03.07.19, 11:15

Pogrom kielecki - w 100% sowiecka prowokacja!!!

Myślę, że mimo wszystko temat tzw. „pogromu” jest dobrze zbadany, tylko opinia publiczna jest nie do końca poinformowana i uświadomiona. Trzeba zdecydowanie powiedzieć, że ta wersja, jakoby było to spontaniczne wystąpienie Polaków przeciwko Żydom, była obliczona na potrzeby polityczne i propagandowe. Skoro Polacy są antysemitami, to trzeba zrobić z nimi porządek. Nie zasłużyli, by samemu się rządzić, więc trzeba ich „wyzwolić”. To jest ten sowiecki program, który realizowano przez lata.

 

Sytuacja przypomina trochę czasy dzisiejsze, kiedy Polakom również zarzuca się antysemityzm. Co prawda nie można nam już zarzucić pogromów i retoryka „wyzwolenia” nie przejdzie, ale chodzi o ciągłe ośmieszanie Polski w Europie i wymuszanie na nas różnych ustępstw. Właśnie w tym celu używa się straszaka antysemityzmu.

Warto zwrócić uwagę, że wielu polityków z pierwszej linii, jak prezydent Warszawy, mówi między wierszami, że jesteśmy antysemitami. Propaganda dalej hula w najlepsze, ale szczęśliwie Polska dziś jest krajem wolnym i możemy odeprzeć tego typu ataki. Wtedy sytuacja była dużo trudniejsza. Byliśmy krajem podbitym i nie dość, że Sowieci nas tłamsili i mordowali, to jeszcze narzucali swoją propagandę i ciężko było przeciwko temu protestować. Środowiska niepodległościowe co prawda robiły, co mogły, ale ciężko było uświadomić światu, że to, co nazywano „pogromem kieleckim”, de facto czymś takim nie było.

Było to wydarzenie całkowicie spreparowane i wymyślone przez Sowietów. Inspiracja sowiecka jest tutaj całkowicie jasna. Na gruncie historycznym jest to udowodnione. Chodziło o to, aby uzasadnić trzymanie Polaków silną ręką. I to jest odpowiedź na to, czym był tzw. pogrom kielecki. Namawiałbym też, żeby mówić właśnie o „tak zwanym pogromie kieleckim”. Pogromy są spontaniczne, a wydarzenie kieleckie było inspirowane i ewidentnie wykorzystywane propagandowo. Mam nadzieję, że zostanie to odkłamane również na poziomie popularnym, bo niestety wielu Polaków nie zna tej historii i ciurkiem powtarzają oni wymysły propagandy, że powinniśmy bić się w piersi, bo zarówno pod okupacją niemiecką, jak i później, chodziło nam tylko o mordowanie Żydów.

Jest również kwestia Jedwabnego. Tu wracamy do tego okresu okupacji niemieckiej. Jest to ta sama gra propagandowa, która ma miejsce wokół tzw. pogromu. Tymczasem pogromu nie było ani w Kielcach, ani w Jedwabnem. Podobieństwo jest z jednej strony po stronie propagandowej, a z drugiej strony w tym, że nie był to żaden polski mord. Kielce były zmontowane przez Sowietów, a Jedwabne było zmontowane przez Niemców. W oba te wydarzenia Polaków wplątano, ale pamiętajmy, kto za tym stał.

 

Nawet IPN pod dowództwem Leona Kieresa wyjaśnił tę sprawę w sposób jednoznaczny. Powstały tomy akt dotyczące Jedwabnego i jeśli ktoś je przeczyta, to zorientuje się, że nawet w tym środowisku „kieresowym” przesądzono, że Jedwabne było inspiracją niemiecką. Teraz pytanie, co dalej z tym zrobić?

Trzeba tę wiedzę upowszechniać, ale nie robić z tego centralnego wydarzenia II wojny światowej. Byłoby to nieprawdziwe i karykaturalne. Podobnych wydarzeń w czasie okupacji niemieckiej było przecież wiele. Stworzono precyzyjną marszrutę grup specjalnych i realizowano ściśle określony plan, co wynika z rozkazów najwyższego szczebla. Chodziło o prowokowanie wystąpień antyżydowskich wyglądających na spontaniczne akcje miejscowej ludności.

Pojawia się też pytanie, co zrobić z sugestią o dalszym badaniu Jedwabnego. Ja mam tutaj odmienne stanowisko niż część polskiej prawicy. Można tę sprawę badać, ale moim zdaniem została ona już wyraźnie nakreślona. Można zrewidować dane na temat liczby ofiar, natomiast kluczowe dla mnie jest to, że IPN tą sprawą się zajmował, obszernie zbadał, wnioski są jednoznaczne i to powinno być traktowane jako oficjalne stanowisko państwa polskiego.

Głosy domagające się wyjaśnienia mordu w Jedwabnem są moim zdaniem trochę chybione. Sprawa jest wyjaśniona. Wiadomo kto to zrobił, wiadomo ile było ofiar – na pewno nie tyle, ile podaje Gross… W stodole znaleziono niemieckie łuski, co jednoznacznie mówi nie tylko o niemieckiej inspiracji, ale również wykonawstwie. Nikt rozsądny nie powie przecież, że Polacy mieli wtedy broń i strzelali do Żydów. Byliśmy krajem okupowanym i podporządkowanym. Relacje mówią jasno, że Niemcy tam byli i poruszali się szlakiem: Jedwabne, Radziłów, Wąchock i szereg okolicznych miejscowości.

W związku z Jedwabnem pojawia się również kwestia przeprowadzenia do końca ekshumacji. Owszem, można to robić, ale dla mnie ważniejsza jest ekshumacja polskich bohaterów pomordowanych przez komunistów. Jest to priorytet. W tym kontekście moim zdaniem ekshumacja w Jedwabnem powinna zejść na dalszy plan. Jest coś jeszcze. Często się mówi, że to Lech Kaczyński zablokował ekshumację w Jedwabnem. Oczywiście decyzja wyszła spod jego ręki, ale proszę pamiętać, że ekshumację zablokowały ortodoksyjne środowiska żydowskie, twierdząc, że jest to kalanie pamięci ofiar. Podejmowanie teraz tej sprawy byłoby wbrew Żydom, a to im najbardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu sprawy. Dlaczego mamy robić coś na siłę, skoro samym Żydom na tym nie zależy? Nie widzę żadnej potrzeby. Sprawa została moim zdaniem wystarczająco wyjaśniona i wracanie do niej jest chyba takim tematem zastępczym.

Tadeusz Płużański

(źródło: http://parezja.pl)

Komentarze

Ignacy Loyola2019.07.4 19:24
HMMM historię piszą zwycięzcy. To co kiedyś było nazywane " bandytami" dzisiaj są bohaterami a to co robili to walka o wolność. Kiedyś był KL Auschwitz teraz jest polski obóz śmierci. To samo jest z Kielcami kiedyś to byli Polacy teraz są Sowieci.
stan...2019.07.4 7:49
Panie Płużański. Organizacjom żydowskim nie zależy na dalszym dokumentowaniu prawdy o Jedwabnem bo odkrywana prawda zaprzecza głoszonym przez nich informacjom zarówno o rozmiarach pogromu jak i odpowiedzialności Polaków. Ta wersja co obiegła swiat w mediach sprzyja roszczeniom żydowskim w ramach just 447. Ekshumacje należy skończyć, a prawdę upowszechnić.
Alojzy Cedzidlo2019.07.3 22:45
Był chyba jakiś pisarz historyk , niejaki Kąkolewski , który lata temu napisał podobnie o tym,,pogromie " . Dziwne ,że dopiero dziś o tym mówimy , a od 2007 ani mru mru ... Kto dziś pamięta tamta książkę . ?
JONASIK2019.07.3 18:37
Ale o czym jest ten artykuł jeśli "Było to wydarzenie całkowicie spreparowane i wymyślone"??? Jak cos jest wymyślone, to po prostu wystarczy napisać, że nie było żadnego pogromu. Proste i jasne.
Zerr02019.07.3 22:32
Oczywiście ze nie było 'pogromu' Tylko skarajny półdebil, po przeczytaniu dostępnych akt sprawy będzie bredził o 'pogromie' Była to typowa zbrodnia sowiecka, jakich wiele.
jarek XXL2019.07.3 17:27
W Polsce antysemityzm występuje - prawdopodobnie na najniższym w Europie poziomie. Polski antysemityzm to pochodna żydowskiego ANTYPOLONIZMU ! ! ! !
nikt2019.07.3 16:51
Coś się szykuje, fronda znowu umieszcza antysemickie artykuły.
Jan Radziszewski2019.07.3 22:02
jak cię żydy wyślą do Łagru tj. Obozu Koncentracyjnego wtedy dopiero srał w portki będziesz - bo ci nachajką w dupę dadzą ! i przestaniesz wówczas mówić o antysemityzmie
Jan Radziszewski2019.07.3 15:36
Szlomo Rozencwajgier wiem że jak piszesz "Czas uregulować zaległości. Na jesieni pierwsze transze czekamy, zaraz po wyborach. Pan Kalkstein przychylny sprawie, niech pan koszer premier wszystko na zicher szykuje zaraz na jesieni. - i powiedz mi czy ta złodziejska zapewni wam szczęście wieczne . I tu muszę cię bardzo zmartwić zostało wam tylko niecałe 8 lat na tej ziemi bo wkrótce tj mniej niż 8 lat wam diabły żywcem duszę wydrą i wtrącą z woli Bożej do piekła w ogniu Potopu (Łk 17,26-30) tj tak "W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
Jan Radziszewski2019.07.3 15:26
Chorzępa vel inne żydy jak widać po twojej wypowiedzi żydzie ,że zawsze żydom Rozumu brakuje, bo o swoje własne winy oskarża się niewinnych - powiedz mi czy w organach tzw siłowych nie było tj. brakowało może żydów jeżeli Min d. s. wewnętrznych był żydem tzn cała elita tegoż ministerstwa była w rękach żydowskich + pomocnicy Bolszewizmu Stalin dobrze wiedział że nie może liczyć na Polaków ale na, swoich żydków tak - wiedział że oni jego zalecenia w 100% WYPEŁNIą i dlatego to Oni otrzymali od Niego władzę by mordować z pomocą NKWD z premedytacją polaków.
Jan Radziszewski2019.07.3 14:18
mądrzy inaczej - a rozważaliście dlaczego tak bardzo Bolszewikom Stalina tj. NKWD potrzebny był pogrom tak iż nie tylko w Kielcach go przygotowywano? tam wcześniej nie wypaliła ale dlatego tym bardziej się w Kielcach z większą precyzją i determinacją ją wykonano. - bo tu działały w górach Siętokrzyskich bardzo aktywnie antyBolszewickie oddziały tzw wyklętych . których trzeba oskarżyć przez manipulowaną przez żydów opinią światową
polin w budowie2019.07.3 13:03
https://jerzyrnowak.blogspot.com/2016/07/odkamac-tzw-pogrom-kielecki.html
polin w budowie2019.07.3 12:54
Prof. Jerzy Robert Nowak i ś.p. Krzysztof Kąkolewski już dawno o tym pisali i mowili,ale nikt nie miał odwagi podjąć tematu. A 2 lata temu Duda cytował paszkwil swojego teścia stalinowskiego komucha Kornhausera. Niech odszczeka:
Alojzy Cedzidlo2019.07.3 23:17
A co to takiego ma ,,odszczekać " Rad bym poczytać I druga sprawa . Piszesz ,,Prof. Nowak i śp. Kąkolewski .już dawno o tym pisali ale nikt nie miał odwagi podjac tematu " Coś mi tu w tej Pana logice ,,polinie w budowie'. nie pasuje Cuchnie RPO . " Nowak i Kakolewski pisali , To co ? Od 1989 do 2015 nikt tych książek nie czytał .i nikt palcem nie kiwnął . I jeden i drugi swoje książki wydawali w prywatnych drukarniach . I kto i co musi odszczekać.Ej ,,polinine , polinie , poducz Ty się najnowszej naszej historii . Nienawiść do pisu to nie wystarczy aby na ten temat ,,pisucić
Chorzępa2019.07.3 12:35
Żadna prowokacja nie ma szans na powodzenie, gdy nie trafia na podatny grunt. Żadna prowokacja nie działa, gdy nie napotyka pozytywnego odzewu ze strony tych, których zamierza sprowokować. Prowokowanie mieszkańców Kielc do mordowania Żydów nie spowodowałoby śmierci ani jednego człowieka, gdyby mieszkańcy Kielc 4 lipca 1946 roku nie chcieli Żydów mordować, gdyby nie mieli w sobie już gotowej nienawiści do ludzi, których przecież nie znali, o których nie wiedzieli niczego poza jednym: że są Żydami.
Julek 2019.07.3 12:50
no chyba że Żydzi donosili sowietom na żołnierzy AK, NSZ a później, gdy dostali się do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, mordowali a wcześniej torturowali obywateli Kielc
Ziutek2019.07.3 12:28
I co Żydzi? Nie ma to jak prawda? Co nie😂? Ona wyzwala z nienawiści! 😎
Julek 2019.07.3 12:28
Przeczytajcie sobie książkę "Psychosocjotechnika, dezinformacja - oręż wojny" Vladimira Volkoffa. w pale się nie mieści do jakich technik manipulacji, dezinformacji i konfabulacji dopuszczała się sowiecka machina kłamstwa, a za nią lewackie satelity w demoludach, a także w zaprzyjaźnionych krajach zachodu - w nowym Kominternie
hewah2019.07.3 12:27
prowokacja sowiecka czy żydowska?
Młot na katolicyzm2019.07.3 12:27
Bzdura. To była od początku do końca polska inicjatywa, wbijcie sobie to do brudnych łbów, prawackie śmiecie.
Szlomo Rozencwajgier2019.07.3 12:26
Jak tam było tak tam było po co rozdrapywać rany? My wam wybaczamy. Ale...teraz wasz ruch. Czas uregulować zaległości. Na jesieni pierwsze transze czekamy, zaraz po wyborach. Pan Kalkstein przychylny sprawie, niech pan koszer premier wszystko na zicher szykuje zaraz na jesieni.
Marek212019.07.3 12:09
A wyrównanie tego tekstu do środka to czyja prowokacja?
wojna konieczna2019.07.3 12:06
I co z tego, że prowokacja? Dobrze zrobili i my też tak powinniśmy robić w każdym mieście w Polsce. Nie możecie nazywać się patriotami i potępiać walkę swojego narodu o przetrwanie. Jesteście tylko narzędziem w rękach żyda. Przestańcie demonizować walkę o przetrwanie
stefan2019.07.3 11:55
Jestem Polakiem, żyję wśród rodaków i jestem przekonany, że nigdy nie byli by zdolni do realizacji takiego pogromu jak w Kielcach, do zamknięcia w stodole setki ludzi i jej podpalenia. Nigdy.
Gnostyk2019.07.3 12:02
Naród polski niczym szczególnym się nie wyróżnia na tle innych. Nie wiem czemu się tobie wydaje, że ten naród jest jakiś lepszy i świętszy od innych ? Przecież historia i rzeczywistość wyraźnie temu przeczy, Polacy popełniają przestępstwa, również te najcięższe, tak samo jak inne narody.
michu2019.07.3 12:27
Historia narodu wyróżnia Polaków bardzo pozytywnie. Co nie zmienia faktu, że znajdują się w nim jednostki bardzo złe. Najciemniejszą kartą w historii była kolaboracja z Sowietami w latach 1939- 1990 (oficjalnie), ale to też tylko zdgenerowana część a nie naród w swej masie (zresztą bardzo mocno przetrzebiony z najlepszych przez inne wrogie mu narody). ;).
Gnostyk 2019.07.3 12:40
Nie nie historia nic takiego nie twierdzi. Twierdzi tak tylko propaganda historyczna. Udało się, co prawda, uniknąć tego, co na przykład, robili Niemcy z Żydami oraz Turcy z Ormianami. Jednak chwalić się też nie ma czym za bardzo.
michu2019.07.3 12:50
Na tle innych narodów historia Polski wyróżnia się bardzo pozytywnie. Choć propaganda historyczna próbuje oczerniać Polaków nieustannie ;).
Mniuchu2019.07.3 11:38
Gnostyk w 100% racja. Jeśli katolicki naród byłby chrześcijański, do żadnego pogromu by nie doszło.
Gnostyk2019.07.3 11:44
Ja osobiście jestem krytyczny wobec Judaizmu jako religii oraz wobec niektórych politycznych poczynań światowych i izraelskich Źydów. Jednak to nie sprawia, że jestem antysemitą. Antysemityzm jest absolutnie nie do przyjęcia.
Zerr02019.07.3 11:59
Dlaczego 'nie do przyjęcia'? Dlaczego nie do przyjęcia jest niechęć wobec żydowskich nacjonalistów?
Gnostyk2019.07.3 12:08
Niechęć wobec nacjonalistów (również żydowskich) nie jest oczywiście niczym złym i nie jest antysemityzmem. Antysemityzmem jest niecheć do Żydów tylko dlatego, że są Żydami.
Zerr02019.07.3 13:27
Absolutna nieprawda Tak jak homofobia nie jest lękiem przed zboczkami tak i antysemityzm nie jest nienawiścia wobec żydów Btw - dlaczego nie do palestyńczyków, 100% semitów, których popieramy w ich walce narodowowyzwoleńczej? Antysemici popieraja semitów? ot, zagadka. Nb wszyscy żydzi których znam sa antysemitami - niecierpią tej nacjonalistycznej bandy.
Pimpirimpi2019.07.3 15:42
Nie zdajecie sobie sprawy jak nasz naród został przez okupację zdemoralizowany, inteligencja i księża wymordowani w egzekucjach, obozach. mordowani przez SS i NKWD a na końcu przez swoje UB. Została w dużej mierze tłuszcza, której udało się jakoś przedekować wojnę. Armia Andersa i lotnicy zostali na Zachodzie, pytam się kto miał stawić się za Żydami? Morel, Wolańska, Różański, Szechter czy Stolzman? Zobaczcie jak dzisiaj się komuna swietnie trzyma w sadach lub w EP dzięki PO. Myślicie, że prowokacja by się nie udała. Nawet nie wiecie kto mordował i kogo, może jeden ubek drugiego. Ludzie po pięciu latach orgii mordowania tak wszystko ludziom się opatrzyło, że jeden w tą drugi w tamtą nie robił różnicy. Do dzisiaj jest nam trudno w 70 po II WŚ odbudować elity, wtedy ich po prostu nie było. Nie zdajemy sobie sprawy jak zostaliśmy okaleczeni jako społeczeństwo i w dodatku na dziesiątki lat.
Gnostyk2019.07.3 11:28
I co z tego, że prowokacja ? Gdyby wtedy w Kielcach nie było antysemitów, to żadne nawet największe sowieckie prowokacje by nic nie dały. Ten artykuł to jest jakiś absurd.
michu2019.07.3 11:37
Nie doceniasz sowieckich możliwości ;). Jeśli nawet ten antysemityzm tam był to ciekawe z czego wynikał ;). {mam nadzieję, że cenzor na frondzie przepuści to pytanie}
Gnostyk2019.07.3 11:41
Ja dalej będę twierdził, że gdyby w Kielcach żyli sami "święci" katolicy, to sowieci nic by nie osiągneli. To, że ktoś prowokuje czy też podżega do jakiegoś czynu, to tylko w niewielkim stopniu zmniejsza winę tego kto ten czy popełnił.
Albert2019.07.3 11:58
Gdyby w Kielcach żyli sami "święci" katolicy, toby żadna prowokacja nie była potrzebna.
Alojzy Cedzidlo2019.07.3 22:57
,,Gnostyku " Kochany , jak by powiedział pan poseł Szczerba .Jeśli dasz rady to przed pisaniem poducz się trochę , nie dużo , naszej historii . Dowiedz się kto wtedy rządził . Może znajdziesz tam jakiego swojego krewnego. A o pogromach nie tylko kieleckich było parę książek , ktorych w latach 2007 2015 wydawać nie chcieli .
Joanna Lewandowska2019.07.3 11:47
No właśnie- sądzenie, że uleganie nawet najlepiej spreparowanym prowokacjom cokolwiek usprawiedliwia jest niechrześcijańskie
Zerr02019.07.3 11:58
Typowe wlewackie manipulowanie słówkami. W Kielcach nie było żadnego pogromu - poza pogromem, sory, mordem sądowym na Polakach. Bo wiesz, wlewaku, słowa nie sa jednoznaczne, a tacy jak wy ZAWSZE twardo czepiacie się jak pijany płotu - tego co wam pasuje aby uzsadniac waszą nienawiść, pogardę i odczłowiczanie inaczej myślących.
Julek 2019.07.3 12:40
Słyszałeś o psychologi tłumu ? inaczej manipuluje się jednostką inaczej dużą grupą ludzi, społeczności. Określone warunki, nastroje społeczne i zaszłości też mają tu duże znaczenie, ale najważniejsza jest "iskra" inicjacja, jak zapalnik w bombie. Kto wie, jak, kiedy i w imię czego może odpalić taki zapalnik, z tłumem może zrobić cuda. Sowieci od tego mieli specjalny wydział w SMIERSZ - NKWD. Dzierżyński mówił że do wywołania zamieszek wystarczy kilka osób, a ten psubrat dobrze wiedział o czym mówi
Artus2019.07.3 12:45
Myślisz, że bez realnych antysemitów nie da się zrobić prowokacji? Prowokacja to sztandarowe narzędzie Sowietów, ukryci agenci, troche przekupionych, drugie tyle ogłupionych, można też kilku przekonać, że w tym domu mieszkali konfidenci, bandyci itd. itp.; wystarczy zamieszać prostym ludziom w głowach, nawet to co piszesz może być tego skutkiem ...
Jan Radziszewski2019.07.3 14:07
puknij się w swój zakuty łeb może wtedy coś ci odblokuje w rozumowaniu .
jarek XXL2019.07.3 17:24
Gnostyk, czy Mosiek - syn /wnuk Bermana???? Oprawcy Polaków???
michu2019.07.3 11:26
Ciekawe czy jeszcze żyją wykonawcy tej prowokacji i jak im się powodzi? ;).
julek 2019.07.3 12:22
dzieci pewnie mają prywatne biznesy, a oni do niedawna emerytury po 10 tyś/m-c