02.05.19, 16:40(fot. KPRM/Jakub Szymczuk)

Polexit? Prezydent Duda: To bzdura, gra polityczna i manipulacja!

– Mnie bardzo martwi sytuacja, kiedy rzeczywiście poważni politycy wychodzą i mówią o tym, że ktoś chce wyprowadzić Polskę z UE, że to realne. To nierealne, to bzdura, to czysta gra polityczna, próba pewnej manipulacji politycznej, z czym trudno mi się jest pogodzić. - mówił prezydent Andrzej Duda w TVN24

- Byłem zwolennikiem obecności Polski w Unii Europejskiej (…). W referendum głosowałem za wejściem Polski do Unii Europejskiej, dlatego jestem w ogóle zwolennikiem naszej obecności w Unii Europejskiej, zawsze byłem - podkreślał

Jak zaznaczył, "są w Unii Europejskiej problemy, oczywiście my też płacimy do Unii Europejskiej".

- Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie taki dzień, że będziemy więcej wpłacali niż brali, bo ktoś będzie brał, żeby się rozwijać, dlatego, że ja też jestem zwolennikiem polityki otwartych drzwi - dodał.

- Uważam, że Unia powinna mieć otwarte drzwi - tak samo zresztą jak NATO - dla kolejnych państw, żeby kolejne państwa przychodziły do Unii Europejskiej i były razem wspólnie w tej zjednoczonej Europie - mówił Andrzej Duda. 

Przyznał, że Polska dzięki Unii "wiele zyskała". Jak podkreślił "Unia też wiele zyskała dzięki Polsce".

- To jest trochę tak, jak powiedział ojciec święty Jan Paweł II kiedyś. Wspominaliśmy te słowa wczoraj wielokrotnie: "Polska potrzebuje Europy, ale również i Europa potrzebuje Polski". Pamiętajmy, o tym, że nie kto inny, tylko właśnie firmy z Unii Europejskiej przysłały tutaj swoje towary, na które już nie było cła - mówił.

Według głowy państwa,"gospodarczo Europa na tym zyskała, że wielki kraj, jakim jest Polska, otworzył się i otworzył także swój rynek na dużo silniejszą konkurencję".

– Mnie bardzo martwi sytuacja, kiedy rzeczywiście poważni politycy wychodzą i mówią o tym, że ktoś chce wyprowadzić Polskę z UE, że to realne. To nierealne, to bzdura, to czysta gra polityczna, próba pewnej manipulacji politycznej, z czym trudno mi się jest pogodzić. Nie ma dzisiaj żadnej poważnej siły politycznej, która nie widziałaby korzyści wynikających z członkostwa Polski w UE, która uważałaby, że powinniśmy się rozwijać poza UE. To nie jest temat – stwierdził prezydent 

Pytany o strajk nauczycieli, mówił:

- Moja żona nie angażuje się w sprawy polityczne, a niestety wszyscy widzieliśmy, że na początku ta sprawa [strajku nauczycieli] była bardzo mocno polityczna. Tak się to wszystko zaczęło, jak się zaczęło. Żądanie, które zostało postawione – 1000 netto podwyżki, było nierealne i każdy wiedział, że to jest żądanie nierealne – stwierdził

- Ale ja cały czas wspierałem nauczycieli, bo faktycznie uważam, że nauczyciel z wielkiego miasta zwłaszcza nie zarabia pieniędzy, które można byłoby uznać za pieniądze godne dla człowieka, który ma za zadanie wychowywać nasze dzieci – dodawał. 

 

bz/tvn24/300polityka

 

Komentarze

Jan Radziszewski2019.05.3 12:16
Gówno Prawda ot żydowskie chazarskie kłamstwo- !!! Michał Lachim vel ect miłośników UE znak bardzo bliskiego jej upadku + Pan +++ 25 kwietnia 2015r. + zapowiada jej rozpad Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg
asd2019.05.2 21:11
Dostrzegam zalety uni ale obecny kształt jest nieco inny niz ten który nam obiecywano. Integracja powinna miec swoje granice bo nie potrzebujemy kolejnego kołchozu ale każde państwo powinno zachowac swoją suwerenność. Aparat biurokracji uni jest zbyt rozrosniety i nie podoba mi sie ze wiekszosc prawa jest ustalane w brukseli niz w warszawie. To nie jest to na to głosowałem.
Pisowski PRL-bis2019.05.2 18:20
Ale o tym, że pan Duda w tym samym wywiadzie tłumaczył się ze słów o "wyimaginowanej wspólnocie" to Fronda już nie napisze? O tym, gdy chce się mieć obraz całości, należy się dowiadywać z gazwybu?
Cogito ergo sum2019.05.2 17:57
Polexit to typowe wciskanie dziecka w brzuch. To perfidny wymysł opozycyjnej propagandy. Oni sami wiedzą, że to nieprawda ale powtarzają to na zasadzie goebelsowskiej propagandy. Chcą przestraszyć wyborców.
Naczelny2019.05.2 18:49
Sam z siebie piszesz te głupoty, czy Ci pis za to płaci?
Foster2019.05.2 17:48
Przed chwilą wysłuchałem wywiadu Prezydenta dla TVN 24 i oniemiałem. Prezydent Duda powiedział, ze mówiąc o wyimaginowanej wspólnocie nie mówił i nie myślał o UE. Ciekawe o jakiej wspólnocie mówił Prezydent określając ją tymi słowami ?.
szcze na PiS2019.05.2 17:43
Wyrób prezydentopodobny powie wszystko , żeby się przypodobać plebsowi! Taki człowieczek - nikt , żałosna postać...
Foster2019.05.2 17:40
Nic nie rozumiem - przecież jeszcze całkiem niedawno przekonywał, że UE to wyimaginowana wspólnota, z której dla Polski nie wynika nic dobrego. Panie Prezydencie - skąd ta zmiana ?. To przez wybory, czy rzeczywiście zmienił Pan poglądy.
kaszel2019.05.3 21:19
To przez wybory. Prezydent Duda dba o żydowskie interesy. Teraz potrzeba głosów na PiS w wyborach europejskich więc (zgodnie z politycznym testamentem nieżyjącego już niestety szefa ich szajki który podpisał likwidację Państwa Polskiego) wzywa ciemnotę pisowską do głosowania, a na jesieni będzie inaczej. Będzie gardłował o wyimaginowanej wspólnocie, w tym samym celu, tym razem aby upchnąć swoich kamratów przy korytach sejmowych.
michu2019.05.2 17:17
No proszę. jeszcze UE nie ma własnych sił zbrojnych a już nierealne ;)
szcze na PiS2019.05.2 17:08
Dupuś przez trzy lata wytrwale dowodził, że Unia Europejska to „oni”, którzy nam, Polakom narzucają swoją wolę, europejscy liderzy naruszają naszą suwerenność, Unia jest jak zaborca, a europejska wspólnota jest „wyimaginowana”, bo liczy się wspólnota tutaj. Nasza. Własna. Tera nagle pierwszy obrońca UE się zrobił! Fałszywy i zakłamany jak reszta PiSu!
anonim2019.05.2 22:15
PiSowszyki to durnie 😈