21.09.13, 19:54Stanisław Pięta (fot. Facebook)

Polityk PiS: Donald Tusk i Radosław Sikorski zdradzili Polskę

"Tusk i Sikorski i Arabski, i gen. Janicki i Jerzy Miller zdradzili Polskę. W porozumieniu z Rosją działali przeciwko Polsce doprowadzając do rozdzielenia wizyt premiera Tuska i śp. Prezydenta Kaczyńskiego, co jest postępowaniem haniebnym i powinni się tym zająć prokuratorzy" – przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Stanisław Pięta.
 
Poseł PiS tłumaczy się Mazurkowi ze swoich twitterowych wpisów. Bardzo często Pięta używa ostrych wpisów, które później stają się przyczyną zamieszania. Mazurek przypomniał jeden wpis Pięty adresowany do polityków Ruchu Palikota, w którym poseł sugeruje im by "sp..., aż się zatrzymają u Putina". "Patrząc na to, jakie zagrożenia dla Polski stanowi Ruch Palikota, uznaję, że ten wpis był adekwatny" – tłumaczy poseł Mazurkowi. I dodaje, że to tzw. "twitterowa retoryka".

"Świętej pamięci prezydenta, jego brata, Prawo i Sprawiedliwość atakowały bez pardonu wszystkie media i politycy Platformy. Gdy ja dziś odpowiem ostrzejszym językiem, wybucha wielkie oburzenie (...) Powtórzę, że to tylko retoryka, i to nie najmocniejsza" – usprawiedliwia się Pięta.

Dla Stanisława Pięty ostry język czasami się przydaje i jest niezbędny w dotarciu do ludzi tzw. zawiedzionych III Rp: - "Już mamy konkurencję na prawicy, a niewykluczone, że uaktywni się Ruch Narodowy. Wtedy dla wielu ludzi to, iż w PiS jest prof. Pawłowicz czy ja, może być powodem do głosowania na naszą partię".

Cała rozmowa w weekendowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

SM/Rzeczpospolita

Komentarze

anonim2013.09.21 20:20
Poszukiwacz '' A śp. L.Kaczyński nie zdradził?'' Uważasz ,że śp prezydent Kaczyński świadomie działał w porozumieniu z obcym mocarstwem na szkodę Rzeczpospolitej bądż dyskredytował i osmieszał premiera i innych ważnych urzędników państwowych na arenie międzynarodowej? Masz na to jakieś dowody poza obsesyjno-maniakalnymi tezami pana Janusza ''Mao'' Mikke i grupki jego fanatycznych pasjonatów,twierdzących ,że Pis to agentura amerykańsko-izraelska?
anonim2013.09.21 21:18
"Wtedy dla wielu ludzi to, iż w PiS jest prof. Pawłowicz czy ja, może być powodem do głosowania na naszą partię". tak jak pana lubię i z zasady wybieram was jako jedynych gotowych osądzić polskich oprawców smoleńskich to jednak trudno stwierdzić w jaki sposób PiS zyskuje na Pawłowicz a przede wszystkim na sposobie jej mowy:).
anonim2013.09.21 21:24
Widzę, ze wszyscy polubili cytat: "Świętej pamięci prezydenta, jego brata atakowały bez pardonu wszystkie media". Na tej zasadzie wszystkie media (prawicowe) atakują obecnego premiera. I w sumie słusznie, bo sobie na to zapracował ostatnio. Tylke tylko, że Kaczyński Lech też ciężko pracował z bratem na to by się z nich w mediach nabijali. Pan (tfu!) poseł (tfu!) Pięta zapomniał, że przepisy bezpieczeństwa ZABRANIAJĄ podróżowania tym samym środkiem transportu premierowi i prezydentowi RP. To w czym na pewno zawinili, to że wysłali głównych generałów z prezydentem, czym też złamano prawo.
anonim2013.09.21 21:37
Najgorszym wrogiem wolności jest syty niewolnik.
anonim2013.09.21 22:30
Poszukiwacz ''Pytanie zasadnicze - podpisał TL, czy nie?'' No tak jak wszyscy w Europie i po uprzednim zatwierdzeniu przez sSejm 3RP Ponawiam pytanie.Jakie masz dowody na zdradę L Kaczyńskiego czyli działanie w zmowie z innym państwem na szkodę swojego państwa bądż jego wysokich urzedników .Bo wiesz niektórzy co bardziej natchnieni korwinowcy dopatrują się spisku Pisu nawet z sowietami o tych nieszczęsnych neonarodowcach nie wspominam ,maja wystarczająco swoich własnych nieszczęść
anonim2013.09.21 22:50
Pięta OK. Na prawicy przydałoby się więcej podobnych mu polityków, błyskotliwych z ciętym, polemicznym językiem. We współczesnym rozgorączkowanym, pośpiesznym świecie, krótkie, klarowne czasem ostre wypowiedzi są więcej warte niż uczone polemiki, na czytanie których większość nie ma czasu.
anonim2013.09.21 23:29
Brawo Panie Pośle i wszystkim czerwonym trolom z pięty kopa w dupę!!!
anonim2013.09.22 1:25
Z częściami ciała tak odległymi od mózgu się nie dyskutuje ...
anonim2013.09.22 9:53
Przez takich osłow jak Pięta, Niesiołowski, Pawłowicz, język "polityków" przypomina sposób porozumiewania sie żuli. Media zamiast ich obśmiać, traktują ich jak wyrocznie, no ale są to "media metnego nurtu", jak napisał jakiś księżulo. Jak widać nie przeszkadza to występować w nich także "politykom" pis-u
anonim2013.09.22 9:59
Czy przysięga jaką składali ich zobowiązuje do ponoszenia jakiejkolwiek kary. Ta przysięga jest nic niewarta. Jak wiemy z historii największymi zdrajcami zawsze była elita rządząca. Natomiast wyzwolicielami było społeczeństwo. Dlatego należy mądrze wybierać do rządzenia ludzi z klasą. Trudno obecnie jest ich znaleźć, co nie oznacza że takich ludzi nie ma. Nie można wybierać na polityków ludzi wyuzdanych i nie przyzwoitych. Tacy ludzie doprowadzili się to takiego stanu, bo są w sercu zepsuci, mimo ich kultury, ogłady i przyjemnego wyglądu.
anonim2013.09.22 10:23
PetrasCK @ Pytanie , a Donald T. i Bronisław K. bardziej zachowują się jak pajace ...........Ich jakoś nie atakowali i nie atakują . Polecam WYŁĄCZYĆ tvn , WŁĄCZYĆ MYSLENIE !!!!!! Wtedy zrozumiesz dlaczego. Z BOGIEM !!!!!!!!
anonim2013.09.22 10:25
Jakbym miał 1zł za każdy idiotyzm wygłoszony przez pana Piętę to bym był bogaty.
anonim2013.09.22 11:01
@Szarlej Nie musisz tego mówić, to widać że jesteś biedny.
anonim2013.09.22 12:34
@Petras- Ty też (nie obrażając ciebie) zachowujesz się jak pajac.
anonim2013.09.22 12:44
@Sabrina52 ale robi to przecież "W sieci", "Dziennik Polski" Fronda i inne tego typu. Każdemu się zatem dostaje równo i cieszcie się. Poza tym, jak trzeba przyznać, że GW jechała po Kaczyńskich (i jedzie dalej) w chamski sposób, tak ostatnio i Tuskowi się ciągle obrywa za kretyńskie decyzje.
anonim2013.09.22 14:42
" Tuskowi się ciągle obrywa za kretyńskie decyzje." Kaczyńscy obrywali, a JK wciąż obrywa, za darmo...
anonim2013.09.22 20:50
bogdanusn - ja jestem klasa średnia, ani biedak ani bogacz.
anonim2013.09.23 7:19
Kocham demokrację, jednak jej największym problemem jest to, że starsi , którzy są większością, decydują o mniejszości jaką są młodsi. Świadczy o tym poziom niektórych polityków, którzy są w naszym parlamencie.