14.09.15, 10:53

Polskie feministki niech lepiej zajmą się poligamią i rolą kobiety w islamie, a nie małżeństwami homoseksualnymi

Jak już feministki się zbiorą, to wiadomo w zasadzie, czego można się spodziewać. Od lat wałkowanie tych samych tematów i krok po kroku urabianie opinii społecznej. Aborcja, refundacja antykoncepcji, parytety i wreszcie „małżeństwa jednopłciowe” – to pewniaki, jeśli chodzi o feministyczną dyskusję. To nic, że często to klasyczne bicie piany i sianie fermentu. W końcu skoro politycy nie chcą się tymi kwestiami zajmować, niech bierze je w swojej ręce feministyczne lobby. Temat odżyje na jakiś czas, by znów potem udać się na leżakowanie. Tak jest choćby z kwestią tzw. małżeństw jednopłciowych. Zawsze można ten temat wyciągnąć, zwolennicy posprzeczają się z przeciwnikami, a przy okazji pewnie uda się przykryć jakąś aferkę. Schemat działania opracowany do perfekcji. W końcu przecież ileż można mówić o imigrantach, jeszcze się okaże, ilu naprawdę musimy przyjąć. Albo przebije się do opinii publicznej, że uchodźcy to nie tylko doświadczone wojną kobiety i dzieci, ale także terroryści próbujący w ten sposób dotrzeć do sytej Europy i raz na zawsze się z nią rozprawić. Bardzo skutecznie.

Poruszenie i wielkie nadzieje środowisk LGBTQ wywołało niewątpliwie stanowisko prof. Ewy Łętowskiej, która przekonuje, ze oprócz oporu społecznego, nie ma żadnych innych przeszkód, by w Polsce zalegalizować „małżeństwa jednopłciowe”. A już na pewno taką przeszkodą nie jest konstytucja.

Gwarantem obecnego porządku, czyli małżeństwa zarezerwowanego wyłącznie dla związku kobiety i mężczyzny, miał być 18 artykuł ustawy zasadniczej. Zakłada on, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. Stąd zamknięta droga do jakiegokolwiek rozszerzania pojęcia małżeństwa o związki jednopłciowe. Dwa lata temu na ten artykuł, jako przeszkodę stojącą przed realizacją postulatów środowisk LGBTQ wskazywał ówczesny premier Donald Tusk. Bez zmiany Konstytucji, „małżeństw jednopłciowych” wprowadzić się nie da do polskiego systemu prawnego. Koniec kropka. I choć temat co jakiś czas wracał, nawet przez rządzących traktowany był niczym śmierdzące jajo. Nawet jeśli będą wprowadzane zmiany, nie mogą być one gwałtowne, bo zbyt ten temat dzieli społeczeństwo: „Powstaje awangarda, za którą nikt nie idzie, i scena polityczna zmienia się w dwa obozy podzielone nienawiścią: homofobów i homoentuzjastów. To fatalny scenariusz, zwłaszcza, że znam proporcję jednych do drugich. Można sprawę małżeństw homoseksualnych postawić na ostrzu noża” – mówił Tusk w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

I choć cały czas w tej sprawie zdania konstytucjonalistów są podzielone, nie brakuje takich, które nie widzą żadnych przeszkód dla zalegalizowania w Polsce „małżeństw jednopłciowych”. Przykładem prof. Ewa Łętowska, która podczas Kongresu Kobiet przekonywała, że konstytucja takich związków wcale, ale to wcale nie zakazuje. „Nie chcę przez to powiedzieć, że konstytucja nakazuje uregulowanie małżeństw jednopłciowych, nie chcę przez to powiedzieć, że małżeństwa jednopłciowe już w tej chwili mają status podobny do małżeństw hetero. Ja tylko mówię, że art. 18 to jest papierowy tygrys, którego się wyciąga w dyskursie prawniczym i politycznym po to, żeby mnożyć przeszkody: oto konstytucja nam zabrania. Konstytucja nam nie zabrania. Zabrania nasza wola polityczna, nasza własna chęć i inne okoliczności, których nie wyliczam" – mówiła Łętowska.

Czyli wynika z tego, że wystarczy dobrze urobić społeczeństwo, popracować nad jego wolą i powolutku można postulaty homoseksualnych środowisk realizować. A że nie brakuje głosów, że przecież lepiej dziecku będzie w domu z dwoma kochającymi ojcami niż w domu dziecka, to za chwilę i ten postulat zostanie zrealizowany. W imię zaspokojenia marzeń i pragnień dotyczących dziecka. Bo przecież homomałżeństwa też mają mieć prawo do adaptowania i wychowywania dzieci. Gdy już to osiągną,  kolejnym zagadnieniem będzie legalizacja pedofilii, także w imię szczęścia homoseksualistów i dla dobra dzieci rzecz jasna.

Dodatkowo wodą na młyn środowisk homo są postulaty równościowe. „Małżeństwa osób tej samej płci są bardzo ważne ze względu na równe traktowanie kobiet i mężczyzn" – przekonywała z kolei Monika Płatek. Jednocześnie rozprawiła się z zarzutem, jakoby „małżeństwa jednopłciowe” zagrażały rodzinie: „Związki homoseksualne zagrażają pewnemu typowi rodziny, gdzie ktoś musi rządzić, gdzie mężczyzna musi być głową, rodzinie patriarchalnej" .

Zalew islamskich uchodźców, islamizacja Europy, a pewnie z czasem i Polski powoduje jednak, że szkoda czasu lewicy, by marnować go na „małżeństwa jednopłciowe”. Islam z kwestią homoseksualizmu radzi sobie w sposób dość radykalny. Już dziś panie prawniczki z Kongresu Kobiet może powinny zająć się kwestią poligamii i statusu kobiety w islamie. Póki jeszcze mogą jako kobiety brać udział w dyskusji. Zobaczą również, że ten straszny patriarchat, którym nas tak straszą, to bułka z masłem przy przedmiotowym traktowaniu kobiet przez wyznawców islamu. I to są wyzwania dla kolejnych Kongresów Kobiet, które na razie witają muzułmanów z otwartymi rękami. Warto jednak zająć się tym  odpowiednio szybko, bo za lat kilka Kongres Kobiet będzie się mógł odbyć w kuchni, i to tylko jeśli zgodzą się na to mężczyźni. A panie feministki będą mogły sobie pogadać raczej o tym, co ugotować na obiad, niż o tym, jak to chętnie widziałyby małżeństwa jednopłciowe.

Małgorzata Terlikowska

Komentarze

anonim2015.09.14 11:10
Świetny pomysł - najwyższy czas żeby feministki zajęły się realiami a nie bujały w wydumanych fantazjach o stabilnych związkach homoseksualnych
anonim2015.09.14 11:13
Czy Pani jest normalna czy też nie bardzo? Jest Pani idealnym dowodem na to, że można pisać o czymkolwiek bez żadnej wiedzy o niczym. Według Pani feministki, których Pani tak serdecznie nienawidzi nie robią nic poza popieraniem małżeństw homoseksualnych? Serio? Proszę sobie cokolwiek poczytać. Feministki Pani Małgorzato nie działają tylko na kongresie kobiet, feministki działają również w Amnesty International w ONZ, w takich organizacjach, które skupiają się na ratowaniu osób czy w islamie czy w katolicyzmie (niestety przede wszystkim przed osobami takimi jak Pani). Pani krzyczy na islam? Niech Pani sobie pokrzyczy na siebie! Ostatni akapit Pani jakże "genialnej i mega inteligentnej wypowiedzi" pokazuje dokładnie i bardzo, ale to w cholere precyzyjnie co się stanie jak PiS wygra wybory i wtedy to Polacy staną się "uchodźcami".
anonim2015.09.14 11:36
@Ciekawa123 Co polskie feministki zrobiły w sprawie milionów kobiet prześladowanych i dyskryminowanych w krajach islamskich? Dlaczego od wielu lat wciąż w np.: Londynie jest problem obrzezania kobiet?Co europejskie feministki zrobiły w tej spawie? @Strzykawki A widziałeś jak te panie zostały publicznie pobite?Ile wyroków zapadło?Co na to feministki.
anonim2015.09.14 11:38
@Wojtek83 Się kolega zainteresuje historią i odpowie kiedy kobiety w Polsce dostały prawa wyborcze a kiedy w takiej Belgii na przykład.
anonim2015.09.14 11:49
@Wojtek83 Ps.:Ciekawe jest,że zauważyłeś.Kiedyś sufrażystki(z obecnymi feministkami mające tyle wspólnego co Marx z marksizmem) walczyły o prawa wyborcze kobiet.Czemu teraz nie walczą?Wymień jakieś działania feministek ,jakieś próby lobbowania żeby np.: Arabia Saudyjska miała jakieś sankcje,nieprzyjemności czy cokolwiek ze strony jaśnie oświeconych państw tak dumnych ze swojego ateistycznego charakteru,parytetów,walki z dyskryminacją,fanatyzmem religijnym itp.
anonim2015.09.14 11:52
Polskie feministki robią więcej dla kobiet islamskich, niż p. Terlikowska i Fronda.pl. nie mówiąc już o walce o wyrównanie pozycji społecznej kobiet z mężczyznami (jeśli ktoś nie rozumie, po co Polkom feminizm, dwa szybkie przykłady: 400 tys. podpisów za zakazem aborcji nawet, jeżeli chce jej zgwałcona małoletnia/ kobieta, której życiu zagraża ciąża, szczucie cycem w reklamach). A porównywanie związku, gdzie dorośli ludzie robią, co chcą i nikogo przy tym nie krzywdzą do sytuacji, gdzie dorosły wykorzystuje dziecko jest żenujące.
anonim2015.09.14 12:09
@Lucky "Polskie feministki robią więcej dla kobiet islamskich" A konkretnie?
anonim2015.09.14 12:21
Ale ja nie pisałam tylko o polskich feministkach! W przeciwieństwie do Pani Gośki nie rozróżniam tego. Feminizm to ruch działający yyyyy kurcze chyba na całym świecie? I to kurde chyba w takim samym celu? I nie wspomniałam o feminizmie jako odrębności, tylko o tym, że feministki działają nie tylko o prawa małżeństw homoseksualnych, ale także włączają się do ruchów innych organizacji, które działania na rzecz kobiet w islamie organizują.
anonim2015.09.14 12:56
@Wojtek83 A jak to wygląda na tle innych państw "starej unii"?Polska ciemna i katolicka jako jedna z pierwszych dała kobietom prawa wyborcze.
anonim2015.09.14 12:56
Szanowna Pani Terlikowska stanowczo protestuję przeciwko stawiania przez Panią znaku równości między homoseksualistą i pedofilem. Proszę nie urabiać w tak prostacki sposób opinii publicznej bo to nie przystoi osobie wykształconej za jaką niewątpliwie się Pani uważa. Poza tym idąc Pani tokiem myślenia pozwolę sobie na uwagę, że może zamiast feministkami, homoseksualizmem i umoralnianiem niewierzących powinna się Pani zająć członkami własnej katolickiej wspólnoty w śród których niemało jest złodziei, niewiernych, aborterów, a pedofilia nie jest obca, może katolicy staną się wtedy na tyle mocną wspólnotą w wierze, że nie będą obawiali muzułmanów, ateistów, lewaków, homoseksualistów, feministek czy jeszcze innych "diabłów", a jako uzupełnienie wiedzy polecam przeczytanie ze zrozumieniem Ewangelii wg Mt 7, 21-29 Dom zbudowany na skale i dom zbudowany na piasku.
anonim2015.09.14 13:12
Chociaz w sporej częsci podzielam poglądy pani M.Terlikowskiej to proszę by dla dobra wszystkich nie udzielała się w pojedynkach telewizyjnych czy radiowych przeciw wyszczekanym lewaczkomi. Piszę te słowa na kanwie materiału z Youtube.
anonim2015.09.14 13:55
@agnieszka 66 Oczywiście nie ma o tym mowy...Homoseksualizm to miłość wkładania penisa do odbytu mężczyzny, a pedofilia do odbytu dziecka. To nie to samo. Oczywiście. Poza tym pedofilia to obrzydliwe zboczenie... Natomiast nienawidzące chłopów lezby, mogą się starać jak chcą, ale każdy wibrator będzie podobny do męskiego prącia...Absolutnie przypadkowo. No chyba, że międzyczasie inżynierki opracowały nowy model...Tego nie wiem. Ale proszę protestować dalej. To nie Szwecja. Tam prawdopodobnie nie skończyłbym pisać tego postu...Już policyjna brygada przeciwko mowie nienawiści by mnie kończyła skuwać. Dlatego też "przypadkowo" niedługo można będzie ogłosić zamknięcie tego kraju.
anonim2015.09.14 14:13
@Wojtek83 Ależ własnie o to chodzi "feministki walczyły o te prawa" , udało się to wcześniej w katolickiej Polsce niż w wielu krajach UE ,które teraz nas pouczają o tolerancji (notabene homoseksualizm też zdepenalizowano wcześniej w katolickiej Polsce niż na zachodzie Europy) a teraz przestały walczyć o prawa kobiet.Jeszcze raz więc napiszę:współczesne feministki w porównaniu do tych dawnych to żadne obrończynie kobiet.To populistyczne krzykaczki walczące głównie o państwowe dotacje dla swoich organizacji a prawa kobiet mające daleko w tyle.Czego przykładem jest ich praktycznie żadna a co najwyżej żałośnie nieadekwatna do możliwości działalność na rzecz ogromnej wielomilionowej prześladowanej i dyskryminowanej nie tylko w krajach islamskich ale i w muzułmańskich dzielnicach w miastach państw zachodu grupy społecznej jaką stanowią kobiety muzułmanki. Współczesne kobiety zawdzięczają wiele sufrażystkom ale prawie nic oprócz zamiany "pani premier" na "panią premierzycę" nie zawdzięczają tym współczesnym.Te obecne "feministki" zamiast się zajmować tymi kobietami w Europie ,które są naprawdę prześladowane zajmują się walką z nienarodzonymi dziećmi.Żenada.
anonim2015.09.14 14:30
@Michas W kraju Świętych Krów za feministkę robiła św. Matka Teresa...Przypadek?
anonim2015.09.14 14:33
@marekwu nie rozumiem jak w dobie nieograniczonego dostępu edukacji, informacji, książek i tysiąca źródeł wiedzy (także tych fachowych, a więc rzetelnych) można wypisywać takie bzdury jakie Ty propagujesz. Pedofilia nie polega ( a przynajmniej nie tylko) na wsadzaniu penisa do odbytu dziecka, to cała gama zachowań w stosunku do nieletnich i nie koniecznie łączy się z homoseksualizmem choć da się z pewnością wskazać przykłady wykorzystywania seksualnego dzieci, czyli zachowań pedofilskich wśród homoseksualnych zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jesteś też w błędzie co do homoseksualnych kobiet, gdyż satysfakcję w sferze seksu można czerpać przy wykorzystaniu wielu sfer erogennych, niekoniecznie w jeden sposób i tylko w taki jak sugerujesz. Pisanie, że lesbijki nienawidzą mężczyzn jest bzdurą i świadczyło by o tym że automatycznie homoseksualni mężczyźni nienawidzą kobiet. Co do mowy nienawiści ,,, no cóż nie da się ukryć, że przebija ona w wielu postach na tym portalu, ale jest nadzieja że wynika ona tylko ze strachu. W końcu człowiek o ugruntowanych przekonaniach, poglądach, umocniony w wierze, czy będący pewien swej orientacji seksualnej nie będzie wypisywał głupot z obawy, że ktoś zmusi go albo zarazi pedofilia, homoseksualizmem, ateizmem czy feminizmem.
anonim2015.09.14 16:06
Pani Terlikowska, zazdroszczę pani. Mogła pani urodzić pięcioro dzieci. Gdybym miała męża, takiego jak pani, też rodziłabym dzieci.
anonim2015.09.14 16:54
@kors Jak to mówią:jedna jaskółka wiosny nie czyni.Ale ja w sumie podziwiam te panie.Odważyły się.Chwała im za to.We francuskich miastach są dzielnice w których szariat choć nielegalnie ale wobec indolencji lewicowych rządów faktycznie obowiązuje i prawa kobiet są łamane od lat.Może w końcu feministki się obudzą.Zobaczymy.Na razie dostały w mazak od "ubogacających kulturowo" Europę chłopaków.Jak myślisz,będą jakieś adekwatne wyroki czy wystarczy jak chłopaki obiecają ,że już nie będą?
anonim2015.09.14 17:36
"terlikowska, akurat dzisiejszy przyklad femenu i konferencji muzulmanskiej we francji pokazuje ze feministrki maja odwage cos robic, a Polki-katoliczki siedzą przy garach i gotuja terlikowskiemu obiady"Biedny Terlikowski tyle obiadów do zjedzenia. Wolę z gołym biustem gotować własnemu mężowi obiad ,niż z równie gołym skakać ,od rzeczy ,przed obcym . Gdzie sens ,gdzie logika, w skopanej ...upie.
anonim2015.09.14 20:24
@kors a co robia "odwazni" i "mescy" katolicy? Są w defensywie.Feministki mają na zachodzie dobry pijar,poparcie mediów,państwa.Mają kasę i siłę.Nie robią w sprawie kobiet w islamie prawie nic. Katolicy za jakąkolwiek krytykę islamu są oskarżani o rasizm,wypomina się im krucjaty.Poza tym aparat lewicowych państw zachodnich jest spolegliwy wobec muzułmanów a ostrzejszy wobec katolików. Taką mamy koniunkturę ,że katolicy są z miejsca zakrzykiwani przez muzułmanów przy bierności świeckich rządów a feministki by mogły dużo ale jakoś tak dziwnie robią prawie nic.Dlaczego?
anonim2015.09.14 20:43
@Zaneta155 A może jakaś analiza porównawcza na dowód tej debilnej konfabulacji ,,którą zaserwowałaś.Bo na razie to taka sama prawda jak zdanie:gdyby Wałęsa przez płot stoczni nie przeskoczył to by komunizm nie upadł.
anonim2015.09.15 4:43
@HK22 no to tak jak piszesz - jedziemy. Nie odnosiłam się w swoim komentarzu do tego czy homoseksualizm jest grzechem. sprzeciwiłam się stawianiu znaku równości przez panią T.pomiędzy homoseksualizmem i pedofilią , co czyni nie pierwszy raz. Odniosłam się również do jej porady dla feministek i zaproponowałam by zajęła się członkami własnej , katolickiej wspólnoty gdyż obawy przed zagrożeniem z zewnątrz tzn. ze strony innej religii czy innych wartości moralnych czy etycznych może wynikać ze słabości członków tej wspólnoty. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że wspólnota kk jest słaba i nie wzmacnia jej niestety ani indoktrynacja od najmłodszych lat ani próby restrykcyjnego prawa opartego na wartościach chrześcijańskich, nawet jeśli stanowi to zapis w Konstytucji. Stąd odwołanie do ewangelii Mateusza. Świadomie nie zacytowałam żadnego fragmentu tej przypowieści, aby chętni przeczytali i zastanowili się nad nią sami. Ty zacytowałaś fragment wykorzystując tylko to co ci pasowało, odwołując się przy okazji do ST i Tory. Przypomnę ci więc , że (zakładając oczywiście istnienie boga) jego wola to dekalog, a nie to co dalej tworzyli żydzi interpretując przykazania. Spełnianie woli Boga jest więc wypełnianiem dekalogu, a tam nie ma nic o homoseksualistach. Nie można przy tym zapomnieć, że Jezus był Żydem i przez wiele lat był wychowywany w tradycji żydowskiej , jednak odszedł od tej tradycji i założył własny kościół oparty nie na zmianie prawa czyli dekalogu, ale na właściwym jego wypełnianiu czego uczył poprzez głoszone słowo, a ci którzy wierzyli w to co głosił i chcieli żyć według tego przyjmowali na znak zmiany życia chrzest. Tak powstał budowany na naukach Jezusa kościół chrześcijański, którego kk jest odłamem. Tak więc katolicy będący przecież chrześcijanami powinni się kierować dekalogiem i tym co jest zawarte w ewangeliach, a nie w starym testamencie czy torze. Jeżeli możesz zacytuj fragment nauk Jezusa w których straszy grzechem i śmiercią homoseksualistów. Wydaje mi się, że to raczej Tobie można zarzucić czytanie bez zrozumienia( jeśli chodzi o mój komentarz) i manipulację w posługiwaniu się cytatami. I tak na koniec, ja nikogo nie pouczam, ja się tylko zastanawiam czy dla wspólnoty kk nie byłoby korzystniej gdyby zadbała na początek o właściwe wypełnianie dekalogu przez własnych zdeklarowanych członków czyli "budowę mocnego domu', zamiast zastraszać ich innowiercami, ateistami itp. A powinno się to zacząć od chrztu, tak aby człowiek przyjmował go świadomie i z chęci prawdziwego nawrócenia a nie na zasadzie obrzezania jak to jest u Żydów.
anonim2015.09.15 6:51
@agnieszka66 Święty Paweł, któremu Chrystus pod Damaszkiem OBJAWIŁ! Ewangelię wielokrotnie rozwijał nauczanie w tej konkretnej kwestii. W jego nauce nie ma błędów. Sam św. Paweł sprawdził to, konfrontując Objawienie bezpośrednio z Apostołami...49-50 r. Pierwszy Sobór w Jerozolimie. Tyle w temacie. To elementarz. Tak więc śmiało możemy stawiać znak równości pomiędzy zboczeniami...
anonim2015.09.15 7:07
@kors Masz rację:"organizcje feministyczne są obecnie nieliczne, bardzo słabe i w odwrocie"Z tym ,że teraz oznacza teraz bo jeszcze nie tak dawno było odwrotnie.Wiesz dlaczego tak jest?Bo się te organizacje nie zajmują realnymi problemami kobiet tylko językoznawstwem i walką z nienarodzonymi dziećmi.A wystarczyło by żeby się wzięły za to co trzeba. Bogactwo kościoła i jego sprawność organizacyjna to legendy z powieści Dana Browna i "dokumentów" z kanałów "historycznych",które produkują historię na zamówienie. Piszesz o kościele:" jak wygladaja ich działania na rzecz poprawy sytuacji kobiet w krajach islamu? kompletne ZERO" Kolego są kraje afrykańskie gdzie od wielu lat działają misje.Tam jest non stop starcie z islamem.W tych miejscach gdzie są chrześcijanie kobiety mają prawa,żyją o niebo lepiej niż tam gdzie jest islam. Nikt się nie zgodzi żeby kościół miał jakieś siły zbrojne ,kupował broń etc.Mało tego nikt nie zgodzi się na to żeby robił cokolwiek innego niż misje,budowanie szkół,szpitali,przytułków.I kościół to robi. A słyszłeś żeby organziacja feministyczna wybudowała jakąś szkołę w Afryce w której mogły by się uczyć dziewczęta muzułmanki? Nasze feministki to samo.Na manifie jest multum antyklerykalizmu a antyislamizm?Nie ma.A gdzie kobiety mają najbardziej przej....?
anonim2015.09.15 7:37
@marekwu, wybacz, ale Jezus jako człowiek jest dla mnie większym autorytetem niż objawienia czy cuda ( to kwestia wiary nie faktów), a to że homoseksualizm nie jest równoznaczny pedofilii to FAKT i żadne objawienie tego nie zmieni . Za pedofilię zostają skazani często ludzie będący w normalnych związkach. Za przykład niech posłuży tatuś wysławianej na tym portalu 11-letniej dziewczynki, raczej trudno nazwać go homoseksualistą, czyż nie?
anonim2015.09.15 7:58
"wolisz, bo do tego widać sie urodziłaś - zeby Polakom-katolikom gotowac obiady a ksiedzu sprzatac koscioł-mentalnosc niewolnika" Mylisz się mój drogi Korsie jest to mój świadomy ,wolny wybór. Do tego ,robię to za darmo, co innego Femen.
anonim2015.09.15 8:20
"wybacz, ale Jezus jako człowiek jest dla mnie większym autorytetem niż objawienia czy cuda" Agnieszko wybacz ale Jezus pod postacią chleba i wina jest obecny na każdej Eucharystii. Nic tylko przychodzić , karmić się Nim i zapytać co osobiście On sądzi na temat Św. Pawła. Chyba ,że masz na myśli jakiegoś wyimaginowanego Jezusa , swojego prywatnego , stworzonego na własne potrzeby, no to niestety ten zwykły go nie przeskoczy.
anonim2015.09.15 8:36
Kors poza tym te twoje wojujące piersiami feministki ,mają ostre pranie mózgu ,zanim wybiegną na taką scenę. Z rok temu kręciła się po portalach wypowiedź jednej z nich, której udało się uciec z "sekty".
anonim2015.09.15 11:51
to że wspólnota katolicka jest słaba widać na przykładach z życia , nie trzeba odwołania do tekstów p.Lisa czy Michnika , ani do żadnych innych. Ilość rozwodów, zdrad, także aborcji wśród ludzi nie tylko deklarujących się jako wierzący , ale także praktykujących świadczy o tym że z wypełnianiem przykazań jest słabo. W preambule Konstytucji jest odwołanie i do Boga i do tradycji zakorzenionej w chrześcijańskim dziedzictwie, ale nie tylko, także w ustawach zwykłych np. w ust. o radiofonii i telewizji. Restrykcyjne prawo? np . ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Co do wiedzy, no cóż ... raczej nie powołuję się na wiedzę teologiczną , medyczną , filozoficzną czy jaką sobie jeszcze wymyślisz. Wydaje mi się zresztą ,że nie trzeba mieć wiedzy medycznej by zdawać sobie sprawę, że homoseksualista to nie to samo co pedofil. To co piszę wynika raczej z umiejętności czytania i zastanawiania nad tym co czytam, to dotyczy w równym stopniu ewangelii jak i felietonów p.Terlikowskiej . Chyba nie odbierzesz mi prawa do powątpiewania i zastanawiania się ? Co do bełkotu i propagandy to pozwolę sobie wkleić definicję propagandy... Propaganda (od łac. propagare – rozszerzać, rozciągać, krzewić) – celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości lub jednostki, polegające na manipulacji intelektualnej i emocjonalnej (czasem z użyciem jednostronnych, etycznie niewłaściwych lub nawet całkowicie fałszywych argumentów). Gdy propaganda zmierza do upowszechnienia trwałych postaw społecznych, poprzez narzucenie lub zmuszenie odbiorców do przyjęcia określonych treści, wtedy stanowi jeden z elementów indoktrynacji. i stwierdzić że w tej dziedzinie kk jest mistrzem. A tak na koniec jeszcze jedna uwaga, w twoich postach sporo słów typu matoł, głupek itp. tak że nazwanie mnie ignorantką uważam za wyróżnienie.
anonim2015.09.15 12:06
@HK22, proszę o wyjaśnienie co znaczy słowo naziol , gdyż to faktycznie wykracza poza zakres mojej i tak jak sama stwierdziłaś małej wiedzy, a właściwie żadnej wiedzy, a dostępne mi źródła takiego słowa nie znają. I jeszcze jedno jak ktoś nie rozumie prostych rzeczy to musi kombinować i widocznie są mu do tego potrzebne studia biblijne, ja poprosiłam cię o słowa Jezusa mówiące o homoseksualistach, ale skoro się upierasz to podciągnij to pod nierząd i zacytuj co o nierządzie mówił Jezus.
anonim2015.09.15 13:08
wolą ojca który jest w niebie( chyba chodziło Jezusowi o Boga, bo nikogo innego na ziemi tak nazywać nie kazał) jest dekalog czyli dziesięć przykazań w których nie ma nic o homoseksualistach, chyba że opieramy się na jakiś innych dekalogach. Ewangelia wg Mat. na którą się powoływałam miała obrazować wypełnianie woli ojca by budować mocny dom któremu nic nie zagrozi , było to odniesieniem do lęków p.Terlikowskiej związanych nie tylko w tym felietonie, ale i w wielu innych. Ty cytujesz fragment i budujesz na tym jakieś karkołomne teorie. Wyjaśnienia co do słowa naziol to... właśnie bełkot ! Nie pytam już o lewaka ( normalnie to sztylet) ale dla ciebie to pewnie najgorszy zboczeniec:) . Faktycznie weź coś na uspokojenie, agresja to nie najlepsza metoda na brak argumentów.
anonim2015.09.15 14:42
Łudzenie samego siebie [Vt-3,36] 21 [Vt-3,162] Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 [JK, JK] Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Dobra lub zła budowa [Vt-3,34] 24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki». 28 Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. 29 Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie Wkleiłam dokładnie tak jak jest w ewangelii i powtórzę, odnosiłam ten fragment ewangelii do obaw pani Terlikowskiej, które wyraża nie tylko w tym, ale i w wielu innych felietonach, obawy o upadek chrześcijaństwa z powodu napływu muzułmanów, prawa korzystnego dla homoseksualistów, propagandy ateistów itp. Nie wiem skąd u ciebie takie rozpaczliwe próby wykazania, że cytując ten fragment mam na myśli budynek. Jednak czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją najmocniejszą stroną, za to w manipulowaniu, pisaniu nie na temat i zarozumialstwie można ci przyznać tytuł mistrzyni :) A pani Terlikowska wysmarowała tymczasem kolejny tekst o dziwo, poparty cytatami. Powinna to powiązać razem z tym tekstem, zwłaszcza cytat o belce w oku:) Pozdrawiam , a do Biblii Tysiąclecia polecam jeszcze KKK i studia nad dogmatami , to bardzo ciekawa lektura tylko dość daleka od tego czego nauczał Jezus.
anonim2015.09.15 17:29
@HK22 , rozumiem że wklejka z "Vox Domini" jest nierzetelna w zwiazku z tym pozwolę sobie wkleić ten tekst ze strony http://zbawienieiwiara.com/Ewangelia/Mateusza.html : Pismo Święte Nowy Testament Tłumaczenie Tysiąclecia Łudzenie samego siebie 21 Nie każdy, który Mi mówi:"Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu:"Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Dobra lub zła budowa 24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki." 28 Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. 29 Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie. Bardzo możliwe że on również nie spełni twoich oczekiwań, ale tak niestety brzmi i nie da się inaczej. Co do dogmatów , to z pewnością studiowałaś je w domu dziadka, tylko zapomniałaś doczytać, że ten o nieomylności dotyczył papieża. A na zakończenie tej wymiany zdań zastosuję się do zasady , że nie ma co się kopać z koniem i pozostawię cię w błogim przeświadczeniu, że stan mojego umysłu nie pozwala na dyskusję co bardzo dobitnie obrazują twoje wpisy. Mimo wszystko pozostanę spokojna o jego stan, a także innych jak to nazywasz matołków , debili i tałatajstwa.
anonim2015.09.16 3:31
foch? nie śmiałbym. Zamilkłam przygnieciona poziomem twojej wiedzy i ogromem przytoczonych argumentów. Czuję się niegodna rozmowy z tobą. A poważnie, uważam rozmowę za bezcelową gdy jedynym argumentem rozmówcy jest tak naprawdę brak argumentów. A ni ty nie stajesz się mądrzejsza od pisania że posiadasz wiedzę, ani ja głupsza gdy wytykasz mi jej brak. :)