09.12.13, 18:50Czerwonoarmista (fot. Wikipedia)

Pomnik Żołnierzy Radzieckich znów oblany czerwoną farbą!

Jak podał portal TVN Warszawa, pomnik Żołnierzy Radzieckich, znajdujący się w warszawskim Parku Skaryszewskim po raz kolejny został zniszczony. Tym razem ktoś oblał go czerwoną farbą. Pojawiły się na nim także napisy "New story", "Ince" i "Żołnierzom Wyklętym".

Sprawą już zajmuje się policja. W pierwszej kolejności funkcjonariusze będą poszukiwać świadków oraz obejrzą materiały z monitoringu.

Pomnik Żołnierzy Radzieckich w Skaryszaku budzi emocje mieszkańców Warszawy. W 2011 roku na prośbę władz Pragi Południe policja i straż miejska wysłały do Parku Skaryszewskiego dodatkowe patrole, które miały pilnować radzieckiego pomnika. Później w parku zamontowano monitoring.

O tym, że mieszkańcom Warszawy nie podoba się monument w Parku Skaryszewskim świadczy nie tylko fakt kolejnych zniszczeń, ale także protesty. W 74 rocznicę napaści ZSRR na Polskę Forum Młodych PiS zorganizowało happening by "odesłać" pomnik do Moskwy. Młodzież, która owinęła folią Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej, została wylegitymowana przez policję.

MBW/TVN Warszawa 

Komentarze

anonim2013.12.9 19:01
Takie plugastwa komunistyczne w pierwszej kolejności należy usuwać z miejsc publicznych gdyż to właśnie z czerwonymi zbrodniarzami nasz kraj ma nie najlepsze doświadczenia.
anonim2013.12.9 19:03
I słusznie ktoś uczynił.
anonim2013.12.9 19:08
No naprawdę policja nie ma nic innego do roboty, tylko pilnowanie komunistycznego pomnika!
anonim2013.12.9 19:23
@kontestatorkrk - idź się leczyć bazarowy krzykaczu. Dla takich jak ty i twoi towarzysze czas minął.
anonim2013.12.9 19:29
Ty @kontestatorkrk widocznie hisotrii nie znasz w związku z czym nie przeszkadzają Tobie pomniki stawiane zbrodniarzom. Obyś nigdy nie musiał doświadczyć ich na własnej skórze.
anonim2013.12.9 19:47
@kontestatorkrk przecież nikt nie niszczy mogił tylko pomnik wystawiony okupantowi pomyśl zanim coś napiszesz
anonim2013.12.9 20:33
Na Ukrainie rozwalili Lenina,to samo czeka ten pomnik czterech śpiących,koledze powyżej 2 słowa:,potrzebna ci maść na ból d. i pamiętaj kulturze osobistej-nie jesteś w gimnazjum
anonim2013.12.9 20:45
Wszystkie symbole czerwonej hołoty powinny zostać odesłane Rosji i te żywe i te martwe i te nie ożywione niech tam sobie pieją nad nim z zachwytu. Nóż otwiera się w kieszeni patrząc na hołd oddawany mordercą i gwałcicielom oraz na butę ruskich mówiących o polskiej niewdzięczności. Mamy im być wdzięczni za cios w plecy 17.IX, za Katyń, za wywózki, terror, prześladowania, pół wieku okupacji i robienia ludziom wody z mózgu co patrząc na wpisy kontestatorkrka świetnie im się udało? Komunizm, zwłaszcza sowiecki to XX wieczna forma barbarzyństwa sprzecznego z tym co powszechnie uważa się za cywilizowane.
anonim2013.12.9 21:35
BRAWO!!!!!! Tak trzymać! Jestem z Wami!
anonim2013.12.9 21:43
kontestatorkrk Twój idol powiedziałby że biorę opium dla mas.
anonim2013.12.9 22:00
Być może, za to ty masz w głowie tyle czerwonego łajna że aż Ci się przez ryj na klawiaturę ulewa.
anonim2013.12.9 22:04
@Red_Mercury - nie gadaj z lewakiem, po poniżej godności. Facet wychwalający komunę sam sobie wystawia świadectwo.
anonim2013.12.9 23:04
I dobrze - nieważne czy to akcja smoleńska, dla wyklętych czy cokolwiek innego. Każda dewastacja "pomnika" ku czci sowieckiego truchła jest pozytywna :).
anonim2013.12.9 23:23
Szkoda, że większość ludzi mających coś przeciwko pomnikom żołnierzy Armii Czerwonej zwykle pisze o tym, że żołnierze byli "mordercami i gwałcicielami", zwykle przejawiając bardzo silny emocjonalny stosunek do ZSRR i Rosji. Moim zdaniem to niesłuszne podejście, gdyż bardzo skutecznie tuszuje fakt, że ZSRR był agresorem i sojusznikiem III Rzeszy, więc pomniki żołnierzy Armii Czerwonej mają taką samą rację bytu jak pomniki Wehrmachtu. Nie, Armia Czerwona nie wyzwoliła Polski (wręcz przeciwnie - po kampanii wrześniowej zajęła część jej terytorium), a po konferencjach z aliantami zachodnimi kontytnuowała politykę włączenia jej do swojej strefy wpływów.
anonim2013.12.10 0:25
@wierzacy123 - polecam, poczytaj sobie "Baśń jak Niedźwiedź" Pana Gabriela Maciejewskiego, dowiesz się prawdy o tych biednych biedniuchniutkich żołnierzach co to tylko szli na tych paskudnych niemców i BROŃ BOŻE nie gwałcili, nie mordowali, nie kradli.
anonim2013.12.10 2:01
@kontestatorkrk Uważaj, bo się udławisz tym swoim jadem i nienawiścią do katolików. Proponuję prosty eksperyment myślowy: skoro nie przeszkadza Ci w Polsce pomnik ku czci Armii Czerwonej, to zastanów się, czy przeszkadzałby Ci pomnik ku chwale armii nazistowskiej. Jeśli nie, to zwracam honor - jesteś przynajmniej konsekwentny. A jeśli pomnik na cześć Wehrmachtu uznałbyś jednak za rzecz niegodną, to obnaża to po prostu Twoją sympatię dla komunizmu i sowieckiego oprawcy. Ale wówczas dyskusja z Tobą nie ma sensu, tak jak nie byłoby sensu dyskutować z neonazistą. Żeby nie było jakichś niejasności - należy rozróżnić pomniki od grobów i cmentarzy. Pomnik stawia się na czyjąś cześć, jest symbolem chwały danego człowieka lub instytucji. Armia Czerwona z polskiego punktu widzenia absolutnie na takowy nie zasługuje. Groby natomiast czyni się wszystkim zmarłym i jestem w 100% przeciwny ich dewastowaniu, choćby nawet był to grób Bieruta. Odniosę się jeszcze do jednego komentarza @kontestatorkrk: "I dziwić się, że to co Polskie na wschodzie jest tak traktowane," A gdyby w Izraelu został zniszczony hipotetyczny pomnik Hermanna Goeringa, usprawiedliwiałoby to dewastację w Niemczech np. pomnika Alberta Einsteina? Na to pytanie odpowiedz sobie sam. Mała wskazówka: relacja oprawca - ofiara...
anonim2013.12.10 3:42
kontestatorkrk napisał: http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/ogien-byl-bandyta-0 *** Ty nam tutaj nie serwuj komuszej propagandy, bo teraz już ludzie prawdziwą historię znają. Mamy też obszerne historyczne opracowania ukazujące jak się zachowywało czerwone bydło, które niby przyszło nas wyzwalać. Ci "zwykli zołnierze czesto siłą wzięci w kamasze" rekompensowali sobie trud wojaczki gwałcąc nasze kobiety (bez względu na wiek) i plądrując wszystko co tylko wpadło w żołdackie łapy. Nie nie pomijając też "drobnostki", że nasz kraj dostał się na 50 lat pod sowiecką okupację. Wszystko co po sowieckie powinno zostać odesłane Rosjanom, a Pałac Kultury zrównany z ziemią, chyba, że ruscy też zechcieli by go sobie wziąć. Ichnie mogiły mogły by ewentualnie pozostać, ale Moskwa powinna dać odpowiednie fundusze na ich pielęgnację.
anonim2013.12.10 10:23
@kontestatorkrk Nie rozumiem w ogóle, skąd u Ciebie tak silny emocjonalny związek z pomnikiem Armii Czerwonej, że aż plujesz jadem i obrażasz wszystkich na Frondzie. Jakoś nie potrafię sobie w Twoim przypadku wyobrazić równie emocjonalnej reakcji, gdyby został zdewastowany np. pomnik Armii Krajowej, albo Jana Pawła II ;) I druga rzecz, której nie ogarniam - w czym Ci w ogóle przeszkadza czerwony kolor na pomniku Armii Czerwonej? Przecież to jak dekoracja! ;)