09.09.15, 12:32

Pomyłka w banku spermy, dziecko jest czarnoskóre

Jennifer Cramblett  zaszła w ciążę w grudniu 2011 roku za pomocą zapłodnienia in vitro. Według ustaleń Washington Post pracownik miał źle odczytać wniosek kobiety i zamiast dawcy nr 380 - białego, niebieskookiego blondyna, podał nasienie dawcy nr 330 - afroamerykanina. Gdy odkryto błąd, bank wystosował przeprosiny i zwrócił część kosztów. Cramblett postanowiła jednak skierować sprawę do sądu.

Jennifer Cramblett i jej partnerka Amanda Zinkon mieszkają w społeczności złożonej niemal wyłącznie z osób białych i obawiają się, że dziewczynka będzie się czuła wyobcowana, szczególnie gdy pójdzie do szkoły. Kobiety zaznaczają w pozwie, że przez błąd banku okres ciąży był wyjątkowo stresujący i przez to Cramblett podupadła na zdrowiu. Powódka żąda co najmniej 50 tysięcy dolarów za poniesione szkody.

Kobieta domagała się, by bank poniósł odpowiedzialność za szkodę z tytułu tzw. "wrongful birth" (złego urodzenia), czyli skargi przeciwko personelowi medycznemu, który nie ostrzegł, że dziecko może urodzić się z wadami genetycznymi. Szkoda z tytułu "wrongful birth" nie mogła być jednak uznana, ponieważ dziecko urodziło się zdrowe.

Sędzia odrzucił pozew, ale jednocześnie podkreślił, że Cramblett może wnieść kolejny, tym razem z zarzutem zaniedbania ze strony banku.

 

MT/wyborcza.pl 

Komentarze

anonim2015.09.9 12:51
bravo !!! macie wasze invitro zwolennicy, śmiech na sali i to jeszcze dwie lesbijki, o to prawdziwa moralność jaka wyłania się ale chyba z piekła rodem...
anonim2015.09.9 13:09
Jak się idzie do punktu unasiennienia i to na dobrą sprawę nie wiadomo z kim, to chyba powinno być wszystko jedno jakie jest dziecko i na takie drobiazgi jak kolor skóry uwagi nie zwracać. Bo chyba ta pani rasistką nie jest. Gorsze zmartwienie może być jak dziecko zapyta: "A co to jest tatuś?"...
anonim2015.09.9 13:25
@Zbyszek_katolik Przecież dla lewaków fakty i tak nie mają znaczenia...
anonim2015.09.9 13:26
No cóż , kolor zamówionego dziecka nie jest taki jak chciała zamawiająca i w dodatku nie można tego dziecka zwrócić. Pani pomyliło się dziecko z towarem. Oczywiście nasi parlamentarzyści tego nie widzą, nie słyszą i nie rozumieją. Udają "greka" gdy chodzi o invitro.
anonim2015.09.9 13:51
CNN; Lesbian Mom Sues Sperm Bank After She Gave Birth to Mixed Race Baby https://www.youtube.com/watch?v=NzVntd_fyy4
anonim2015.09.9 14:39
katnisss jednak ty jesteś młot i do tego idiota
anonim2015.09.10 15:30
AnitaF, a możesz przytoczyć źródło? Bo choć w relacjach jest mowa o sztucznym zapłodnieniu nie konkretyzując go, to skądinąd wiem, że w USA niemal 100% sztucznych zapłodnień to in vitro.