprawdę to nie ma na kogo głosować :/
anonim2014.02.25 9:53
No i okazuje się, że w Polsce wciąż jest 52% półgłówków... Po przeanalizowaniu programów wyborczych ja zagłosuje na Korwina albo na Partie Libertariańską. Podatki chce jeszcze obniżyć Gowin i Marek Jurek. Interesujący program ma też Demorkacja Bezpośrednia i Partia Piratów. Pozostali mają programy nastawione na grabież majątku obywateli, wysokie podatki i wysokie wydatki publiczne oraz zadłużanie. Jedno jest pewne, nie należy głosować na tych co już kiedyś w Polsce rządzili. PO PIS PSL SLD do lamusa!
anonim2014.02.25 9:55
"PiS nigdy nie zdobędzie więcej niż ~30% głosów, ponieważ dalszy elektorat to elektorat zwalczający prawicę." Panie Krzysztofie, PIS nie jest prawicą!!!
anonim2014.02.25 10:22
Profesorze ;) Nie tyle taką rolę pełni, co raczej w powszechnej opinii panuje taki błędny pogląd, że PIS to prawica. Nie wiem skąd się to ludziom bierze, ale oceniają partie na prawicowe i lewicowe wyłącznie w oparciu o ich stosunek do Kościoła. A to nie prawda, partia socjalistyczna może być przeciwna kościołowi, ale może być też prokościelna (chrzescijański socjalizm), a nawet narodowa. Ciekawostką jest, że PIS ma program gospodarczy bardziej socjalistyczny nawet od SLD.
anonim2014.02.25 10:40
PIS to prawicowa partia niech tu nikt nie mąci.Musimy zebrać siły żeby wyrzucić postkomunę. Nowe prawicowe ugrupowanie zbiera siły .Razem damy radę. Musi być źle z PO skoro to Merkel spędza sen z oczu.
anonim2014.02.25 10:51
Air Wolf: Moim zdaniem to jednak kompletna lewica, socjalizm, lewaki. temida: Prawica z kompletnie socjalistycznym programem gospodarczym? Raczysz żartować... ____________________________ Co ciekawe, PO oficjalnie to chrześcijanie, jest to partia chrześcijańska demokracja :) A więc w stosunku do religii: PO chrześcijańska demokracja, PIS narodowy katolicyzm W stosunku do socjalizmu: PO eurosocjalizm, PIS narodowysocjalizm To kolejny powód dla którego nie zagłosuję ani na PIS ani na PO - te partie prawie niczym się nie różnią.
anonim2014.02.25 10:53
A tak mi ostatnio powiedział mój znajomy: "Chciałem głosować na PIS ale po ostatnich działaniach i pomysłach: bilionie złotych, zapowiedzi stworzenia nowych ministerstw czy fotografowaniu się z banderowcami, podziękuje!" :)
anonim2014.02.25 11:03
PO mogło by zniknąć raz na zawsze bo tam sami złodzieje
anonim2014.02.25 11:51
@Grund Ani myslę żartować!To SLD jest według ciebie prawicowa?Dlatego tak piszesz bo maja pakiet socjalny .Powiedziane ze przejściowo.Ktos musi to zrobić .Bo cóż w tej chwili jest błędne koło.Postkomuna trzyma wszystko w swoich ręcach .Bieda coraz większa.Afery coraz częstsze.Trzeba uruchomic koło zamachowe dla zwykłych obywateli.Trzymanie w biedzie nic nie zmieni.Z pustego i Salomon nie naleje.Bogaci musza płacic wiecej podatku.A biednych trzeba wspierać.Tak jest w kazdym kraju Unii. I płacą socjalne dodatki i zasiłki i to dłuzej niz u nas.a Rozbita rodzina otrzymuje mieszkanie socjalne.Podstawa emerytury jest państwowa, resztę dopłaca ubezpieczalnia.Wszędzie dba się o społeczeństwo.U nas 25 lat pensja Kowalskiego to nędzne grosze.w unii1400€ .To musi być jakieś spojrzenie na człowieka.
anonim2014.02.25 16:15
temida - pakiet socjalny i "ktoś to musi zrobić" - uśmiałem się. Jedyne co "ktoś powinien zrobić" to uproszczenie systemu podatkowego i zwrócenie wolności obywatelom. Wszelkie pakiety socjalne, pomoce, ulgi itp jedynie bardziej plączą już i tak ostro porąbany system.
anonim2014.02.25 18:51
@AirWolf Co ty wiesz o socjalizmie! Co to za parodia ja to wiem co to był socjalizm !chłopie nie rób młodym wody z mózgu!!! Wstyd!!
anonim2014.02.25 18:59
@Szarlej A cóż ty więcej potrafisz niż się smiać!! Wychyl nos poza granice to możesz podyskutowac.A tym co rozkradli majatek jak Janukowycz możesz gratulowac!! Uprościć podatek to nie wszystko! Według ciebie zamurowac buzie biednym i skazac na głód.A na tych bogatych roboty będą robić Weź ni kpij demokrato od siedmiu boleści!
anonim2014.02.26 7:12
temida: Jako katolik/katoliczka popełniasz grzech głosując na partie 1. socjalistyczną 2. utryzmującą wysokie podatki (kradzież). Nie da się głosować na PIS nie narażając się na grzech.