18.11.15, 16:42(fot. ipn.gov.pl)

Podatki od hipermarketów już od 2016 roku?

- Eksperci pracują nad tym, by zapowiedziane przez premier Beatę Szydło podatki sektorowe mogły wejść w życie już od nowego roku rozliczeniowego - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki po expose premier Beaty Szydło.

Jak zaznaczył Morawiecki, jednym ze sztandarowych pomysłów nowego rządu będzie program wzmocnienia polskiego przemysłu – „coś, co się potocznie nazywa reindustrializacją”.

- Z tego punktu widzenia będziemy starali się pomóc wszystkim polskim sektorom w uzyskiwaniu zamówień publicznych, w sposób niedyskryminujący oczywiście, czyli zgodnie z regulacją europejską - zaznaczył.

- Eksperci pracują nad tym, by zapowiedziane przez premier Beatę Szydło podatki sektorowe mogły wejść w życie już od nowego roku rozliczeniowego - podkreślił.

Podatki sektorowe, czyli podatek bankowy czy od hipermarketów, prawdopodobnie będą obowiązywać od nowego rozliczeniowego 2016.

- Eksperci pracują, robimy wszystko, by one mogły być zastosowane, nie ma przeszkód związanych z ordynacją podatkową, więc jest duża szansa na to - mówił Morawiecki.

kz/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.11.18 23:34
najwyższy czas dobrać się do tych złodziei! Powinni również wprowadzic podatek od obrotów dla firm, bo wszystkie koncerny zagraniczne w Polsce zaniżają zyski i nie płacą podatków CIT.
anonim2015.11.19 15:06
mam nadzieję być może zwiększy to konkurencyjność małych i średnich firm ,oczywiście że może odbić się to na cenach ,ale chociaż ludzie się zastanowią nad tym co jedzą kiedyś nie było super marketów i zdrowiej się żyło większość produktów pochodziło z rodzimej wsi ,a teraz chemiczny świat sztucznych smaków i barwników ;( bleee
anonim2015.11.25 15:29
tren Nie tren, konsekwencje poniesie nieuczciwość, nie Holandia, bez sensu twoje biadolenie . Kiedyś sprowadzano żydów by zajmowali się handlem, co poza wzbogaceniem się jakiejś ich niewielkiej części nic dobrego nam nie przynioslo, dzis sytuacja się powtarza z tymże nie żydzi się bogacą, a ludzie bez narodowości. Handel musi wrócić w polskie ręce, to jest wyzwanie historyczne, poszczekiwania lewicowych, antypolskich darmozjadów są grożne i będą, ale jak mawial Rzymianin ''numquam periculum sine periculo vincitur''