18.01.22, 13:09fot. tt, screeen/yt, screen

Portal Niezależna.pl dotarł do raportu mołdawskiej komisji śledczej ws. finansowania Fundacji Otwarty Dialog

Jak informuje portal niezalezna.pl, jego dziennikarze dotarli do pełnej treści raportu mołdawskiej parlamentarnej komisji śledczej. Okazuje się, że fundacja ta ingerowała nie tylko w sprawy Polski, ale także w wewnętrzne sprawy Mołdawii. Bardzo interesujący jest też trop wskazujący na pozyskiwanie środków przez Otwarty Dialog.

Finansowaniee organizacji – jak dowiadujemy się z mołdawskiego raportu - pochodziły z „rosyjskich instytucji wojskowych, pieniędzy z rajów podatkowych, z „rosyjskiego laundromatu” (pralni pieniędzy), ze schematów prania pieniędzy i z kradzieży z mołdawskich banków”.

Portal zamieszcza pełne polskie tłumaczenie treści raportu – można go pobrać TUTAJ.

Kramek wytoczył proces Tomaszowi Sakiewiczowi, redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” za „mówienie o dziwnych powiązaniach fundacji Ludmiły Kozłowskiej”. W dniu dzisiejszym odbywa się kolejna rozprawa.

Raport z mołdawskiej komisji śledczej odbił się szerokim echem nie tylko w brytyjskich, ale i mołdawskich mediach. Na łamach „The Sunday Times” czytamy m.in., że „niektóre szkockie firmy mogły być wykorzystywane do prania pieniędzy przeznaczanych następnie na rzecz finansowania kampanii lobbingowej Wiaczesława Platona i Muchtara Abliazowa”.

Z kolei mołdawski portal Wiesti podkreślił, że śledztwo dziennikarskie przeprowadzone przez „The Sunday Times” ujawnia „nowe powiązania Wiaczesława Platona z szefową Fundacji Otwarty Dialog Ludmiłą Kozłowską” - czytamy.

Jak wskazuje raport mołdawskiego parlamentu, fundusze dla fundacji Otwarty Dialog pochodziły m.in. od oligarchy z Kazachstanu Muchtara Abliazowa.

 

mp/niezalezna.pl

Komentarze

trust2022.01.19 9:13
Kramek ma oznaczone miejsce między oczami. Tam należy przyłożyć spluwę i pociągnąć za spust.
"dotarł do"2022.01.18 17:24
Znaczy "Otwarty Dialog" był jednym z "kontekstów" waszego Pegasusa?
Anonim2022.01.18 13:28
Może by tez dotarli do źródeł finansowania ordo penis.....😁😁😁
YORK2022.01.18 13:25
PYTANIE DO NASZYCH SŁUŻB I SĄDÓW DLACZEGO TEN PIES JESZCZE NIE SIEDZI.