28.02.18, 12:05Screenshot Youtube

Platformie wierzyć po prostu nie wolno! Nie poprą Krasnodębskiego

Europosłowie Platformy Obywatelskiej mają nie poprzeć jutro kandydatury prof. Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł we władzach partii.

Decyzja w tej sprawie ogłoszona ma zostać dzisiaj wieczorem po posiedzeniu zarządu partii. Jak powiedział PAP jeden z najważniejszych polityków PO:

Będziemy przeciwko, ogłosimy to dziś wieczorem, choć chcemy jeszcze porozmawiać na spotkaniu zarządu”.

Zarząd PO dyskutował na ten temat już w ubiegłym tygodniu we wtorek i piątek. Rafał Grupiński z zarządu PO stwierdził, że nikt nie był za tym, aby poprzeć Krasnodębskiego. Jaki jest powód? Według polityka jest to sprzeciw PO wobec choćby wypowiedzi Krasnodębskiego dotyczących konieczności rozpisania referendum ws. wyjścia Polski z UE czy sugerowania, że Donald Tusk powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie.

I tyle właśnie warte są obietnice Platformy Obywatelskiej. Jeszcze nie tak dawno jej lider Grzegorz Schetyna zapewniał, że PO poprze kandydaturę Krasnodębskiego. Miejmy nadzieję, że przy urnach wyborczych Polacy będą pamiętać o tym, jak swoje obietnice traktuje partia Schetyny.

dam/PAP,Fronda.pl