27.03.20, 12:10Screenshot Twitter - Magazyn Śledczy Anity Gargas / Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Po zmianie terminu wyborów Kidawa-Błońska nie będzie kandydatką KO? ,,Czyżby Schetyna zdradził tajny plan?''

Opozycja totalna naciska na przełożenie terminu wyborów prezydenckich. Wygląda na to, że Koalicją Obywatelską kieruje zdecydowanie co innego niż dobro Polaków. Czyżby Grzegorz Schetyna zdradził dziś tajny plan PO?

Nie trzeba być specjalistą od polityki aby zauważyć, że Małgorzata Kidawa-Błońska zdecydowanie kiepsko się sprawdza jako kandydat na prezydenta RP. Dziś były lider PO Grzegorz Schetyna został zapytany na antenie RMF FM o to, czy w razie przełożenia wyborów prezydenckich Kidawa-Błońska pozostanie kandydatką KO. Odpowiedź jest co najmniej zastanawiająca.

To decyzja Koalicji Obywatelskiej, jako takiej i oczywiście Małgorzaty Kidawy-Błońskiej”

- powiedział Schetyna, po czym dodał:

Uważam, że jeżeli te wybory będą przesunięte, to wszystko się otworzy znów na nowo".

Zapytany o to, czy powinny się wówczas odbyć prawybory, Schetyna odparł, że od początku był „gorącym zwolennikiem” prawyborów w PO, ale „pełnych”, aby zagłosować mogli wszyscy członkowie PO, a później KO.

dam/RMF FM,Fronda.pl

Komentarze

Andej2020.04.4 10:00
Nie życzę Polsce, ani Kidawy, ani Schetyny. Z nieszczęść wystarczy koronawirus.
Walter2020.03.28 7:42
Podsumowanie działalności politycznej Andrzeja Duda. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezydent złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację afer, które zarzucał PO. Krytykował Unię Europejską za promowanie lamp energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chce przeprowadzić wybory w maju czasie pandemii koranowirusa, narażając zdrowie i życie wyborców i członków komisji wyborczych. Gdyż obawia się, że potem przyjdzie wielki kryzys gospodarczy i trudno będzie wygrać wybory prezydenckie. Jeżeli lider Platformy Obywatelskiej chce zmienić kandydata na prezydenta, a więc źle ocenia Małgorzatę Kidawę - Błońką, to należy popierać Władysława Kosiniaka-Kamysza. Niech wszyscy wyborcy niepopierający PiS-u zagłosują na kandydata PSL-u.
BieS2020.03.29 21:50
Walter, choćbyś jeszcze o wiele więcej kłamał to cię nie zbawi ani tzw opozycji a właściwie sprzedawczyków, zdradzających Polskę za unijne srebrniki. Ty jak widać jesteś jednym z nich. Twoja żałosna próba szkalowania Prezydenta na pewno będzie zapamiętana i nie damy wam szans, obojętnie kiedy odbędą się wybory bo jesteście gorsi niż ten wirus.
KATON STARSZY2020.03.27 21:29
A kogo mądrzejszego znajdą?
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.03.27 15:15
oto i on DEBILISSIMUS narodowy grzesio wykopał sie spod gnoju smietniska poPOwskiego!!!!
anonim2020.03.27 14:16
Każdy lepszy niż "długopis" Duda.
Viki2020.03.27 14:30
Długopis to masz w POrtkach, tylko coś on cieńko pisze
anonim2020.03.27 14:15
No rzeczywiście, aż tak jak duda się nie skompromitowała.
BieS2020.03.29 21:39
Do ostatecznej kompromitacji nie doszło bo ją wycofali. No to po ptokach.
Walter2020.03.27 13:09
Andrzej Duda siedmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Mam nadzieję, że wygra kandydatka opozycji, będzie nią Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest prawnuczką Prezydenta Wojciechowskiego i wnuczką Ministra Grabskiego. Jeśli wygra wybory, to będzie kontynuowała tradycję rodzinną. Jej ewentualne zwycięstwo będzie oznaczało koniec absolutnych rządów Jarosława Kaczyńskiego.
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.03.27 15:16
jej przodkowie chyba nie bardzo sie przyznaja do niej , jak kobyła wyzionie ducha!!1
enigma2020.04.7 18:31
Pan Prezydent Andrzej Duda nigdy nie łamie Konstytucji w przeciwieństwie choćby do faszystowskich grup terrorystycznych Platformy - KOD i UBywatele RP, wspomaganych przez szambonurków - hejterów z #SokzBuraka, #Brejzy czy #Wiesci24. My jednak już uodporniliśmy się na działania Targowicy i hejtujących chlewni.
Oloo2020.03.27 13:03
Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Nie lękaj się.Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020
1235813...2020.03.27 12:52
powinni wystawić Gawłowskiego, przynajmniej na ekonomii się zna...
MT(*)2020.03.27 12:21
"Totalni" z nową koncepcją? Każdorazowo niszczącą Polskę ? Dlatego Zjednoczona Prawica na czele z PIS powinna zawsze robić wszystko, by jakiekolwiek koncepcje "totalnych" każdorazowo lądowały w rynsztoku. Tam jest ich miejsce jak i "totalnych".