22.04.16, 13:13

PO manipuluje, by zaatakować o. Rydzyka i PiS

Platforma Obywatelska kolejny raz uderza w Dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR - podaje portal "Radio Maryja.pl"

Politycy tej partii stworzyli portal internetowy, na którym umieścili licznik wskazujący ilość publicznych pieniędzy, jaką Prawo i Sprawiedliwość rzekomo przekazało o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR. Autorzy portalu sugerują, że jest to dług wdzięczności za pomoc w czasie kampanii wyborczej.

Protest w tej sprawie do polityków PO skierowała poseł PiS-u Anna Sobecka. W piśmie polityk apeluje o zaprzestanie mowy nienawiści oraz rozpowszechniania kłamliwych informacji.

Politycy Platformy Obywatelskiej mają na swoim koncie dorobek wielu afer. Rozliczenie się z takich afer jak taśmowa, hazardowa, autostradowa, Amber Gold i innych, które nam wszystkim były znane, a zostały zamiecione pod dywan, byłoby bardzo korzystne dla Polski i Polaków. Zajmowanie się Fundacją Lux Veritatis naprawdę nie przystoi  politykom Platformy Obywatelskiej. To jest zwykłe szukanie dziury w całym – podkreśla poseł Anna Sobecka.

Poseł Anna Sobecka w swoim piśmie zwraca uwagę, że w 2008 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z powodów politycznych cofnął fundacji Lux Veritatis dotację na odwierty geotermalne w Toruniu.

W tym roku fundacja podpisała z funduszem ugodę. Na mocy porozumienia fundacja ma otrzymać 26 mln zł za bezprawne cofnięcie środków unijnych na rozwój toruńskiej geotermii.

kad/RadioMaryja.pl